تمدید یا تسویه اعتبار کارگزاری مفید
زمان مطالعه 1 دقیقه
انتشار ۱ آذر ۱۳۹۸
تعداد بازدید 6197
سطح نیمه حرفه ای

تمدید یا تسویه اعتبار کارگزاری مفید

تمدید اعتبار پلکان

اعتبار کارگزاری مفید، به صورت بسته های ۳۰ روزه به معامله‌گران تخصیص می‌یابد. در صورتی‌که قصد دریافت بسته برای ماه بعد را داشته باشید، باید از طریق پلکان درخواست تمدید اعتبار خود را ثبت نمایید. توصیه می شود ۵ روز کاری پیش از به اتمام رسیدن ‌اعتبار قبلی، از بخش سفارش‌های پلکان درخواست تمدید اعتبار را تایید کنید. بعد از ثبت درخواست تمدید اعتبار، سوابق مالی و پورتفوی شما به منظور تمدید مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تسویه زودتر از موعد ‌اعتبار کارگزاری مفید

در بخش سفارشات پلکان امکان تسویه زودتر از موعد ‌اعتبار فراهم شده است. بنابراین می‌توانید ‌اعتبار خود را پیش از به پایان رسیدن، تسویه نمایید. در نظر داشته باشید در زمان درخواست تسویه اعتبار باید مانده حساب شما به اندازه مبلغ ‌اعتبار باشد. در این صورت یک روزکاری بعد مبلغ ‌اعتبار از حساب شما کسر خواهد شد. پس از تسویه، امتیاز روزهای باقی مانده به پلکان شما اضافه خواهد شد.

در صورتی که تا زمان سرسید اعتبار شما کمتر از ۵ روز کاری تنها باقی مانده باشد، تسویه زودتر از موعد امکان‌پذیر نیست.

سروش شاه صفی کارشناس بازار سرمایه
guest
17 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سید مسلم عمادی جمالی

با سلام واحترام برای سهام عدالت روش مستقیم را در کارگزاری مفیدانتخاب نمودم برای ادامه کار و دریافت سود باید چکار کنم راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

با سلام در صورتی که مدیریت سهام عدالت شما به روش مستقیم می‌باشد، معاملات آن در سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید انجام می‌شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “هر آنچه که لازم است درباره سهام عدالت بدانید!” را مطالعه نمایید.

مجتبی

حداکثر چند بار میشه زمان اعتبار رو تمدید کرد؟
یعنی حداکثر چندماه؟
آیا تمدیدش شرایط خاصی داره؟

کارگزاری مفید

اعتبار کارگزاری مفید، به صورت بسته‌های ۳۰ روزه به معامله‌گران تخصیص می‌یابد. در صورتی‌که قصد دریافت بسته برای ماه بعد را داشته باشید، پس از ورود به سایت پلکان منوی پاداش، با انتخاب بسته‌های اعتباری می‌توانید با توجه به امتیاز کسب شده در پلکان و امتیاز لازم برای دریافت هر بسته اعتباری، از طریق پلکان درخواست تمدید اعتبار خود را ثبت نمایید.
توصیه می‌شود ۵ روز کاری پیش از به اتمام رسیدن ‌اعتبار قبلی، از بخش سفارش‌های پلکان درخواست تمدید اعتبار را تایید کنید. پس از ثبت درخواست تمدید اعتبار، در صورت دارا بودن امتیاز مورد نیاز جهت فعال‎سازی بسته و تایید بخش مالی (شامل بررسی ارزش و تنوع پرتفوی و نوع بازار سهام مشتری) در نهایت اعتبار شما تمدید خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “دریافت اعتبار از کارگزاری مفید” را مطالعه نمایید.

مجتبی

سلام.
پس از بررسی پرتفوی مبلغ درخواستی اعتبار قابل پرداخت نباشد بطور مثال 50 میلیون تومان درخواست کردم ولی 20 میلیون تومان از طرف کارگزاری پرداخت بشه، آیا مابقی امتیاز به پلکان عودت داده می شود؟

کارگزاری مفید

با سلام
لطفا از طریق آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ و همچنین شماره تماس 02191008700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید.

علی علایی

سلام مسولین محترم کارگزاری مفید من درتاریخ ۲۴ مرداد ماه مبلغ 90میلیون تومان بسته به قدرت خریدم اضافه شده بود همان روز هم ازطرف دولت یک هفته تعطیل شد آیا این یک هفته به زمان باقی مانده من اضافه میشود یا نه اگر نه باشد در حق من اجحاف میشود ممنون

کارگزاری مفید

با سلام
بسته‌های اعتباری کارگزاری مفید دارای بازه زمانی 30 روز تقویمی می‌باشند.
لذا تعطیلات رسمی تغییری در بازه زمانی در نظر گرفته شده نخواهد داشت.

قاسم امیرسلیمانی

سلام.من اعتبارازکارگزاری مفیدگرفتم.جهت تمدیداعتبارنیازبه امتیازقبلی هست؟یانیازنیست

با سلام
پس از ثبت درخواست تمدید اعتبار، در صورت احراز شرایط مورد نیاز (با توجه به امتیاز کسب شده در پلکان و شرایط پرتفوی سپرده‌گذاری)، مبلغ اعتبار به قدرت خرید شما اضافه خواهد شد.
در صورت عدم تمدید اعتبار، می‌بایست از طریق واریز وجه در سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید اقدام به شارژ مانده حساب خود به میزان مبلغ اعتبار نمایید.

قاسم امیرسلیمانی

سلام مجدد.نفرمودیدبرای تمدیداعتبارچه مقدارامتیازلازمه؟
آیاهمان مقدارامتیازاولیه لازمه یاکمتره
امتیازباقیمانده من کمترازقبله
آیاکافی است

Rabee AB

سلام ، وجه نقد نداشته باشيم و نه امتياز كافي فرصت واسه فروش سهام داده ميشود؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت تسویه بسته اعتباری می‌بتوانید از طریق واریز وجه و یا فروش سهام، اقدام به شارژ قدرت خرید خود به اندازه مبلغ اعتبار دریافتی، در سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌های «تمدید یا تسویه اعتبار کارگزاری مفید» و«دریافت اعتبار از کارگزاری مفید» را مطالعه نمایید.

بهرام بابایی

سلام مبلغ اعتبار به اینجانب تخصیص یافته است
با اعتبار تخصیصی اقدام به خرید سهام خواهم نمود
به منظور تسویه درپایان دوره یک ماهه بایستی معادل اعتبار دریافتی در حساب خود اعتبار داشته باشم ویا سهام خریداری شده را بفروشم تا بتوانم اعتبار دریافتی را تسویه نمایم
راهنمایی فرمایید.ممنون

کارگزاری مفید

با سلام
جهت تسویه بسته اعتباری می‌بایست، اقدام به شارژ قدرت خرید خود به اندازه مبلغ اعتبار دریافتی، در سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید از طریق واریز وجه و یا فروش سهام نمایید.

سعید

سلام من ی بسته اعتباری گرفتم یماه شد وقت نشد تمدید کنم یا تسویه کنم دوباره بسته گرفتم نوشت ۱۵شهریورمیاد به حسابت ولی‌چیزی نیومد به سبدم.
ایا این بسته بجای تسویه قبلی برداشت شده یا اصلا واریز نشده؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی دقیق‌تر موضوع مد نظر، از طریق شماره تماس 0218700 با مرکزتماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.