خرید خودکار عرضه اولیه در آنلاین پلاس
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۱۶ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید 1447
سطح مبتدی

خرید خودکار عرضه اولیه در آنلاین پلاس

خرید عرضه اولیه و پیگیری روز دقیق آن از جمله دغدغه‌های فعالین بازار سهام است. کارگزاری مفید جهت برطرف کردن این دغدغه و ساماندهی ثبت سفارش‌ها در روز عرضه‌اولیه، به صورت اتوماتیک برای مشتریان درخواست خرید ارسال می‌کند.

فرآیند فعال‌سازی توافق نامه چگونه است؟

 شما می‌توانید تنها با چند کلیک، توافق‌نامه خرید عرضه اولیه را فعال کنید و پس از آن فقط کافی است حداکثر تا روز قبل از عرضه‌های اولیه موجودی حسابتان را متناسب با مبلغ هر عرضه اولیه شارژ کنید.

برای این کار بعد از ورود به سامانه آنلاین‌پلاس مطابق با تصویر زیر اقدام کنید.

فرآیند فعال‌سازی توافق نامه چگونه است؟

پس از مراحل فوق، سفارش خرید برای عرضه اولیه از طرف سامانه‌های معاملاتی به صورت خودکار ارسال شده و شما می‌توانید وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید. همچنین شما با پذیرش این توافق نامه می‌توانید توسط خودتان نیز اقدام به ارسال سفارش خرید برای عرضه اولیه نمایید و اختلالی پیش نخواهد آمد.

این توافق نامه تنها برای ارسال سفارش خرید در روز عرضه اولیه است.

متن توافق نامه به شرح زیر است

به موجب این توافق نامه اختیار ثبت سفارش خرید در تمامی عرضه‌های اولیه به کارگزاری مفید تفویض می‌شود. به این ترتیب در صورتی که حساب نزد کارگزار شما به میزان کافی مانده داشته باشد، کارگزاری مفید در تمامی عرضه‌های اولیه برای شما اقدام به ثبت سفارش خرید می‎نماید. در صورت تمایل به حذف یا ویرایش سفارش می‌توانید از طریق هریک از سامانه‌های معاملاتی (آنلاین)، سفارش خود را حذف و یا ویرایش کنید.

این توافق نامه برای تمام عرضه‌های اولیه در نظر گرفته شده است. یک بار تایید توافق نامه از طرف شما به منظور تمایل به شرکت در تمامی عرضه های اولیه در بازار بورس و فرابورس ایران می‎باشد. لازم به توضیح است با توجه به فرآیندهای سیستمی و مشکلات احتمالی نرم‌افزار، انتخاب این گزینه به منزله تضمین خرید توسط کارگزاری مفید نیست و کارگزاری مسئولیتی در مورد تضمین ثبت سفارش نخواهد داشت.

توجه داشته باشید سامانه، سفارش خرید شما را به صورت خودکار با در نظر گرفتن نقدینگی مورد نیاز برای ثبت سفارش در “سقف قیمت” و با “حداکثر حجم” ممکن در بازه زمانی اعلام شده توسط ناظر بازار ارسال می‌کند، لذا در صورت عدم شارژ حساب خود پیش از عرضه قابلیت ارسال سفارش از طرف کارگزاری وجود نخواهد داشت. 

تایید این قرارداد به منزله علم و آگاهی داشتن نسبت به بازار سرمایه و ارزنده بودن سهام قابل عرضه در سقف قیمتی معرفی شده می‌باشد، لذا بعد از تایید این قرارداد هرگونه ادعایی در مورد عدم آگاهی از وضعیت بازار و اطلاع رسانی در مورد ثبت سفارش مورد پذیرش نیست.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments