رویه ارائه خدمات و انجام معاملات برخط
زمان مطالعه 5 دقیقه
انتشار ۲۴ دی ۱۳۹۹
تعداد بازدید 4005
سطح مبتدی

رویه ارائه خدمات و انجام معاملات برخط

مطابق با ماده ۲۴ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، رویه‌های انجام معاملات برخط و شرایط و مخاطرات مربوط به این نوع معاملات باید به اطلاع عموم افراد برسد. بر همین اساس، در اهم این موارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استفاده از سامانه‌های آنلاین

۱- طبق ماده ۱۴ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط استفاده از زیرساخت‌های معاملات برخط (آنلاین) توسط مشتریان، منوط به انعقاد قرارداد مربوطه با کارگزار ارائه دهنده خدمات است.

۲- طبق ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط‌، مدیریت معاملات برخط کارگزاری مکلف است در صورت کامل بودن اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی و پس از بررسی و احراز مهارت و صلاحیت ایشان در خصوص استفاده از زیرساخت‌های معاملات برخط و نیز عدم وجود سابقه نقض مقررات یا عدم ایفای تعهدات نزد اعضا یا سازمان، نسبت به ارائه دسترسی به متقاضی اقدام نماید. بدیهی است در صورتی که پس از اعطای دسترسی به متقاضی و در حین استفاده از سامانه معاملات برخط، مشخص شود که یکی از موارد ذکر شده قبل یا بعد از ارائه دسترسی نقض شده است، دسترسی متقاضی ضمن اطلاع رسانی قبلی مسدود خواهد شد.

ارزیابی صلاحیت استفاده از سامانه‌های آنلاین

۳- ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای متقاضی توسط مدیریت معاملات برخط و از طریق مصاحبه شفاهی یا آزمون کتبی صورت می‌پذیرد.

۴- کلیه متقاضیان لازم است قبل از شرکت در آزمون و امضای قرارداد نسبت به مطالعه موارد زیر اقدام نمایند. بدیهی است امضای قرارداد به منزله پذیرش تمامی قوانین و دستورالعمل‌های معاملات‌ برخط‌ و کلیه مخاطرات ناشی از انجام این معاملات است.

مسدود شدن دسترسی به سامانه‌های آنلاین

۵- مدیریت معاملات برخط کارگزاری می‌تواند علی رغم احراز تمامی شرایط فوق، خدمات معاملات برخط را به متقاضی ارائه نکند. همچنین همچنین طبق ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط‌، در صورتی که در حین استفاده از سامانه معاملاتی، شواهد و قرائنی مبنی بر نقض قوانین و مقررات و یا ایجاد مخاطره در شفافیت و منصفانه بودن بازار مشاهده شود، دسترسی متقاضی به سامانه مذکور بلافاصله قطع خواهد شد و مراتب به اطلاع ایشان خواهد رسید.

۶- در صورتی که متقاضی اقدام به ارسال سفارش های نامتعارف به تشخیص ناظر بازار یا مدیریت معاملات کارگزاری نماید یا به هر طریقی اثبات شود که با روشی به غیر از استفاده متعارف از سامانه‌های مذکور اقدام به ارسال سفارش‌ها با فرکانس بالا می‌نماید، دسترسی فرد مذکور بلافاصله قطع گردیده و مراتب به اطلاع ایشان خواهد رسید. بدیهی است در صورتی که فرد تمایل به دسترسی مجدد به سامانه های معاملات‌ برخط‌ را داشته باشد لازم است تا تقاضای خود را به مدیریت معاملات برخط ارائه نموده و پس از اخذ تعهدات لازم دسترسی ایشان مجددا برقرار خواهد شد. در صورت نقض تعهدات مدیریت برخط کارگزاری مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به قطع دسترسی متقاضی به سامانه های معاملات‌ برخط برای مدت نامعلوم اقدام نماید.

مشخصات ورود به سامانه‌های آنلاین

۷- نام کاربری و رمز عبور استفاده از سامانه معاملات برخط، در ابتدای افتتاح حساب توسط شخص داوطلب انتخاب می‌شود. بدیهی است در هر زمان متقاضی می‌تواند نسبت به تغییر رمز عبور انتخاب شده توسط خود اقدام کند. 

اطلاع‌رسانی در خصوص تغییرات و اختلالات احتمالی

۸- اطلاع‌رسانی در خصوص تغییرات، اطلاعیه‌های جدید و اختلالات احتمالی در سامانه‌های معاملاتی آنلاین از طریق “پیام فوری” داخل سامانه‌ها توسط مدیریت معاملات‌ برخط‌ کارگزاری صورت خواهد پذیرفت.

۹- در صورت بروز هرگونه اختلال در سامانه‌های معاملاتی آنلاین، کارگزاری حداکثر تلاش خود را جهت برقراری امکان انجام معاملات به کار خواهد بست. بدیهی است در مواردی هر چند نادر، امکان قطع دسترسی متقاضیان محترم به سامانه های معاملات آنلاین وجود دارد.

 ۱۰- بر اساس ماده 19 دستورالعمل اجرایی همچنین بند 3 ماده 6 قرارداد فی مابین، در صورت قطع دسترسی متقاضی به سامانه‌های معاملاتی برخط به جهت اعمال حقوق متعلق به کارگزاری یا دلایل ذکر شده فوق، کارگزاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده احتمالی به فرد متقاضی نخواهد داشت.

حداقل الزامات سامانه‌های آنلاین

۱۱- سامانه‌های معاملاتی برخطی که در اختیار متقاضیان محترم قرار می‌گیرد، حداقل الزامات لازم در دستورالعمل‌های ابلاغی نهادهای ناظر را رعایت کرده است. همچنین حداقل امکانات زیر از طریق این سامانه‌ها در اختیار هر شخص قرار داده می‌شود:

  • امکان ارسال، ویرایش و حذف سفارش‌ها
  • امکان مشاهده دارایی و حساب نزد کارگزاری
  • امکان واریز و دریافت وجه نقد
  • امکان ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر
  • امکان مشاهده دفتر حساب و وضعیت حسابداری
  • امکان مشاهده سفارش‌ها و خرید و فروش‌های انجام شده

ارتباط با کارگزاری

۱۲- مرکز تماس کارگزاری از طریق راه‌های ارتباطی موجود، پاسخگوی مشکلات و سوالات احتمالی متقاضیان محترم می‌باشد. لازم به ذکر است اغلب کاربران با مطالعه دقیق پیام‌های فوری، پیام‌های ناظر بازار و مطالب آموزشی ارائه شده توسط کارگزاری و با استفاده از امکانات نرم افزاری سامانه‌های معاملاتی برخط، نیازی به برقراری تماس با کارشناسان کارگزاری نخواهند داشت.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
یوسف

سلام یک سوال از خدمتتون داشتم میخواستم بدونم میشه هر ساعتی در مورد سرخطی به کارگذاری مفید زنگ زد یاخیر؟
اگه میشه،کارگذاری برای ما میتونه سرخطی بزنه ساعت 8:45 دقیقه یانه؟

کارگزاری مفید

با سلام
سرخطی زدن به معنای داشتن سرعت عمل بالا‌ی سهامدار، در ارسال سفارش است. به همین دلیل ثبت سفارش در ساعت شروع پیش گشایش بازار (9:00-8:45) دارای اهمیت می‌باشد، برای کسب اطلاع بیشتر می توانید مقاله سرخطی زدن در آنلاین‌پلاس چگونه انجام می‌شود؟ را مطالعه فرمایید.

ابوالفضل

سلام میخواستم بدونم به مانده پول درکارگزاری چنددرصدسودتعلق میگیره وچطوری به حسابمون واریزمیشه ممنون

کارگزاری مفید

با سلام
در طرح حامی به قدرت خرید راکد شما به صورت روز شمار سود تعلق گرفته و اوایل روزهای کاری هر ماه، این سود به قدرت خرید شما اضافه می‌شود و در گردش حساب سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید با عنوان “بابت سود صندوق سرمایه‌گذاری ثابت حامی…” قابل مشاهده می باشد.
حامی یک صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت است، از این رو میزان سودآوری آن از نوسانات بازار سرمایه و شاخص تاثیر نمی‌پذیرد و تنها وابسته به نرخ سود اوراقی است که در سبد داراریی‌های صندوق قراردارند. با این وجود به خاطر تغییر مداوم ترکیب دارایی‌های صندوق و متفاوت بودن بازده اوراق درآمد ثابت مختلف، نمی‌توان نرخ ثابتی را برای تعیین میزان بازده دارایی‌های صندوق حامی تعیین نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید” مطالعه نمایید.

فاطمه

سلام خسته نباشین
من الان دوروزه که کد ورمز عبور وارد میکنم ولی متاسفانه باز نمیکنه و پیام میده کد کاربری یا رمز عبور اشتباه درصورتی که من کد کاربری ورمز عبور را تغییر ندادم

کارگزاری مفید

با سلام
نام کاربری کدملی و یا شماره همراه بوده و رمز عبور همان رمزی می‌باشد که در زمان افتتاح حساب انتخاب کرده‌اید.
در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌‌اید بر روی گزینه “رمز عبور عبور خود را فراموش کرده‌اید؟” کلیک کرده و اقدام به بازیابی رمز عبور نمایید.
رمز یک بار مصرف (توکن) به منظور احراز هویت برای شماره تلفن همراه ثبت شده شما در سامانه سجام ارسال خواهد شد و بر اساس آن می‌توانید اقدام به ثبت رمز عبور جدید و بازیابی آن نمایید.

اهواز

سلام
من میخوام مانده م رو برداشت کنم ولی ایتم ها غیر فعال هست

کارگزاری مفید

با سلام
در‌حال‌حاضر برداشت وجه با اختلالی مواجه نمی‌باشد. در صورت بروز چنین مشکلی کش مرورگر خود را پاک نموده و فیلتر شکن را غیرفعال نمایید. همچنین از نسخه بروز رسانی شده مرورگر استفاده نمایید.
همچنین در صورتی که دارنده صندوق حامی هستید و درخواست وجه مانده‌ی از قبل خود را برای اولین روز کاری پیش رو دارید می‌بایست قبل از ساعت ۱۲ ظهر روز کاری درخواست خود را ثبت بفرمایید.
بعد از ساعت ۱۲ می‌بایست درخواست برای دو روز کاری بعد ثبت شود. همچنین تسویه معاملات سهام ۲ روز کاری زمان می‌برد، بنابراین اگر سهامی را امروز فروخته‌اید و قصد برداشت وجه حاصل از آن را دارید، می‌توانید تقاضای وجه خود را برای ۲ روز کاری بعد ثبت نمایید.
لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌های “تقاضا وجه” را مطالعه نمایید.