سررسید سکه و نحوه تغییر نماد و دریافت آن
زمان مطالعه 5 دقیقه
انتشار ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
تعداد بازدید 1124
سطح مبتدی

نکات سررسید گواهی سپرده کالایی سکه صادرات

به اطلاع کلیه سرمایه گذاران و معامله گران گواهی سپرده کالایی سکه تمام بهار تحویل ۱ روزه صادرات (نماد: سکه ۹۹۱۲ پ ۰۴) می‌رساند که سررسید این نماد، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹ است. بدیهی است در پایان جلسه معاملاتی ۲۷ اسفند ۹۹، نماد «سکه ۹۹۱۲پ۰۴» برای همیشه متوقف خواهد شد. 

بنابراین، کلیه دارندگان این نماد باید تا قبل از تاریخ سررسید گواهی سپرده کالایی سکه در خصوص فروش، دریافت فیزیکی سکه و یا انتقال نماد آن، تصمیم‌گیری کنند.

فروش سکه ۹۹۱۲پ۰۴ 

کلیه دارندگان نماد سکه ۹۹۱۲پ۰۴ که قصد فروش سکه‌های خود را دارند، باید تا قبل از اتمام جلسه معاملاتی روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹(آخرین جلسه معاملاتی پیش از سررسید) اقدام به فروش کنند. چرا که در پایان این روز، این نماد متوقف شده و بعد از آن، به هیچ وجه امکان معامله ندارد.

دریافت فیزیکی سکه ۹۹۱۲پ۰۴

کلیه دارندگان نماد سکه ۹۹۱۲پ۰۴ که قصد دریافت فیزیکی سکه‌های خود را دارند، باید طبق قوانین، تا قبل از پایان روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹، سکه‌های خود را از انبار “خزانه زرين سپهر بانک صادرات” دریافت کنند.

فرآیند دریافت سکه‌ ۹۹۱۲پ۰۴ از انبار

برای دریافت سکه از انبار نیز در وهله اول باید از طریق ایمیلی که در اختیار کارگزاری مفید قرار داده‌اید،‌ درخواست رسمی خود را بابت دریافت سکه به آدرس ایمیل زیر ارسال کنید.

8700@Emofid.com

ایمیل ارسالی حتما باید شامل مشخصات کامل خودتان و گواهی سپرده کالایی باشد. به عنوان مثال می‌توانید از متن پیش‌فرض زیر استفاده کنید:

«اینجانب ——— فرزند ——— به کد ملی ———  و کد بورسی ———، قصد دریافت ———*(برای توضیح در مورد بخش ستاره‌دار به توضیح زیر توجه کنید) عدد گواهی سپرده کالایی سکه تمام بهار تحویل ۱ روزه صادرات به نماد سکه ۹۹۱۲ پ ۰۴ را از انبار مربوطه دارم. لذا با ارسال این ایمیل، درخواست دارم اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهید.» 

* با توجه به اینکه هر قطعه سکه معادل ۱۰۰ عدد گواهی سپرده کالایی آن است، در این قسمت باید عددی مضرب ۱۰۰ نوشته شود.

پس از بررسی مدارک و انطباق آن‌ها با دارایی شما نزد کارگزاری مفید، نامه خروج سکه از انبار برای شما صادر می‌شود و از طریق تماس یا پیامک، این موضوع به اطلاع شما ‌می‌رسد. به این ترتیب، پس از اطلاع‌رسانی کارگزاری مفید به شما، می‌توانید با مراجعه به انبار مربوطه، سکه‌های خود را دریافت کنید.

انتقال نماد «سکه ۹۹۱۲پ۰۴» 

کلیه دارندگان نماد سکه ۹۹۱۲پ۰۴ که قصد نگهداری گواهی سپرده سکه خود را دارند، باید نسبت به انتقال نماد خود اقدام کنند تا در سال بعد نیز امکان معامله دارایی خود را در نماد جدید داشته باشند.

فرآیند انتقال نماد «سکه ۹۹۱۲پ۰۴» به نماد جدید

فرآیند انتقال نماد، پس از کسر هزینه‌های مربوط به انبارداری آن از حساب کاربری شما در کارگزاری مفید، توسط کارگزاری مفید انجام می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری شما ندارد.

هزینه انبارداری هر قطعه سکه (یا هر ۱۰۰ عدد گواهی سپرده کالایی سکه) به ازای هر روز تقویمی ۱۰۵ تومان است و در هر معامله، از فروشنده کسر می‌گردد. با توجه به زمان خرید این نماد، می‌توانید هزینه انبارداری آن برای انتقال نماد را محاسبه کنید. به عنوان مثال، چنانچه تا پایان اسفند ۹۹، ۱۰۰ روز از زمان خرید هر قطعه سکه شما گذشته باشد، هزینه انبارداری آن معادل ۱۰,۵۰۰ تومان خواهد بود.

توجه: برای انتقال نماد سکه ۹۹۱۲پ۰۴ به نماد جدید، حداقل باید به اندازه هزینه انبارداری مربوط به آن، در قدرت خرید حساب خود، مانده داشته باشید. در غیر اینصورت، فرآیند انتقال نماد انجام نخواهد شد.

برای انتقال نماد «سکه ۹۹۱۲پ۰۴» به نماد جدید، باید از طریق ایمیلی که در اختیار کارگزاری مفید قرار داده‌اید،‌ درخواست رسمی خود را بابت انتقال نماد به آدرس ایمیل زیر ارسال کنید.

VOC@Emofid.com

ایمیل ارسالی حتما باید شامل مشخصات کامل خودتان و اطلاعات نماد مربوطه باشد. به عنوان مثال می‌توانید از متن پیش‌فرض زیر استفاده کنید:

«اینجانب ——— فرزند ——— به کد ملی ———  و کد بورسی ———، با انتقال ———*(برای توضیح در مورد بخش ستاره‌دار به توضیح زیر توجه کنید) عدد گواهی سپرده کالایی سکه تمام بهار تحویل ۱ روزه صادرات به نماد سکه ۹۹۱۲ پ ۰۴ به نماد جدید و پرداخت هزینه انبارداری آن از حساب شخصی خود در کارگزاری مفید موافقت می‌نمایم. لذا با ارسال این ایمیل، درخواست دارم اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهید.» 

* با توجه به اینکه هر قطعه سکه معادل ۱۰۰ عدد گواهی سپرده کالایی آن است، در این قسمت باید عددی مضرب ۱۰۰ نوشته شود.

توجه: خواهشمند است چنانچه قصد انتقال نماد سکه ۹۹۱۲پ۰۴ به نماد جدید را دارید، حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹، درخواست خود را ارسال کنید.

آنچه بهتر است مرور کنیم

سررسید گواهی سپرده کالایی سکه تمام بهار تحویل ۱ روزه صادرات (سکه۹۹۱۲پ۰۴)، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹ است و نماد سکه ۹۹۱۲پ۰۴ ، در پایان این روز، برای همیشه متوقف خواهد شد. بنابراین کلیه دارندگان این نماد باید نسبت به یکی از موارد فروش، دریافت فیزیکی یا انتقال نماد آن، مطابق با توضیحات و زمان بندی اشاره شده، اقدام کنند. بدیهی است عواقب هرگونه بی‌تفاوتی نسبت این موضوع بر عهده دارنده این نماد بوده و کارگزاری مفید هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments