اوراق اختیار فروش تبعی
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۱۹ آذر ۱۳۹۹
تعداد بازدید 65749
سطح مبتدی

نکاتی مهم در خصوص اوراق اختیار فروش تبعی

اوراق اختیار فروش تبعی ابزاری برای کاهش ریسک سرمایه گذاری به هنگام کاهش قیمت سهام است. در واقع سهام‌داران می‌توانند با خرید اوراق اختیار فروش تبعی‌ سهام خود را در برابر کاهش قیمت بیمه کنند. اما باید توجه داشت که این اوراق، در صورت ناآگاهی افراد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری وارد کند.

مواردی که هنگام خرید اوراق اختیار فروش‌ تبعی‌ لازم است بدانید

  • در صورتی که سهام پایه اوراق تبعی را ندارید، خرید نکنید. در واقع برای توضیح بیشتر باید گفت در صورتی که شما سهام پایه را در پورتفوی خود نداشته باشید، خرید اوراق اختیار فروش تبعی اشتباه است و هزینه پرداخت شده بابت خرید از بین می‌رود.
  • در هنگام خرید اوراق اختیار فروش تبعی‌ حداکثر باید به تعداد سهام پایه‌ای که دارید، خرید کنید. در غیر این صورت خرید مازاد بر تعداد سهام پایه از بین می رود.
  • به فکر نوسان‌گیری و کسب سود از اوراق اختیار فروش تبعی‌ نباشید. امکان معاملات ثانویه و فروش اوراق اختیار فروش تبعی‌ وجود ندارد.
  • شما با خرید اوراق اختیار فروش تبعی‌ فقط در تاریخ مشخص شده برای اعمال، می‌توانید اختیار فروش خود را اعمال کنید و پس آن روز در صورت عدم اعمال، اوراق قابلیت اعمال نخواهند داشت و ازبین می‌رود.
  • اوراق اختیار فروش تبعی‌ به هر قیمتی ارزش خرید ندارد. حتما قبل از خرید، قیمت این اوراق را با توجه به بازده مورد نظر خود محاسبه کنید و تنها در صورتی که اوراق به قیمت مناسبی عرضه می‌گردید، اقدام به خرید کنید.

برای آشنایی با روش اعمال اوراق تبعی کلیک کنید

برای توضیحات کامل‌تر در خصوص اوراق اختیار فروش تبعی کلیک کنید.

لیست نماد های اوراق اختیار فروش تبعی

لیست نمادهای اوراق اختیار فروش تبعی که در بازار بورس اوراق بهادار تهران موجود است شامل نام نماد، تاریخ اعمال، قیمت اعمال (ریال) و سهام پایه آن به شرح زیر است:

لیست نمادهای اوراق اختیار فروش تبعی
Amir dejman کارشناس بازار سرمایه

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *