چاپ، حذف و بازیابی نمودار
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۱۴ دی ۱۳۹۹
تعداد بازدید 1209
سطح نیمه حرفه ای

نگران حذف ناخواسته نمودارها از مفید تریدر نباشید!

یکی از امکانات مفید تریدر، امکان چاپ نمودارها است که به یکی از دو صورت رنگی یا سیاه و سفید امکان‌پذیر است. علاوه بر این، ممکن است به اشتباه نموداری بسته شود و بخواهیم مجددا آن را مشاهده کنیم. مفید تریدر برای این مشکل هم چاره اندیشی کرده است و امکان بازیابی نمودارها را نیز فراهم کرده است. در ادامه به بررسی جزئیات چاپ، حذف و بازیابی نمودارها پرداخته می‌شود.

چاپ نمودار در مفید تریدر

در ادامه تنظیمات مربوط به چاپ نمودار در سامانه معاملاتی مفید تریدر بیان شده است:

چاپ رنگی یا چاپ سیاه و سفید

در مفید تریدر، نمودارها را می‌توان به صورت رنگی یا سیاه و سفید چاپ کرد. برای چاپ رنگی باید گزینه چاپ رنگی (Chart color print) موجود در پنجره Options، فعال باشد. برای این کار کافی است از منوی Tools، وارد پنجره Options شده و این گزینه را فعال کنید.

در صورتی که گزینه Chart color print غیر فعال باشد، نمودار به صورت سیاه و سفید چاپ می‌شود.

تنظيمات چاپ

برای تنظیمات چاپ کافی است از منوی File گزینه Print Setup را انتخاب کنید. در صفحه Print Setup می‌توانید مواردی از قبیل سایز برگه، افقی یا عمودی بودن آن و … را تعیین کنید.

پیش‌نمایش چاپ

برای اطمینان از اینکه تنظیمات چاپ به درستی انجام شده است کافی است از منوی File، گزینه پیش‌نمایش چاپ (Print Preview) را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، پیش‌نمایش چاپ نشان داده می‌شود. سپس می‌توانید با انتخاب گزینه “Print” موجود در بالای صفحه پیش‌نمایش نمودار یا فشردن هم‌زمان کلیدهای Ctrl و P از روی صفحه کلید، دستور چاپ را صادر کنید.

حذف و بازیابی نمودار در مفید تریدر

حذف نمودار

برای حذف نمودار از مفید تریدر کافی است از منوی File، گزینه Close را انتخاب کنید یا کلیدهای Ctrl و F4 را به صورت همزمان از روی صفحه کلید فشار دهید.

بازیابی نمودار

برای بازیابی نمودار کافی است از منوی File گزینه بازیابی حذف شده (Open Deleted) را انتخاب کرده و از لیست نمایش داده‌شده، نماد مورد نظر را انتخاب کنید. به طور کلی تا ۱۰۰ نمودار‌ حذف شده در مفید تریدر قابلیت بازیابی دارند.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
hashemi

سلام
ببخشید در مفیدترید 5 چگونه می توانم نمودار را لگاریتمی کنم؟

کارگزاری مفید

باسلام
در حال حاضر اندیکاتور لگاریتمی از سامانه مفید تریدر حذف شده است.
برای تحلیل تکنیکال در صورت تمایل می‌توانید از اندیکاتورهای دیگر نرم افزار مفید تریدر استفاده نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال در مفید تریدر” را مطالعه نمایید.