چگونه کد بورسی دریافت کنیم؟
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۲۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید 10426
سطح مبتدی

چگونه کد بورسی دریافت کنیم؟

کد بورسی شناسه کاربری مشتریان در بازار سهام است که همچون کد ملی برای هر شخصی کاملاً منحصر به فرد است. دریافت کد بورسی، اولین گام برای شروع فعالیت در بازار سرمایه است. نام دیگر کد بورسی، کد سهامداری است که از ترکیب سه حرف و یک عدد پنج رقمی تشکیل شده است. 

معاملات بازار سرمایه تنها از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود. کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، امکان ثبت‌نام و دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری را برای افراد فراهم کرده است. می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه افتتاح حساب شده و تنها با چند کلیک، در کارگزاری مفید ثبت‌نام کرده و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به راحتی در بازار سرمایه معامله کنید.

فرآیند گام به گام دریافت کد بورسی 

ابتدا در سایت کارگزاری مفید افتتاح حساب کنید. سپس از طریق سامانه سجام کد ۱۰ رقمی پیگیری را دریافت کرده و در مرحله آخر با بازگشت به سایت کارگزاری مفید قراردادهای الکترونیکی خود را تایید کنید. می‌توانید از طریق لینک زیر فرآیند افتتاح حساب خود را آغاز کنید.

پس از ورود به بخش افتتاح حساب، با وارد کردن شماره همراه و کد امنیتی، پیامکی حاوی کد ۶ رقمی از سمت کارگزاری مفید جهت تایید شماره همراه، ارسال می‌گردد. این شماره پس از تایید به‌عنوان نام کاربری شما در کارگزاری مفید به ثبت می‌رسد.

فرآیند گام به گام دریافت کد بورسی

در مرحله بعد اطلاعاتی از جمله کد ملی، نام و نام خانوادگی و رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید. رمز عبور بایستی حداقل دارای ۸ کاراکتر و شامل حداقل یک حرف بزرگ انگلیسی، یک حرف کوچک انگلیسی و اعداد یا علائم ویژه (مثل @، %، &، $ و…) باشد.

پس از تایید کد ملی و رمز عبور، حساب کاربری شما با موفقیت در سایت کارگزاری مفید ثبت می‌شود. در نهایت روی گزینه ادامه کلیک کنید تا به صفحه تکمیل فرایند ثبت‌نام منتقل شوید.

فرآیند گام به گام دریافت کد بورسی

در این مرحله حساب اولیه شما در کارگزاری مفید به ثبت رسیده ‌است. در ادامه به منظور تکمیل فرآیند دریافت کد بورسی، بایستی اطلاعات هویتی، فردی، تماس، شغلی و میزان دانش مالی خود را وارد نمایید. اگر قبل از ثبت نام اینترنتی کارگزاری مفید، در سامانه سجام ثبت نام و اطلاعات خود را به درستی وارد کرده باشید، می‌توانید در هر مرحله گزینه *دریافت اطلاعات از سجام* را انتخاب کنید.

فرآیند گام به گام دریافت کد بورسی

پس از تکمیل این مرحله، در صفحه پایانی تمام اطلاعات خود را بررسی کرده و در صورت نقص یا اشتباه، اقدام به ویرایش نمایید و در غیر این ‌صورت با تایید اطلاعات خود، عملیات ثبت‌نام را تکمیل نمایید.

پس از دریافت کد بورسی چه اقدامی باید انجام دهیم؟

بعد از دریافت کد بورسی و همچنین دریافت پیامک فعال شدن دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین می‌توانید از طریق این سامانه‌ها اقدام به خرید و فروش سهام کنید. کافی است با نام کاربری خود که کد ملی یا شماره همراه شماست و رمزی که خودتان در زمان افتتاح حساب ایجاد کرده‌اید وارد ایزی تریدر یا آنلاین پلاس شوید و سرمایه‌ گذاری در بورس را شروع کنید.

همچنین اگر نسبت به بازار سرمایه و مباحث مربوط به آن اطلاعات کافی ندارید و یا به دنبال یادگیری مباحث جدید هستید، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی رایگان و غیر حضوری کارگزاری مفید شرکت کنید.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments