معرفی اپلیکیشن مشاوره مالی بامبو

معرفی اپلیکیشن مشاوره مالی بامبو
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۱۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 33348
سطح مبتدی

اپلیکیشن بامبو توسط هلدینگ مالی مفید در دسترس علاقمندان به سرمایه‌گذاری قرار گرفته است و با ساده‌سازی مفاهیم مالی، به شما کمک می‌کند تا به بهترین شیوه به اهداف مالی خود دست یابید. این اپلیکیشن به عنوان نخستین مربی مالی آنلاین در بازار سرمایه معرفی شده است.

مربی مالی چیست؟

ورود به بازار سرمایه نیاز به دانش کافی درباره آن و همچنین برنامه‌ریزی‌ دارد. این در حالی است که اپلیکیشن بامبو شما را از درگیر شدن با برنامه‌ریزی‌های سخت و پیچیده مالی بی‌نیاز می‌کند. این اپلیکیشن در ابتدا نیازمندی‌های سرمایه‌گذار را بررسی کرده، سپس متناسب با ویژگی‌های اختصاصی هر فرد، بهترین شیوه رسیدن به اهداف مالی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

هدف‌گذاری در بامبو

فرض کنید قصد خرید خودرویی را دارید. برای مشخص کردن هدف خود در بامبو‌ نیاز است که ۵ مرحله را طی کنید.

مرحله ۱) نوع هدف خود که «خرید» است را مشخص کنید.

مرحله ۲) با توجه به هدف خود، گزینه خودرو را انتخاب کنید.

مرحله ۳) نامی برای هدف خود انتخاب کنید.

مرحله ۴) در این مرحله قیمت کالای مورد نظر و زمانی که قصد خرید آن را دارید وارد نمایید. 

مرحله ۵) در مرحله آخر میزان سرمایه‌ گذاری اولیه و پرداخت‌های ماهانه‌ شما توسط اپلیکیشن بامبو محاسبه شده و به نمایش درمی‌آید. لازم به ذکر است اگر هدف شما به جای خرید، سرمایه‌گذاری باشد، مدت زمان دلخواه سرمایه‌گذاری و سرمایه اولیه خود را مشخص می‌کنید.

هدف‌گذاری در بامبو
هدف‌گذاری در بامبو

در انتها با فشردن دکمه شروع سرمایه‌گذاری، وارد صفحه ورود اطلاعات کارگزاری مفید خواهید شد. اگر مشتری مفید نباشید باید وارد بخش عضویت شوید و اطلاعات فردی خود را وارد کنید. پس از طی کردن این مرحله وارد اپلیکیشن بامبو خواهید شد.

اگر تمایل به افتتاح حساب کاربری خود در کارگزاری مفید را دارید با استفاده از لینک زیر به سادگی فرآیند ثبت نام شما آغاز می‌شود.

با استفاده از بامبو دستیابی به اهداف خود را مدیریت کنید

در صفحه داشبورد می‌توانید اهداف، میزان پرداختی‌ها، درصد پیشرفت و تحقق اهداف و میزان کلی سرمایه خود را بررسی کنید. پیام‌های مشاوره‌ای بامبو در این بخش برای شما به نمایش درخواهد آمد.

دستیابی به اهداف در بامبو

اهداف مختلف را بررسی کنید

یکی از صفحات جذاب بامبو، صفحه ویترین اپلیکیشن است. در این بخش می‌توانید اهداف متنوعی از نوع خرید یا سرمایه‌گذاری را مشاهده کنید و پس از بررسی، هر یک از آن‌ها را به عنوان هدف خود انتخاب کنید. این اهداف قابلیت ویرایش نیز دارند.

بررسی اهداف مختلف

پرداخت‌های منظم داشته باشید

صفحه پرداخت‌ها یکی از صفحات مهم اپلیکیشن بامبو است. در این بخش پرداخت‌های انجام شده و معوقه شما نمایش داده خواهد شد. بامبو‌ به عنوان مربی مالی، اهداف و پرداخت‌های منظم شما را یادآوری خواهد کرد. شما باید در دوره‌های معین مبلغ مشخص شده را از طریق واریز وجه پرداخت کنید.

منظم بودن پرداخت‌ها

در بامبو مسیر دستیابی به اهداف آموزش ببینید

یکی از بخش‌های جذاب دیگر اپلیکیشن بامبو، بخش نکات آموزشی است. در این بخش، نکاتی درباره سرمایه‌گذاری، موفقیت، برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری وجود دارد که به شما در تعیین  و رسیدن به اهداف مالی‌تان کمک خواهد کرد.

آمورش سرمایه‌گذاری

سوالات متداول

اپلیکیشن بامبو چه کاربردی دارد؟

بامبو با ساده‌سازی مفاهیم مالی، به شما کمک می‌کند تا به بهترین شیوه به اهداف مالی خود دست یابید.

در صفحه داشبورد بامبو چه اطلاعاتی نمایش داده می‌شود؟

در داشبورد بامبو می‌توانید اهداف، میزان پرداختی‌ها، درصد پیشرفت و تحقق اهداف و میزان کلی سرمایه خود را بررسی کنید. پیام‌های مشاوره‌ای بامبو در این بخش برای شما به نمایش درخواهد آمد.

بخش نکات آموزشی شامل چه اطلاعاتی است؟

در این بخش، نکاتی درباره سرمایه‌گذاری، موفقیت، برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری وجود دارد که به شما در تعیین و رسیدن به اهداف مالی‌تان کمک خواهد کرد.

بخش پرداخت‌ها در اپلیکیشن بامبو چه کاربردی دارد؟

در این بخش پرداخت‌های انجام شده و معوقه شما نمایش داده خواهد شد. بامبو‌ به عنوان مربی مالی، اهداف و پرداخت‌های منظم شما را یادآوری خواهد کرد. شما باید در دوره‌های معین مبلغ مشخص شده را از طریق واریز وجه پرداخت کنید.

محمد فرخیان کارشناس بازار سرمایه
guest
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سینا

سلام
خسته نباشید
هزینه پرداختی در کجا سرمایه‌گذاری خواهد شد؟ میزان سود مشخصی دارد؟
ضامن نقدشوندگی دارد؟
آیا در زمان نیاز ضروری، امکان برداشتن وجه و کنسل کردن هدف هست؟
با سپاس قبلی

کارگزاری مفید

با سلام
پس از واریز مبالغ مشخص‌شده طی برنامه زمانی جهت دستیابی به اهداف تعیین شده، مبالغ واریزی توسط شرکت سبدگردان انتخاب مفید و با نظر متخصصین مدیریت سرمایه، در صندوق‌های مشترک بورسی سرمایه‌گذاری می‌شود. در نظر داشته باشید، اعتبار کارگزاری مفید اصلی‌ترین تضمین سرمایه‌گذاری در بامبو است. علاوه بر این در صندوق‌های درآمد ثابت مانند نامی، بخش زیادی از سرمایه در اوراق تضمین شده توسط دولت و بانک مرکزی سرمایه‌گذاری می‌شود و بخش قابل توجه دیگر نیز وجه نقد است که نقد شوندگی سرمایه‌گذاری شما را تضمین می‌کند. همچنین با توجه به اینکه سرمایه شما در صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت داده می‌شود، امکان ارائه سود قطعی وجود ندارد و تنها می‌توان با استناد به روند گذشته، تقریبی از میزان سود آینده را به دست آورد. همچنین در صورت تمایل به انصراف از هدف و برنامه مالی خود، امکان برداشت مبالغ واریزی را خواهید داشت. در صورت نیاز و یا تمایل به برداشت وجه، مبلغ مورد نظر حداکثر طی سه روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.

سینا

اگر بازه هدف مربوطه 2 ساله باشد و بعد از 1 سال درخواست وجه داده شود، هزینه درخواستی به همراه سود حاصله در این بازه که سپری شده به مشتری پرداخت خواهد شد؟
سپاس

کارگزاری مفید

با سلام
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در خصوص اپلیکیشن «بامبو» از طریق شماره تماس 02181902 با پشتیبانی بامبو در ارتباط باشید.