ممنوع‌المعامله چیست و نحوه رفع ممنوع المعامله فروش بودن
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۱۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید 3074
سطح مبتدی

ممنوع المعامله به چه معناست؟ نحوه رفع ممنوع المعامله فروش چگونه است؟

ممنوع المعامله بودن سهامدار در بازار سرمایه دلایل مختلفی دارد. این دلایل می‌تواند به دلیل محدودیت‌های قضایی، تخلف‌های معاملاتی و یا عدم فعالیت شخص در طی دوره زمانی مشخص باشد. اگر در هر صورتی برای انجام معاملات با اخطار ممنو‌ع المعامله بودن خود مواجه می‌شوید. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

ممنوع المعامله بودن سهامدار

همانگونه که ذکر شد ممنو‌ع المعامله بودن فرد دلایل مختلفی دارد. به عنوان مثال وجود محدودیت‌های مالی مانند بلوکه شدن اموال برای اشخاص حقیقی و حقوقی و یا اعلام ورشکستگی برای مشتریان حقوقی، می‌تواند از دلایل ممنوع المعامله بودن افراد حقیقی و حقوقی باشد. 

یکی از مرسوم ترین دلایل ممنوعیت در معامله عدم فعالیت شخص در طی یک دوره زمانی مشخص است. این نوع از ممنوعیت در انجام معامله اصطلاحا ممنوع‌ المعامله فروش نام دارد. در این نوع از ممنو‌ع‌المعامله‌گی فرد با ارزش دارایی بیش از ۵۰ میلیون تومان در صورتی که تا ۲ سال هیچ فروشی نداشته باشد، ممنوع المعامله فروش می‌شود.

در این شرایط چه باید کرد؟

 در این شرایط فرد از لحاظ خرید مشکلی ندارد، اما هنگامی که بخواهد سفارش فروش خود را ثبت کند با خطای ممنوع المعامله بودن مواجه می‌شود. برای حل این مشکل فرد باید پس از ثبت‌نام و احزار هویت در سامانه سجام وارد درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه شود و درخواستی مبنی بر رفع ممنوعیت معامله خود ثبت کند. 

پس از ورود به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه می‌توانید با استفاده از راهنمای زیر، درخواست خود را مبنی بر خروج از وضعیت ممنوع المعامله‌گی ارسال کنید. پس از گذشت حداکثر یک هفته درخواست شما بررسی و نتیجه آن به شما اعلام خواهد شد. 

انتخاب میز خدمات الکترونیک
انتخاب میز خدمات الکترونیک
انتخاب گزینه ارسال درخواست
انتخاب نوع درخواست مبنی بر رفع ممنوع المعامله بودن فرد
ارسال درخواست رففع ممنوع المعامله بودن
جزئیات درخواست
خلاصه‌ای از درخواست رفع ممنوع المعامله بودن فرد
شرح درخواست
محمد فرخیان کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
zahraa

ممنوع المعاله خرید اگر باشیم باید چجوری پیگیری کنیم؟

کارگزاری مفید

برای رفع این مشکل می‌بایست ثبت‌نام و احراز هویت خود را در سامانه سجام کامل نمایید.