چگونه کد بورسی دریافت کنیم؟
زمان مطالعه 4 دقیقه
انتشار ۲۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید 13412
سطح مبتدی

چگونه کد بورسی دریافت کنیم؟

نخستین گام برای شروع فعالیت در بازار سرمایه، دریافت کد بورسی (یا همان کد سهامداری) است. کد بورسی شناسه کاربری مشتریان در بازار سهام است که از ترکیب سه حرف و یک عدد پنج رقمی تشکیل شده و همچون کد ملی برای هر شخص کاملاً منحصربه‌فرد است.

فرآیند گام به گام دریافت کد بورسی 

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، امکان ثبت‌نام و دریافت کد بورسی را به صورت غیرحضوری و رایگان فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق لینک زیر و تنها با چند کلیک، در کارگزاری مفید ثبت‌نام کنید. سپس اطلاعات خود را تکمیل کرده و به راحتی در بازار سرمایه فعالیت کنید.

پس از کلیک روی لینک بالا، صفحه افتتاح حساب نمایش داده می‌شود. در آن صفحه با وارد کردن شماره همراه و کد امنیتی، پیامکی حاوی کد ۶ رقمی، جهت تایید شماره همراه شما ارسال می‌گردد. در ادامه تعدادی اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی و رمز عبور دریافت می‌شود. به خاطر داشته باشید که شماره همراه وارد شده، به عنوان نام کاربری شما در کارگزاری مفید در نظر گرفته خواهد شد.

ایجاد حساب کاربری در کارگزاری مفید - ۱

ایجاد حساب کاربری – مرحله ۱

ایجاد حساب کاربری در کارگزاری مفید - ۲

ایجاد حساب کاربری – مرحله ۲

ایجاد حساب کاربری در کارگزاری مفید - ۳

ایجاد حساب کاربری – مرحله ۳

در ادامه به منظور تکمیل فرآیند دریافت کد بورسی، بایستی وارد حساب کاربری خود در وبسایت account.emofid.com شده و روی گزینه «تکمیل افتتاح حساب» کلیک کنید. سپس اطلاعات هویتی، فردی، تماس، شغلی و میزان دانش مالی خود را تکمیل نمایید.

آغاز فرآیند دریافت کد بورسی

انتخاب گزینه «تکمیل افتتاح حساب»

اگر قبل از ثبت نام اینترنتی کارگزاری مفید، در سامانه سجام ثبت نام و اطلاعات خود را به درستی وارد کرده باشید، می‌توانید در این مرحله گزینه «دریافت اطلاعات از سجام» را انتخاب کنید. در غیر این صورت بایستی مطابق تصاویر زیر عمل نمایید.

تایید اطلاعات اولیه

آغاز فرآیند تکمیل اطلاعات

تایید شماره همراه - ۱

تایید شماره همراه – ۱

تایید شماره همراه - ۲

تایید شماره همراه – ۲

در مراحل بعد، اطلاعات خواسته شده را مطابق تصاویر زیر تکمیل کنید.

تکمیل اطلاعات هویتی برای دریافت کد بورسی

تکمیل اطلاعات هویتی

تکمیل اطلاعات هویتی - ۲

تکمیل اطلاعات فردی

تکمیل اطلاعات محل سکونت

تکمیل اطلاعات تماس

تکمیل اطلاعات شغلی برای دریافت کد بورسی

تکمیل اطلاعات شغلی

تکمیل اطلاعات بانکی

تکمیل اطلاعات بانکی

تکمیل اطلاعات مالی

تعیین سطح دانش مالی

پس از تکمیل مراحل فوق، در صفحه پایانی تمام اطلاعات خود را بررسی کرده و در صورت نقص یا اشتباه، اقدام به ویرایش نمایید. در غیر این ‌صورت با تایید اطلاعات خود، عملیات ثبت‌نام را تکمیل کنید.

بررسی نهایی اطلاعات

بررسی نهایی اطلاعات

اتمام مراحل دریافت کد بورسی

اتمام مراحل دریافت کد بورسی

پس از دریافت کد بورسی چه اقدامی باید انجام دهیم؟

بعد از دریافت کد بورسی و همچنین دریافت پیامک فعال شدن دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین می‌توانید از طریق این سامانه‌ها اقدام به خرید و فروش سهام کنید. کافی است با نام کاربری خود که کد ملی یا شماره همراه شماست و رمزی که خودتان در زمان افتتاح حساب ایجاد کرده‌اید وارد ایزی تریدر یا آنلاین پلاس شوید و سرمایه‌ گذاری در بورس را شروع کنید.

همچنین اگر نسبت به بازار سرمایه و مباحث مربوط به آن اطلاعات کافی ندارید و یا به دنبال یادگیری مباحث جدید هستید، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی رایگان و غیر حضوری کارگزاری مفید شرکت کنید.

.

سوالات پر تکرار

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه کاربری مشتریان در بازار سهام است که از ترکیب سه حرف و یک عدد پنج رقمی تشکیل می‌شود. این کد همچون کد ملی برای هر شخص کاملاً منحصربه‌فرد است.

چگونه کد بورسی دریافت کنیم؟

برای شروع فعالیت در بازار بورس کافی است روی لینک کلیک کرده و گام‌های توضیح داده شده را طی کنید. این فرآیند غیرحضوری بوده و هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

پس از دریافت کد بورسی چه اقدامی باید انجام دهیم؟

بعد از اتمام فرآیند دریافت کد بورسی، پیامک فعال شدن دسترسی به سامانه‌های معاملاتی آنلاین برای شما ارسال می‌گردد. پس از دریافت این پیام شما می‌توانید از طریق این سامانه‌ها اقدام به خرید و فروش سهام کنید. کافی است با نام کاربری خود که کد ملی یا شماره همراه شماست، وارد ایزی تریدر یا آنلاین پلاس شوید.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
عباس

باسلام وتشکرازتمامی مدیران وعزیزان خدمتگزاردرکارگزاری مفید وعرض خداقوت وخسته نباشید خواستم مطلع بشم ایاامکان فروش وانتقال سهام عدالت ازطریق پرتفوی بازارمقدورشده ویاهمچنان فقط ازطریق کارگزاری قادربه فروش هست وچه زمان کارگزاری سفارشات جدیدروترتیب وواریزمیکنه ممنون سپاسگزار

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی‌ که آزادسازی سهام عدالت به روش مستقیم باشد، تنها با مراجعه به سامانه مدیریت سهام‌ عدالت‌ کارگزاری مفید، امکان ثبت سفارش فروش در روزهای کاری و تا شصت درصد برای سهام عدالت وجود دارد. دقت داشته باشید، تا زمانی که تصمیمی از جانب سازمان بورس اعلام نشود، فروش انجام نخواهد شد. چنانچه آزادسازی سهام عدالت به روش غیرمستقیم است، از دارایی خود در درگاه ذینفعان بازار سرمایه اطمینان حاصل نموده و سپس از طریق سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید (به شرط مجاز بودن) برای نماد سرمایه‌گذاری استانی خود درخواست تغییر ناظر ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر، شصت درصد آن طی دو روز کاری به سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید منتقل و قابل مشاهده خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «هر آنچه لازم است درباره سهام عدالت بدانید!» را مطالعه نمایید.