ارسال سفارش شرطی
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۲۱ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید 3848
سطح حرفه ای

آموزش ارسال سفارش شرطی در آنلاین پلاس

سفارش شرطی و پیغام شرطی، از جمله قابلیت‌های کاربردی سامانه معاملاتی آنلاین پلاس کارگزاری مفید هستند. پیغام شرطی در واقع پیغام هشداری است که به محض برقراری شرط یا شروطی که کاربر تعیین کرده است، نمایش داده شده و او را مطلع می‌کند. سفارش شرطی نیز سفارشی است که پس از برقراری شرایط تعیین شده، به صورت خودکار ارسال می‌شود.

مراحل استفاده از پیغام شرطی

برای استفاده از این قابلیت کافی است در سامانه آنلاین پلاس وارد یکی از چیدمان‌های ۳ تا ۵ شوید. در مرحله بعد، ابزارک «پیغام شرطی» را اضافه کرده و با تعهدنامه آن موافقت کنید.

مراحل استفاده از قابلیت ارسال سفارش شرطی
مراحل استفاده از قابلیت ارسال سفارش شرطی
مراحل استفاده از قابلیت ارسال سفارش شرطی

پس از پذیرش تعهدنامه، نوبت به تعیین شرایط می‌رسد. برای این کار باید از بین پارامترهای شرط ‌پذیر، شروط مورد نظر خود را به لیست شرط ها اضافه کنید. سپس مشخصات کلی شرط را تعیین کرده و با انتخاب گزینه ثبت نهایی، آن را ثبت کنید. پس از ثبت نهایی، هر زمان که شرایط تعیین شده محقق شود، پیغام هشدار نمایش داده می‌شود.

مراحل استفاده از پیغام شرطی

از زبانه لیست پیغام‌های شرطی نیز می‌توانید آن‌ها را ویرایش یا حذف کنید.

مراحل استفاده از سفارش شرطی

از آنجا که استفاده ناآگاهانه از قابلیت سفارش شرطی ممکن است منجر به ضرر و زیان جبران‌ناپذیری شود، این قابلیت به صورت پیش‌فرض فعال نیست. در صورتی که نسبت به عملکرد آن شناخت کافی پیدا کرده‌اید، کافی است پس از پذیرش تعهدنامه استفاده از پیغام و سفارش شرطی، برای فعالسازی آن با پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرد.

برای استفاده از سفارش شرطی نیز در مرحله اول باید مانند پیغام شرطی، شروط مورد نظر خود را تعیین کرده و سپس در قسمت نوع هشدار، ارسال سفارش را انتخاب کنید.

مراحل استفاده از سفارش شرطی

در مرحله بعد و کادر«مشخصات سفارش»، نوع سفارش، حجم، نوع قیمت و سایر موارد را تعیین کرده و ثبت کنید. پس از ثبت نهایی، هر زمان که شرایط تعیین شده محقق شود، سفارش به صورت خودکار ارسال می‌شود.

مراحل استفاده از سفارش شرطی

برای اطمینان از ثبت شدن و همچنین اطلاع از وضعیت آن می‌توان به بخش لیست پیغام‌های شرطی مراجعه کرد. در صورت لزوم امکان حذف یا ویرایش آن وجود دارد.

مراحل استفاده از سفارش شرطی

سوالات متداول

آیا امکان تنظیم پیغام شرطی در آنلاین‌پلاس وجود دارد؟

بله، پیغام شرطی از جمله قابلیت‌های کاربردی سامانه آنلاین‌پلاس می باشد.

چرا قابلیت سفارش شرطی در آنلاین‌پلاس به صورت پیشفرض فعال نیست؟

از آنجا که استفاده ناآگاهانه از این قابلیت ممکن است منجر به ضرر و زیان جبران‌ناپذیری شود، این قابلیت به صورت پیش‌فرض فعال نیست.

برای فعال‌سازی سفارش شرطی چه اقدامی باید صورت بگیرد؟

کافی است پس از پذیرش تعهدنامه، برای فعالسازی آن با پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.

چگونه می‌توان از وضعیت پیغام شرطی خود کسب اطلاع کرد؟

با مراجعه به قسمت لیست پیغام‌های شرطی می‌توان آن‌را بررسی نمود.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
علیزاده

سلام، وقت بخیر
کادر “حجم نمایشی” به چه معناست و چه طور باید تکمیل بشه؟

کارگزاری مفید

با سلام
طبق قانون بازار بورس، در زمان ارسال سفارش معاملاتی می‌توانید تا حداکثر ۷۰درصد از حجم خود را در تابلوی معاملات مخفی کنید تا سایر معامله‌گران آن را نبینند. مثلا فرض کنید که شما می‌خواهید تعداد ۳۰ هزار سهم از یک نماد را بخرید. با توجه به اهداف مختلفی که ممکن است داشته باشید، نمی‌خواهید تمام ۳۰ هزار سهم سفارش شما در تابلوی معاملات نمایش داده شود. بنابراین طبق قانون، حداکثر تا ۲۱ هزار سهم خود، یعنی معادل ۷۰درصد سفارشتان را می‌توانید مخفی کنید. به این ترتیب، در تابلوی معاملات تنها ۹۰۰۰ سهم در قیمت مورد نظر شما نمایش داده خواهند شد. طبق قانون و در مثال ما نمی‌توانید بیش از ۲۱ هزار سهم را مخفی کنید. بنابراین در صورتی‌که می‌خواهید از تمام ۷۰درصد استفاده کنید باید در قسمت حجم نمایشی عدد ۹۰۰۰ را وارد کنید.
در زمانی‌که صف خرید یا صف فروش در سامانه معاملاتی وجود دارد، استفاده از حجم نمایشی توصیه نمی‌شود، زیرا سفارش کاربر به اندازه حجم نمایشی (9 هزار سهم در مثال قبل) انجام می‌شود و مابقی آن (21 هزار سهم دیگر) به انتهای صف می‌رود.

محمد

سلام . آیا پیغام شرطی در کارگزاری مفید انجام میشه ؟

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر امکان ارسال سفارشات شرطی در سامانه مفیدتریدر کارگزاری مفید مهیاست. جهت بهره‌مندی از این امکان می‌بایست اقدام به ایجاد حساب معامله‌گری (real) در سامانه مفید تریدر نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ی «ایجاد حساب معامله‌گری مفیدتریدر» را مطالعه کنید.
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 با مرکزتماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

مهدی

سلام
من سهمی دارم‌که صف خرید میخوام‌قبل ازاینکه صفش بریزه بفروشم مثلا قبل از این که صف خرید به ۱۰۰هزارتا برسه بفروشم
میشه اینجورسی سفارش شرطی گذاشت
ممنون

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر امکان ثبت سفارشات شرطی تنها در حساب معامله‌گری سامانه «مفیدتریدر» مهیاست. در صورت تمایل به ایجاد اکانت معامله‌گری مفیدتریدر از طریق شماره تماس 0218700 با مرکزتماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله «ثبت، ویرایش و حذف سفارش شرطی در مفید‌ تریدر» را مطالعه نمایید و ویدئوی «ارسال سفارشات شرطی» را در بخش «مفیدتریدر» در قسمت «معاملات» سایت کارگزاری مفید مشاهده نمایید.