واریز وجه در آنلاین پلاس

واریز وجه در آنلاین پلاس
زمان مطالعه: 6 دقیقه
انتشار ۲۹ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 34212
سطح مبتدی

جهت خرید و فروش سهام در بازار سرمایه ابتدا باید حساب‌ معاملاتی خود را شارژ کنید. واریز وجه و شارژ حساب معاملاتی در آنلاین پلاس از دو طریق واریز آنی و ثبت فیش واریزی امکان‌پذیر است. آنلاین پلاس این دو قابلیت را در کنار هم دارد تا شما بتوانید در کمترین زمان ممکن نسبت به شارژ حساب کارگزاری خود اقدام نمایید.

واریز وجه آنی در آنلاین پلاس

جهت واریز وجه آنی در سامانه آنلاین پلاس از منوی سمت راست آیکون واریز آنی را انتخاب کنید. در پنجره ی باز شده ابتدا مبلغ مورد نظر خود را به ریال وارد نموده و درگاه پرداخت  را انتخاب نمایید. سپس گزینه‌ی ارسال را انتخاب کرده و در صفحه تراکنش با تکمیل اطلاعات پرداخت اقدام به شارژ حساب کاربری خود کنید. بلافاصله پس از پرداخت، می‌توانید مبلغ پرداختی را در قدرت خرید خود مشاهده کنید.

همان‌طور که می‌دانید هر کارت بانکی طی ۲۴ ساعت حداکثر تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌تواند تراکنش بانکی داشته باشد.

واریز آنی

گاهی ممکن است به دلایل مختلف واریز آنی شما با کندی پردازش شود. در چنین مواردی یکی از موارد زیر اتفاق خواهد افتاد:

۱) طی دقایق بعدی پرداخت شما پردازش شده و به حساب مفید منظور می‌شود.سپس بلافاصله قدرت خرید شما به صورت اتوماتیک شارژ می‌گردد.

۲) پردازش تراکنش شما بیش از حد به طول می‌انجامد و با خطا مواجه می‌شود. بنابراین وجه به بانک عودت شده و بانک به حساب بانکی شما برمی‌گرداند. این فرآیند معمولا بین ۱ تا ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد.

۳) در صورتی که پس از گذشت ۲۴ ساعت مبلغ واریزی به حساب بانکی شما عودت داده نشد، طی استعلام از پشتیبانی درگاه پرداخت، شماره تراکنش به همراه مبلغ و تاریخ پرداخت خود را به پشتیبانی ۸۷۰۰ -۰۲۱ و یا ۹۱۰۰۸۷۰۰-۰۲۱ اعلام نمایید.

نکته‌ای که باید در مورد شماره تراکنش باید بدانید

شماره تراکنش درگاه ملت و پارسیان ۱۲ رقمی بوده و به ترتیب با ارقام ۱۷ و ۷۲ آغاز می شود. همچنین شناسه خرید درگاه بانک سامان از تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۹، ۱۰ رقمی بوده و با رقم ۲۱ آغاز می‌گردد.

ثبت فیش واریزی در آنلاین پلاس

برای واریز مبالغ بیشتر می‌بایست از طریق انتقال وجه بانکی استفاده نمایید. بدین صورت که از حساب خود مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره حساب‌های کارگزاری مفید واریز کنید. دقت کنید که پس از واریز وجه باید اطلاعات فیش واریزی را در بخش ثبت فیش در سامانه‌های آنلاین مثل آنلاین پلاس به طور دقیق ثبت نمایید. مبلغ فیش واریزی پس از یک روز کاری و بررسی واحد مالی به قدرت خرید شما اضافه می‌شود. مراحل ثبت فیش در تصاویر زیر نمایش داده شده است.

ثبت فیش
شماره حساب کارگزاری مفید جهت واریز وجه


همچنین می‌توانید وضعیت واریزی خود را در قسمت گزارش واریز وجه سامانه آنلاین پلاس مشابه زیر مشاهده نمایید.

ثبت فیش واریزی
ثبت فیش واریزی

وضعیت واریزی فیش بانکی

وضعیت واریزی فیش بانکی شما یکی از حالت های زیر را دارد:

 • در حال بررسی: فیش به تازگی ثبت کردید و هنوز در حال بررسی مالی می‌باشد
 • لغو شده توسط مشتری: در این حالت شما پس از ثبت فیش، در قسمت عملیات درخواست خود را حذف نموده اید. 
واریز وجه با فیش بانکی
 • حذف شده: در این حالت پس از بررسی توسط بخش مالی به یکی از دلایل زیر که در قسمت پیام کارگزار ثبت می‌شود، درخواست اولیه ثبت فیش شما رد شده است:
  1. اصل فیش واریزی ارسال شود.
  2. مغایرت نام واریز کننده
  3. عدم درج در صورت حساب بانکی
 • اقدام گردید: این وضعیت به معنای موفقیت در ثبت واریز وجه شما است. 

در صورت این که وضعیت واریز وجه شما حذف شده باشد چه اقدامی باید انجام دهید؟

۱.اصل فیش واریزی ارسال شود.

در این حالت نیاز است که تصویری خوانا از اصل فیش واریزی برای بخش مالی با استفاده از  قسمت بارگذاری تصویر فیش ارسال نمایید. 

۲.مغایرت نام واریزکننده

توجه داشته باشید نام واریز کننده و نام صاحب حساب باید یکسان باشد، در غیراین‌ صورت فیش تایید نخواهد شد.
در صورت مغایرت نام واریز کننده و نام صاحب حساب، مبلغ به قدرت خرید شما اضافه نخواهد شد  و می بایست به حساب مبدا عودت داده شود. برای پیگیری، لازم است با واحد پشتیبانی کارگزاری مفید به شماره ۹۱۰۰۸۷۰۰-۰۲۱ تماس حاصل شود. 

۳.عدم درج در صورت حساب بانکی

در این حالت مبلغ مورد نظر با توجه به اطلاعات ثبت شده توسط کاربر، به حساب کارگزاری واریز نشده است. احتمالا شرابط واریزی شما یکی از موارد زیر را دارد:

 • اطلاعات ثبت شده فیش شامل  مبلغ دقیق واریز ، تاریخ واریز و همچنین بانک و شماره حساب مقصد  به درستی ثبت نشده است. که در این صورت می بایست مجدد اطلاعات فیش را به درستی وارد نمایید.
 • کاربر به حسابی اشتباه واریز وجه انجام داده‌ است

در غیر این موارد، در صورتی که واریز شما درست و موفق بوده، نیاز است تصویری خوانا از اصل فیش ارسال شود.

به نکات زیر توجه کنید:

 • از واگذاری چک به حساب کارگزاری مفید اکیدا خودداری بفرمایید. در صورت ثبت واریزی ناشی از چک واگذار شده به هیچ عنوان حساب شما شارژ نمی‌گردد و مبلغ مذکور به حساب دارنده چک عودت داده می‌شود.
 • پیشنهاد می شود جهت بروز مشکلات کمتر، واریز را به حساب کارگزاری مفید نزد «بانک ملت» انجام دهید.
 • جهت ثبت واریز وجه اینترنتی خود از بانک‌های سامان، پارسیان، پاسارگاد و اقتصاد نوین، شماره حساب خود و از سایر بانک‌ها شماره پیگیری یا رهگیری را به جای شماره فیش درج نمایید.
 • واریزی‌های ثبت شده در روز کاری بعد (قبل از آغاز معاملات) تایید خواهد شد.
 • هر گونه واریز وجه به حساب کارگزاری مفید از طریق دستگاه‌های خودپرداز، اینترنت بانک، همراه بانک، مراجعه حضوری به بانک، نرم افزارهای پرداخت بانکی و سایر موارد این‌چنینی، جزو دسته‌ی واریز از طریق سامانه بانکی قرار گرفته و نیاز به ثبت فیش خواهند داشت.

غیرفعال شدن سرویس اتصال به حساب بانکی

شاید بدانید، پیش از این یکی از روش‌های مدیریت وجوه و حساب، استفاده از اتصال حساب بانک ملت و سامان به کارگزاری مفید، بلوکه کردن مبلغ خرید از حساب این بانک‌ها و دسترسی مستقیم خرید از حساب بدون نیاز به پرداخت وجه بوده است.

بهتر است مطلع شوید که این سرویس از این پس غیرفعال شده است و مشتریان برای واریز وجه باید از گزینه حساب نزد کارگزار اقدام و با توجه به مبلغی که قصد خرید دارند، آن را به‌صورت فیش واریزی و یا به‌صورت پرداخت آنلاین وارد حساب کاربری خود نزد کارگزاری مفید کنند. برای پرداخت آنلاین هر کد ملی محدود به پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان و هر شماره کارت‌بانکی نیز محدود به پرداخت ۵۰ میلیون تومان در روز است. برای مبالغ بیشتر از ۵۰ میلیون تومان می‌توانید با مراجعه به بانک از طریق شماره‌حساب مفید، پرداخت را به‌صورت فیش انجام دهید.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
12 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حسینعلی صداقت

سلام من چند روز پیش برداشت وجه زدم، برگشت خورده و الان چک دارم. نمی‌دانم چه‌کار کنم.

کارگزاری مفید

باسلام
جهت ثبت درخواست برداشت وجه می‌بایست به موارد زیر توجه شود. تحت هر یک از موارد زیر درخواست وجه پرداخت نخواهد شد و منجر به عودت وجه به حساب نزد کارگزار می‌گردد:
1) حساب بانکی معرفی شده می‌بایست به نام خود شخص باشد.
2) حساب بانکی مشترک نباشد و یا حق امضا و برداشت به فرد دیگری داده نشده باشد.
3) نام صاحب حساب معرفی شده به نام شخص دیگری باشد.
4) مغایرت نام مانند کم یا اضافه شدن پسوند از انتهای نام خانوادگی.
5) حساب مسدود یا راکد باشد.
پس از برسی موارد فوق جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 با مرکزتماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله «تقاضای وجه در سامانه معاملاتی آنلاین پلاس» را مطالعه نمایید.

نادری

سلام مبالغ 3-4 میلیارد رو هم به همین صورت واریز کنیم؟با یک فیش؟

کارگزاری مفید

باسلام
جهت واریز وجه در سامانه‌های کارگزاری مفید محدودیتی وجود ندارد. جهت واریز مبالغ بیش‌تر از صد میلیون تومان در روز، می‌‌بایست از گزینه «ثبت فیش» استفاده نمایید. بدین منظور بعد از واریز مبلغ از حساب خود (توجه داشته باشید، حساب مشترک نباشد) به یکی از شماره‌حساب‌های بانکی کارگزاری مفید، اطلاعات فیش واریز خود را از قسمت «ثبت فیش» در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید ثبت کنید. دقت داشته باشید، مبلغ فیش واریزی پس از یک روز کاری (شنبه تا چهارشنبه به جز ایام تعطیلات رسمی) به قدرت خرید اضافه می‌گردد.

سیدحسین بهدانی

باسلام
من دو روز هست که دارم واریز پول رو به کارگزاری مفید (حساب مفید خودم) انجام میدم و باز وجه واریزی، به حساب بانکی عودت می‌شود و به حساب کارگزاری نمیاد. سوالم اینه که کارتی که ازش دارم وارد می‌کنم باید در سیستم کارگزاری ثبت شده باشد؟ یا از هر کارتی به نام خودم می‌تونم وجه واریز کنم؟
ممنون میشم پاسخ بدین.

کارگزاری مفید

باسلام
برای واریز وجه نیازی به ثبت حساب بانکی در سامانه های آنلاین نمی باشد.
لطفا از کارت و درگاه دیگه ای امتحان کنید. درصورتی که از فیلترشکن استفاده می کنید، هنگام واریز وجه خاموش کرده و تا پایان فرآیند انتقال وجه از صفحه خارج نشوید.

سامان

سلام
چنان‌چه در حین واریز از فیلترشکن استفاده کنیم چه مشکلی پیش می‌آید؟ پول واریزی به حساب عودت داده می‌شود؟

کارگزاری مفید

باسلام
بله واریز وجه شما با خطا مواجه می شود و مبلغ طی 24ساعت کاری عودت داده می شود. اگر در بازه زمانی عنوان شده مبلغ برگشت داده نشد، جهت پیگیری از درگاه شناسه واریز ارسال کنید.

مجید رسولی

سلام
هر چی واریز می کنم عودت میشه فیلتر شکن هم وصل نیست ….مشکل کجاست؟
الان میگه حد مجاز برداشت درحالی که مبلغ عودت شده ممنون…

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و یا چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.

فخریه عطایی

سلام آیا میتونم شماره کارت جدید وارد کنم ؟

کارگزاری مفید

باسلام
در برنامه ایزی تریدر مراجعه کنید و قسمت برداشت وجه (+) را بزنید و شماره حساب جدید به اسم خود بدون مغایرت نام و مشترک نبودن حساب ثبت و اضافه نمایید.