رفع اختلال در سامانه‌های معاملاتی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
انتشار ۵ آذر ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 61553
سطح مبتدی

یکی از دلایلی که ممکن است در راه‌اندازی سامانه‌های معاملاتی برای شما اختلال ایجاد کند، حافظه پنهان و آپدیت نبودن مرورگر مورد استفاده است. اولین اقدامی که برای رفع اختلال در سامانه‌های معاملاتی باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا مرورگری که استفاده می‌کنید به‌روز (آپدیت) است؟

بررسی به‌روزرسانی در مرورگر کروم (ویندوز)

برای اینکار ابتدا وارد مرورگر کروم شوید، با کلیک بر روی سه‌نقطه سمت راست بالای صفحه مرورگر کروم، به تب Help بروید و سپس گزینه about Google chrome  را انتخاب کنید.

کروم

 پس از کلیک بر روی گزینه فوق، در صفحه‌‌ی جدیدی که برای شما باز خواهد شد، وضعیت به‌روز رسانی مرورگر خود را مشاهده خواهید کرد که در صورت به‌روز بودن مرورگر، با جمله‌ی chrome is up to date مواجه می‌شوید.

کروم آپدیت

بررسی به‌روزرسانی در مرورگر موزیلا (دسکتاپ)

برای این کار ابتدا وارد مرورگر موزیلا شوید، و با کلیک بر روی منوی همبرگری در سمت راست بالای صفحه مرورگر موزیلا، به تب help بروید و سپس گزینه About Firefox را انتخاب کنید.

فایرفاکس

 پس از کلیک بر روی گزینه فوق، در صفحه‌ی جدیدی که برای شما باز خواهد شد، وضعیت به‌روزرسانی مرورگر خود را مشاهده خواهید کرد که در صورت به‌روز بودن مرورگر، با جمله‌ی Firefox is up to date مواجه می‌شوید.

فایرفکس۲

همچنین شما می‌توانید با کلیک بر روی منوی همبرگری مرورگر موزیلا و انتخاب Settings و رفتن به تب General، تیک گزینه Automatically install updates (recommended) را فعال کنید. با این اقدام، حالت به‌روزرسانی خودکار برای مرورگر موزیلا فعال می‌شود و با هر بار اتصال به اینترنت، مرورگر موزیلا آخرین به‌روزرسانی را بررسی می‌کند  و در صورت وجود آپدیت جدید، به‌صورت خودکار به‌روزرسانی را انجام می‌دهد.

برای خلاص شدن از مشکلات احتمالی هنگام استفاده از سامانه‌های معاملاتی از جمله عدم نمایش یا ناقص نشان دادن جزئیات،  باید هر از گاهی حافظه نهان مرورگر خود را پاک کنید. هنگام مرور اینترنت و بازدید از سایت‌های مختلف، مرورگر شما چندین محتوا و داده را در فضای ذخیره‌سازی موقت خود نگهداری می‌کند. این حافظه موقت “حافظه پنهان” نامیده می‌شود.

چگونه حافظه پنهان (کَش) مرورگر خود بر روی رایانه را پاک کنید؟

در راهنماهای گام به گام زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه در مرورگرهای مختلف این فضای حافظه مرورگر خود را پاک کنید تا مشکل نمایش سامانه‌های معاملاتی رفع شود.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در Mozilla Firefox

اگر برخی از وب‌سایت‌ها هنگام بارگیری مشکلی داشته یا محتوای به روز شده را نشان ندهند، ممکن است به دلیل حافظه پنهان باشد. در راهنمای زیر با نحوه حذف کش (Cache) در مرورگر Mozilla Firefox آشنا شوید.

برای حذف حافظه پنهان مرورگر با یک میانبر در Firefox لطفاً این مراحل را دنبال کنید:

کلیدهای [Ctrl] ، [Shift] و [Del] را فشار دهید. مطمئن شوید همه کلیدها را یک‌باره فشار می‌دهید. با فشردن این کلیدها به صورت میانبر به سادگی به تنظیمات حافظه نهان (کَش) می‌رسید.

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۱

روش دیگر آن است که مراحل زیر را قدم به قدم دنبال کنید.

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۲۱

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۳

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۴

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۵

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۶

پاک کردن حافظه پنهان در فایرفاکس ۷

با کلیک بر روی دکمه “اکنون پاک شود”(Clear) کش مرورگر را حذف می کنید. پس از آن سامانه معاملاتی خود (مانند ایزی‌تریدر) را دوباره بارگیری کنید.

نحوه پاک کردن حافظه کش مرورگر Google Chrome ویندوز

سریعترین راه برای خلاص شدن از اطلاعات کش مرورگر در Google Chrome گزینه “پاک کردن حافظه پنهان مرورگر”  با کلیدهای میانبر زیر است. با این روش می توانید به عملکرد مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید:

  • کلیدهای [Ctrl] ، [Shift] و [Del] را فشار دهید. مطمئن شوید همه کلیدها را یک باره فشار می‌دهید.
  • پنجره جدیدی با این عنوان باز می‌شود: «پاک کردن حافظه پنهان مرورگر»(Clear browsing data).
  • در اینجا می‌توانید در فهرست کشویی بالایی انتخاب کنید که برای چه بازه زمانی می‌خواهید داده‌های کش مرورگر را حذف کنید. می‌توانید از بین «آخرین ساعت» ، «آخرین روز» ، «هفته گذشته» ، «چهار هفته گذشته» یا «همه» انتخاب کنید.
  • اگر می‌خواهید همه تاریخچه حافظه نهان را حذف کنید ، «همه» را انتخاب کنید. ( توصیه می شود این گزینه را انتخاب نمایید )
  • با کلیک روی دکمه “حذف داده‌های مرورگر” انتخاب خود را ارسال کنید.
پاک کردن حافظه نهان در گوگل کروم ۱
  • سپس سایت معاملاتی را دوباره بارگیری کنید.

روش دیگر این فرآیند آن است که مراحل زیر را قدم به قدم دنبال کنید:

پاک کردن حافظه نهان در گوگل کروم ۲

پاک کردن حافظه‌ نهان‌ در گوگل کروم ۳

پاک کردن حافظه‌ نهان‌ در گوگل کروم ۴

پاک کردن حافظه‌ نهان‌ در گوگل کروم ۵

پاک کردن حافظه‌ نهان‌ در گوگل کروم ۶

سپس سایت معاملاتی را دوباره بارگذاری کنید.

یک راه حل دیگر

اگر تمایل به استفاده از رویه قبلی را ندارید روش دیگری نیز برای بررسی وجود دارد. در مرورگرهای کروم و فایرفاکس حالتی وجود دارد که می‌توان در حالت ناشناس یک صفحه اینترنتی را مشاهده کرد. در گوگل کروم این حالت با نام incognito و در فایرفاکس با نام private window شناخته می‌شود. برای مشاهده صفحه مورد نظر خود در هر یک از حالت‌های یاد شده گام های زیر را دنبال کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر Google Chrome اندروید

برای این اقدام ابتدا مرورگر کروم را در گوشی خود باز کنید. سپس بر روی علامت زیر کلیک کنید.

سپس در منوی باز شده بر روی گزینه History کلیک کنید.

‌سپس گزینه «Clear browsing data» را انتخاب کنید.

در مرحله بعد تیک گزینه Cookies and site data و cached images and files را انتخاب کنید. و در نهایت بر روی گزینه clear data کلیک کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر safari آیفون

برای پاک کردن حافظه کش مرورگر «سافاری» در گوشی‌های آیفون (آی‌او‌اس) کافیست پس از ورود به مرورگر، بر روی گزینه مشخص شده زیر کلیک کنید.

پس از کلیک به صفحه «History» وارد می‌شوید که در این صفحه با کلیک بر روی گزینه «Clear» شما می‌توانید حافظه کش مرورگر خود را در بازه‌های زمانی مختلف پاک کنید.

در صورتی‌که گزینه «All Time» را انتخاب کنید، حافظه کش و جستجوی مرورگر «سافاری» شما به صورت کلی پاک خواهد شد.

باز کردن یک صفحه در Incognito Window گوگل کروم

ابتدا کروم خود را باز کنید، سپس بر روی گزینه سه نقطه کلیک کنید. از منو آبشاری باز شده گزینه New Incognito Window را انتخاب کنید. سپس در صفحه باز شده آدرس مورد نظر خود را تایپ کرده و به سایت وارد شوید.

باز کردن یک صفحه در Private Window فایرفاکس

برای باز کردن Private Window در فایرفاکس ابتدا گزینه Application Menu (سه خط) را انتخاب کنید. سپس گزینه New private window را انتخاب و در صفحه باز شده آدرس سامانه مورد نظر را وارد کنید.

سوالات متداول

حافظه پنهان چیست؟

هنگام مرور اینترنت و بازدید از سایت‌های مختلف، مرورگر شما چندین محتوا و داده را در فضای ذخیره‌سازی موقت خود نگهداری می‌کند. این حافظه موقت “حافظه پنهان” نامیده می‌شود.

چرا لازم است تا گاهی حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنیم؟

گاها ممکن است برای برخی از سامانه‌های معاملاتی مشکلاتی احتمالی مانند عدم نمایش یا ناقص نشان دادن جزئیات رخ دهد. برای برطرف کردن این مشکل می‌بایست هر از گاهی حافظه نهان مرورگر خود را پاک کنید.

چگونه می‌توان حافظه نهان در مرورگر کروم را پاک کرد؟

کلیدهای [Ctrl] ، [Shift] و [Del] را فشار دهید. مطمئن شوید همه کلیدها را یک‌باره فشار می‌دهید. پنجره جدیدی با این عنوان باز می‌شود: “پاک کردن حافظه پنهان مرورگر”(Clear browsing data). حالا می‌توانید در فهرست کشویی بالایی انتخاب کنید که برای چه بازه زمانی می‌خواهید داده‌های کش مرورگر را حذف کنید. اگر می‌خواهید همه تاریخچه حافظه نهان را حذف کنید ، “همه” را انتخاب کنید. با کلیک روی دکمه “حذف داده های مرورگر” انتخاب خود را ارسال کنید.

سروش شاه صفی کارشناس بازار سرمایه
guest
38 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی

سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون مشکل منم حل شد

کارگزاری مفید

با سلام
هدف ما جلب رضایت شماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما

بهنام دانش

با سلام
متاسفانه مدتی است کروم سایت مفید را با اخطار not secure باز می کند و تمام دیتاها را صفر نشان و بطور کلی غیرفعال است!

کارگزاری مفید

با سلام
پس از پیگیری صورت گرفته، در حال حاضر سایت و سامانه‌‌‌‌‌های کارگزاری مفید با اختلالی مواجه نمی‌باشند.
در صورت بروز چنین مشکلی، لطفا کش مرورگر خود را پاک نموده و از نسخه به روزرسانی شده مرورگر استفاده نمایید. همچنین جهت بررسی می‌توانید از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید. در صورت عدم رفع مشکل، جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

مجید

سلام وقت بخیر تمام این مراحل انجام شد ولی در همراه پلاس باز هم ارور خطا در لاگین دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

کارگزاری مفید

با سلام
جهت پیگیری مورد مد نظر از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و همچنین چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، به صورت همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان مرکز خدمات مشتریان کارگزاری مفید در ارتباط باشید.

علی مظفر

سلام
من از اپلیکیشن مفید استفاده می کنم. الان نمیشه از حساب مفید پول به کارت مفید واریز کرد؟

کارگزاری مفید

با سلام
امکان انتقال وجه از کارگزاری به مفید کارت، تنها برای مبلغی که در بخش «موجودی قابل برداشت» در قسمت «مفید کارت» اپلیکیشن مفید ثبت شده است وجود دارد. «موجودی قابل برداشت» با مبلغ موجود در قدرت خرید شما متفاوت است و در صورت داشتن تقاضای‌وجه، سفارش‌باز و مبلغ اعتبار در موجودی قابل برداشت نمایش داده نمی‌شود. همچنین در نظر داشته باشید، در صورت فروش سهام، با توجه به بازه زمانی تسویه معاملات سهام که دو روز کاری (شنبه الی چهارشنبه به جز تعطیلات رسمی) می‌باشد، امکان برداشت وجه حاثل از فروش سهم دو روز کاری بعد مهیا خواهد بود.

کی قباد

راهنمایی همکارتون بسیار عالی بود
ممنونم

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما مایه دلگرمی ماست. ممنون از همراهی شما

جمال گوهری

سلام
در هنگام ورود به سامانه اربیس با خطای تاریخ سیستم را اصلاح کنید مواجه میشم
ویندوز سیستم رو تازه عوض کردم و کلیه مرورگر ها به روز هستند
ممنون میشم راهنمایی فرمائید

کارگزاری مفید

با سلام.
تاریخ سیستم را باید اصلاح نمایید. جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 ، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.

محمود بصیرت

سامانه شما مشکل دارد موارد را بررسی کردم

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 ، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.

میلاد

باسلام
برا من همراه پلاس باز نمیشه حافظه کش رو هم پاک کردم کد تصویر رو نمیاره بالا

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 ، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.

سهیلا

باسلام کد تایید برای من ارسال نمیشه لطفا راهنماییم کنید

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700 ، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.

ابوالقاسم ایرانی

مرسی متشکر از راهنمایی شما

با سلام.
رضایت شما باعث افتخار ماست. با تشکر.