سرخطی آنلاین
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۲۰ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید 9041
سطح نیمه حرفه ای

سرخطی زدن در آنلاین پلاس چگونه انجام می‌شود؟

اگر قصد خرید یا فروش نمادی را داشته باشید و از طرفی بدانید که در مرحله پیش‌گشایش بازار، آن نماد در صف خرید یا فروش خواهد بود، برای قرار گرفتن در جایگاه های اول باید در اولین ثانیه‌های شروع بازار سفارش خود را ارسال کنید. در بورس به این کار اصطلاحاً « سرخطی زدن » گفته می‌شود.

بهتر است با یک مثال سرخطی زدن را بیشتر شرح دهیم. همان‌طور که اطلاع دارید، عرضه‌های اولیه در روزهای ابتدایی پس از انتشار خود، سوددهی نسبتاً بالایی دارند. از این رو هر شخصی تمایل دارد بخش زیادی از دارایی خود را در آن عرضه اولیه سرمایه‌ گذاری کند تا سود خوبی کسب نماید. اما وجود محدودیتِ حجمِ سفارش در روز انتشار عرضه اولیه، مانع از انجام این کار می‌گردد. لذا در روزهای بعد از انتشار، رقابت سنگینی برای خرید آن نماد در زمان شروع سفارش‌گیری بازار ایجاد می‌شود.

سرخطی زدن در بورس به معنای داشتن سرعت عمل بالا در ارسال سفارش است. برای کمک به سرعت عملتان در زمان ارسال سفارش، امکانی در آنلاین پلاس طراحی شده است که به شما اجازه می‌دهد، تعداد بسیار زیادی سفارش را در لحظه ارسال کنید. برای فعال‌سازی این امکان، مطابق روند زیر عمل نمایید.

فعال سازی امکان سرخطی زدن در آنلاین پلاس

تنظیمات سر خطی زدن در آنلاین پلاس – ۱

سرخطی زدن در آنلاین‌پلاس

تنظیمات سر خطی زدن در آنلاین پلاس – ۲

زمانی که قصد سرخطی زدن دارید، ابتدا بخش “ارسال سفارش” را پر کنید. سپس کلیدهای Alt و Enter را نگه دارید. البته می‌توانید کلید میانبر ارسال سفارش را به دلخواه خود تعریف نمایید. با این کار تعداد بسیار زیادی سفارش در یک لحظه ارسال خواهد شد و شانس شما برای سر خطی زدن افزایش می‌یابد.

هشدار

لطفا در استفاده از این روش دقت نمایید. چرا که این امکان از قابلیت‌های حرفه‌ای‌تر سامانه آنلاین پلاس محسوب می‌شود و در صورت عدم دقت کافی، ممکن است در شرایطی موجب ضرر مشتری شود.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
صدرالله خدارحمی

درود بر شما
آیا امکان سرخطی زدن با گوشی یا تبلت وجود دارد؟

کارگزاری مفید

با سلام
امکان ارسال سرخطی از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید وجود دارد. جهت ارسال سفارش بهترین زمان راس ساعت 8:45 پیش از ظهر می‌باشد، که اصطلاحا به آن «سرخطی» گفته می‌شود. لازم به ذکر است، در بخش «معاملات»، قسمت «راهکارها و سامانه‌های معاملاتی» سایت کارگزاری مفید دسترسی به سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین نسخه‌های همراه سامانه‌های معاملاتی قابل نصب روی سیستم عامل اندروید و IOS می‌باشند.