بهترین سرمایه گذاری با پول کم کدام است؟

سرمایه گذاری با پول کم
زمان مطالعه: 13 دقیقه
انتشار ۱۵ مهر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 191769
سطح مبتدی

سرمایه‌گذاری چیست؟

سرمایه گذاری (investment) به معنی استفاده از سرمایه در دارایی‌هایی است که ارزش آن را در طول زمان بتواند افزایش دهد. دارایی‌هایی مثل بورس، مسکن، طلا و ارز اولین گزینه‌هایی هستند که با شنیدن عبارت سرمایه‌گذاری به ذهن ما خطور می‌کند. به همین جهت ممکن است تصور کنید که برای سرمایه‌گذاری به مبالغ هنگفتی احتیاج خواهید داشت. اما این موضوع برای همه حوزه‌های سرمایه‌گذاری صادق نیست و می‌توان با پول کم هم سرمایه گذاری کرد. اما چگونه؟ آیا می‌توان با مبالغ پایین سرمایه‌گذاری کرد و سود زیادی بدست آورد؟

آنچه در این مطلب مطالعه خواهید کرد:

قطعا پاسخ این سوال منفی است، چرا که نباید از سرمایه‌گذاری با پول کم انتظار کسب سود زیاد داشت. با این حساب شاید فکر کنید که سرمایه‌گذاری با مبالغ پایین بی‌فایده است. درست است که نمی‌توان درآمد ماهیانه را در بازارهایی مانند زمین و مسکن (که نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارند)، سرمایه گذاری کرد اما واقعیت این است که حتی با مبالغی کمتر از یک میلیون تومان نیز می‌توان یک سرمایه گذاری را شروع و با همان پول کم نیز سود مناسبی کسب کرد.

باید در نظر داشت که سرمایه گذاری فرآیندی زمان‌بر است. انتظار کسب سود در بازه‌ای کوتاه ممکن است انتظار به‌جایی نباشد. در واقع نباید انتظار داشت که از مبالغ خرد بتوان سود هنگفتی کسب نمود، اما می‌توان با رعایت چند اصل اساسی و گرفتن مشاوره از متخصصان، درست سرمایه گذاری کرد.

چند رکن مهم در سرمایه گذاری

هر شخص دلایل متفاوتی برای سرمایه گذاری نسبت به دیگری دارد. تفاوتی ندارد که مبلغ زیادی برای این کار کنار گذاشته باشد یا بخواهد سرمایه گذاری با پول کم انجام دهد. در گام اول باید شرایط و اهداف خود در سرمایه گذاری را سنجید تا بتوان در مسیر درست حرکت کرد. برخی از این شرایط را باهم مرور می‌کنیم:

 • میزان ریسک پذیری: میزان بازدهی یک سرمایه گذاری با شدت ریسک آن رابطه‌ی مستقیم دارد. باید در نظر داشته باشید که تا چه اندازه حاضر به ریسک کردن بر روی دارایی خود هستید. با توجه به این مسئله می‌توانید زمینه‌ای که مایل به سرمایه گذاری در آن هستید را انتخاب کنید.
 • هدف سرمایه گذاری: هدف شما از سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال ممکن است هدف یک فرد ۳۰ ساله از سرمایه‌گذاری کسب سود بیشتر باشد اما یک شخص ۶۰ ساله با هدف حفظ ارزش دارایی‌های خود و آرامش خاطر بیشتر برای دوران بازنشستگی خود این کار را انجام دهد. همچنین ممکن است شخصی با هدف تامین آینده، قصد سرمایه گذاری برای کودکان خود را داشته باشد.
 • عوامل مالی: عوامل زیادی از جمله میزان درآمد، مخارج روزمره، بدهی‌های مالی و… باید قبل از سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. اگر کل دارایی خود را بدون در نظر گرفتن موارد فوق سرمایه گذاری نمایید ممکن است در تامین مخارج روزمره دچار مشکل شوید.
 • میزان نقدشوندگی: نقدشوندگی یعنی سرمایه شما با چه سرعت و با چه قیمتی به پول نقد تبدیل می‌شود. میزان نقدشوندگی در حوزه‌ای که سرمایه‌گذاری می‌کنید بسیار اهمیت دارد. چرا که ممکن است به دلایل مختلف مانند بیماری، تصادف و… سریعا به پول نقد احتیاج پیدا کنید.

عوامل مختلفی می‌تواند در مدیریت سرمایه شما نقش داشته باشد. برای آشنایی بیشتر مقاله «آشنایی با مدیریت سرمایه و استراتژی‌های آن» را مطالعه کنید.

مراقب باشید دچار این اشتباهات نشوید

 • تلاش برای پیش‌بینی دقیق بازار: سرمایه‌گذاران حرفه‌ای معتقد هستند که زمان در بازار مهم‌تر از زمان‌بندی بازار است. هر چقدر هم که امکان خرید یک دارایی در کف قیمتی وسوسه برانگیز باشد، باید به خاطر داشته باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند رفتار بازار را کاملا دقیق پیش‌بینی کند.
 • درگیر شدن در سرمایه‌گذاری‌های مشکوک: به همان اندازه که وعده بازدهی‌های بالا با ریسک پایین ممکن است جذاب باشد، باید مراقب باشید که پول خود را به دست چه شخص یا نهادی می‌سپارید. بهتر است پیش از سرمایه‌گذاری درباره سابقه آن فرد یا نهاد کاملا تحقیق کنید.
 • متنوع کردن سبد سرمایه‌گذاری: بسیار مهم است که پرتفوی خود را متنوع کنید. با این روش اگر یکی از حوزه‌های سرمایه‌‌گذاری دچار نوسان شود، همه بودجه شما متاثر نخواهد شد.
 • هراس پس از تجربه اولین نوسان: باید توجه داشته باشید که فراز و فرودها جزئی از بازار سرمایه هستند. هنگامی که بازار دچار نوسان می‌شود، باید صبور باشید و از گرفتن تصمیمات هیجانی پرهیز کنید.

گزینه‌های مختلف سرمایه گذاری با پول کم

پس از بررسی ویژگی‌های شخصیتی و هدف‌گذاری مناسب، می‌توان در یکی از موارد زیر یا ترکیبی از آن‌ها سرمایه گذاری نمود. در ادامه به معرفی برخی از گزینه‌های سرمایه گذاری می‌پردازیم.

سپرده گذاری در بانک‌

سپرده‌گذاری در بانک‌ها ریسک بسیار پایینی دارد. در حقیقت شما می‌توانید از امنیت فیزیکی پول خود مطمئن باشید اما این ریسک کم، معایبی نیز دارد. امروزه میزان سود پرداختی بانک‌ها با توجه به شرایط تورمی و رشد روز افزون قیمت‌ها ممکن است سود ناچیزی را نصیب سرمایه گذار کند. بسته به شرایط تورم، گاها حتی ممکن است توان حفظ ارزش پول شما را نیز نداشته باشد. به عنوان مثال اگر بانک به شما سالی ۲۰ درصد سود بپردازد ولی نرخ تورم سالیانه ۲۵ درصد باشد، ارزش پول و در واقع قدرت خرید شما هر سال ۵ درصد کمتر می‌شود.

فعالیت مستقیم در بورس

یکی از مهم‌ترین مزایای بورس این است که با مبالغ کم نیز می‌توان به آن ورود کرد. (با سرمایه حداقل ۵۰۰ هزار تومانی می‌توان یکی از نمادهای مختلف بازار را خریداری کرد). در سال‌های اخیر، بورس یکی از شفاف‌ترین و پربازده‌ترین بازارها در میان سایر بازارهای مالی بوده است. اما رسیدن به نقطه‌ی بازدهی مناسب در بورس نیاز به صرف زمان و یادگیری مفاهیم و دانش تحلیل بازار و مدیریت ریسک دارد.

بورس یک بازار مالی تخصصی است، اگر تمایل به مطالعه بیشتر و کسب دانش در این زمینه دارید، پیشنهاد می‌شود مقاله‌های زیر را مطالعه کنید.

عرضه اولیه

سهام شرکت‌هایی که برای اولین بار در بازار بورس برای عموم عرضه می‌شود از ریسک نسبتا کم‌تری نسبت به سهام دیگر شرکت‌ها، برخوردار است. عرضه اولیه سهام یک شرکت عموما بازدهی مناسبی داشته و تقاضا برای سرمایه‌گذاری در عرضه‌های اولیه بالا است. مزیت سرمایه‌گذاری در عرضه‌های اولیه این است که محدودیت ۵۰۰ هزار تومانی برای آن وجود ندارد. شما می‌توانید با مبالغ چند ۱۰ هزار تومانی نیز در عرضه‌های اولیه مشارکت کنید.

صندوق های سرمایه گذاری

اگر زمان مورد نیاز برای یادگیری مسائل تخصصی در بورس را ندارید، صندوق‌ های سرمایه گذاری گزینه‌ی مناسبی برای حفظ ارزش دارایی شما هستند. در حقیقت با سرمایه گذاری در صندوق‌‌ها، دارایی خود را در اختیار متخصصین قرار می‌دهید. تیم مدیریت صندوق، با توجه به نوع صندوق با پول شما سرمایه گذاری کرده و شما را از منافع آن بهره‌مند می‌کند. توجه داشته باشید هر صندوق سطح ریسک متفاوتی را در بر می‌گیرد اما باید در نظر داشت که با کاهش ریسک، میزان بازدهی مورد انتظار نیز کمتر خواهد شد.

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند. در ادامه به صورت اجمالی با انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری آشنا خواهید شد. در نظر داشته باشید این لیست به ترتیب از بیشترین تا کمترین میزان ریسک مرتب شده است.

 • صندوق اهرمی: صندوق‌ اهرمی از تکنیک‌ اهرم مالی برای به دست آوردن بازدهی مضاعف از یک سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند. این صندوق همزمان از دو ساز و کار «صدور و ابطال» و «قابل معامله در بورس (ETF)» برای سرمایه‌گذاری و انتقال مالکیت واحد‌ها استفاده می‌کند. سازوکار نوع واحدهای این صندوق با سطح ریسک آن‌ها ارتباط دارد.
 • صندوق شاخصی: صندوق سرمایه گذاری شاخصی (Index fund) نوعی صندوق است که هدف آن انطباق بالای پرتفوی صندوق با یکی از شاخص‌های بازار سهام است که می‌تواند شاخص‌ کل، شاخص کل هم‌وزن یا یکی دیگر از شاخص‌های بازار سهام باشد.
 • صندوق های سهامی: عمده دارایی این صندوق‌ها در سهام سرمایه‌گذاری می‌شود. صندوق‌های سهامی ریسک بالایی دارند. بازدهی آن‌ها نیز بیش از هر چیز دیگری از شرایط کلی بازار سرمایه تاثیر می‌پذیرد. 
 • صندوق های مختلط: حدود نیمی از دارایی صندوق‌های مختلط در اوراق با درآمد ثابت و نیم دیگر در سهام سرمایه گذاری می‌شود. بنابراین ریسک و بازدهی صندوق‌های مختلط، بین صندوق‌های با درآمد ثابت و سهامی قرار می‌گیرد.
 • صندوق های درآمد ثابت: این نوع صندوق‌ها به نوعی یک صندوق سرمایه‌گذاری بدون ریسک هستند. مدیران صندوق‌های درآمد ثابت منابع مالی حاصل از فروش واحدهای این صندوق‌ها را عمدتاً به خرید اوراق بهادار کم‌ریسک مثل اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق خزانه و… اختصاص می‌دهند.
 • صندوق تضمین اصل سرمایه: صندوق تضمین اصل سرمایه، ضمن ایجاد بازدهی مناسب برای سرمایه‌گذاران، اصل سرمایه آن‌ها را نیز تضمین می‌کند. به طور کلی صندوق‌های تضمین به دو دسته تقسیم می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این دسته از صندوق‌ها مطلب «صندوق تضمین اصل سرمایه» را بخوانید.
 • صندوق بخشی: صندوق سرمایه گذاری بخشی (Sector Funds)  یکی از انواع صندوق‌های مشترک یا قابل معامله (ETF) است که در یک صنعت خاص یا بخش خاصی از اقتصاد سرمایه‌گذاری می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این نوع صندوق‌ها می‌توانید مطلب «صندوق بخشی خودرویی» را مطالعه کنید.

سرمایه گذاری در طلا و سکه

یکی دیگر از گزینه‌ها برای سرمایه گذاری با پول کم، خرید و فروش سکه و طلا است. طلا همیشه یکی از گزینه‌های محبوب در میان اقشار مختلف بوده است. همچنین بازار طلا همواره متاثر از بازار جهانی است و وقایع مرتبط ممکن است در قیمت آن تاثیرگذار باشد. امروزه به دو روش می‌توان به بازار طلا و سکه ورود کرد:

 • روش فیزیکی: خرید فیزیکی طلا تا حدی قدرت خرید شما را حفظ کرده و ریسک خیلی بالایی ندارد، اما معایبی نیز دارد از جمله:
  •  معمولا خرید گرمی طلا با اجرت همراه است که همین موضوع قیمت آن را بالاتر می‌برد. 
  • خرید سکه به صورت فیزیکی حتما می‌بایست از طریق طلافروشی و صرافی‌های معتبر انجام شده تا مبادا سکه تقلبی دریافت نمایید. همینطور نگرانی‌هایی در رابطه با نگهداری سکه (مانند گم یا دزدیده شدن) همواره وجود دارد.
 • از طریق بورس: از جمله روش های خرید طلا در بورس می‌توان به خرید گواهی سپرده سکه اشاره کرد. همچنین صندوق‌های مبتنی بر طلا، سرمایه‌های جمع‌آوری شده از مشتریان را در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌کند. بزرگترین مزیت آن نیز عدم وجود نگرانی‌هایی مانند تقلبی بودن و احتمال سرقت است. ویژگی دیگر این صندوق‌ها قابلیت سرمایه‌گذاری با سرمایه‌های کوچک است. چنانکه سرمایه‌گذاری در این بخش با مبلغ ناچیز چند هزار تومان آغاز می‌شود. همینطور نقدشوندگی بالاتری نیز نسبت به سکه‌های فیزیکی دارند. برای سرمایه‌گذاری در این زمینه هم می‌توان گواهی سکه خریداری نمود و همچنین می‌توان از صندوق‌های مبتنی بر طلا استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله صندوق سرمایه گذاری طلا را مطالعه کنید.

بازار فارکس

در حقیقت شما می‌توانید در این بازار به داد و ستد انواع ارزهای خارجی و رمز ارزها بپردازید. این تبادل ممکن است برای معامله کالا، خدمات شرکت‌ها، دولت‌ها و بنگاه‌ها در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر فارکس از لحاظ حجم معاملات بزرگترین بازار مالی در جهان است. اما فعالیت در این بازار نیاز به صرف زمان بسیار جهت آموزش‌های تخصصی دارد. همچنین فعالیت در بازار فارکس در ایران از طرف نهاد‌های مربوطه غیرقانونی اعلام شده است.

ارز‌های دیجیتال

ارزهای دیجیتال در حقیقت پول‌هایی هستند که با پروتکل‌های رمزگذاری‌شده طراحی می‌شوند اما ارزش آن‌ها، وابسته به پول با ماهیت فیزیکی نیست. باید توجه داشت که سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال نیازمند آشنایی کامل با پیچیدگی‌های این بازار است. همچنین به دلیل غیرمتمرکز بودن آن ریسک بسیار بالایی دارند. به علاوه تحریم‌ها و ایجاد محدودیت‌های بین المللی نیز می‌تواند بر ریسک این سرمایه‌ گذاری بیافزاید. در صورتیکه در خصوص ارزهای دیجیتال نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید از مطلب «ارز دیجیتال و رمز ارز چیست» استفاده کنید.

در جدول زیر به طور خلاصه بازارهایی که می‌توان در آن‌ها با پول کم سرمایه گذاری کرد، قابل مشاهده است.

میزان سرمایهریسک پذیریگزینه های موجود
کمتر از ۱۰۰ هزار تومانریسک پذیری کمبانک – صندوق های با درآمد ثابت (حامی و نامی) – صندوق تضمین اصل سرمایه
کمتر از ۱۰۰ هزار تومانریسک پذیری متوسطصندوق مختلط (ممتاز)
کمتر از ۱۰۰ هزار تومانریسک پذیری بالاصندوق‌های سهامی (امید توسعهپیشرو)
کمتر از ۵۰۰ هزار تومانریسک پذیری کمبانک – صندوق های با درآمد ثابت (حامی و نامی) – صندوق تضمین اصل سرمایه
کمتر از ۵۰۰ هزار تومانریسک پذیری متوسطصندوق مختلط (ممتاز) – صندوق بازنشستگی (آتیه)
کمتر از ۵۰۰ هزار تومانریسک پذیری بالاصندوق های سهامی (امید توسعه- پیشرو- پیشتاز)
و سکه (پارسیان)
کمتر از یک میلیون تومان ریسک پذیری کمبانک – صندوق های با درآمد ثابت (حامی و نامی) – صندوق تضمین اصل سرمایه
کمتر از یک میلیون تومان ریسک پذیری متوسطصندوق مختلط (ممتاز)
کمتر از یک میلیون تومان ریسک پذیری بالاصندوق های سهامی (امید توسعه- پیشرو- پیشتاز- اطلسآرام)، صندوق های اهرمی (توان)
صندوق های مبتنی بر سکه طلا (عیار
سکه (پارسیان)
و بورس

روش های سرمایه گذاری با پول کم

همانگونه که از بررسی این جدول می‌توان نتیجه گرفت، صندوق‌ها یکی بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری با پول کم هستند. صندوق‌های سرمایه گذاری علاوه بر بازدهی بالا، انواع مختلفی دارند. این موضوع باعث می‌شود سرمایه گذاران با هر درجه‌ای از ریسک پذیری بتوانند، بهترین صندوق را انتخاب کنند. در صورتی‌که در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مطلب «صندوق سرمایه گذاری بدون ریسک» استفاده کنید.

سخن نهایی

 • درباره روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری تحقیق کنید.
 • مهم است تا در فرآیند سرمایه‌گذاری صبور باشید.
 • هر ماه مقدار مشخصی پول را سرمایه‌گذاری کنید.
 • پیش از هر چیز بدهی‌های خود را بپردازید.
 • از طرح‌های بازنشستگی استفاده کنید.
 • میزان ریسک‌پذیری خود را بسنجید و تخمین بزنید با گذر زمان این سطح ریسک‌پذیری چقدر ممکن است تغییر کند.
 • هنگامی که بودجه شما بیشتر می‌شود، به گزینه‌های بهتری برای سرمایه‌گذاری فکر کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با صندوق قابل معامله درآمد ثابت

سوالات متداول

آیا سرمایه گذاری با پول کم هم امکان‌پذیر است؟

بله سرمایه گذاری با پول کم هم امکان‌پذیر است. درست است که نمی‌توان درآمد ماهیانه را در بازارهایی مانند زمین و مسکن که نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارند، سرمایه گذاری کرد. اما واقعیت این است که حتی با مبالغ کمتر از یک میلیون تومان نیز می‌توان یک سرمایه گذاری را شروع کرد و با همان پول کم نیز سود مناسبی کسب کرد.

بهترین راهکار پیشنهادی برای سرمایه گذاری با پول کم چیست؟

با بررسی تمامی جوانب، صندوق‌های سرمایه گذاری بهترین گزینه برای سرمایه گذاری با پول کم هستند.

در هنگام سرمایه گذاری با پول کم چه ارکانی را باید مد نظر داشت؟

میزان ریسک پذیری، هدف سرمایه گذاری، عوامل مالی

با سرمایه کم در کدام بازارهای مالی میتوان سرمایه‌گذاری نمود؟

بانک‌ها، بورس، صندوق‌های سرمایه گذاری، طلا و سکه، فارکس، ارزهای دیجیتال

برای سرمایه گذاری در طلا و سکه از چه روش‌هایی می‌توان استفاده نمود؟

خرید فیزیکی و خرید از طریق بورس ( گواهی سپرده و صندوق‌های مبتنی بر طلا )

Alireza Gitinavard کارشناس بازار سرمایه
guest
46 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
امیر

بسیار عالی و مختصر و مفید بود

کارگزاری مفید

با سلام
همراهی شما موجب دلگرمی ماست. با تشکر

تریدر مبتدی

سلام.صندوق درآمد ثابت ماهی چند درصد سود میده؟🤔

کارگزاری مفید

با سلام
صندوق‌های درآمد ثابت تحت مدیریت کارگزاری مفید با نام‌‌های «حامی»، «آوند» و واحدهای عادی صندوق «توان» در حال فعالیت می‌باشند.
به دلیل درآمد ثابت بودن صندوق‌های مذکور، میزان سودآوری آن‌ها از نوسانات بازار سرمایه و شاخص تاثیر نمی‌پذیرد و تنها وابسته به نرخ سود اوراقی است که در سبد داراریی‌های صندوق قراردارند. با این وجود به خاطر تغییر مداوم ترکیب دارایی‌های صندوق و متفاوت بودن بازده اوراق درآمد ثابت مختلف، نمی‌توان نرخ ثابتی را برای تعیین میزان بازده دارایی‌های صندوق حامی تعیین نمود. جهت اطلاع از بازدهی صندوق مورد نظر می‌توانید به صفحه صندوق مربوطه در سایت کارگزاری مفید مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقالات «با «آوند مفید هر روز سود کنید» » و «معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید» و «صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید» را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
اکبر

باسلام خیلی عالی بود از راهنمایی خوب شما متشکرم

کارگزاری مفید

با سلام
بازخورد مثبت شما مایه خرسندی ماست. با تشکر از همراهی شما

محمد

سلام خسته نباشید چطوری باید ثبت نام کنم

کارگزاری مفید

با سلام
جهت دریافت کد بورسی و ثبت‌نام در کارگزاری مفید می‌توانید با مراجعه به سایت کارگزاری مفید و انتخاب گزینه «افتتاح حساب» مراحل را آغاز فرمایید. سپس در سامانه سجام ثبت‌نام نموده و مراحل احرازهویت غیرحضوری سجام را تکمیل کنید و در پایان قراردادهای الکترونیکی کارگزاری مفید را امضا نمایید. لازم به ذکر است، در حال حاضر در کارگزاری مفید، احرازهویت کاربران به‌صورت آنلاین و کاملا رایگان انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «افتتاح حساب در کارگزاری مفید» و «آموزش جامع احرازهویت غیرحضوری سجام در کارگزاری مفید» را مطالعه نمایید.

حسین

سلام خیلی ممنونم از راهنمایی

کارگزاری مفید

با سلام
از اینکه همراه ما هستید مفتخریم. با تشکر از بازخورد ارزشمند شما

محمد

مطلب مفیدی بود ممنون از هیئت تحریریه کارگزاری مفید

کارگزاری مفید

با سلام
از همراهی شما مفتخریم.

جلیل صالحی

با سلام بنده در صندوق پیشتاز سرمایه گذاری کردم ،الان میخوام ماهیانه به صندوقم اضافه کنم چطور میتونم این کار رو انجام بدم با تشکر ازشما

کارگزاری مفید

با سلام
جهت سرمایه‌گذاری مجدد در صندوق پیشتاز می‌بایست مجددا اقدام به خرید واحد نمایید. صدور واحد صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال کارگزاری مفید نظیر صندوق «پیشتاز»، از طریق اپلیکیشن «مفید»، سایت صندوق و سامانه ایزی تریدر امکان‌پذیر می‌باشد. در صورتی که برای اولین بار از سایت صندوق استفاده می‌کنید و نام کاربری ندارید، ابتدا روی گزینه «فراموشی رمز عبور» کلیک کنید و سپس گزینه «بازیابی کلمه عبور با استفاده از شماره تلفن همراه» را انتخاب نمایید. سپس کد ملی خود را وارد کنید و کد پیامک شده به تلفن همراه‌تان را در بخش مربوطه بنویسید. در نهایت رمز عبور جدید تعریف کنید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «صدور و ابطال اینترنتی صندوق‌های کارگزاری مفید» را مطالعه نمایید.

مظفر حسینی

سلام
مقاله خوب و جالبی بود . ممنون از راهنمایی های شما ‌

کارگزاری مفید

با سلام
از اینکه همراه ما هستید مفتخریم.

محمد

آخرین سود پرداختی به سپرده حامی چند درصده بوده؟

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت بررسی بازدهی ماهیانه صندوق می‌توانید به سایت صندوق حامی ، قسمت گزارش های صندوق وارد شوید و بازدهی دوره ای صندوق را بررسی نمایید.

علیرضا

سلام,خسته نباشید, خریدی که برای صندوق تضمین انجام شده کی تایید و نهایی میشه؟

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر صندوق تضمین اصل سرمایه مفید برای شما خریداری شده باشد سند خرید در گردش حساب ایزی تریدر ثبت شده است.
پس از شروع به کار صندوق می‌توانید از اپلیکیشن مفید و یا سایت صندوق تضمین اصل سرمایه مفید اقدام به صدور و یا ابطال نمایید.