خرید خودکار عرضه اولیه در ایزی تریدر
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید 220687
سطح مبتدی

خرید خودکار عرضه اولیه در ایزی تریدر

کارگزاری مفید امکان خرید خودکار عرضه اولیه را برای کاربران خود فراهم کرده است. بنابراین اگر شما خودتان تمایل دارید که عرضه اولیه‌ها را به صورت خودکار خریداری کنید، می‌توانید از این امکان استفاده کنید. فرآیند انجام به این صورت است که شما ابتدا حساب خود را شارژ می‌کنید و بعد با فعال‌سازی توافق نامه خرید خودکار عرضه اولیه‌، ارسال سفارش خرید در هنگام عرضه اولیه را به کارگزاری مفید می‌سپارید.
امکان خرید خودکار عرضه اولیه تنها برای کاربران کارگزاری مفید فراهم است. اگر هنوز کد بورسی خود را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید از طریق لینک زیر به صورت کاملا غیر‌حضوری در کارگزاری مفید افتتاح حساب کنید.

برای غیرفعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه چه باید کرد؟

گاه ممکن است بنا بر شرایط بازار یا علاقه‌مندی خود مایل به شرکت در یک عرضه اولیه نباشید. در این حالت می‌توانید به سادگی با توجه به تصویر زیر توافق‌نامه خرید خودکار عرضه اولیه خود را غیر فعال کنید.

برای غیرفعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه چه باید کرد؟
برای غیرفعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه چه باید کرد؟

برای خرید خودکار عرضه‌ اولیه در ایزی تریدر چه باید کرد؟

برای خرید خودکار عرضه اولیه دو اقدام لازم است:

  • واریز وجه به اندازه مبلغ مورد نیاز برای خرید هر عرضه اولیه‌
  • فعال کردن توافقنامه ارسال سفارش عرضه اولیه‌

آموزش گام به گام فعال‌سازی توافق نامه عرضه اولیه در ایزی تریدر تحت وب

در این ویدئوی آموزشی از مرحله ورود تا تایید توافق نامه عرضه اولیه را خواهید آموخت. همچنین با فرآیند ارسال سفارش خرید آشنا خواهید شد.

آموزش گام به گام فعال‌سازی توافق نامه عرضه اولیه در ایزی تریدر همراه

در این ویدئوی آموزشی از مرحله ورود تا تایید توافق نامه عرضه اولیه را خواهید آموخت. همچنین با فرآیند ارسال سفارش خرید و فروش، برداشت وجه و ارزیابی سود حامی آشنا خواهید شد.

متن توافق نامه خرید خودکار عرضه اولیه به شرح زیر است

به موجب این توافق نامه اختیار ثبت سفارش خرید در تمامی عرضه‌های اولیه به کارگزاری مفید تفویض می‌شود. به این ترتیب در صورتی که حساب نزد کارگزار شما به میزان کافی مانده داشته باشد، کارگزاری مفید در تمامی عرضه‌های اولیه اقدام به ثبت سفارش خرید برای شما می‌کند. در صورت تمایل به حذف یا ویرایش سفارش، می‌توانید از طریق هریک از سامانه‌های معاملاتی (آنلاین)، اقدام کنید.

یک بار تایید توافق نامه از طرف شما به منظور تمایل به شرکت در تمامی عرضه‌های اولیه در بازار بورس و فرابورس ایران می‎باشد. لازم به توضیح است با توجه به فرآیندهای سیستمی و مشکلات احتمالی نرم‌افزار، انتخاب این گزینه به منزله تضمین خرید توسط کارگزاری مفید نیست و کارگزاری مسئولیتی در مورد تضمین ثبت سفارش نخواهد داشت.

توجه داشته باشید سامانه، سفارش خرید شما را به صورت خودکار با در نظر گرفتن نقدینگی مورد نیاز برای ثبت سفارش در “سقف قیمت” و با “حداکثر حجم” ممکن در بازه زمانی اعلام شده توسط ناظر بازار ارسال می‌کند، لذا در صورت عدم شارژ حساب خود پیش از عرضه قابلیت ارسال سفارش از طرف کارگزاری وجود نخواهد داشت. 

تایید این قرارداد به منزله علم و آگاهی داشتن نسبت به بازار سرمایه و ارزنده بودن سهام قابل عرضه در سقف قیمتی معرفی شده است، لذا بعد از تایید این قرارداد هرگونه ادعایی در مورد عدم آگاهی از وضعیت بازار و اطلاع رسانی در مورد ثبت سفارش مورد پذیرش نیست.

این توافق نامه تنها برای ارسال سفارش خرید در روز عرضه اولیه است.

سفارش خرید برای عرضه اولیه‌ از طرف سامانه‌های معاملاتی به صورت خودکار ارسال شده و شما می‌توانید وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید. همچنین شما با پذیرش این توافق نامه می‌توانید توسط خودتان نیز اقدام به ارسال سفارش خرید برای عرضه‌ اولیه نمایید و اختلالی پیش نخواهد آمد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *