خرید خودکار عرضه اولیه در ایزی تریدر
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید 252081
سطح مبتدی

خرید خودکار عرضه اولیه در ایزی تریدر

کارگزاری مفید امکان خرید خودکار عرضه اولیه را برای کاربران خود فراهم کرده است. بنابراین اگر شما خودتان تمایل دارید که عرضه اولیه‌ها را به صورت خودکار خریداری کنید، می‌توانید از این امکان استفاده کنید. فرآیند انجام به این صورت است که شما ابتدا حساب خود را شارژ می‌کنید و بعد با فعال‌سازی توافق نامه خرید خودکار عرضه اولیه‌، ارسال سفارش خرید در هنگام عرضه اولیه را به کارگزاری مفید می‌سپارید.
امکان خرید خودکار عرضه اولیه تنها برای کاربران کارگزاری مفید فراهم است. اگر هنوز کد بورسی خود را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید از طریق لینک زیر به صورت کاملا غیر‌حضوری در کارگزاری مفید افتتاح حساب کنید.

برای غیرفعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه چه باید کرد؟

گاه ممکن است بنا بر شرایط بازار یا علاقه‌مندی خود مایل به شرکت در یک عرضه اولیه نباشید. در این حالت می‌توانید به سادگی با توجه به تصویر زیر توافق‌نامه خرید خودکار عرضه اولیه خود را غیر فعال کنید.

برای غیرفعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه چه باید کرد؟
برای غیرفعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه چه باید کرد؟

برای خرید خودکار عرضه‌ اولیه در ایزی تریدر چه باید کرد؟

برای خرید خودکار عرضه اولیه دو اقدام لازم است:

  • واریز وجه به اندازه مبلغ مورد نیاز برای خرید هر عرضه اولیه‌
  • فعال کردن توافقنامه ارسال سفارش عرضه اولیه‌

آموزش گام به گام فعال‌سازی توافق نامه عرضه اولیه در ایزی تریدر تحت وب

در این ویدئوی آموزشی از مرحله ورود تا تایید توافق نامه عرضه اولیه را خواهید آموخت. همچنین با فرآیند ارسال سفارش خرید آشنا خواهید شد.

آموزش گام به گام فعال‌سازی توافق نامه عرضه اولیه در ایزی تریدر همراه

در این ویدئوی آموزشی از مرحله ورود تا تایید توافق نامه عرضه اولیه را خواهید آموخت. همچنین با فرآیند ارسال سفارش خرید و فروش، برداشت وجه و ارزیابی سود حامی آشنا خواهید شد.

متن توافق نامه خرید خودکار عرضه اولیه به شرح زیر است

به موجب این توافق نامه اختیار ثبت سفارش خرید در تمامی عرضه‌های اولیه به کارگزاری مفید تفویض می‌شود. به این ترتیب در صورتی که حساب نزد کارگزار شما به میزان کافی مانده داشته باشد، کارگزاری مفید در تمامی عرضه‌های اولیه اقدام به ثبت سفارش خرید برای شما می‌کند. در صورت تمایل به حذف یا ویرایش سفارش، می‌توانید از طریق هریک از سامانه‌های معاملاتی (آنلاین)، اقدام کنید.

یک بار تایید توافق نامه از طرف شما به منظور تمایل به شرکت در تمامی عرضه‌های اولیه در بازار بورس و فرابورس ایران می‎باشد. لازم به توضیح است با توجه به فرآیندهای سیستمی و مشکلات احتمالی نرم‌افزار، انتخاب این گزینه به منزله تضمین خرید توسط کارگزاری مفید نیست و کارگزاری مسئولیتی در مورد تضمین ثبت سفارش نخواهد داشت.

توجه داشته باشید سامانه، سفارش خرید شما را به صورت خودکار با در نظر گرفتن نقدینگی مورد نیاز برای ثبت سفارش در “سقف قیمت” و با “حداکثر حجم” ممکن در بازه زمانی اعلام شده توسط ناظر بازار ارسال می‌کند، لذا در صورت عدم شارژ حساب خود پیش از عرضه قابلیت ارسال سفارش از طرف کارگزاری وجود نخواهد داشت. 

تایید این قرارداد به منزله علم و آگاهی داشتن نسبت به بازار سرمایه و ارزنده بودن سهام قابل عرضه در سقف قیمتی معرفی شده است، لذا بعد از تایید این قرارداد هرگونه ادعایی در مورد عدم آگاهی از وضعیت بازار و اطلاع رسانی در مورد ثبت سفارش مورد پذیرش نیست.

این توافق نامه تنها برای ارسال سفارش خرید در روز عرضه اولیه است.

سفارش خرید برای عرضه اولیه‌ از طرف سامانه‌های معاملاتی به صورت خودکار ارسال شده و شما می‌توانید وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید. همچنین شما با پذیرش این توافق نامه می‌توانید توسط خودتان نیز اقدام به ارسال سفارش خرید برای عرضه‌ اولیه نمایید و اختلالی پیش نخواهد آمد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
46 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
علیرضامرادی

سلام لطفا برنامه ایزی تریدر را برام بفرستید. توی بازار یا گوگل پلی نیست

کارگزاری مفید

با سلام
می‌توانید با مراجعه به سایت کارگزاری مفید از بخش ” راهکارها و سامانه‌های معاملاتی” از بروزترین سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید استفاده نمایید.

محمدرضا مجیبیان4432572809

سلام
متاسفانه

اولیهاسقف تعداد اعلام ‌شده راخریراری نمیکنید علت چیست؟

با سلام
پس از پایان زمان اعلام شده برای ثبت سفارش خرید، سهام به تعداد مساوی و معمولا به دلیل مشارکت بالا در خرید عرضه اولیه به تعدادی کمتر از تعداد اعلام شده در آگهی عرضه اولیه، توسط سازمان بورس و اوراق بهادار به هر کد معاملاتی تخصیص داده می‌شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌ی عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ را مطالعه نمایید.

حسین علایی

سلام خسته نباشید من سهام خود را آزاد کردم سجام ثبت نام کردم و تو بورس ثبت نام کردم احراض هویت گرفته تا انتخاب واگزاری سهام کد بورسی و نام کاربری هم اومده اما متاسفانه گوشیم ریست شد همشون پاک شده بحث اینا جدا .
من میخواهم سهام خود را بفروشم باید چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید آیا شرکت مفید سهام از کاربر میخره یا نه یا ارگان های دیگه میخرن لطفاً در این باره راهنمایی کنید برای فروش سریعتر و بهتر.

کارگزاری مفید

با سلام
اگر سهام عدالت شما به روش آزادسازی مستقیم می‌باشد و تمایل به فروش سهام عدالت خود دارید، می‌توانید درخواست فروش خود را با استفاده از سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید ثبت نمایید.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله هر آنچه که لازم است درباره سهام عدالت بدانید، را مطالعه فرمایید.

اکبرمصطفایی

سلام در سهام غیر مستقیم و کارگزاری مفید را انتخاب برای
خودم و خانواده ام انتخاب کردم چگونه با سهام مان در مفید
شرکت وکار کنیم لطفا توضیح کتبی یا تصویری باشد
خسته نباشید ۹۹/۹/۲۴

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی‌که مدیریت سهام عدالت شما غیرمستقیم می‌باشد، جهت اطلاع از دارایی خود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه و سبد دارایی خود را بررسی نمایید. اگر نماد استانی به شما تعلق گرفته باشد، می‌بایست به پیام ناظر نماد مربوطه مراجعه کنید. در صورت اعلام گشایش آن نماد، تغییر کارگزار ناظر را از طریق سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید ثبت نمایید تا نماد استانی به پرتفوی سپرده‌گذاری شما اضافه شود.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌ی هر آنچه که لازم است درباره سهام عدالت بدانید، را مطالعه فرمایید.

محمدرضا

سلام. اگر در حساب من پول کافی باشد ولی من خواهان سهم اولی خاصی نباشم چه می شود؟ شما به اجبار می خرید؟

کارگزاری مفید

با سلام
اگر شما قبلا “توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه” را پذیرفته باشید و حساب کاربری خود را به میزان حداکثری اعلام شده در آگهی عرضه اولیه شارژ کرده‌اید، در روز عرضه اولیه سفارش خرید از سمت کارگزاری مفید برای شما ارسال خواهد شد.
در صورت عدم تمایل به خرید خودکار عرضه اولیه می‌توانید با مراجعه به بخش “توافق نامه” در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را غیرفعال نمایید.

علی

لینک گرفتن کد بورسی غیرحضوری از مفید رو نگذاشتید.

کارگزاری مفید

با سلام
گام نخست برای ورود به بورس و دریافت کد بورسی افتتاح حساب غیرحضوری، است.
همچنین جهت کسب اطلاعات مقاله‌ی چگونه کد بورسی دریافت کنیم مطالعه نمایید.

سیدحامد ساقی

سلام ببخشید یه سوال
ینی واسه عرضه اولیه باید حتما حداکثر نقدینگی اعلام شده رو تو حساب مفید داشته باشیم؟ اگه کمتر باشه باید خودمون برای سفارش اقدام کنیم و سیستم دیگه به صورت خودکار خرید رو انجام نمیده؟

کارگزاری مفید

با سلام
بله، در صورتی‌که توافق نامه “ارسال سفارش عرضه اولیه” فعال باشد، می‌بایست قدرت خرید خود را به میزان حداکثر نقدینگی مورد نیاز که در آگهی عرضه اولیه اعلام شده است بعلاوه کارمزد، شارژ نمایید.
در صورت تمایل به ثبت سفارش خرید در عرضه اولیه به تعداد کمتر، می‌بایست به صورت دستی اقدام به ارسال سفارش خرید خود نمایید.

محسن مصطفوی

ممنون از آموزش مختصر و مفیدتان، این اولین بار است ،پس از دو سه ماه که عضو کارگزاری مفید شدم، یک خبری از ما گرفتید .لطفا برای کسانی که تازه عضو ایزی تریدر میشن آموزشهای اینچنینی بیشتر بگذارید.بتونیم از این ابزار شما بهره ببریم.ضمنا دارایی های فبلی من که قبل از عضویت در مفید حاصل کرده بودم را نمیشود در این نرم افزار بیاورم و آنها را بفروشم.؟؟ ممنون

کارگزاری مفید

با سلام
جهت کسب اطمینان از دارایی خود، به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه مراجعه و مالکیت دارایی خود را بررسی فرمایید.
در صورتی‌که از دارا بودن این نماد‌ها اطمینان دارید، در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید برای نمادهای مدنظر خود تغییر کارگزار ناظر ثبت نمایید.
پس از ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر این نمادها دو روز کاری بعد به پرتفوی سپرده‌گذاری شما اضافه می‌شوند و قادر به فروش سهام خود خواهید بود.

.گوهرتخت فیروزه

سلام
خدمات مفید یکسویه است به ایمیلها جواب داده نمیشه- رباط کار نمیکنه- کفتگوی انلاین تعطیله-….ا
کاش یه تلفن زنده24ساعته داشتین
با عرض پوزش از انتقاد

کارگزاری مفید

با سلام
می‌توانید از طریق شماره تماس 02191008700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه روز و همچنین ایمیل، اینستاگرام و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

محبوبه

سلام به چه نحوی فروخته میشه چجوری متوجه بشیم که سود کردیم لطفا توضیح بدید

کارگزاری مفید

با سلام
جهت فروش نماد موردنظر می‌توانید در سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید، سهام مورد نظر را انتخاب و سپس تعداد و قیمت موردنظر برای سفارش را ثبت نمایید.
لازم به ذکر است که پس از ثبت درخواست خرید در یک نماد، با توجه به قیمت ثبت سفارش، وضعیت معاملات در نماد مورد نظر و جایگاه شما در صف، سفارش شما انجام خواهد شد.
همچنین می‌توانید با ورود به سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید در بخش “عملکرد” میزان سود و زیان هر یک از دارایی‌های خود را مشاهده بفرمایید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “معرفی پرتفوی و عملکرد ایزی تریدر” را مطالعه نمایید.