جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

مشاوران ما طی دو روز کاری آینده در ساعات کاری (9 صبح تا 6 بعد از ظهر) برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری با شما در ارتباط خواهند بود.

شماره تلفن شما نزد کارگزاری مفید محفوظ خواهد بود.

سرمایه‌گذاری هوشمند، تنها راه حفظ ارزش دارایی

در شرایط تورمی، تنها راه حفظ ارزش پول، قدرت خرید و دستیابی به ثروت بیشتر، سرمایه‌گذاری هوشمندانه است.

یک میلیون تومان در گذر زمان
1360 خرید خانه 50 متری در مرکز تهران
1370 خرید یک دستگاه خودرو متوسط
1380 خرید یک یخچال فریزر
1390 خرید یک جارو برقی
1400 خرید یک هارد اکسترنال
خرید خانه 50 متری در مرکز تهران
مشاوره اختصاصی رایگان

صندوق پیشرو، بزرگترین صندوق سهامی ایران

صندوق سهامی پیشرو با بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت، بزرگترین صندوق سهامی غیر دولتی در بازار سرمایه ایران است. صندوق پیشرو در سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرده است و به پشتوانه تجربه و دانش تیم مدیریت خود، همواره و در شرایط مختلف بازار، عملکرد مناسبی داشته است. همین امر موجب جلب اعتماد عده زیادی از سرمایه‌گذاران به این صندوق شده است؛ به گونه‌ای که امروزه صندوق پیشرو توانسته است به بزرگترین صندوق سهامی ایران تبدیل شود.

صندوق‌های سهامی کارگزاری مفید همواره جزو بزرگترین صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه ایران به شمار می‌روند. در حال حاضر نیز پس از صندوق پیشرو، صندوق‌های سهامی پیشتاز و امید توسعه از لحاظ خالص ارزش دارایی و در بین کل صندوق‌های سهامی غیر دولتی در بازار سرمایه ایران، در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. صندوق سهامی قابل معامله اطلس نیز در این بین در جایگاه هشتم قرار دارد. صندوق مختلط توسعه ممتاز نیز از لحاظ ارزش دارایی تحت مدیریت در گروه خود در جایگاه دوم قرار دارد.

ارزش دارایی تحت مدیریت (AUM)، یکی از شاخص‌های سنجش میزان اعتماد سرمایه‌گذاران به یک صندوق سرمایه‌گذاری است. به بیان ساده‌تر، هرچه میزان دارایی تحت مدیریت یک صندوق بیشتر باشد بدین معناست که آن صندوق در جذب سرمایه موفق‌تر بوده و سرمایه‌گذاران بیشتری به آن صندوق و تیم مدیریت آن اعتماد کرده‌اند.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم ...

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب و میزان بازدهی سرمایه‌گذاری طی ۵ سال گذشته در بازارهای مختلف را مشاهده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری، راهکاری برای سرمایه‌گذاری هوشمند

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند مانند:

صندوق‌های سهامی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

صندوق‌های درآمد ثابت

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت

صندوق‌های طلا

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا

صندوق‌های مختلط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق با درآمد ثابت

پیشتاز
پیشرو
امید توسعه
اطلس
نامی
عیار
ممتاز

میزان ترکیب دارایی صندوق‌های سهامی را مشاهده کنید

82.4%
سهام
0.8%
نقد و بانک
13.3%
اوراق با درآمد ثابت
3.6%
سایر دارایی‌ها

مهم‌ترین مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری

مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری توسط گروهی از تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای بازار سرمایه مدیریت می‌شود.

نقد شوندگی مناسب

بر خلاف سهام که ممکن است به دلیل توقف نماد، حجم کم معاملات در آن نماد و یا ایجاد صف فروش معامله آن امکان‌پذیر نباشد، همواره به راحتی می‌توانید نیاز نقدینگی خود را از صندوق ها تامین کنید.

سرمایه‌گذاری با پول کم

سرمایه‌گذاری حتی با ۵۰۰ هزار تومان و کمتر نیز در صندوق‌های سرمایه‌گذاری امکان پذیر است.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

با توجه به تقسیم هزینه‌های صندوق بین تمام سرمایه‌گذاران و مدیریت صندوق توسط یک تیم حرفه‌ای، در نهایت میزان هزینه صندوق برای هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد.

کنترل ریسک

دارایی‌های هر صندوق در تعداد زیادی از انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌شود. تنوع در سبد دارایی صندوق موجب کنترل بهتر ریسک می‌شود.

صرفه‌‌جویی در زمان

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به صرف زمان و کسب دانش تخصصی نیاز ندارد و همه می‌توانند به راحتی در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه گذاری با تجربه مفید

25,000
میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت (بیش از یک میلیارد دلار) در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

مشاوره اختصاصی رایگان
اگر درباره صندوق های سرمایه گذاری به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با مرکز پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.
021-8700

با صندوق‌های مفید، از تورم جلو بزنید

مازاد بازدهی ایجاد شده توسط یک صندوق سرمایه‌گذاری سهامی نسبت به تورم و شاخص بورس، یکی از شاخص‌های سنجش میزان موفقیت تیم مدیریت دارایی صندوق است. به طور میانگین، صندوق‌های سهامی کارگزاری مفید در دوره‌های زمانی بلند مدت نه‌تنها نسبت به تورم، بازدهی بسیار بیشتری داشته‌اند بلکه نسبت به شاخص بورس نیز عملکرد بهتری داشته‌اند. به عنوان مثال، طی ۵ سال گذشته میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی، مختلط و درآمد ثابت کارگزاری مفید در مقایسه با تورم مطابق نمودار زیر است

سوالات متداول

آیا برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها داشتن کد بورسی الزامی است؟

بله. برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری حتما باید کد بورسی داشته باشید و در سامانه سجام هم ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشید. اگر هنوز کد بورسی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به صورت غیرحضوری و رایگان کد بورسی خود را از کارگزاری مفید دریافت کنید. برای این کار به صفحه "افتتاح حساب در کارگزاری مفید" مراجعه کنید

چگونه می‌توان در صندوق‌های کارگزاری مفید سرمایه‌گذاری کرد؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظر چگونگی سرمایه گذاری در آن‌ها به دو دسته مبتنی بر صدور و ابطال و قابل معامله (ETF) تقسیم می‌شوند. خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری اطلس و عیار درست مانند خرید و فروش سهام، از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های پیشتاز، پیشرو، ممتاز، امید توسعه و نامی نیز پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری مفید انجام می‌شود.

طرح حامی چیست؟

طرح حامی در واقع به سرمایه‌گذاری در صندوق با درآمد ثابت حامی اشاره دارد که کارگزاری مفید با هدف بیکار نماندن وجوه بلا استفاده در مانده حساب مشتریان خود آن را با مکانیزم خاصی طراحی کرده و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. به این ترتیب، طرح حامی اجازه نمی‌دهد هیچ مقداری از پول شما نزد کارگزاری بیکار بماند و به آن به صورت روزشمار سود پرداخت می‌گردد.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در هر صندوق سرمایه‌گذاری چقدر است؟

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری به اجزای کوچکی تقسیم شده است که به هر جزء آن، واحد یا یونیت سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال معمولا به اندازه خرید حداقل یک واحد از آن‌هاست. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق های قابل معامله نیز به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر ارسال کرد که در حال حاضر برابر ۵۰۰ هزار تومان است. بر این اساس، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید به شرح زیر است: (تاریخ: 25 خرداد 1400)

صندوق حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری (تقریبی)
پیشتاز 270 هزار تومان
ممتاز 17 هزار تومان
پیشرو 60 هزار تومان
امید توسعه 21 هزار تومان
اطلس (قابل معامله) 500 هزار تومان
حامی 5 هزار تومان
نامی یک هزار تومان
عیار (قابل معامله) 500 هزار تومان