شخصی‌سازی و برخی دیگر از قابلیت‌های مفید آنلاین

شخصی‌سازی و برخی دیگر از قابلیت‌های مفید آنلاین
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۲۳ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 3277
سطح نیمه حرفه ای

قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که یک سامانه معاملاتی برای هر چه ساده‌تر شدن کار مشتریان برای یک معامله موفق دارد مبنای انتخاب بسیاری از افراد است. در این راستا، مفید آنلاین برای جلب هرچه بیشتر رضایت مشتریان، قابلیت‌هایی از جمله شخصی‌سازی صفحات ، فیلترگذاری و… را فراهم آورده است. در این جا با برخی از این قابلیت‌ها آشنا می‌شویم.

شخصی سازی صفحات در مفید آنلاین

در مفید آنلاین می‌توانید تعدادی از ابزار معاملاتی را در یک صفحه کنار هم و با موقعیت مکانی مورد نظر خودتان قرار دهید. برای اعمال تغییرات در صفحات اختصاصی و سفارشی‌سازی آن‌ها کافی است مطابق تصویر زیر عمل کنید.

شخصی سازی صفحات در مفید آنلاین

مرحله اول)

ابتدا روی یکی از صفحات ۳ تا ۵ بخش راست و پایینی صفحه اصلی مفید آنلاین کلیک کنید (فلش شماره ۱). لازم به ذکر است صفحات ۱ و ۲ قابل ویرایش نیستند و به صورت پیش‌فرض تعیین شده‌اند. حال روی گزینه «افزودن ابزار جدید» (فلش شماره ۲) کلیک کنید.

مرحله دوم)

جهت اضافه کردن هر یک از ابزارک‌های مورد نیازتان، کلیک چپ را روی آن نگه داشته و به مکان دلخواه خود در صفحه بکشید. به طور مثال این کار را برای سه ابزارک «نمای بازار»، «دیده‌بان بازار» و «حقیقی حقوقی» انجام دهید.

مطابق تصویر زیر هریک از ابزارک‌های اضافه شده به صفحه اختصاصی شما، قابلیت‌هایی دارد که امکان فعال یا غیرفعال کردن آن را دارید. به این منظور روی علامت مشخص شده در تصویر (فلش شماره یک) کلیک کنید. همچنین در صورت عدم تمایل می‌توانید هریک از ابزارک‌ها را حذف کنید.

شخصی سازی صفحات در مفید آنلاین

قابلیت فیلترگذاری

مفید آنلاین امکانی فراهم کرده است تا از طریق فیلترگذاری، جستجوی پیشرفته‌ای میان نمادها انجام دهید. این امکان بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی فراهم گردیده است تا بتوانید به راحتی نمادهای مورد نظر خود را پیدا کنید.

در بخش‌هایی از مفید آنلاین که وضعیت نمادها را نشان می‌دهد(در قسمت بالا و سمت چپ آن) آیکون فیلترگذاری وجود دارد. با کلیک بر روی آن، در بخش بالایی هر ستون، یک ردیف جدید اضافه می‌شود که امکان حذف یا اضافه کردن ستون‌ها بر اساس نیاز شما و همچنین وارد کردن شرط‌های مورد نظر شما را فراهم می‌کند.

بهتر است این موضوع را با مثال نشان دهیم. فرض کنید می‌خواهید نمادهایی را که در این لحظه درصد تغییرات قیمت آخرین معامله آن‌ها بیش از ۵ درصد، تغییر قیمت پایانی آن‌ها  بیش از ۶ درصد و همچنین حجم خرید در صف آن‌ها بیش از ۵۰۰۰۰ عدد باشد را پیدا کنید. به این منظور مطابق تصویر زیر عمل کنید:

قابلیت فیلترگذاری مفید آنلاین

به عنوان مثالی دیگر فرض کنید می‌خواهید گزارش سفارشاتی که در سمت فروش و مربوط به بازه زمانی ۲۶ فروردین به بعد هستند را مشاهده کنید. به این منظور وارد بخش «گزارش سفارشات» شوید و مطابق تصویر زیر عمل کنید:

قابلیت فیلترگذاری مفید آنلاین

تنظیم ارتفاع ابزارک‌‌ها

جهت تنظیم ارتفاع ابزارک های موجود در صفحه اول کافی است اشاره گر ماوس را به مرز بین دو ابزارک بیاورید تا اشاره‌گر ماوس تغییر شکل دهد. سپس با کشیدن ابزارک به طرف بالا و پایین امکان تنظیم ارتفاع ابزارک ها راخواهید داست. مطابق با تصویر زیر امکان تغییر ارتفاع ابزارک ها برای شما وجود خواهد داشت.

تنظیم ارتفاع ابزارک‌‌ها
Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
آبسالان

بسیار عالی و هوشمندانه – اما نفرمودین چطور آخرین وضعیت رو ضبط کنیم هر بار که وارد میشیم مدل شخصی سازی از بین میرود؟

کارگزاری مفید

با سلام
پس از شخصی‌سازی سامانه آنلاین‌پلاس نیازی به ذخیره تغییرات نمی‌باشد، زیرا تغییرات اعمالی پس از خروج از سامانه حفظ شده و با مراجعه مجدد امکان استفاده از آن مهیا می‌باشد.