افتتاح حساب در کارگزاری مفید
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید 5048
سطح مبتدی

افتتاح حساب در کارگزاری مفید

ایجاد حساب و دریافت کد بورسی، اولین گام برای شروع معامله در بازار سرمایه است. اکنون بیش از هر زمان دیگری، فرآیند دریافت کد بورسی‌ ساده‌ شده است. تمامی مراحل دریافت کد بورسی از جمله احرازهویت سامانه سجام را نیز به صورت غیرحضوری و رایگان انجام دهید. در ادامه با آموزش صفر تا صد دریافت کد بورسی‌ با ما همراه باشید.

خدمتی تازه از کارگزاری مفید در مسیر دریافت کد بورسی

طی ماه‌های گذشته و با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و رفع موانع قانونی، بخش اعظمی از فرآیند دریافت کد بورسی از جمله احراز هویت برای کارگزاری مفید و امضای قراردادها، به صورت الکترونیکی و غیر حضوری شده است. همچنین می‌توانید احراز هویت غیر حضوری سجام را در سامانه‌هایی اختصاصی به صورت کاملا رایگان انجام دهید.

۴ گام ساده تا دریافت کد بورسی

برای دریافت کد بورسی و شروع خرید و فروش سهام در بورس‌ کافی است ۴ مرحله زیر را انجام دهید تا کد بورسی‌ و کد‌ معاملاتی شما صادر شود:

۱- ایجاد حساب کاربری در کارگزاری مفید

۲- ثبت‌نام در سجام

۳- احراز هویت غیر حضوری سجام

۴-امضای قراردادهای الکترونیکی کارگزاری مفید

افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال

برای دسترسی به معاملات آنلاین برای افراد زیر ۱۸ سال، ولی ایشان (نماینده قانونی) می تواند ثبت نام اینترنتی را از کارگزاری مفید و سجام آغاز کند و پس از تکمیل مراحل، باید جهت احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با کارگزاری مفید‌ مراجعه کنند.

  • صرفا مراجعه ولی به دفتر پیشخوان کافی است و نیازی به مراجعه فرد زیر ۱۸ سال وجود ندارد.
  • برای فرد زیر ۱۸ سال، اعلام شماره حساب بانکی و شماره موبایل به اسم خود شخص الزامی است.
  • همچنین می بایست از اعلام ایمیل تکراری خودداری نمایید و ایمیل غیرتکراری و منحصر به خود فرد اعلام شود.

افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال

بهتر است بدانید مشتریانی که قبل از ۱۸ سالگی افتتاح حساب کرده باشند، پس از رسیدن به سن ۱۸ سال، به صورت خودکار تمام قراردادهای قبلی‌شان فاقد اعتبار خواهد شد. به این منظور پیامکی برای این دسته از مشتریان در تاریخ مذکور ارسال خواهد شد و پس از آن به مدت ۷ روز کاری زمان خواهند داشت تا به صورت کاملا غیر حضوری احراز هویت سجام و تایید قرارداد آنلاین کارگزاری مفید را انجام دهند.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی

شرکت‌های حقوقی بعد از ثبت نام در سجام برای دریافت کد بورسی خود می بایست به یکی از شعب کارگزاری مفید مراجعه کنند. مدارک مورد نیاز برای ارائه در تصویر زیر شرح داده شده است. جهت مشاهده فیلم آموزشی ثبت نام افراد حقوقی کلیک کنید

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments