افتتاح حساب در کارگزاری مفید
زمان مطالعه 3 دقیقه
انتشار ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید 2442
سطح مبتدی

افتتاح حساب در کارگزاری مفید

افتتاح حساب و دریافت کد بورسی، اولین گام برای شروع معامله در بازار سرمایه است. اکنون بیش از هر زمان دیگری، فرآیند دریافت کد بورسی‌ ساده‌ شده است. چرا که می‌توانید کلیه مراحل دریافت کد بورسی از جمله احراز هویت سامانه سجام را نیز به صورت غیر حضوری و رایگان، انجام دهید. در ادامه با آموزش صفر تا صد دریافت کد بورسی‌ با ما همراه باشید.

خدمتی تازه از کارگزاری مفید در مسیر دریافت کد بورسی

طی ماه‌های گذشته و با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و رفع موانع قانونی، بخش اعظمی از فرآیند دریافت کد بورسی از جمله احراز هویت برای کارگزاری مفید و امضای قراردادها، به صورت الکترونیکی و غیر حضوری شده است. همچنین می‌توانید احراز هویت غیر حضوری سجام را در سامانه‌هایی اختصاصی به صورت کاملا رایگان انجام دهید.

۴ گام ساده تا دریافت کد بورسی

برای دریافت کد بورسی و شروع خرید و فروش سهام در بورس‌ کافی است ۴ مرحله زیر را انجام دهید تا کد بورسی‌ و کد‌ معاملاتی شما صادر شود:

۱- ایجاد حساب کاربری در کارگزاری مفید

۲- ثبت‌نام در سجام

۳- احراز هویت غیر حضوری سجام

۴-امضای قراردادهای الکترونیکی کارگزاری مفید

افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال

به منظور دریافت دسترسی معاملات آنلاین برای افراد زیر ۱۸ سال، ولی ایشان (نماینده قانونی) می تواند ثبت نام اینترنتی را از کارگزاری مفید و سجام آغاز کند و پس از تکمیل مراحل، باید جهت احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با کارگزاری مفید‌ مراجعه کنند.

  • صرفا مراجعه ولی به دفتر پیشخوان کافی است و نیازی به مراجعه فرد زیر ۱۸ سال وجود ندارد.
  • دقت داشته باشید برای فرد زیر ۱۸ سال، اعلام شماره حساب بانکی به اسم خود شخص و شماره موبایل منحصر به فرد الزامی است.
  • همچنین می بایست از اعلام ایمیل تکراری خودداری نمایید و ایمیل غیرتکراری و منحصر به خود فرد اعلام شود.

افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال

بهتر است بدانید کاربران محترمی که قبل از ۱۸ سالگی افتتاح حساب کرده باشند، پس از رسیدن به سن ۱۸ سال، به صورت خودکار تمام قراردادهای قبلی‌شان فاقد اعتبار خواهد شد. به این منظور پیامکی به این دسته از کاربران در تاریخ مذکور ارسال خواهد شد و پس از آن به مدت ۷ روز کاری زمان خواهند داشت تا به صورت کاملا غیر حضوری احراز هویت سجام و تایید قرارداد آنلاین کارگزاری مفید را انجام دهند.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی

شرکت های حقوقی بعد از ثبت نام در سجام می‌بایست برای دریافت کد بورسی خود به یکی از شعب کارگزاری مفید مراجعه کنند. مدارک مورد نیاز برای ارائه در تصویر زیر شرح داده شده است. جهت مشاهده فیلم آموزشی ثبت نام افراد حقوقی کلیک کنید

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments