قدرت خرید و گردش حساب در آنلاین پلاس

قدرت خرید و گردش حساب در آنلاین پلاس
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۲۳ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 13391
سطح مبتدی

گردش حساب یا قدرت خرید خود را چطور بررسی کنم؟ بسیاری از مواقع محاسبات مالی خود را فراموش می‌کنیم و به دنبال گزارشی از فرآیندهای مالی خود هستیم. همچنین در پی برنامه‌ریزی جهت خرید سهام و یا برداشت وجه به دنبال میزان قدرت خرید و جزئیات آن هستیم. آنلاین پلاس تمامی این اطلاعات را به همراه جزئیات آن در اختیار شما قرار داده است. همچنین می‌توان به راحتی به این اعداد و ارقام دست پیدا کرد.

گزارش‌های مالی 

برای مشاهده اطلاعات واریز وجه، دریافت وجه و اطلاعات مالی حاصل از معاملات خود، می‌توانید به ابزارهای حسابداری در سامانه معاملاتی آنلاین پلاس مراجعه کنید.

گزارش‌های مالی
  • گردش حساب : در این بخش شما می‎توانید گردش مالی خود را در یک بازه زمانی مشخص مشاهده نمایید. این ابزارک گزارش کلیه مراودات مالی را نمایش می‎دهد. در واقع در این بخش گزارش‌های واریز وجه ، برداشت وجه، سود صندوق سرمایه گذاری حامی و سند حسابداری تمامی خرید و فروش های انجام شده که باعث تغییر در مانده و قدرت خرید شده است، نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، برای هر یک از موارد این صفحه شرح مختصری نیز گزارش‌شده است. با انتخاب گزینه جستجوی پیشرفته نیز می‌توانید نحوه نمایش گردش حساب، نوع تراکنش و محدوده زمانی را ویرایش کنید. 
  • گزارش دریافت وجه : این قسمت گزارشی از تقاضای وجه به همراه اطلاعاتی همچون مبلغ درخواست، تاریخ درخواست، تاریخ درخواست پرداخت، شماره حساب، مبلغ پرداخت شده و وضعیت آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.
  • گزارش واریز وجه : این قسمت نیز گزارشی از واریز وجه به همراه اطلاعاتی همچون شماره فیش، بانک، تاریخ ثبت فیش، تاریخ فیش، تاریخ انجام، مبلغ فیش، مبلغ ثبت شده و وضعیت آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

قدرت خرید و مبلغ بلوکه شده 

با کلیک بر روی مبلغ بلوکه‌شده و قدرت خرید در بالای صفحه می‌توانید جزییات قدرت خرید خود را بررسی کنید.

قدرت خرید و مبلغ بلوکه شده

قدرت خرید در واقع نشان‌دهنده میزان مبلغی است که شما می‌توانید از آن برای خرید اوراق بهادار استفاده کنید. همچنین مبلغ بلوکه‌ شده مبلغی است که امکان استفاده از آن و خرید اوراق بهادار از طریق آن را در حال حاضر ندارید. به عنوان مثال اگر درخواست وجه داشته باشید یا سفارش خرید سهامی را ثبت کرده باشید، مبلغ مورد نظر تا زمان واریز وجه به حساب بانکی شما یا انجام معامله، در بخش بلوکه شده قرار می‌گیرد و شما امکان استفاده از آن را ندارید. همچنین مبلغ اعتبار نشان‌دهنده میزان اعتباری است که از کارگزاری مفید دریافت کرده‌اید. جمع مانده نیز مجموع کل مانده مشتری، دارایی در صندوق حامی و مبلغ اعتبار در نظر گرفته می‌شود.

سوالات متداول

آیا امکان مشاهده قدرت خرید در سامانه آنلاین‌پلاس وجود دارد؟

بله این سامانه تمامی این اطلاعات را به همراه جزئیات آن در اختیار شما قرار داده است.

بخش گردش حساب شامل چه اطلاعاتی می‌باشد؟

در این بخش شما می‎توانید گردش مالی خود را در یک بازه زمانی مشخص مشاهده نمایید. این ابزارک گزارش کلیه مراودات مالی را نمایش می‌دهد.

آیا پس از ثبت درخواست وجه امکان مشاهده اطلاعات درخواست ثبت شده وجود دارد؟

بله این قسمت گزارشی از تقاضای وجه به همراه اطلاعاتی همچون مبلغ درخواست، تاریخ درخواست، تاریخ درخواست پرداخت، شماره حساب، مبلغ پرداخت شده و وضعیت آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

جمع مانده شامل چه اطلاعاتی می‌باشد؟

جمع مانده شامل مجموع کل مانده مشتری، دارایی در صندوق حامی و مبلغ اعتبار می‌شود.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
زارع

سلام با تشکر از حمات شما برنامه ی خوبی است

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما باعث دلگرمی ماست. با تشکر

مریم

سلام مانده که در خرید کم و زیاد میشود توضیح میدید
کل حجم خرید یک روز برداشت شده ولی مانده درخرید منفی شده بعد یکماه

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی دقیق‌تر، از طریق آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ و همچنین شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید.