صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

زمان مطالعه: 9 دقیقه
انتشار ۱۶ تیر ۱۴۰۳
تعداد بازدید: 165836
سطح مبتدی

بازدهی با نهایتِ توان

«توان»، صندوق سرمایه‌گذاری اهرمی مفید است. سازوکار این صندوق به‌گونه‌ای است که می‌تواند برای هر دو دسته سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر یا ریسک‌گریز جذاب باشد. با استفاده از اهرم مالی صندوق «توان» مفید، بیشترین بهره ممکن را از فرصت‌های سودآور بازار سهام به دست آورید.

مزایای سرمایه‌گذاری در «توان»

  • بهره‌مندی از اهرم مالی
  • امکان کسب بازدهی بیشتر از بازار‌
  • نقدشوندگی بالا
  • امکان سرمایه‌گذاری با حداقل ۱۰۰ هزار تومان

برای خرید واحدهای ممتاز این صندوق می‌توانید نماد «توان» را در سامانه معاملات آنلاین خود جستجو کرده و اقدام به ثبت سفارش کنید. همچنین می‌توانید از طریق لینک‌های زیر به ایزی تریدر یا مفید اپ وارد شده و سفارش خرید خود را ثبت کنید:

در ادامه با این صندوق بیشتر آشنا می‌شویم.

صندوق اهرمی چیست؟

صندوق‌های اهرمی نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که سبد دارایی آنها مشابه با صندوق‌های سهامی است اما ساز و کار متفاوتی دارند. صندوق‌های اهرمی به طور همزمان از دو ساز و کار «صدور و ابطال» و «قابل معامله در بورس (ETF)» برای سرمایه‌گذاری بهره می‌برند. نوع واحدهای صندوق اهرمی و سطح ریسک آن‌ها به یکدیگر مرتبط هستند، به طوری که واحدهای مختلف می‌توانند سطوح مختلفی از ریسک و بازدهی را ارائه دهند.

انواع واحدهای صندوق توان

واحدهای سرمایه‌گذاری عادی

واحدهای عادی، واحدهای کم‌ریسک صندوق توان هستند. حداقل بازدهی موثر سالیانه واحدهای عادی ۳۰٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار نیز بازدهی موثر سالیانه این واحدها می‌تواند تا ۳۲٪ افزایش یابد.

نکته: از تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۲، بازه مربوط به بازدهی موثر سالیانه واحدهای عادی صندوق توان به ۳۰ الی ۳۲ درصد افزایش یافته است.

برای دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری درباره این صندوق، شماره همراه خود را در لینک زیر ثبت کنید.

واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز

واحدهای ممتاز، واحدهای اهرمی صندوق توان هستند که بسیار پرریسک محسوب می‌شوند. این واحدها از توان مالی ایجاد شده از محل دارایی‌های واحدهای عادی بهره‌مند شده و می‌توانند سود یا زیان بیشتری داشته باشند.

برای درک بهتر سازوکار اهرمی واحدهای ممتاز این صندوق، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مازاد بازدهی واحدهای عادی صندوق توان، به بازدهی واحدهای ممتاز اضافه خواهد شد. همچنین در صورتی که بازدهی صندوق، کمتر از مقدار تضمین‌شده برای واحدهای عادی باشد، این کسری از محل دارایی‌های واحدهای ممتاز جبران می‌شود.

به طور مثال، در صورتی که بازدهی کلی صندوق توان، بیش از ۳۲ درصد باشد، بازدهی مازاد واحدهای عادی (مابه‌التفاوت بازدهی واقعی و ۳۲%)، به بازدهی واحدهای ممتاز اضافه می‌شود.

در حالت عکس، اگر در مقطعی از زمان شرایط بازار مساعد نباشد و صندوق بازدهی کمتر از ۳۰ درصد حاصل کند، برای جبران سود تضمین‌شده سرمایه‌گذاران واحد‌های عادی، این مابه‌التفاوت از بازدهی واحدهای ممتاز کسر شده و به واحدهای عادی اضافه می‌شود. در انتهای مطلب، این سازوکار اهرمی بیشتر شرح داده خواهد شد.

مطالعه بیشتر: در صورتی که در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مطلب «صندوق سرمایه گذاری بدون ریسک» استفاده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

کف بازدهی موثر سالیانه واحدهای عادی معادل ۳۰٪ (تضمین شده) خواهد بود. سقف بازدهی موثر سالیانه این واحدها – که در صورت مطلوب بودن شرایط بازار می‌تواند محقق شود – معادل ۳۲٪ خواهد بود.

نحوه خرید واحدهای ممتاز صندوق توان

واحدهای ممتاز صندوق توان از لحاظ نحوه خرید و فروش، در دسته صندوق های قابل معامله (ETF) قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این واحدها، نیاز است نام نماد «توان» را در سامانه‌های معاملات آنلاینی مانند ایزی تریدر جستجو و سفارش خرید خود را بر روی تابلوی معاملاتی ثبت کنید. همچنین خرید واحدهای ممتاز توان از طریق بخش «صندوق‌های مفید» در مفید اپ نیز امکان‌پذیر است.

 خرید واحدهای ممتاز توان از طریق ایزی تریدر

در تصاویر زیر، مراحل گام به گام خرید واحدهای صندوق توان از طریق ایزی تریدر قابل مشاهده است. در ابتدا، باید نام نماد «توان» را در نوار بالای صفحه بخش «جستجو» بنویسید. سپس گزینه «توان» را از نتایج جستجو انتخاب کنید.

خرید واحدهای ممتاز صندوق توان از طریق ایزی تریدر - مراحل ۱ و ۲

با این اقدام، وارد صفحه جزئیات نماد صندوق توان شده و امکان ثبت سفارش خرید را پیدا خواهید کرد. با کلیک بر روی گزینه «سفارش خرید» بیانیه ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌های اهرمی برای شما به نمایش در می‌آید. در این گام، ضروری است که متن بیانیه را به صورت کامل مطالعه کنید و در صورت صلاحدید، بر روی گزینه «موافقت می‌نمایم» کلیک کنید.

خرید واحدهای ممتاز صندوق توان از طریق ایزی تریدر - مراحل ۳ و ۴

سپس پنجره سفارش‌گذاری برای شما قابل مشاهده خواهد بود. در انتها کافی است تعداد سهم مدنظر، قیمت و اعتبار معامله را مشخص و سفارش خرید خود را ارسال کنید. در نتیجه این گام‌ها، سفارش شما در تابلوی معاملات ثبت می‌شود و در صورت وجود طرف فروشنده در قیمت مدنظر شما، معامله با موفقیت انجام خواهد شد.

خرید واحدهای ممتاز صندوق توان از طریق ایزی تریدر - مرحله ۵

 خرید واحدهای ممتاز توان از طریق مفید اپ

۱- ورود به مفید اپ و انتخاب گزینه «صندوق‌های مفید»

۲- انتخاب «صندوق توان اهرمی» 

۳- انتخاب گزینه «خرید» در صفحه صندوق توان

۴- وارد کردن مبلغ مدنظر

۵- کلیک بر روی گزینه «درخواست خرید صندوق»

در انتها، ممکن است نیاز به شارژ مانده حساب خود داشته باشید. در غیر این صورت، کافی است تیک پذیرش قرارداد را فعال و گزینه «ثبت درخواست خرید صندوق» را انتخاب کنید.

خرید واحدهای ممتاز صندوق توان از طریق مفید اپ - ۱
خرید واحدهای ممتاز صندوق توان از طریق مفید اپ - ۲

نحوه سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی توان

واحدهای عادی صندوق توان از نوع واحدهای مبتنی بر صدور و ابطال است. برای سرمایه‌گذاری در این صندوق، می‌توانید درخواست صدور واحدهای آن را از طریق مفید اپ، ایزی تریدر یا سایت صندوق ثبت کنید. در ادامه با مراحل این فرایند آشنا خواهید شد:

خرید واحدهای عادی توان از طریق مفید اپ

۱- ورود به مفید اپ و انتخاب گزینه «خرید و فروش صندوق»

۲- انتخاب گزینه «درخواست صدور» صندوق توان

۳- انتخاب گزینه «خرید» در صفحه صندوق توان

۴- وارد کردن مبلغ مدنظر

۵- کلیک بر روی گزینه «درخواست خرید صندوق»

در انتها، ممکن است نیاز به شارژ مانده حساب خود داشته باشید. در غیر این صورت، کافی است تیک پذیرش قرارداد را فعال و گزینه «ثبت درخواست خرید صندوق» را انتخاب کنید.

خرید واحدهای عادی صندوق توان از طریق مفید اپ مرحله ۱ و ۲
خرید واحدهای عادی صندوق توان از طریق مفید اپ مرحله ۳ و ۴ و ۵

سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی توان از طریق ایزی تریدر

۱-پس از ورود به بخش «سایر» ایزی تریدر، گزینه «سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

۲- صندوق توان را از فهرست صندوق‌های مفید انتخاب کنید.

۳- بر روی گزینه «صدور صندوق» کلیک کنید.

۴- مبلغ مدنظر برای سرمایه‌گذاری را وارد کنید.

۵- در انتها، گزینه تایید و ادامه را انتخاب کنید. در این گام، باید در صورت نیاز حساب خود را شارژ کرده و پس از تعیین مبلغ سرمایه‌گذاری، درخواست خود را تایید و ثبت کنید.

سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی صندوق توان مفید از طریق ایزی تریدر - ۱
سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی صندوق توان مفید از طریق ایزی تریدر - ۲

لازم به ذکر است که از طریق سایت صندوق توان و همچنین مراجعه حضوری به شعب کارگزاری مفید نیز امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق‌ را خواهید داشت.

برای ورود به پنل کاربری سایت صندوق توان، ابتدا باید یکی از گزینه های «ورود، صدور واحد، ابطال واحد» را انتخاب کنید.
در صورتیکه نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود را به خاطر دارید، می‌توانید وارد کاردکس صندوق شوید، در غیر اینصورت گزینه «فراموشی رمز عبور» را بزنید. پس از انتخاب این گزینه و انتخاب روش «بازیابی کلمه عبور با استفاده از شماره تلفن همراه»، دسترسی به نام کاربری و رمز عبور جدید برای شما فراهم خواهد شد.

نکته: برای ورود به پنل سایت صندوق، می‌توانید از گزینه «ورود از طریق مفید» و با نام کاربری و رمز عبور یکپارچه مفید خود وارد سایت صندوق شوید.

ورود از طریق مفید

بازدهی واحدهای ممتاز و عادی صندوق توان

با توجه به بازدهی کلی صندوق، سه حالت برای بازدهی واحدهای عادی و ممتاز به وجود خواهد آمد:

الف) بازدهی موثر سالیانه کلی صندوق کمتر از۳۰٪ باشد

  • بازدهی موثر واحدهای عادی،۳۰٪ خواهد بود.
  • بازدهی واحدهای ممتاز، کمتر از۳۰٪ خواهد بود. چرا که کسری بازدهی واحدهای عادی نسبت به ۳۰٪، توسط واحدهای ممتاز جبران می‌شود. در واقع هر چه بازدهی کلی صندوق کمتر باشد، واحدهای ممتاز زیان بیشتری متحمل می‌شوند.

ب) بازدهی موثر سالیانه کلی صندوق بین ۳۰٪ و ۳۲٪ باشد

  • بازدهی واحدهای عادی و واحدهای ممتاز با یکدیگر برابر و به اندازه بازدهی کلی صندوق خواهد بود.

ج) بازدهی موثر سالیانه کلی صندوق بیشتر از ۳۲٪ باشد

  • بازدهی موثر واحدهای عادی، ۳۲٪ خواهد بود.
  • بازدهی واحدهای ممتاز، بیشتر از ۳۲٪ خواهد بود. چرا که مازاد بازدهی واحدهای عادی نسبت به ۳۲٪، به واحدهای ممتاز تخصیص پیدا می‌کند. در واقع هر چه بازدهی کلی صندوق بیشتر باشد، واحدهای ممتاز سود بیشتری کسب می‌کنند.

لازم به ذکر است که محاسبات مربوط به بازدهی کلی صندوق و بازدهی واحدهای عادی و ممتاز آن به صورت روزانه انجام شده و ارزش هر واحد عادی و ممتاز نیز به صورت روزانه و تحت عنوان NAV واحدهای عادی و NAV واحدهای ممتاز در سایت صندوق توان اعلام می‌شود.

مهم‌ترین نکات مربوط به سرمایه‌گذاری در صندوق توان

۱- خرید و فروش واحدهای ممتاز صندوق توان، به جز کارمزدی که توسط بورس تعیین شده، هیچ کارمزد و هزینه دیگری مانند جریمه ابطال ندارد.

۲- هیچ کارمزدی برای صدور و ابطال واحدهای عادی صندوق توان دریافت نمی‌شود و جریمه‌ای هم برای ابطال واحدهای عادی وجود ندارد.

۳- هیچ یک از واحدهای عادی و واحدهای ممتاز صندو‌ق توان پرداخت سود دوره‌ای ندارند و سود واحدهای عادی و سود یا زیان واحدهای ممتاز در NAV آن‌ها لحاظ می‌شود.

بیشتر بخوانید: اختیار معامله صندوق توان

سوالات متداول

نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق توان به چه صورت است؟

برای سرمایه‌گذاری در واحدهای عادی صندوق توان، می‌توانید درخواست صدور واحدهای آن را از طریق مفید اپ، ایزی تریدر یا سایت صندوق ثبت کنید. برای سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز صندوق توان، نیاز است نام نماد «توان» را در سامانه‌های معاملات آنلاینی مانند ایزی تریدر جستجو و سفارش خرید خود را ثبت کنید. از بخش «صندوق‌های مفید» در مفید اپ نیز امکان خرید واحدهای ممتاز توان امکان‌پذیر است.

سود ثابت واحدهای عادی به چه صورتی محاسبه و پرداخت می‌شود؟

مبلغ این سود به صورت روزشمار بر ارزش NAV ابطال واحدهای عادی اضافه می‌شود و در هر زمانی که قصد ابطال واحدهای خود را داشته باشید، به طور خودکار این سود را دریافت می‌کنید.

آیا در صورتی که کمتر از یک ماه در واحدهای عادی صندوق توان سرمایه‌گذاری کرده باشم، سودی به من تعلق می‌گیرد؟

بله. از زمان صدور واحدهای عادی، سود این واحدها به ارزش خالص دارایی اضافه می‌شود و به اندازه هر مدتی که در این واحدها سرمایه‌گذاری کرده‌اید، سود ثابت سالیانه نیز به شما تعلق می‌گیرد.

Reza Aliasgari کارشناس بازار سرمایه
Subscribe
Notify of
guest
391 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
فرهاد

سلام یعنی اگر واحدهای عادی را بخریم و هر ماه بگذرد حداقل 20درصد سود دارد؟

کارگزاری مفید

سلام
کف بازدهی سالیانه واحدهای عادی از تاریخ ۱۶ اسفند معادل ۳۰٪ (تضمین شده) خواهد بود. سقف بازدهی سالیانه این واحدها – که در صورت مطلوب بودن شرایط بازار می‌تواند محقق شود – معادل ۳۲٪ سالیانه است.
این صندوق پرداخت سود به صورت ماهانه ندارد و سود واحدهای عادی از مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال محاسبه می‌گردد.

سجاد

اگر کسی بعد از دو ماه واحد هایش را ابطال کند همچنان سود ۲۰درصد را دریافت خواهد کرد؟

کارگزاری مفید

باسلام
محدودیت زمانی برای بهره‌مندی از سود صندوق وجود ندارد.
حداقل بازدهی سالیانه واحدهای عادی از تاریخ ۱۶ اسفند ۳۰٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق، تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار نیز بازدهی سالیانه این واحدها می‌تواند تا عدد ۳۲٪ افزایش یابد.

محمد

سلام
در توضیحات بالا در متن حداقل سود واحد‌های عادی صندوق توان ۲۵٪ و حداکثر ۲۸ % عنوان شده اما شما در پاسخ به سوال آقای فرهاد سود رو بین ۲۰ تا ۲۵ درصد عنوان کردید ! لطفا مقدار صحیح سود سرمایه گذاری در واحد‌های عادی رو بفرمایید

کارگزاری مفید

با سلام.
کف بازدهی سالیانه واحدهای عادی از تاریخ ۱۶ اسفند معادل ۳۰٪ (تضمین شده) خواهد بود. سقف بازدهی سالیانه این واحدها – که در صورت مطلوب بودن شرایط بازار می‌تواند محقق شود – معادل ۳۲٪ خواهد بود.

حمید

30%اگر هست میشه برفرمائئید چرا 26.6% سود میدن پس

کارگزاری مفید

سلام
از تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ بازه بازدهی موثر واحدهای عادی صندوق توان به ۳۰ تا ۳۲ درصد افزایش یافته است.
برای بررسی بازدهی دوره‌ای صندوق توان، لطفا به سایت صندوق توان بخش گزارش صندوق قسمت بازده دوره‌ای و بازده روزانه صندوق مراجعه نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید در سایت کارگزاری مفید بخش سرمایه‎‌گذاری قسمت سرمایه‌گذاری در مفید شماره همراه خود را برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نمایید و منتظر ارتباط همکاران بمانید.

ابراهیم

اینجا گفتین واحد های عادی توان حداقل 20% و حداکثر ۲۵سود سالانه داره؟
پس چرا در توضیحات این صندوق نوشتین حداقل 25% وحداکثر28% سود سالانه داره؟

کارگزاری مفید

با سلام.
حداقل بازدهی سالیانه واحدهای عادی از تاریخ ۱۶ اسفند ۳۰٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق، تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار نیز بازدهی سالیانه این واحدها می‌تواند تا عدد ۳۲٪ افزایش یابد.

سعید

20درصد سالیانه نه ماهیانه

کارگزاری مفید

باسلام
بله واحدهای عادی این صندوق از تاریخ ۱۶ اسفند بازدهی سالانه بین ۳۰% الی ۳۲% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل ۳۰ روز بعداز صدور، واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود ۳۰% سالانه شده و حداکثر ۳۲% سالانه شده دریافت خواهند کرد.

علی

بالا موثر نوشته شده ، با سی روز که سود موثر تعلق نمی گیره ، میگیره ؟

کارگزاری مفید

سلام
سود موثر نتیجه سود‌های تعلق گرفته در یک دوره است، به بیان دیگر سود اولیه به همراه سود حاصل از سرمایه‌گذاری در ادامه خواهد بود.

فرهاد

سوال دیگر این‌که اصل سرمایه تضمین میشه در این صندوق؟

کارگزاری مفید

باسلام
در واحدهای ممتاز صندوق اهرمی توان باتوجه به ریسک بالایی که دارد، سرمایه اولیه تضمین نشده و براساس میزان عرضه و تقاضا شرایط صندوق مشخص می‌شود.
واحدهای عادی، واحدهای کم‌ریسک صندوق توان هستند. حداقل بازدهی سالیانه واحدهای عادی از تاریخ ۱۶ اسفند ۳۰٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق، تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار نیز بازدهی سالیانه این واحدها می‌تواند تا عدد ۳۲٪ افزایش یابد.
این واحدها ضررده نخواهند بود.

علی

سلام سود به طور ماهانه حساب میشود؟ اگر آره به حساب بانکی واریز میشه یا به اصل سرمایه اضافه میشود؟

علی زردشت

سلام
۶روز است که ابطال کردم هنوز مبلغ واریزنشده چرا اینقدر طول کشیده اخه سرمایه من معطل مانده لطفا اقدام فرمایید

کارگزاری مفید

با سلام.
با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

کارگزاری مفید

باسلام
واحدهای عادی این صندوق از تاریخ ۱۶ اسفند بازدهی سالانه بین ۳۰% الی ۳۲% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل ۳۰ روز بعداز صدور واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود ۳۰% سالانه شده و حداکثر ۳۲% سالانه شده دریافت خواهند کرد.
درخصوص واحدهای ممتاز صندوق اهرمی نیز تقسیم سود به‌صورت ماهیانه یا دوره‌ای نداشته و سود یا ضرر سهامدار پس از سرمایه‌گذاری در این صندوق، به‌صورت مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال مشخص خواهد شد.

مهرام

سلام
به واحدهای عادی صندوق توان در هنگام خرید یا فروش مالیات تعلق می‌گیرد؟ لطفا درصد مالیات را بفرمایید.
متشکرم.

کارگزاری مفید

باسلام
خیر هیچ کارمزد و مالیاتی برای صدور و ابطال واحدهای عادی صندوق توان دریافت نمی‌شود و جریمه‌ای هم برای ابطال واحدهای عادی وجود ندارد.

مجید پور محی آبادی

سلام من که خیلی راضی هستم از این که صندوق توان راه اندازی شده و پیشنهاد می کنم. خیلی عالی وکم ریسک می باشد. یاعلی

کارگزاری مفید

باسلام
هدف ما کسب رضایت و خرسندی شماست. سپاس از همراهی شما

مرتضی

زمان پرداخت سود پس از ۳۰ روز چه زمانی است؟

کارگزاری مفید

سلام
صندوق اهرمی توان تقسیم سود ماهانه یا دوره ای نداشته و از مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال می‌توان کسب سود کرد.
کف بازدهی سالیانه واحدهای عادی از تاریخ ۱۶ اسفند معادل ۳۰٪ (تضمین شده) خواهد بود. سقف بازدهی سالیانه این واحدها – که در صورت مطلوب بودن شرایط بازار می‌تواند محقق شود – معادل ۳۲٪ خواهد بود.

کارگزاری مفید

باسلام
حداقل و حداکثر بازده سالانه واحد های عادی توان حداقل ۳۰ تا ۳۲ درصد می باشد.

رضا

سلام وقت بخیر. دررابطه با جواب آقا مرتضی سوال منم همینه تقسیم سود از مابه التفاوت صدور و ابطال چجوریه؟ لطفا بیشتر راهنمایی کنید متشکرم

کارگزاری مفید

با سلام.
صندوق سرمایه گذاری توان تقسیم سود و پرداخت سود دوره ای ندارد سود واحدهای عادی و سود یا زیان واحدهای ممتاز در NAV آن‌ها لحاظ می‌شود، در واحد های عادی صندوق توان بازدهی صندوق به‌صورت مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال مشخص خواهد شد و عواملی مثل سود مجمع و یا افزایش سرمایه نماد های تشکیل دهنده پرتفوی صندوق در nav صندوق تاثیر خواهند داشت.
در واحدهای ممتاز صندوق توان سود سرمایه گذار در nav واحد های صندوق ممتاز لحاظ می‌شود. ارزش واقعی سود و زیان واحدهای ممتاز با توجه به قابل معامله بودن این بخش صندوق، براساس عرضه و تقاضای موجود در بازار محاسبه می‌گردد و با قیمت همان روز فروش سهام، پرداختی انجام می‌شود.

کیان

با سلام
امکانش هست با یک مثال عملی بیشتر توضیح بدین

کارگزاری مفید

سلام
لطفا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در خصوص صندوق توان مفید لطفا با ثبت شماره همراه خود درخواست مشاوره رایگان ثبت نمایید و منتظر ارتباط همکاران بمانید.

وحید

ابطال واحدهای صندوق چند روزکاری زمان می‌برد؟
آیا امکان اضافه شدن مبلغ ابطال به صورت مستقیم به قدرت خرید وجود دارد؟

کارگزاری مفید

باسلام
فرآیند ابطال واحدهای عادی صندوق اهرمی و واریز مبلغ آن ۱ الی ۲ روز کاری زمان‌بر می‌باشد.
در زمان ابطال از طریق اپلیکیشن مفید یا سایت صندوق می‌توانید مشخص کنید که مبلغ حاصل از ابطال به قدرت خرید اضافه شود یا به حساب بانکی شما واریز گردد.

امین ثابتی

سلام و عرض وقت بخیر
در واحدهای عادی اصل سرمایه آورده شده نیز مانند سود 20 درصد تضمین شده است؟ فرد سرمایه گذار در پایان یک سال می تواند هم اصل سرمایه و سود حداقلی تضمین شده 20 درصدی را دریافت نماید؟

کارگزاری مفید

باسلام
بله واحدهای عادی این صندوق از تاریخ ۱۶ اسفند بازدهی سالانه بین ۳۰% الی ۳۲% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل ۳۰ روز بعداز صدور، واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود ۳۰% سالانه شده و حداکثر ۳۲% سالانه شده دریافت خواهند کرد.

غلامرضا زارع

عالی

کارگزاری مفید

باسلام
از این‌که همراه ما هستید مفتخریم.

حمید

سلام واحدهای ممتاز توان چطوری خرید و فروش می‌شوند؟

کارگزاری مفید

باسلام
درحال حاضر پذیره نویسی واحدهای ممتاز صندوق اهرمی توان به اتمام رسیده است. بعداز آغاز فعالیت و شروع معاملات ثانویه صندوق، در سامانه های آنلاین با جستجوی نام نماد می توانید سفارش گذاری کنید.
سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز، شبیه به این است که سرمایه‌گذار علاوه بر قدرت خرید خود، اعتبار نیز دریافت کرده باشد و با کل این مبالغ سرمایه گذاری کند. پس طبیعتاً سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز ریسک بیشتری دارد.