ابزار تکنیکال
زمان مطالعه 4 دقیقه
انتشار ۳۰ مهر ۱۳۹۹
تعداد بازدید 2737
سطح حرفه ای

معرفی ابزار تحلیل تکنیکال در آنلاین پلاس

تحلیل تکنیکال یکی از مهم‌ترین روش ها برای تحلیل تاریخچه قیمت سهام و شاخص‌های بازار است. با استفاده از تحلیل تکنیکال می‌توان روند تغییرات قیمت سهم و یا شاخص را در بازه مورد نظر مورد بررسی قرار داد. دسترسی به ابزارهای تحلیل تکنیکال در سامانه معاملاتی آنلاین پلاس از منوی سمت راست و انتخاب گزینه «ابزار تکنیکال» امکان‌پذیر است.

ابزار تکنیکال در آنلاین پلاس

شما در بخش تکنیکال آنلاین پلاس، با انتخاب این گزینه می‌توانید به اندیکاتورهای متفاوت، ابزارهای تعیین خط روند، مقایسه سهام متفاوت و سایر ابزارهای مورد نیاز تحلیل تکنیکال دسترسی پیدا کنید. برای راهنمای استفاده از این ابزار می‌توانید از راهنمای زیر  استفاده کنید.

معرفی ابزار تحلیل تکنیکال در آنلاین پلاس

بخش اول تا پنجم قسمت تحلیل تکنیکال آنلاین پلاس

۱: ابزارهای مورد نیاز برای تحلیل تکنیکال در این قسمت قرار داده شده‌اند. به عنوان مثال برای تعیین خط روند و یا مشخص کردن رفتار آینده سهم می‌توان از این ابزار استفاده کرد.

 ۲: در این قسمت با جستجوی نام نماد موردنظر می‌توانید نمودار مربوط به آن را مشاهده کنید. 

۳: با انتخاب این گزینه می‌توانید بازه زمانی مورد نظر خود را برای نمایش شمع‌ها را انتخاب کنید. به صورت پیش‌فرض گزینه‌های یک دقیقه، پنج دقیقه، پانزده دقیقه، یک روز، یک هفته و یک ماه برای نمایش در نظر گرفته‌شده است.

۴. با انتخاب این گزینه می‌توانید نوع کندل مورد نظر خود را برای نمایش تعیین کنید. 

۵: می‌توانید با وارد کردن نام شرکت دیگر و یا نام نماد آن شرکت روند قیمتی را با شرکتی که در حال بررسی آن هستید، مقایسه کنید. 

بخش ششم تا دهم قسمت تحلیل تکنیکال آنلاین پلاس

۶: یکی از مهم‌ترین بخش از تحلیل تکنیکال آشنایی با اندیکاتورهایی است که مورداستفاده قرار می‌گیرد. با انتخاب از میان اندیکاتورها می‌توانید در کنار نمودار تغییرات قیمت سهم، روند تغییر اندیکاتور را نیز را بررسی کنید.

۷: با انتخاب این گزینه می‌توانید قالب نمودار را ذخیره کنید. پس از کلیک تمامی تغییرات حذف و قالب به قالب انتخابی باز می‌گردد.

۸: با استفاده از این گزینه می‌توانید آخرین تغییرات اعمال‌شده را به حالت قبل بازگردانید. علاوه بر این پس از بازگشت به حالت قبلی با استفاده از گزینه دیگر می‌توانید دوباره تغییر ایجاد شده را به حالت اول برگردانید.

۹: نمودار تعدیل‌شده نموداری است که در آن تغییرات بنیادی شرکت ازجمله تقسیم سود و افزایش سرمایه از آن حذف‌شده، اما نمودار تعدیل نشده تغییرات بنیادی و اثر آن‌ها بر قیمت را نیز نشان می‌دهند.

۱۰: در تحلیل تکنیکال بررسی سود و یا افزایش سرمایه شرکت در درجه دوم اهمیت قرار دارد. گر چه برای در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانید از این گزینه استفاده کنید و مجامع مربوط به شرکت را نیز مشاهده کنید.

بخش یازدهم تا پانزدهم قسمت تحلیل تکنیکال آنلاین پلاس

۱۱: پس از بررسی سهم و تعیین روند تغییرات قیمت می‌توانید به‌صورت مستقیم از طریق انتخاب این گزینه سهم را مورد خرید و یا فروش قرار دهید.

۱۲: برای استفاده راحت‌تر و ذخیره رفتار سهم می‌توانید از صفحه عکس بگیرید. با انتخاب این گزینه از صفحه آنلاین پلاس  شما عکس گرفته می‌شود و می‌توانید آن را به سادگی ذخیره کنید.

۱۳: می‌توانید نمودارها و قالب‌هایی را که استفاده کردید، ذخیره نمایید تا قالب و ساختار کلی که برای نمادهای دیگر مورد استفاده قرار می‌دهید، ثابت بماند.

۱۴: با انتخاب این گزینه می‌توانید نمودار و نحوه نمایش نمودار را ویرایش کنید. تنظیمات این بخش شامل نحوه نمایش که نحوه نمایش بازه‌های متفاوت، رنگ نمودارها و مقیاس، محورها و اطلاعات مربوط به آن‌ها، پس‌زمینه و ساختار کلی نمودار و ناحیه زمانی مورد نظر کاربر می‌باشد.

۱۵: با انتخاب این گزینه نمودار به‌صورت تمام صفحه نمایش داده می‌شود. برای خروج از این حالت کافی است دکمه ESC را از روی صفحه کلید فشار دهید.

بخش شانزدهم تا بیست و یکم قسمت تحلیل تکنیکال آنلاین پلاس

۱۶: اطلاعات و بازه قیمتی بر حسب ریال ، مربوط به سهم را نمایش می‌دهد. 

۱۷: تنظیماتی که مربوط به محورهای نمودار می‌باشند را می‌توان از این قسمت مورد ویرایش قرارداد.

۱۸: می‌توان نوع نمایش نمودار که شامل سه حالت خطی، لگاریتمی و درصدی است را انتخاب کرد.

۱۹: نمودار نشان‌دهنده بازه زمانی که با توجه به قسمت قبل نمایش داده می‌شود. همین‌طور با انتخاب بازه زمانی فواصل زمانی نشان داده‌شده با یکدیگر تفاوت دارند.

۲۰: بازه زمانی که قصد داریم تحلیل را در آن بازه انجام دهیم را تعیین می‌کند. به‌صورت پیش‌فرض این قسمت شامل گزینه‌های، روزانه، ماهانه، ۶ ماهه، سالانه و نمایش تمام روزهایی که سهم مورد معامله قرار گرفته شده است، می‌باشد. علاوه بر این با انتخاب گزینه”برو به” می‌توان به تاریخ و ساعت مشخص و اطلاعات قیمت سهم در آن روز مراجعه کرد.

۲۱: اطلاعات نشان داده‌شده از سهام انتخابی را نشان می‌دهد. این اطلاعات شامل نام سهم، قیمت پایانی سهم، کمترین و بیشترین قیمت سهم و راهنمای اطلاعات نشان داده‌شده در نمودار می‌باشد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments