برای مشاهده دوره ها، با حساب مفید خود وارد شوید.
ورود
در صورتیکه حساب مفید ندارید، میتوانید با ثبت نام در کارگزاری مفید، تمام دوره ها را بصورت رایگان مشاهده کنید.
با توجه به زمانبر بودن فرآیند دریافت کد بورسی پس از ثبت نام اولیه می‌توانید به مدت 5 روز همه دوره‌ها را به صورت رایگان مشاهده کنید

عنوان درس

برای انتخاب صندوق سرمایه‌گذاری مناسب، ابتدا باید مشاوره مالی دریافت کنید تا بر اساس میزان دارایی و تمایل به سرمایه‌گذاری شما، صندوق مناسب شرایط شما پیشنهاد گردد. بازدهی و ریسک صندوق‌ها از مهم‌ترین مولفه‌های انتخاب صندوق است. در دوره‌های شش‌ماهه تا یکساله سنجش بازدهی صندوق می‌تواند ملاک انتخاب صندوق باشد اما این مسئله به تنهایی کافی نیست. بررسی عملکرد و بازدهی صندوق از ابتدای تاسیس و همینطور در زمان‌های ریزش بازار می‌تواند ملاکی برای مقایسه رفتار صندوق‌ها باشد. ریسک نقدشوندگی و ریسک صنایع انتخابی صندوق‌ها در کنار ثبات مدیریتی و ارزش خالص دارایی صندوق، از پارامترهای مهم انتخاب صندوق مناسب هستند.

مطالب کلیدی درس

  • شما می‌توانید به صورت رایگان از مشاوران کارگزاری مفید در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاوره دریافت کنید.
  • صندوق‌هایی که در بازار‌های مثبت شروع به‌کار کرده‌اند و افت بازار را تجربه نکرده‌اند گزینه‌های خوبی برای انتخاب نیستند، چرا که امکان پیش‌بینی عملکرد صندوق در شرایط ریزشی بازار وجود ندارد.

مدرس دوره

امیرحسین حسنی
کارشناس بازار سرمایه

رویدادهای پیش رو