بورس ویو چیست و چه امکاناتی دارد؟

بورس‌ویو چیست و چه مزایایی دارد؟
زمان مطالعه: 7 دقیقه
انتشار ۱۹ تیر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 28075
سطح مبتدی

سامانه تحلیل بنیادی بورس ویو (www.bourseview.com) توسط شرکت پردازش اطلاعات مالی پویا به بازار سرمایه معرفی شده است. بورس ویو ضمن در اختیار گذاشتن اطلاعات مالی شرکت‌ها همزمان با انتشار آن‌ها در سامانه کدال، نسبت‌های مالی و گزارش‌های مالی را با بالاترین دقت در اختیار سهامداران قرار می‌دهد.

دسترسی سریع به مطالب

صفحه اول بورس ویو

از جمله امکانات بورس ویو می توان به در اختیار گذاشتن دقیق و سریع نسبت‌های مالی شرکت‌ها، فیلترهای مورد نیاز برای دسته‌بندی، نمودارهای بنیادی مربوط به شرکت‌ها و مقایسه عملکرد مالی شرکت‌ها و صنایع با یکدیگر، دسترسی به اطلاعات محاسباتی مورد نیاز از جمله شاخص‌های بازار و در اختیار گذاشتن نقشه بازار به عنوان دسترسی آسان برای مشاهده شرکت‌های فعال اشاره کرد.

همچنین، از طریق هر دو نسخه بورس ویو وب و بورس ویو نسخه موبایل می‌توان گزارش‌های تحلیلی کارگزاری مفید را که به‌صورت هفتگی منتشر می‌شود را کاملا رایگان، دریافت کرد.

بررسی امکانات بورس ویو

1 – اطلاعیه و مجامع:

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در تحلیل سهام، اطلاعیه‌هایی است که شرکت و سازمان بورس در رابطه با شرکت منتشر می‌کنند. دسترسی به اطلاعیه‌ها با توجه به اطلاعیه‌های قبلی شرکت، اطمینان از اطلاعات منتشر شده و همچنین مشاهده این اطلاعات در سریع‌ترین زمان ممکن می‌تواند به میزان قابل‌توجهی سرمایه‌گذاران را در مدیریت دارایی‌های خود یاری دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی صفحه اطلاعیه ها و مجامع در سامانه بورس ویو

سامانه تحلیل بنیادی بورس ویو با در اختیار گذاشتن اطلاعات کامل از مجامع و یا اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی شرکت و سازمان بورس توانسته است به میزان قابل‌توجهی دسترسی به این اطلاعیه‌ها را سهولت ببخشد. برای دسترسی به اطلاعیه‌ها پس از جستجوی نام نماد می‌توانید از منوی سمت راست به اطلاعیه‌ها دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، با انتخاب متغیرهای مورد نیاز می‌توانید به اطلاعیه‌های شرکت در محدوده زمانی خاص یا نوع اطلاعیه نیز دسترسی پیدا کنید.

اطلاعیه و مجامع

2 – دسترسی به صورت های مالی شرکت:

سامانه تحلیل بنیادی بورس ویو گزارش‌های مالی دقیق و به‌روز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این گزارش‌ها شامل این موارد می‌شود:

دسترسی به صورت های مالی شرکت

3 – بررسی وضعیت صنایع مختلف:

سامانه بورس ویو با دسته‌بندی صنایع مختلف، امکان در اختیار گذاشتن اطلاعات هر یک از این صنایع را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده است. از جمله این اطلاعات می‌توان به ضریب بتا در دوره‌های زمانی متفاوت، نسبت‌های مالی موجود در صنعت و اطلاعات شرکت‌های هر یک از صنایع و سهم آن‌ها از بازار موجود اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت مطلب «معرفی صفحه صنایع در بورس ویو» را بخوانید.

بررسی وضعیت صنایع در بورس ویو

 4 – بازار:

با استفاده از این بخش می توان به اطلاعات کلی بازار دسترسی یافت. این اطلاعات شامل شاخص بورس، روند بازار، اطلاعیه‌ها و مجامع، بازدهی و حجم معاملات، نسبت‌های مالی و… است. همچنین اطلاعات مربوط به بازار‌های مالی دیگر مانند ارز، طلا، سکه، ارزهای دیجیتال، فلزات اساسی و… نیز قابل مشاهده است.

نکته: در صورتیکه در بازار ارزهای دیجیتال تازه وارد هستید و قصد انجام فعالیت در این بازار را دارید، مطلب «ارز دیجیتال و رمز ارز چیست» می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند.

تصویر بخش بازار

 5 – غربالگر:

بررسی بازار سرمایه و شرکت‌های موجود در آن باید بر اساس معیارهای مشخصی صورت گیرد. بخش غربالگر سامانه بورس ویو این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا بتوانند با تعیین معیارهای از پیش تعیین‌شده و یا تعریف معیارهای جدید، بازار سرمایه را موردبررسی قرار دهند. این امکان از انتخاب بخش غربالگر در سامانه بورس ویو امکان‌پذیر است. با انتخاب این گزینه می‌توانید از دسته‌بندی پیش‌فرض برای بخش‌های مختلف، معیارهای خود را تعیین کنید و شرکت‌هایی را که با معیارهای انتخابی هم‌خوانی دارند را مشاهده کنید.

تصویر بخش غربالگر

6 – غربالگر پیشرفته:

غربالگر پیشرفته امکان جستجوی دقیق، پیشرفته و انعطاف پذیری را به کاربران خود می دهد که بتوانند بر اساس پارامترهای مختلف سهام مورد نظر را پیدا کنند. در این ابزار بیش از ۱۰۰ پارامتر بنیادی و تکنیکال برای غربال کردن سهام وجود دارد. کار کردن با غربالگر پیشرفته بسیار ساده و تقریبا نزدیک به زبان محاوره است.

غربالگر پیشرفته

7 – نقشه بازار:

یکی از جذاب‌ترین امکان‌هایی که سامانه بورس ویو در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، نقشه بازار است. نقشه بازار کلیات بازار را در صنایع و بخش‌های مختلف نشان می‌دهد. با مشاهده هر یک از سهم‌ها می‌توان تغییر قیمت هر یک را مشاهده کرد. علاوه بر این با قرار دادن نشانگر بر روی هر یک از نمادها می‌توان نماد موردنظر را با رشد قیمتی سایر نمادهای موجود در آن صنعت مورد بررسی قرار داد. با توجه به امکان قرار داده‌شده در نوار ابزار می‌توان بازارهای مختلف، در بازه‌های زمانی مختلف و پارامترهای مختلف را در  نقشه بازار مشاهده کرد.

نقشه بازار

8 – اوراق درآمد ثابت:

این اوراق در بازار سرمایه به عنوان کم‌ریسک‌ترین اوراق بهادار در نظر گرفته می‌شوند. درصورتی‌ که بخواهیم یک سرمایه‌ گذاری موفق داشته باشیم باید بخشی از سرمایه خود را به اوراق درآمد ثابت اختصاص دهیم. سامانه بورس ویو علاوه بر در اختیار قرار دادن اطلاعات شرکت‌های سهامی اطلاعات این اوراق را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، تا در صورت نیاز این اوراق را نیز به پرتفوی دارایی خود وارد کنند.

اوراق درآمد ثابت

9 – داده‌های کلان:

دسترسی به داده‌های کلان بازار سرمایه از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله داده‌های کلان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شاخص‌های متفاوت بازار سرمایه
  • ارزش معاملات شاخص های مختلف به تفکیک عادی، بلوکی و نوع اوراق 
  • ضرایب قیمتی شاخص های مختلف
  • نرخ بهره، نرخ ارز

سامانه بورس ویو امکان دسترسی به این داده‌های کلان را در اختیار کاربران خود قرار داده است. کاربران می‌توانند با استفاده از این بخش داده‌های موردنیاز خود را انتخاب و تغییرات آن‌ها را در طول زمان مورد بررسی قرار دهند.

داده‌‌های کلان

10 – تکنیکال:

با استفاده از ابزار تحلیل تکنیکال بورس ویو می‌توانید روند تغییرات قیمت سهم‌های مختلف بازار سرمایه را مشاهده و با استفاده از اندیکاتورهای متنوع و سایر ابزارهای این بخش مانند خطوط روند، رفتار آینده سهام را پیش‌بینی کنید.

تحلیل تکنیکال در بورس ویو

۱۱-نقشه حبابی

نقشه حبابی یکی دیگر از ویژگی‌های بورس‌ویو است. با استفاده از نقشه حبابی می‌توان نقشه بازار را بر اساس اندازه حباب، در گزینه‌هایی مثل ارزش بازار، ارزش معاملات، حجم معاملات و میانگین حجم معاملات تنظیم کرد.

۱۲-ارزیابی تکنیکال

در این بخش شما می‌توانید وضعیت تکنیکال کلی بازار را بر اساس فیلترهای هوشمندی مثل انتخاب اندیکاتور برای مشاهده سیگنال، انتخاب الگوهای کلاسیک و لگاریتمی، انتخاب واگرایی و انتخاب نوع تقاطع مثل قطع کردن اندیکاتور میانگین متحرک، مشاهده و بررسی کنید.

سوالات متداول

بورس ویو چیست؟

سامانه تحلیل بنیادی بورس ویو توسط شرکت پردازش اطلاعات مالی پویا به بازار سرمایه معرفی شده است. بورس ویو ضمن در اختیار گذاشتن اطلاعات مالی شرکت‌ها همزمان با انتشار آن‌ها در سامانه کدال، نسبت‌های مالی و گزارش‌های مالی را با بالاترین دقت در اختیار سهامداران قرار می‌دهد.

بورس ویو چه امکاناتی دارد؟

از جمله امکانات بورس ویو می توان به در اختیار گذاشتن دقیق و سریع نسبت‌های مالی شرکت‌ها، فیلترهای مورد نیاز برای دسته‌بندی، نمودارهای بنیادی مربوط به شرکت‌ها و مقایسه عملکرد مالی شرکت‌ها و صنایع با یکدیگر، دسترسی به اطلاعات محاسباتی مورد نیاز از جمله شاخص‌های بازار و در اختیار گذاشتن نقشه بازار به عنوان دسترسی آسان برای مشاهده شرکت‌های فعال اشاره کرد.

گزارش‌های بورس ویو شامل چه اطلاعاتی می‌شود؟

صورت سود و زیان، ترازنامه
جریان وجوه نقد، نسبت‌های مالی شرکت
نمودارهای بنیادی، تاریخچه قیمتی شرکت
صورت های مالی شرکت های زیرمجموعه 
اطلاعات مربوط به سهام شناور شرکت 
سهم حقوقی و حقیقی در خرید و فروش سهام شرکت

غربالگر پیشرفته بورس ویو چیست؟

غربالگر پیشرفته امکان جستجوی دقیق، پیشرفته و انعطاف پذیری را به کاربران خود می دهد که بتوانند بر اساس پارامترهای مختلف سهام مورد نظر را پیدا کنند. در این ابزار بیش از ۱۰۰ پارامتر بنیادی و تکنیکال برای غربال کردن سهام وجود دارد. کار کردن با غربالگر پیشرفته بسیار ساده و تقریبا نزدیک به زبان محاوره است.

محمد فرخیان کارشناس بازار سرمایه
Subscribe
Notify of
guest
27 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
مهراب

سلام خیلی عالی موفق باشید

کارگزاری مفید

با سلام
از همراهی شما کمال تشکر را داریم.

مصطفی

سلام خداقوت آیا استفاده از ابزار تحلیل تکنیکال یا همون استفاده از چارت رایگان هست ؟ چون من الآن بصورت رایگان در حال استفاده هستم و یا بعد از مدتی قطع میشه؟ من اشتراک هم ندارم

کارگزاری مفید

با سلام
امکان استفاده از نسخه همراه بورس ویو به صورت رایگان وجود دارد.‌ جهت استفاده از خدمات بورس ویو نسخه وب ابتدا ۷ روز به صورت رایگان امکان استفاده از بورس ویو وجود دارد و سپس می‌بایست اقدام به دریافت اشتراک نمایید. با مراجعه به بخش «پاداش» در سایت پلکان و کلیک بر روی «اشتراک بورس ویو»، امکان انتخاب اشتراک یک ماهه یا سه ماهه مهیا می‌باشد. در صورتی که قصد دریافت اشتراک بورس ویو را از طریق سامانه پلکان داشته باشید، تنها امکان پرداخت با استفاده از امتیازات کسب شده در پلکان وجود دارد. برای دریافت اشتراک به صورت نقدی، می‌توانید به سامانه بورس ویو در بخش تعرفه‌ها وارد شوید و انواع اشتراک‌های بورس ویو را بررسی نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «اشتراک بورس ویو را چگونه دریافت کنیم؟» را مطالعه نمایید.

بهزاد

سلام
برای مشتریان کارگزاری تخفیف نداره؟

کارگزاری مفید

با سلام
امکان دریافت اشتراک بورس ویو با تخفیف برای سهامداران کارگزاری مفید، از طریق بخش «پاداش پلکان» بخش «اشتراک بورس ویو» با امتیازات پلکان و امکان خرید اشتراک بورس ویو به صورت نقدی از طریق «سامانه بورس ویو» بخش «خرید اشتراک» وجود دارد.

قاسم احمدی

سلام
آیا بورس ویو در ساعات باز بودن بازار , تحلیل تکنیکالش فعال هستش یا که نه و فقط بصورت آفلاین کاربرد داره؟

کارگزاری مفید

با سلام
امکان استفاده از بخش تحلیل تکنیکال سامانه بورس ویو در ساعات معاملاتی و خارج از سامانه معاملاتی وجود دارد.

مسعود

سلام و عرض ادب.
آیا امکان سِت کردن آلارم روی نمودار (مثل پلتفرم تریدینگ ویو) در این پلتفرم موجود هست؟

کارگزاری مفید

با سلام
امکان تعیین هشدار بر روی نمودار در سامانه بورس ویو وجود ندارد.

حسین

سلام
من خیلی متوجه نشدم که مثلا غربالگر پیشرفته چه خصوصیتی دارد؟ اگر امکاناتش در حد اطلاعات دادن پی بر ای و اطلاعیه های مجامع و میزان بنیادی بودن سهم و سود وزیان سهم باشد که به دست آوردن این اطلاعات در هر سهم و مراجعه به اطلاعاتی که در کارگزاری خود مفید وجود دارد و به کدال هم مراجعه کنیم سود و زیان و سهم را بیان کرده
ولی اگر در غربالگر پیشرفته مثلا گزینه هایی وجود دارد که سهم را در کجا و چه زمانی بخریم و کجا و چه زمانی بفروشیم وجود دارد بفرمایید و راهنمایی کنید
با تشکر

کارگزاری مفید

با سلام
هدف غربالگری پیشرفته انتقال اطلاعات برای خرید سهم (سیگنال‌دهی) نمی‌باشد. غربالگری پیشرفته در سامانه بورس ویو، با تغییر آیتم نسبت‌ها و ضرایب مالی که توسط بورس ویو محاسبه شده است فیلتر را انجام می‌دهد.

علی شهابی نژاد

باسلام تنوع مطالب مربوط به بازار سرمایه بسیار جالب وکاربردی است چنانچه برای هر قسمتی وموضوعی تمرین ومثال عملی از نمادهای بنیادین زده شود برایهر کاربر فهم ودرک مطلب اسانتر وسریعتر میشود باسپاس فراوان شهابی نژاد

کارگزاری مفید

با سلام
از پیشنهاد شما جهت ارتقا خدمات به سهامداران کارگزاری مفید صمیمانه سپاسگزاریم، پیشنهاد شما جهت بررسی به واحد مربوط ارجاع داده شد.

بهمن

سلام سامانه تحلیل کجاست؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت استفاده از خدمات تحلیلگری بورس ویو می‌بایست اقدام به دریافت اشتراک نمایید. اشتراک بورس ویو موبایل رایگان می‌باشد. در اولین ورود به سامانه بورس ویو نسخه وب نیز به مدت ۷ روز اشتراک به صورت رایگان می‌باشد.
لازم به ذکر است، با مراجعه به بخش «پاداش» در سایت پلکان و کلیک بر روی «اشتراک بورس ویو»، امکان انتخاب اشتراک یک ماهه یا سه ماهه مهیا می‌باشد. در صورتی که قصد دریافت اشتراک بورس ویو را از طریق سامانه پلکان داشته باشید، امکان پرداخت با استفاده از امتیازات کسب شده در پلکان نیز مهیا می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «اشتراک بورس ویو را چگونه دریافت کنیم؟» را مطالعه نمایید.

محمدرضا

سلام و عرض ادب
در نسخه رایگان بورس ویو در موبایل حرف Tجلوی اعداد نشان‌دهنده چیست ؟ مثلا ارزش شاخص بورس تهران رو نوشته 41.02T

کارگزاری مفید

با سلام
حرف T در جلوی نماد نشان دهنده «همت» یعنی (هزار میلیارد تومان) می‌باشد.

علیرضا زارعی

سلام،آیا در بورس ویو در قسمت تحلیل تکنیکال، دیدبان بازار وجود دارد یا همزمان مثل متا تریدر چند سهم رو میشه باز کرد.

کارگزاری مفید

با سلام
جهت تسهیل رصد لحظه‌ای سهام و مشاهده وضعیت معاملات دارایی‌ در بورس ویو، در نسخه همراه قابلیت دیده‌بان اضافه شده است.
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله «دیده‌بان در بورس ویو موبایل» مراجعه نمایید.
امکان بازگشایی همزمان چند نماد در بورس ویو وجود ندارد.