پنجره نمایش اطلاعات در مفید تریدر

پنجره نمایش اطلاعات در مفید تریدر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۵ دی ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 5342
سطح نیمه حرفه ای

از ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی ارائه سرویس مفید تریدر متوقف شد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر کلیک کنید.

مفید تریدر نسخه بومی شده متاتریدر۵، یکی از کامل‌ترین و حرفه‌ای ترین نرم‌افزار‌ها در زمینه تحلیل تکنیکال است که توسط کارگزاری مفید به بازار سرمایه ایران معرفی شده است. صفحه اصلی مفید تریدر از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است و برای اینکه بتوان به صورت اصولی از این سامانه استفاده کرد، باید با صفحات و بخش‌های مختلف و ویژگی‌های منحصر به فرد این سامانه آشنا شد.

مفید تریدر، امکان دسترسی به بازار بورس، فرابورس و قراردادهای آتی سکه در بورس کالا را فراهم می‌کند. علاوه بر بازار داخلی، مفیدتریدر اطلاعات مهم بازارهای جهانی از نفت و طلا و ارز گرفته تا فلزات و محصولات کشاورزی را به طور زنده نمایش می‌دهد. یکی از منوهای اصلی ساختار این نرم‌افزار پنجره نمایش اطلاعات است.

کاربرد پنجره نمایش اطلاعات

این پنجره برای نشان دادن اطلاعات قیمتی OHLC (باز شدن، بیشترین، کمترین و بسته شدن)، تاریخ و زمان هر میله (هرcandle) و نمایش اطلاعات هر اندیکاتور طراحی شـده اسـت. این پنجره تنها برای نمایش اطلاعات بوده و برای انجام سـفارش یا دسـتور خاصی طراحی نشده است. اطلاعات خاص هر میله در نمودار یا اندیکاتور در این قسمت به طور دقیق قابل مرور است. برای انجام این کار، باید نشانگر ماوس را روی نمودار و روی میله مورد نظر قرار دهید. اگر این پنجره را در صفحه مفید تریدر مشاهده نمی‌کنید، باید روی کلید در منوی نمایش(View) آن را فعال کنید یا کلید کنترل و D را هم‌زمان فشار دهید. می‌توانید با استفاده از کلیک -درگ(Click-Drag) از روی قسمت عنوان این پنجره، آن را جابه‌جا کنید و یا به صورت یک قاب کوچک روی نمودار داشته باشید.  

پنجره نمایش اطلاعات در مفید تریدر

قسمت بالایی نام نماد و تناوب زمانی آن را نشان می‌دهد. قسمت زیرین، اطلاعات موقعیت فعلی نشانگر را نشان می‌دهد. اطلاعات اندیکاتور ذیل زیرپنجره ای در بلوک مجزایی قابل مرور است.  

بررسی‌ و تغییر در آیتم‌های جدول پنجره نمایش اطلاعات

روی یکی از ردیف‌های جدول کلیک راست کنید تا آیتم‌های زیر را مشاهده کنید:

  • کپی: کپی‌کردن اطلاعات این پنجره برای اسـتفاده در نرم‌افزارهای دیگر برای ثبت یا ارسـال ایمیل
  • آخرین اطلاعات: با حذف ستون آخرین اطلاعات، این ستون، اطلاعات آخرین میله(کندل) را به طور ثابت نشان می‌دهد.
  • ترتیب خودکار: تنظیم اتوماتیک اندازه ستون‌ها وقتی سایز پنجره را تغییر می‌دهید.
  • شبکه (یا گرید): نمایش یا حذف شبکه برای جداسازی ستون‌ها.
  • نمایش: نمایش یا عدم نمایش فیلدهای اطلاعاتی. نمایش هر کدام از فیلدهای باز، بیشترین، کمترین و بسته، تاریخ، زمان و کارمزدها می‌توانند انتخاب شوند که امکان انتخاب آن‌ها از این قسمت فراهم شده است.

آنچه بهتر است مرور کنیم

  • پنجره نمایش اطلاعات اطلاعاتی درباره قیمت‌ها، شاخص‌ها یا اندیکاتورها و برنامه مشاوران خبره (Expert Advisors) نشان می‌دهد. این پنجره هیچ دستوری را اجرا نمی‌کند.  
  • اگر این پنجره را در صفحه مفیدتریدر شما نیست، باید آیتم آن را در منوی نمایش (View) فعال کنید یا بر روی صفحه کلید خود، کلید کنترل و D را هم‌زمان فشار دهید.

سوالات متداول

کاربرد پنجره‌ نمایش‌ اطلاعات‌ چیست؟

این پنجره برای نشان دادن اطلاعات قیمتی OHLC (باز شدن، بیشترین، کمترین و بسته شدن)، تاریخ و زمان هر میله (هرcandle) و نمایش اطلاعات هر اندیکاتور طراحی شـده اسـت.

برای مشاهده پنجره نمایش اطلاعات چه اقدامی باید انجام داد؟

اگر این پنجره را در صفحه مفید تریدر مشاهده نمی‌کنید، باید روی کلید در منوی نمایش(View) آن را فعال کنید. همچنین می‌توان از کلید ترکیبی کنترل و D به‌صورت هم‌زمان فشار دهید.

با مفید تریدر به چه بازارهایی دسترسی خواهید داشت؟

مفید تریدر، امکان دسترسی به بازار بورس، فرابورس و قراردادهای آتی سکه در بورس کالا را فراهم می‌کند. علاوه بر بازار داخلی، مفیدتریدر اطلاعات مهم بازارهای جهانی از نفت و طلا و ارز گرفته تا فلزات و محصولات کشاورزی را به طور زنده نمایش می‌دهد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments