جزئیات پذیره نویسی استقلال و پرسپولیس

زمان مطالعه: 7 دقیقه
انتشار ۱۶ آبان ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 43290
سطح مبتدی

مطابق با اطلاعیه شرکت فرابورس ایران، سهام جدید دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس از روز یکشنبه مورخ ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ پذیره نویسی خواهد شد. این پذیره نویسی از محل افزایش سرمایه ناشی از سلب حق تقدم سهام است. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید مانند ایزی تریدر، در موعد مقرر اقدام به شرکت در این پذیره نویسی کنند. لازم به ذکر است حداکثر مبلغ مورد نیاز برای شرکت در هر یک از این پذیره نویسی‌ها حدود ۳۰۰ هزار تومان است. در ادامه برای اطلاع از جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

اگر هنوز کد بورسی خود را دریافت نکرده‌اید می‌توانید از طریق لینک زیر فرآیند دریافت کد بورسی را طی کرده و سپس با استفاده از سامانه معاملاتی ایزی‌تریدر در پذیره‌نویسی سهام استقلال و پرسپولیس شرکت کنید.

جزئیات پذیره نویسی استقلال و پذیره نویسی استقلال

افزایش سرمایه به روش سلب حق تقدم چیست؟

افزایش سرمایه یکی از راه‌های تامین مالی نهاد‌های مختلف است. منابع مالی جدید به‌منظور اصلاح ساختار سرمایه یا گسترش فعالیت‌های شرکت ازجمله افزایش ظرفیت تولید، راه‌اندازی طرح‌های توسعه و… به کار گرفته می‌شود. به عنوان مثال افزایش سرمایه و پذیره نویسی سهام جدید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با هدف اصلاح ساختار مالی و رعایت و انطباق با ضوابط AFC انجام می‌شود.

افزایش سرمایه روش‌های متفاوتی دارد. باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس قصد دارند از محل صرف سهام با سلب حق تقدم به این هدف دست پیدا کنند. افزایش سرمایه با سلب حق تقدم به طور کلی به معنای افزایش سرمایه با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی شرکت و عرضه عمومی سهام جدید در بازار سرمایه است. به عبارت دیگر، در این روش اولویتی برای سهامداران فعلی برای شرکت در افزایش سرمایه وجود ندارد و سهام جدید، از طریق پذیره‌نویسی عمومی در مدت مشخصی در بازار به فروش می‌رسد. در این روش، شرکت سهام جدید را به قیمتی بالاتر از از مبلغ اسمی به فروش می‌رساند. سپس مابه‌التفاوت مبلغ حاصل را به حساب اندوخته منتقل کرده یا در ازای آن سهام جدیدی به سهامداران قبلی می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش، مقاله «افزایش سرمایه به روش صرف سهام» را مطالعه کنید.

پذیره نویسی شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام)

سهام این شرکت با نماد معاملاتی  «استقلالح۱» عرضه خواهد شد. در همین راستا در تاریخ  ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ تعداد ۱٬۲۳۶٬۰۹۹٬۶۵۶ از سهام این شرکت در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران ثبت شد. قیمت هر سهم معادل ۲٬۹۱۰ ریال بوده و هر سرمایه‌گذار می‌تواند حداقل یک و حداکثر ۱۰۳۰ سهم را سفارش‌گذاری کند. زمان آغاز دوره سفارش‌گیری توسط پیام ناظر در روز پذیره‌نویسی اعلام خواهد شد. 

توجه داشته باشید طبق تصمیم مجمع، از محل مابه‌التفاوت بهای سهام عرضه شده، در مجموع تعداد ۲٬۳۶۰٬۹۵۰٬۳۴۴ سهم جدید ۱۰۰۰ ریالی صادر می‌شود. همینطور به صاحبان سهام در تاریخ مجمع عمومی فوق‌العاده به نسبت سهام در تملک آن‌ها، سهام جایزه تعلق می‌گیرد. 

پس از اتمام پذیره نویسی، فرایند افزایش سرمایه طی خواهد شد و پس از آن نماد مذکور بازگشایی می‌شود. همچنین سهم دولت در این باشگاه پس از افزایش سرمایه از ۱۰۰ به ۸۸/۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

پذیره نویسی باشگاه استقلال با نماد «استقلالح۱» در روز ۱۵ اسفند با قیمت ۲۹۱۰ ریال آغاز می‌شود. برای هر کد معاملاتی حداکثر تعداد ۱۰۳۰ سهم قابل سفارش خواهد بود.

پذیره نویسی شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام)

سهام این باشگاه ورزشی با نماد معاملاتی  «پرسپولیسح۱» عرضه می‌گردد. در همین راستا در تاریخ  ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ تعداد ۱٬۰۳۴٬۸۴۰٬۵۶۷ از سهام این شرکت در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران ثبت گردید. قیمت هر سهم معادل ۳٬۳۸۷ ریال بوده و هر سرمایه‌گذار می‌تواند حداقل یک و حداکثر ۸۸۵ سهم را سفارش‌گذاری کند. زمان آغاز دوره سفارش‌گیری توسط پیام ناظر در روز پذیره‌نویسی اعلام خواهد شد. 

توجه داشته باشید طبق تصمیم مجمع از محل مابه‌التفاوت بهای سهام عرضه شده، در مجموع تعداد ۲٬۴۷۰٬۱۶۴٬۴۳۳ سهم جدید ۱۰۰۰ ریالی صادر می‌شود. همینطور به صاحبان سهام در تاریخ مجمع عمومی فوق‌العاده به نسبت سهام در تملک آن‌ها، سهام جایزه تعلق می‌گیرد. 

پس از اتمام پذیره نویسی فرایند افزایش سرمایه طی خواهد شد و پس از آن نماد مذکور بازگشایی می‌شود. همچنین سهم دولت در این تیم پس از افزایش سرمایه از ۱۰۰ به ۹۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

پذیره نویسی باشگاه پرسپولیس با نماد «پرسپولیسح۱» در روز ۱۵ اسفند با قیمت ۳۳۸۷ ریال آغاز می‌شود. برای هر کد معاملاتی حداکثر تعداد ۸۸۵ سهم قابل سفارش خواهد بود.

کسب اطلاعات بیشتر درباره ارزش‌گذاری سهام

شما می‌توانید اطلاعات و مدارک پذیره نویسی سهام جدید باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را در سایت کدال بیابید. ضروری است متقاضیان محترم گزارش‌ مذکور را به طور دقیق مطالعه کرده و موارد را در تصمیمات سرمایه‌گذاری خود در نظر بگیرند. نتیجه ارزش‌گذاری برند این دو باشگاه به شرح زیر است:

با توجه به بررسی‌های انجام شده و موارد مطرح شده در بخش‌های قبلی گزارش‌های ارائه شده و همچنین در نظر گرفتن جایگاه ورزش فوتبال و قدمت شرکت و وفاداری هواداران و پتانسیل‌های درآمد زایی، ارزش برند شرکت ورزشی فرهنگی پرسپولیس مبلغ ۱۹,۸۴۴ میلیارد ریال و ارزش برند شرکت ورزشی فرهنگی استقلال ۱۷,۷۵۳ میلیارد ریال پیشنهاد گردید.

تعیین ارزش برند بر اساس اطلاعات و مستندات ارائه شده توسط مدیران شرکت مورد ارزیابی صورت گرفته است.

ارزش‌گذاری برند استقلال

ارزش‌گذاری برند استقلال

ارزش‌گذاری برند پرسپولیس

ارزش‌گذاری برند پرسپولیس

برای مشاهده گزارش کامل ارزش‌گذاری برند و سهام این دو باشگاه، به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

نحوه شرکت در پذیره نویسی

این پذیره نویسی به روش ثبت سفارش انجام خواهد شد. به این معنی که شما می‌توانید با ورود به حساب خود در یکی از سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید سفارش‌گذاری کنید. برای این منظور در روز تعیین شده و در ساعت شروع سفارش‌گذاری، نماد مورد نظر خود را جستجو کنید. سپس قیمت و حجم سفارش خود را مطابق با اطلاعات مربوط به پذیره نویسی وارد کرده و ثبت سفارش کنید. همانگونه که پیش‌تر اشاره شد زمان آغاز دوره سفارش‌گیری توسط پیام ناظر اعلام خواهد شد. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله «ارسال سفارش در ایزی تریدر» را مطالعه کنید.

سوالات متداول

پذیره نویسی سهام جدید باشگاه استقلال چه زمانی و به چه قیمتی انجام می‌شود؟

پذیره نویسی باشگاه استقلال با نماد «استقلالح۱» در روز ۱۵ اسفند با قیمت ۲۹۱۰ ریال آغاز می‌شود. برای هر کد معاملاتی حداکثر تعداد ۱۰۳۰ سهم قابل سفارش خواهد بود.

پذیره نویسی سهام جدید باشگاه پرسپولیس چه زمانی و به چه قیمتی انجام می‌شود؟

پذیره نویسی باشگاه پرسپولیس با نماد «پرسپولیسح۱» در روز ۱۵ اسفند با قیمت ۳۳۸۷ ریال انجام می‌شود. برای هر کد معاملاتی حداکثر تعداد ۸۸۵ سهم قابل سفارش خواهد بود.

چگونه می‌توان در پذیره‌ نویسی سهام استقلال و پرسپولیس شرکت کرد؟

این پذیره نویسی به روش ثبت سفارش انجام خواهد شد. به این معنی که شما می‌توانید با ورود به حساب خود در یکی از سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید سفارش‌گذاری کنید. برای این منظور در روز تعیین شده و در ساعت شروع سفارش‌گذاری، نماد مورد نظر خود را جستجو کنید. سپس قیمت و حجم سفارش خود را مطابق با اطلاعات مربوط به پذیره نویسی وارد کرده و ثبت سفارش کنید. همانگونه که پیش‌تر اشاره شد زمان آغاز دوره سفارش‌گیری توسط پیام ناظر اعلام خواهد شد.

Alireza Gitinavard کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments