ارسال سفارش در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

زمان مطالعه: 9 دقیقه
انتشار ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 137335
سطح مبتدی

دسترسی سریع‌تر به مطالب:

اولین گام برای خرید یا فروش یک دارایی‌ در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، ثبت و ارسال سفارش است. برای این منظور کافی است نماد مورد نظر خود را از داخل پرتفوی انتخاب یا آن را جستجو کنید تا پنجره جزئیات نماد نمایان شود. در این پنجره علاوه بر نمایش جزئیات نماد، امکان ثبت سفارش خرید یا فروش نیز وجود دارد. در ادامه به توضیح دقیق این فرآیند می‌پردازیم.

ارسال سفارش خرید یا فروش

برای سفارش‌گذاری، ابتدا باید نماد مورد نظر را در قسمت جستجوی نماد ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) انتخاب کنید. سپس در پنجره ارسال سفارش با انتخاب گزینه خرید یا فروش، تعداد و قیمت را در پنل جزئیات سفارش ثبت و سپس سفارش خود را ارسال کنید.

یکی از مزیت‌های ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، امکان ثبت سفارش در بسیاری از بخش‌های این سامانه، مثل ایزی چارت، ایزی فیلتر، دیده‌بان، پرتفوی (با کلیک راست بر روی نماد)، نقشه بازار و … است. این قابلیت برای سفارش‌‌گذاری، دسترسی سریع‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مطابق تصویر بالا، با فعال‌کردن علامت قفل در کنار کادر قیمت، می‌توانید سفارش خود را به صورت سرخطی ثبت کنید. با این اقدام اگر قصد ثبت سفارش خرید یا فروش سرخطی داشته باشید، این سفارش به قیمت اولین ردیف از سفارش‌های موجود در تابلوی معاملات ثبت می‌شود. کاربرد این روش مربوط به زمانی می‌شود که به سرعت عمل بالایی برای سفارش‌گذاری نیاز دارید.

با مراجعه به بخش تنظیمات سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) طبق تصویر زیر، می‌توانید مشخص کنید که سفارش سرخطی با «برترین مظنه قیمتی سمت سفارش» ارسال شود یا قیمت از «برترین مظنه سمت مقابل سفارش» گرفته شود. برای مثال اگر قصد خرید یک نماد را داشته باشید و دریافت قیمت سرخطی از سمت مقابل سفارش برای شما فعال باشد، سفارش شما با پایین‌ترین قیمت سفارش فروش موجود در تابلوی معاملات ارسال می‌شود.

تنظیمات ثبت سفارش سرخطی

به صورت معمول پس از درج تعداد و قیمت سفارش و ارسال آن، پنجره سفارش‌گذاری بسته می‌شود و در صورت اقدام برای ثبت سفارش مجدد، اطلاعات درج شده در آن به حالت پیش‌فرض باز می‌گردد. اگر قصد دارید تا پس از ارسال سفارش، اطلاعات درج شده توسط شما در کادر سفارش‌گذاری باقی بماند، لازم است تا از بخش تنظیمات، گزینه «نگهداری اطلاعات سفارش پس از ارسال» را فعال کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

نگهداری اطلاعات سفارش پس از ارسال

هزینه معاملات

قابلیت مهم دیگر در پنجره سفارش‌گذاری سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، نمایش هزینه معامله به همراه جمع کل مبلغ مورد نیاز برای انجام معامله است. «هزینه معامله» به مبلغ کارمزد سفارش خرید یا فروش شما مرتبط می‌شود و ارائه مجزای آن، به محاسبات سفارش‌گذاری شما، به‌خصوص در زمان سفارش‌گذاری با حداقل مبلغ مجاز کمک می‌کند.

همچنین در صورتی که نماد مربوطه را در سبد دارایی خود داشته باشید، تعداد آن در سطر «دارایی فعلی» نشان داده می‌شود. امکان مشاهده «قیمت سربه‌سر» مربوط به سفارش‌های خرید در حال ثبت نیز در این بخش فراهم شده است. قیمت سربه‌سر، قیمتی است که در صورت فروش سهم، بدون سود یا زیان و به‌صورت سر‌به‌سر از معامله خارج خواهید شد. با توجه به پرداخت مبلغ هزینه معامله، به صورت طبیعی قیمت سربه‌سر اندکی بیشتر از قیمت ثبت سفارش محاسبه می‌شود.

نمایش هزینه معاملات در پنجره سفارش‌گذاری

همچنین برای نمادهای مربوط به پذیره‌نویسی حق تقدم استفاده‌نشده سهام، «هزینه پذیره‌نویسی» نیز به‌صورت مجزا محاسبه و درج می‌شود.

نمایش هزینه معاملات حق تقدم استفاده نشده در پنجره سفارش‌گذاری

نکته: لازم به ذکر است برای کاربران سامانه‌های آنلاین، جهت ثبت سفارش روی نمادهای فعال در بازار بورس تهران و فرابورس ایران، حداقل مبلغ خرید و فروش تعریف شده است.

حداقل ارزش سفارش خرید برای نمادهای مختلف به شرح زیر است: 

  • برای نمادهای بورسی و فرابورسی، ۵ میلیون ریال (۵۰۰ هزار تومان).
  • برای نمادهای مربوط به بازار پایه فرابورس، ۵۰ میلیون ریال (۵ میلیون تومان).
  • برای نمادهای مربوط به صندوق‌های قابل معامله، ۱ میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان). 

با بهره گرفتن از محاسبات ماشین حساب موجود در پنل ارسال سفارش که در ادامه توضیح داده می‌شود، سفارش خرید خود را به گونه‌ای وارد کنید که مبلغ آن حداقل برابر مقدار زیر باشد.

حداقل ارزش سفارش خرید بازار مربوطه + کارمزد خرید = حداقل مبلغ معامله 

روند ارسال سفارش فروش هم مانند سفارش خرید است. با این تفاوت که شما نیازی به جستجوی نماد برای فروش ندارید و از «پرتفوی» خود نماد مورد نظر را بررسی و انتخاب می‌کنید. در حالت کلی، ارسال سفارش فروش به ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار تومان در نمادهای بورسی تخلف معاملاتی محسوب خواهد شد و مجاز نیست. اما در صورتی که کل ارزش دارایی شما در یک نماد کمتر از ۵۰۰ هزار تومان باشد، اجازه دارید تا از طریق ثبت فقط یک سفارش، کل دارایی خود را به فروش برسانید.


در نظر داشته باشید، حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش فروش نمادهای «فرابورسی» ۵ هزار تومان است. همچنین در صورتی که ارزش دارایی شما در یک نماد (بورسی یا فرابورسی) کمتر از ۵ هزار تومان باشد، جهت فروش آن باید به شعب کارگزاری مفید مراجعه کنید.

ساعت معاملات

هر بازاری در بازه زمانی خاصی فعال است و برای معامله حتما باید در ساعات مجاز اقدام به خرید و فروش کرد. اگر از زمان معاملات سهام، گواهی سپرده کالایی و… مطمئن نیستید، این امکان وجود دارد که در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) ساعات مجاز ثبت سفارش را مشاهده کنید. روش اول برای این کار، کلیک بر روی علامت ساعت موجود در سامانه معاملاتی است. با این اقدام پنجره جدیدی باز شده که در آن، مطابق تصویر زیر ساعت مجاز ثبت سفارش بر روی تمام نمادهای موجود در بازار به نمایش درآمده است.

همچنین در صورتی که وارد پنجره سفارش‌گذاری برای یک سهم شوید، در کنار نام آن نماد علامت ساعتی قرار دارد که  با انتخاب آن، این مرتبه صرفا ساعت ثبت سفارش برای همان نماد به‌خصوص نشان داده می‌شود.

روش آخر نیز مربوط به موقعیتی می‌شود که ساعت مجاز ثبت سفارش به پایان رسیده باشد. در این هنگام مطابق تصویر زیر، متن هشداری در بخش «سفارشات» درج می‌شود که با کلیک بر روی این کادر همان پنجره ساعت‌های مجاز ثبت سفارش ظاهر می‌شود.

اعتبار معامله در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

در پنجره ارسال سفارش ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، گزینه‌ای به نام «اعتبار معامله» وجود دارد. با استفاده از این گزینه می‌توان زمان‌بندی ثبت سفارش و چگونگی انجام معامله را کنترل کرد. در ادامه کاربرد هر یک از موارد این منو را بررسی می‌کنیم.

روز/هفته/ماه: سفارش شما بعد از ثبت در سامانه معاملاتی فقط یک روز، یک هفته یا یک ماه معتبر خواهد بود. در صورتی که سفارش انجام نشود بعد از آن به صورت خودکار از سامانه حذف می‌شود. البته می‌توانید در این بازه زمانی به صورت دستی اقدام به ویرایش  یا حذف سفارش کنید. (در صورت مجاز بودن نماد و در ساعت معاملات)

معتبر تا تاریخ: با توجه به تاریخی که مشخص می‌کنید، سفارش شما در سامانه معتبر خواهد بود. حال اگر تا پایان ساعت معاملات بورس در تاریخ تعیین شده، معامله شما صورت نگیرد،  به صورت خود کار از سیستم معاملات حذف خواهد شد.

معتبر تا لغو: اگر اعتبار سفارش را در این وضعیت قرار دهید، تا زمانی که خودتان سفارشتان را لغو نکنید، معتبر خواهد ماند. توجه داشته باشید در شرایطی که اقدام به ارسال سفارش از نوع «معتبر تا لغو» بر روی نمادی کنید که متوقف شود، امکان حذف سفارش تا زمان بازگشایی نماد وجود نخواهد داشت.

انجام و حذف: با وارد شدن سفارش به سیستم معاملات بورس، هر اندازه از سفارش که همان لحظه قابل انجام باشد، انجام و بقیه سفارش از سیستم حذف می‌شود. به طور مثال فرض کنید شما در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) سفارش خرید برای نمادی به تعداد ۵۰۰ سهم ارسال می‌کنید. در قیمتی که شما در سفارش خود ثبت کرده‌اید فقط ۱۰۰ سهم برای فروش در سیستم وجود دارد. بنابراین تنها تعداد ۱۰۰ سهم خریداری می‌شود و سفارش خرید ۴۰۰ سهم دیگر حذف می‌شود. لازم به ذکر است، در چنین شرایطی وضعیت سفارش شما در سامانه، «انجام شد» خواهد بود.

کاربرد ماشین حساب

با فعال کردن ماشین حساب در پنل ارسال سفارش ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) امکان استفاده از این ابزار فراهم می‌شود. برای استفاده از ماشین حساب، میزان مبلغی را که قصد دارید در سهم انتخابی خود سرمایه‌گذاری نمایید، وارد کرده تا ماشین حساب تعداد سهم متناسب را برای شما محاسبه کند. این موضوع برای فروش سهم نیز صدق می‌کند.

مطابق تصویر زیر، دو گزینه کاربردی دیگر نیز در بخش ماشین حساب قرار داده شده است. با کلیک بر روی گزینه «قدرت خرید»، حداکثر تعداد سهمی که با کل موجودی مانده خود، امکان خرید آن را دارید، نمایش داده می‌شود. همچنین با انتخاب گزینه «حداقل خرید»، حداقل تعداد سهم مجاز برای سفارش‌گذاری، در کادر تعداد ثبت می‌شود.

ارسال سفارش پی در‌ پی

ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) این امکان را برای شما فراهم کرده است تا یک سفارش را به صورت مکرر در فواصل زمانی بسیار کوتاه ارسال کنید. برای استفاده از این قابلیت، مطابق توضیحات و تصویر زیر عمل کنید.

  • به تنظیمات ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) مراجعه کنید.
  • گزینه «تایید قبل از ارسال» را خاموش کنید.
  • یک سفارش ایجاد کنید و روی دکمه F9 کیبورد بزنید.

استفاده از این قابلیت برای افراد غیرحرفه‌ای توصیه نمی‌شود.

این امکان برای اربیس نسخه موبایل فراهم نیست.

سوالات متداول

در زمان ارسال سفارش برای فروش با خطای عدم موجودی مواجه می‌شوم. چرا؟

این خطا زمانی صورت می‌گیرد که ارسال کننده سفارش یک سفارش باز (انجام نشده) داشته باشد و یا اینکه سفارش او تکمیل شده اما در پرتفوی عملکرد وی باقی مانده و یا ممکن است در زمان ارسال سفارشات، مقداری بیشتر از دارایی وارد شده باشد. از طریق پرتفوی سرمایه‌گذاری تعداد دارایی سهام و همینطور از بخش سفارشات در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، امکان مشاهده اطلاعات سفارشات ارسال شده وجود دارد.

در هنگام ارسال سفارش قیمت سرخطی مدام تغییر می‌کند و امکان سفارش در آن لحظه سخت است. آیا راهی ساده‌تر برای ارسال سفارش سرخطی وجود دارد؟

شما می‌توانید با کلیک بر روی علامت قفل صفحه سفارشات، مبلغ سفارش را بر روی سفارش سرخطی قفل نمایید و با تغییر قیمت سرخط، مبلغ ارسالی شما نیز تغییر خواهد کرد.

آیا امکان ثبت یک سفارش که در روزهای آتی نیز معتبر باشد، وجود دارد؟

بله. با استفاده از گزینه اعتبار معاملات، امکان ارسال سفارش معتبر تا لغو وجود دارد و سفارش شما در روزهای آتی (تا زمانی که اقدام به لغو آن انجام نشود) ارسال خواهد شد.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
64 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حمید پاک نژاد

باسلام لطفا نحوه ارسال گروهی پیش نویس یک نماد را در ایزی تریدر در موبایل بیان بفرمایید. بعضی از علامت‌ها که در بالای صفحه سفارشات بایستی وجود داشته باشد، در نسخه موبایل وجود ندارد. فقط چهار رنگ گرد در بالای صفحه، یک فلش پیچ و ساعت وجود دارد. لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

کارگزاری مفید

باسلام
در سامانه ایزی‌تریدر امکان ارسال سفارش گروهی وجود ندارد.
برای ارسال سفارش می‌توانید سفارش خودتان را به صورت پیش‌نویس ثبت نمائید و با ویرایش بخش تنظیمات سامانه ایزی‌تریدر، دکمه تایید قبل از سفارش را تغییر دهید و با انتخاب کلید f9 سفارش خودتان را با فاصله ارسال نمائید.
لازم به ذکر است، این قابلیت تنها در سامانه ایزی‌تریدر نسخه وب وجود دارد.
با مراجعه به سامانه ایزی‌تریدر همراه از قسمت «جست‌وجو» نام نماد مد نظر خود را وارد نموده، سپس گزینه‌ خرید یا فروش را انتخاب و روی «پیش‌نویس» کلیک نمایید. سپس در بخش سفارشات پیش‌نویس مربوطه قابل مشاهده می‌باشد. جهت ارسال سفارش پیش‌نویس شده، آن را به سمت چپ کشیده و آیکون ارسال را بزنید. همچنین برای ویرایش یا حذف پیش‌نویس، می‌بایست آن را به سمت راست بکشید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله ایجاد پیش‌نویس در ایزی‌تریدر را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
پیران رنجبر

سلام عالی بود.

کارگزاری مفید

باسلام
رضایت شما باعث افتخار ماست. باتشکر

دینا

سلام
لطفا روش سفارش گذاری جهت خرید از محل فروش آتی رو توضیح بدید.

کارگزاری مفید

سلام
باتوجه به این‌که معاملات قراردادهای آتی کالا، از طریق سامانه مخصوص بازار آتی انجام می‌گردد، امکان سفارش‌گذاری برای خرید سهام، از محل فروش قرارداد آتی در سامانه معاملاتی آتی کالا وجود ندارد.
جهت سرمایه‌گذاری در بورس و خرید و فروش سهام از طریق کارگزاری مفید، نیاز است ابتدا مبلغ حاصل از فروش قرارداد آتی را دریافت نمایید، سپس از قسمت «واریز وجه» سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید، حساب خود نزد کارگزاری مفید را شارژ کنید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه بازار آتی مقاله «نحوه ورود به قرارداد آتی و انجام معامله» را مطالعه نمایید و از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۷۲۲۵ با پشتیبانی بازار آتی کارگزاری مفید در ارتباط باشید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
شهرزاد

سلام لطفا نحوه خرید سهام را توضیح بفرمایید و این‌که با چه مبلغی میشه سهام خرید؟ کف خرید سهام چه‌قدر هست؟ چه زمانی باید فروخت؟ ممنون.

کارگزاری مفید

باسلام
در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، نماد مدنظر را جست‌وجو کرده و در صورتی که نماد در وضعیت «مجاز» باشد، با استفاده از گزینه «خرید» و ثبت اطلاعاتی نظیر قیمت خرید و تعداد سهام مد نظر، ثبت سفارش خرید را انجام دهید. توجه داشته باشید، قیمت را در «بازه مجاز» و حجم را در «آستانه حجم» مجاز وارد نمایید.
از ساعت ۸:۴۵ الی ۹:۰۰ پیش از ظهر پیش‌گشایش و از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۲:۳۰ بعد از ظهر زمان انجام معاملات است. لازم به ذکر است، این بازه زمانی برای معامله تمامی نماد‌ها نبوده و استثنا نیز وجود دارد.
جهت اطلاع از زمان معاملات یک نماد، پیام ناظر نماد مورد نظر را مطالعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «ارسال سفارش در ایزی‌تریدر» را مطالعه نمایید.

فلامرز امیری

لطفا روش سفارش عرضه اولیه ازطریق گوشی را توضیح دھید. ھر کاری کردم نشد. باتشکر

کارگزاری مفید

باسلام
چنان‌چه قصد شرکت در عرضه‌اولیه‌ را دارید، جهت ثبت سفارش می‌توانید در ساعت اعلامی توسط ناظر بازار، از قسمت «دیده‌بان» در سامانه «ایزی‌تریدر»، گزینه «عرضه‌اولیه» را انتخاب و اقدام به ثبت سفارش بصورت سریع نمایید. در صورت عدم مشاهده قسمت مذکور در زمان عرضه‌اولیه، از قسمت «پروفایل» گزینه «راه‌اندازی دوباره» را انتخاب فرمایید. در صورت استفاده از سامانه «همراه‌پلاس»، می‌بایست اقدام به ثبت سفارش خرید بصورت دستی در تعداد و قیمت دلخواه نمایید.
همچنین امکان ثبت سفارش آفلاین عرضه اولیه در سامانه ایزی تریدر اربیس فراهم شده است.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «ثبت سفارش آفلاین در عرضه‌های اولیه» را مطالعه کنید.

یاسر

سلام در پرتفوی قسمت عملکرد ۲۷۲تا سهم از یک نماد را نشون میدهد که دیگه ندارم و فروختم. چه‌طور حذفش کنم؟

کارگزاری مفید

باسلام
پرتفوی سپرده‌گذاری ملاک دارایی می‌باشد و عملکرد میزان سود و ضرر را نشان می‌دهد.
جهت بررسی بیشتر درخواست خود از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

Mahan

چرا اخطار محدوده زمانی میده؟

کارگزاری مفید

باسلام
خطای «محدوده زمانی سفارش معتبر نمی‌باشد» به دلیل عدم رعایت بازه زمانی مجاز برای ارسال سفارش می‌باشد. معاملات بازار سرمایه جهت خرید و فروش سهام در روزهای شنبه تا چهارشنبه (به جز ایام تعطیلات رسمی) از ساعت ۸:۴۵ الی ۱۲:۳۰ بعد از ظهر انجام می‌شود. بازه زمانی بین ۸:۴۵ تا ۹:۰۰ پیش از ظهر زمان ثبت پیش‌سفارش است،در این بازه زمانی معاملات انجام نشده و تنها می‌توانید سفارش ثبت نمایید. لازم به ذکر است، از ساعت ۸:۵۵ الی ۹:۰۰ پیش از ظهر امکان ویرایش یا حذف سفارش‌ها وجود ندارد. دقت داشته باشید، این بازه زمانی برای معامله تمامی نماد‌ها نبوده و استثنا نیز وجود دارد. جهت اطلاع از زمان معاملات یک نماد، پیام ناظر نماد مورد نظر را مشاهده فرمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «ساعت معاملات در بورس به چه صورت است؟» و «پیغام‌های خطایی که ممکن است معامله‌گر دریافت کند» را مطالعه نمایید.

بهزاد

ممنون خیلی عالی بود.

کارگزاری مفید

باسلام
هدف ما جلب رضایت شماست. باتشکر از بازخورد ارزشمندتان

بهزاد

باسلام اگر مثل سابق خرید را خودتان انجام بدهید، به‌نظرم بهتره چون بعضی وقت‌ها متوجه نمی‌شوم.

کارگزاری مفید

باسلام
باتوجه به تغییرات دستورالعمل عرضه‌اولیه، ارسال سفارش خرید به صورت خودکار مقدور نمی‌باشد. چنانچه قصد شرکت در عرضه‌اولیه‌ را دارید، جهت ثبت سفارش می‌توانید در ساعت اعلامی توسط ناظر بازار، از قسمت «دیده‌بان» در سامانه «ایزی‌تریدر» گزینه «عرضه‌اولیه» را انتخاب و اقدام به ثبت سفارش به‌صورت سریع نمایید. در صورت عدم مشاهده قسمت مذکور در زمان عرضه‌اولیه، از قسمت «پروفایل» گرینه «راه‌اندازی دوباره» را انتخاب کنید. در صورتی‌که قصد استفاده از سامانه «آنلاین‌پلاس» را دارید، می‌بایست اقدام به ثبت سفارش خرید در تعداد و قیمت دلخواه نمایید.
همچنین امکان ثبت سفارش آفلاین عرضه اولیه در ایزی تریدر اربیس فراهم شده است.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «ثبت سفارش آفلاین در عرضه‌های اولیه» را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
محمد روحی

سلام بنده در کارگزاری آگاه سفارش زیر 5000 تومان داشتم ولی در مفید نمی‌شه چرا؟

کارگزاری مفید

باسلام
پیرو نامه ابلاغیه بورس اوراق بهادار تهران، حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش خرید نمادهای «بورسی» ۵۰۰ هزار تومان و برای نماد‌های «بازارپایه فرابورسی» ۵ میلیون تومان می‌باشد و ارسال سفارش فروش نمادهای «بورسی» با ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار تومان تخلف معاملاتی محسوب خواهد شد.
در صورتی که کل ارزش دارایی شما در یک نماد کمتر از ۵۰۰ هزار تومان باشد، صرفاً می‌توانید یک سفارش فروش در آن نماد و به ارزش کل دارایی ارسال نمایید.
در نظر داشته باشید، حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش فروش نمادهای «فرابورسی» پنج هزار تومان می‌باشد.
همچنین در صورتی که ارزش دارایی شما در یک نماد (بورسی یا فرابورسی) کمتر از پنج هزار تومان باشد، جهت فروش آن می‌بایست به شعب کارگزاری مفید مراجعه نمایید.