ارسال سفارش در ایزی تریدر

ارسال سفارش در ایزی تریدر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 122704
سطح مبتدی

برای خرید و یا فروش دارایی‌های خود در سامانه ایزی تریدر، لازم است تا ابتدا سفارش خود را ثبت و ارسال کنید. جهت ارسال سفارش خرید یا فروش، کافی است پس از کلیک بر نماد مورد نظرتان، روی آیکون خرید یا فروش در پنجره جزییات نماد کلیک کنید. با این کار پنجره ارسال سفارش در ایزی تریدر نمایش داده شود. در ادامه به توضیح دقیق این فرآیند می‌پردازیم.

برای مطالعه نکات مربوط ویرایش سفارش به مطلب ویرایش سفارش در ایزی تریدر مراجعه کنید.

ارسال سفارش خرید یا فروش

ابتدا باید نماد مورد نظر را در قسمت جستجوی نماد ایزی تریدر انتخاب کرده و در پنجره ارسال سفارش با انتخاب گزینه خرید یا فروش، تعداد و قیمت را در پنل جزئیات سفارش ثبت نمایید و سپس سفارش خود را ارسال کنید. لازم به ذکر است برای کاربران سامانه‌های آنلاین، جهت ثبت سفارش روی نمادهای فعال در بازار بورس تهران و فرابورس ایران، حداقل مبلغ خرید و فروش تعریف شده است.

حداقل مبلغ خرید، ۵ میلیون ریال (۵۰۰ هزار تومان) است. با بهره گرفتن از محاسبات ماشین حساب موجود در پنل ارسال سفارش که در ادامه توضیح داده شده است، سفارش خرید خود را به گونه‌ای وارد کنید که مبلغ آن حداقل برابر زیر باشد.

پنج میلیون ریال + کارمزد خرید = حداقل مبلغ معامله 

روند ارسال سفارش فروش هم مانند سفارش خرید است. با این تفاوت که شما نیازی به جستجوی نماد برای فروش ندارید و از پرتفوی خود نماد مورد نظر خود را بررسی و انتخاب می‌کنید.

در حالت کلی، ارسال سفارش فروش به ارزش کمتر از ۵ میلیون ریال در نمادهای بورسی تخلف معاملاتی محسوب خواهد شد. اما در صورتی که کل ارزش دارایی شما در یک نماد کمتر از ۵ میلیون ریال باشد، مجاز هستید از طریق ثبت فقط یک سفارش، کل دارایی خود را به فروش برسانید؛ در غیر اینصورت مشمول تخلف معاملاتی خواهید شد.
در نظر داشته باشید، حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش فروش نمادهای «فرابورسی» ۵ هزار تومان می‌باشد. همچنین در صورتی که ارزش دارایی شما در یک نماد (بورسی یا فرابورسی) کمتر از ۵ هزار تومان باشد، جهت فروش آن باید به شعب کارگزاری مفید مراجعه نمایید.

ارسال سفارش پیشرفته در ایزی تریدر

در پنجره ارسال سفارش ایزی تریدر، گزینه‌ای به نام «پیشرفته» (در نسخه وب) یا «نمایش پیشرفته» (در نسخه موبایل) مشاهده می‌کنید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا گزینه مربوط به این قابلیت را فعال نمایید.

آیتم اول:

با استفاده از این آیتم می‌توانید اعتبار زمانی سفارش را تغییر دهید.

  • روز/هفته/ماه: سفارش شما بعد از ثبت در سامانه معاملاتی فقط یک روز/یک هفته/یک ماه معتبر خواهد بود و درصورتیکه سفارش انجام نشود بعد از آن به صورت خودکار از سامانه حذف خواهد شد. البته شما می‌توانید در این بازه زمانی به صورت دستی خودتون اقدام به حذف سفارش نمایید.
  • معتبر تا تاریخ: با توجه به تاریخی که مشخص می‌کنید، سفارش شما در سامانه معتبر خواهد بود. حال اگر تا پایان ساعت معاملات بورس در تاریخ تعیین شده، معامله شما صورت نگیرد، از سیستم معاملات حذف می‌شود.
  • معتبر تا لغو: اگر از این حالت استفاده کنید، تا زمانی که سفارش را خودتان لغو کنید، معتبر خواهد بود. توجه داشته باشید در شرایطی که اقدام به ارسال سفارش از نوع «معتبر تا لغو» بر روی نمادی کنید که متوقف شود، امکان حذف سفارش تا زمان بازگشایی نماد وجود نخواهد داشت.
  • انجام و حذف: با وارد شدن سفارش به سیستم معاملات بورس، هر اندازه از سفارش که همان لحظه قابل انجام باشد، انجام می شود و بقیه سفارش از سیستم حذف می‌شود. به طور مثال فرض کنید شما در ایزی تریدر سفارش خرید برای نمادی به تعداد ۵۰۰ سهم ارسال می‌کنید. در قیمتی که شما در سفارش خود ثبت کرده‌اید فقط ۱۰۰ سهم برای فروش در سیستم وجود دارد. بنابراین تنها تعداد  ۱۰۰ سهم خریداری می‌شود و سفارش خرید ۴۰۰ سهم دیگر حذف می‌شود. لازم به ذکر است در چنین شرایطی وضعیت سفارش شما در ایزی تریدر، «انجام شد» خواهد بود.

آیتم دوم:

سرمایه‌گذار ممکن است به دلایلی تمایلی به نمایش همه‌ی حجم مورد نظر خرید یا فروش خود را در سامانه معاملاتی نداشته باشد. در این صورت با وارد نمودن حداقل ۳۰ درصد از حجم مورد نظر خود در این بخش امکان دیدن تعداد محدودی از سفارش خود را به سایر کاربران می‌دهد.

به عنوان مثال سرمایه‌گذار تصمیم دارد تعداد ۱۰۰۰۰ سهم از نمادی را خریداری کند. بنابراین می تواند در بخش حجم نمایشی تعداد ۳۰۰۰ سهم را مشخص نموده است. پس از ارسال سفارش خرید، آنچه در پنجره عمق بازار برای سایر کاربران آنلاین قابل مشاهده است، سفارش خرید ۳۰۰۰ سهم از آن نماد است. ۷۰۰۰ سهم دیگر برای سایر کاربران غیرقابل مشاهده (Hidden) خواهد بود. 

در زمانی که صف خرید یا صف فروش در سامانه معاملاتی وجود دارد، استفاده از حجم نمایشی توصیه نمی‌شود. زیرا سفارش کاربر به اندازه حجم نمایشی انجام می‌شود و مابقی آن به انتهای صف منتقل می‌شود. دقت نمایید که حجم نمایشی می‌بایست بیشتر از ۱۰۰۰ سهم در نماد مورد نظر باشد.

این قابلیت در نمادهای بورسی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست

ارسال سفارش و ماشین حساب در ایزی تریدر

با فعال کردن ماشین حساب در پنل ارسال سفارش ایزی تریدر امکان استفاده از این ابزار فراهم می‌شود. برای استفاده از ماشین حساب ابتدا قیمت سهم را مشخص نموده و سپس مبلغی مورد نظرتان برای خرید یک سهم را مشخص کنید. در این‌ صورت ماشین حساب تعداد سهم را برای شما محاسبه می‌کند.

ارسال سفارش و ماشین حساب ایزی تریدر

ارسال سفارش پی در پی در ایزی تریدر

ایزی‌تریدر همچنین این امکان را برای شما فراهم کرده است تا یک سفارش به صورت مکرر در فواصل زمانی بسیار کوتاه ارسال کنید. برای استفاده از این قابلیت، مطابق توضیحات و تصویر زیر عمل کنید.

ارسال سفارش پی در پی

• به تنظیمات ایزی تریدر مراجعه کنید.

• گزینه تایید قبل از ارسال را خاموش کنید.

• یک سفارش ایجاد کنید و روی دکمه F9 بزنید.

استفاده از این قابلیت برای افراد مبتدی توصیه نمی‎ شود.

این امکان برای ایزی موبایل فراهم نیست.

تقسیم سفارشات 

از این ویژگی ایزی تریدر، برای ارسال سفارش‌های خرید و فروش با حجم بالاتر از آستانه حجم نماد استفاده می‌گردد.

تقسیم سفارشات

 برای این منظور حجم درخواست مورد نظر را وارد می‌کنیم. با فعال کردن گزینه تقسیم سفارش بیش از آستانه در بخش تنظیمات در پروفایل ایزی تریدر، درخواست خرید یا فروش به سفارش‌ های قابل ارسال‌ تقسیم شده و به صورت همزمان ارسال می‌شود.

تقسیم سفارشات

به عنوان مثال با توجه به تصویر اول، همان طور که مشاهده می‌کنید آستانه حجمی برای این نماد ۱۰۰،۰۰۰ است. پس از فعال کردن گزینه سفارش بیش از آستانه در تنظیمات، وقتی شما ارسال سفارشی‌ به حجم ۲۵۰،۰۰۰ داشته باشید، این سفارش توسط سامانه به صورت خودکار به دو سفارش ۱۰۰،۰۰۰ تایی و یک سفارش ۵۰،۰۰۰ تایی تقسیم و به طور همزمان ارسال خواهد شد.

سوالات متداول

در زمان ارسال سفارش برای فروش با خطای عدم موجودی مواجه می‌شوم. چرا؟

این خطا زمانی صورت می‌گیرد که ارسال کننده سفارش یک سفارش باز(انجام نشده) داشته باشد و یا اینکه سفارش او تکمیل شده اما در پرتفوی عملکرد وی باقی مانده و یا ممکن است در زمان ارسال سفارشات، مقداری بیشتر از دارایی وارد شده باشد. از طریق پرتفوی سرمایه‌گذاری تعداد دارایی سهام و همینطور از بخش سفارشات در ایزی تریدر، امکان مشاهده اطلاعات سفارشات ارسال شده وجود دارد.

در هنگام ارسال سفارش قیمت سرخطی مدام تغییر می‌کند و امکان سفارش در آن لحظه سخت است. آیا راهی ساده‌تر برای ارسال سفارش سرخطی وجود دارد؟

شما می‌توانید با کلیک بر روی علامت قفل صفحه سفارشات، مبلغ سفارش را برروی سفارش سرخطی قفل نمایید و با تغییر قیمت سرخط، مبلغ ارسالی شما نیز تغییر خواهد کرد.

آیا امکان ارسال یک‌بار سفارش برای روزهای آتی وجود دارد؟

بله. از طریق کلیک بر روی گزینه پیشرفته، امکان ارسال سفارش معتبر تا لغو وجود دارد و سفارش شما تازمانی که اقدام به لغو آن انجام نشود، در روزهای آتی ارسال خواهد شد.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
37 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حمید پاک نژاد

باسلام لطفا نحوه ارسال گروهی پیش نویس یک نماد را در ایزی تریدر در موبایل بیان بفرمایید. بعضی از علامت‌ها که در بالای صفحه سفارشات بایستی وجود داشته باشد، در نسخه موبایل وجود ندارد. فقط چهار رنگ گرد در بالای صفحه، یک فلش پیچ و ساعت وجود دارد. لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

کارگزاری مفید

باسلام
با مراجعه به سامانه ایزی‌تریدر همراه از قسمت «جست‌وجو» نام نماد مد نظر خود را وارد نموده، سپس گزینه‌ خرید یا فروش را انتخاب و روی «پیش‌نویس» کلیک نمایید. سپس در بخش سفارشات پیش‌نویس مربوطه قابل مشاهده می‌باشد. جهت ارسال سفارش پیش‌نویس شده، آن را به سمت چپ کشیده و آیکون ارسال را بزنید. همچنین برای ویرایش یا حذف پیش‌نویس، می‌بایست آن را به سمت راست بکشید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله ایجاد پیش‌نویس در ایزی‌تریدر را مطالعه نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
دینا

سلام
لطفا روش سفارش گذاری جهت خرید از محل فروش آتی رو توضیح بدید.

کارگزاری مفید

باسلام و احترام
باتوجه به این‌که معاملات قراردادهای آتی کالا، از طریق سامانه مخصوص بازار آتی انجام می‌گردد، امکان سفارش‌گذاری برای خرید سهام، از محل فروش قرارداد آتی در سامانه معاملاتی آتی کالا وجود ندارد.
جهت سرمایه‌گذاری در بورس و خرید و فروش سهام از طریق کارگزاری مفید، نیاز است ابتدا مبلغ حاصل از فروش قرارداد آتی را دریافت نمایید، سپس از قسمت «واریز وجه» سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید، حساب خود نزد کارگزاری مفید را شارژ کنید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه بازار آتی مقاله «نحوه ورود به قرارداد آتی و انجام معامله» را مطالعه نمایید و از طریق شماره تماس 02187225 با پشتیبانی بازار آتی کارگزاری مفید در ارتباط باشید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
شهرزاد

سلام لطفا نحوه خرید سهام را توضیح بفرمایید و این‌که با چه مبلغی میشه سهام خرید؟ کف خرید سهام چه‌قدر هست؟ چه زمانی باید فروخت؟ ممنون.

کارگزاری مفید

باسلام
در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، نماد مدنظر را جست‌وجو کرده و در صورتی که نماد در وضعیت «مجاز» باشد، با استفاده از گزینه «خرید» و ثبت اطلاعاتی نظیر قیمت خرید و تعداد سهام مد نظر، ثبت سفارش خرید را انجام دهید. توجه داشته باشید، قیمت را در «بازه مجاز» و حجم را در «آستانه حجم» مجاز وارد نمایید. منظور از بازه مجاز، کمترین و بیش‌ترین قیمتی است که امکان معامله برای نماد در آن روز معاملاتی وجود دارد. همچنین آستانه حجم نشان دهنده کمترین و بیش‌ترین تعداد سهمی است که می‌توان برای آن سفارش ثبت کرد، که در پنل اطلاعات نماد به شما نمایش داده می‌شود. همچنین زمان معاملات به شرح زیر می‌باشد. 1) از ساعت 8:45 الی 9:00 پیش از ظهر زمان ثبت پیش‌سفارش 2) از ساعت 9:00 الی 12:30 بعد از ظهر زمان انجام معاملات. لازم به ذکر است، این بازه زمانی برای معامله تمامی نماد‌ها نبوده و استثنا نیز وجود دارد. جهت اطلاع از زمان معاملات یک نماد، پیام ناظر نماد مورد نظر را مطالعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «ارسال سفارش در ایزی‌تریدر» را مطالعه نمایید.

فلامرز امیری

لطفا روش سفارش عرضه اولیه ازطریق گوشی را توضیح دھید. ھر کاری کردم نشد. باتشکر

کارگزاری مفید

باسلام
چنان‌چه قصد شرکت در عرضه‌اولیه‌ را دارید، جهت ثبت سفارش می‌توانید در ساعت اعلامی توسط ناظر بازار، از قسمت «دیده‌بان» در سامانه «ایزی‌تریدر»، گزینه «عرضه‌اولیه» را انتخاب و اقدام به ثبت سفارش بصورت سریع نمایید. در صورت عدم مشاهده قسمت مذکور در زمان عرضه‌اولیه، از قسمت «پروفایل» گزینه «راه‌اندازی دوباره» را انتخاب فرمایید. در صورت استفاده از سامانه «همراه‌پلاس»، می‌بایست اقدام به ثبت سفارش خرید بصورت دستی در تعداد و قیمت دلخواه نمایید. توجه داشته باشید، تاریخ انقضای سفارش می‌بایست درحالت پیش‌فرض سامانه‌های معاملاتی یعنی معتبر تا پایان روز باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «لغو خرید خودکار عرضه‌اولیه» را مطالعه کنید.

یاسر

سلام در پرتفوی قسمت عملکرد ۲۷۲تا سهم از یک نماد را نشون میدهد که دیگه ندارم و فروختم. چه‌طور حذفش کنم؟

کارگزاری مفید

باسلام
پرتفوی سپرده‌گذاری ملاک دارایی می‌باشد و عملکرد میزان سود و ضرر را نشان می‌دهد و قابلیت ویرایش، حذف و افزودن نماد را دارد. جهت حذف نماد وارد بخش «عملکرد» در سامانه «ایزی‌تریدر نسخه‌ی تحت وب» شده و روی نماد مورد نظر کلیک نموده و از گزینه «حذف» استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «معرفی پرتفوی و عملکرد ایزی‌تریدر» را مطالعه نمایید.

Mahan

چرا اخطار محدوده زمانی میده؟

کارگزاری مفید

باسلام
خطای «محدوده زمانی سفارش معتبر نمی‌باشد» به دلیل عدم رعایت بازه زمانی مجاز برای ارسال سفارش می‌باشد. معاملات بازار سرمایه جهت خرید و فروش سهام در روزهای شنبه تا چهارشنبه (به جز ایام تعطیلات رسمی) از ساعت ۸:۴۵ الی ۱۲:۳۰ بعد از ظهر انجام می‌شود. بازه زمانی بین ۸:۴۵ تا ۹:۰۰ پیش از ظهر زمان ثبت پیش‌سفارش است،در این بازه زمانی معاملات انجام نشده و تنها می‌توانید سفارش ثبت نمایید. لازم به ذکر است، از ساعت ۸:۵۵ الی ۹:۰۰ پیش از ظهر امکان ویرایش یا حذف سفارش‌ها وجود ندارد. دقت داشته باشید، این بازه زمانی برای معامله تمامی نماد‌ها نبوده و استثنا نیز وجود دارد. جهت اطلاع از زمان معاملات یک نماد، پیام ناظر نماد مورد نظر را مشاهده فرمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «ساعت معاملات در بورس به چه صورت است؟» و «پیغام‌های خطایی که ممکن است معامله‌گر دریافت کند» را مطالعه نمایید.

بهزاد

ممنون خیلی عالی بود.

کارگزاری مفید

باسلام
هدف ما جلب رضایت شماست. باتشکر از بازخورد ارزشمندتان

بهزاد

باسلام اگر مثل سابق خرید را خودتان انجام بدهید، به‌نظرم بهتره چون بعضی وقت‌ها متوجه نمی‌شوم.

کارگزاری مفید

باسلام
باتوجه به تغییرات دستورالعمل عرضه‌اولیه، ارسال سفارش خرید به صورت خودکار مقدور نمی‌باشد. چنانچه قصد شرکت در عرضه‌اولیه‌ را دارید، جهت ثبت سفارش می‌توانید در ساعت اعلامی توسط ناظر بازار، از قسمت «دیده‌بان» در سامانه «ایزی‌تریدر» گزینه «عرضه‌اولیه» را انتخاب و اقدام به ثبت سفارش به‌صورت سریع نمایید. در صورت عدم مشاهده قسمت مذکور در زمان عرضه‌اولیه، از قسمت «پروفایل» گرینه «راه‌اندازی دوباره» را انتخاب کنید. در صورتی‌که قصد استفاده از سامانه «آنلاین‌پلاس» را دارید، می‌بایست اقدام به ثبت سفارش خرید در تعداد و قیمت دلخواه نمایید. توجه داشته باشید که تاریخ انقضای سفارش می‌بایست درحالت پیش‌فرض سامانه‌های معاملاتی یعنی معتبر تا پایان روز باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «لغو خرید خودکار عرضه‌اولیه» را مطالعه نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
محمد روحی

سلام بنده در کارگزاری آگاه سفارش زیر 5000 تومان داشتم ولی در مفید نمی‌شه چرا؟

کارگزاری مفید

باسلام
پیرو نامه ابلاغیه بورس اوراق بهادار تهران، حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش خرید نمادهای «بورسی» و «فرابورسی» 500 هزار تومان می‌باشد و ارسال سفارش فروش نمادهای «بورسی» با ارزش کمتر از 500 هزار تومان تخلف معاملاتی محسوب خواهد شد.
در صورتی که کل ارزش دارایی شما در یک نماد کمتر از 500 هزار تومان باشد، صرفاً می‌توانید یک سفارش فروش در آن نماد و به ارزش کل دارایی ارسال نمایید.
در نظر داشته باشید، حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش فروش نمادهای «فرابورسی» پنج هزار تومان می‌باشد.
همچنین در صورتی که ارزش دارایی شما در یک نماد (بورسی یا فرابورسی) کمتر از پنج هزار تومان باشد، جهت فروش آن می‌بایست به شعب کارگزاری مفید مراجعه نمایید.

نادر عباد باقی

باسلام ثبت سفارش برای عرضه اولیه خیلی پیچیده شده. اگه گزینه ای برای کلیک کردن روی خرید عرضه اولیه بود، عالی می‌شد. متشکرم.

کارگزاری مفید

باسلام
با توجه به تغییرات دستورالعمل عرضه‌اولیه، ارسال سفارش خرید به صورت خودکار مقدور نمی‌باشد. چنانچه قصد شرکت در عرضه‌اولیه‌ را دارید، جهت ثبت سفارش می‌بایست در ساعت اعلامی توسط ناظر بازار، از قسمت «دیده‌بان» سامانه «ایزی‌تریدر» گزینه «عرضه‌اولیه» را انتخاب و اقدام به ثبت سفارش به صورت سریع نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «عرضه‌اولیه آسیاتک» را مطالعه کنید.