مفید کارت و طرح حامی

تجربه بهتر سرمایه گذاری با مفید کارت
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 54979
سطح مبتدی

مفید کارت به مشتریان کارگزاری مفید این امکان را می‌دهد که موجودی قابل برداشت خود در سامانه‌های معاملاتی را به صورت لحظه‌ای دریافت کنند. از سوی دیگر در صورت فعال بودن طرح حامی، به موجودی مشتریان در کارگزاری مفید سود روزشمار پرداخت می‌شود.

در این مطلب به این پرسش پاسخ می‌دهیم که «آیا با دریافت و فعال‌سازی مفید کارت، همچنان سود حامی به مشتریان تعلق می‌گیرد یا خیر؟».

برای دریافت مفید کارت باید درخواست خود را ثبت کنید. برای دریافت و نصب نسخه‌های مختلف مفید اپ می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

طرح حامی‌ چیست؟

طرح حامی‌‌‌، طرحی است که طی آ‌ن، به وجوه بلااستفاده کاربران کارگزاری مفید که در حساب کاربری آن‌ها قرار دارد، سود روز شمار تعلق می‌گیرد. در واقع مانده حساب مشتریانی که طرح حامی را فعال کرده‌اند، به طور خودکار در صندوق با درآمد ثابت حامی سرمایه‌گذاری می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر، مطلب «معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید» را بخوانید.

پرسشی که مطرح می‌شود این است که «آیا با دریافت و فعال سازی مفید کارت، همچنان سود حامی به مانده حساب مشتریان تعلق می‌گیرد یا خیر؟». در پاسخ باید گفت که دریافت مفید کارت، محدودیتی در پرداخت سود طرح حامی به مانده حساب مشتریان نزد کارگزاری ایجاد نمی‌کند.

به بیان ساده‌تر:

در صورت فعال بودن طرح حامی‌ و دریافت مفید کارت‌، همچنان به مانده حساب شما در کارگزاری مفید، سود روزشمار تعلق می‌گیرد. اما به محض انتقال وجه از کارگزاری به مفید کارت، وجه شما از صندوق حامی خارج شده و دیگر سود برای آن مبلغ محاسبه نمی‌شود. در واقع موجودی مفید کارت مشمول سود طرح حامی نمی‌شود.

تجربه بهتر سرمایه گذاری در طرح حامی‌ با مفید کارت

در حالت عادی و طبق دستورالعمل‌ها، دریافت وجه از صندوق‌های با درآمد ثابت به صورت آنی امکان‌پذیر نیست. در اغلب صندوق‌های با درآمد ثابت، پرداخت وجه به سرمایه‌گذار، یک روز کاری پس از ثبت درخواست انجام می‌شود. دریافت وجه از همه کارگزاری‌ها نیز به همین شکل حداقل یک روز کاری زمان می‌برد.

کنار هم قرار گرفتن مفید کارت و طرح حامی موجب می‌شود که ضمن اینکه سرمایه‌گذار از طرح حامی‌ سود روزشمار دریافت می‌کند، می‌تواند به صورت آنی در هر لحظه‌ای از شبانه روز (حتی در ایام تعطیل)  تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از سرمایه خود را به مفید کارت‌ منتقل کرده و از آن در شبکه بانکی استفاده کند.

بدین ترتیب سرمایه‌گذاران طرح حامی که مفید کارت دریافت کرده‌اند، ضمن دریافت سود روزشمار مناسب، نگرانی بابت دریافت فوری وجه نقد در مواقع اضطراری ندارند.

نکته دیگر اینکه چنانچه تا قبل از ساعت ۱۴ روز کاری از مفید کارت به قدرت خرید خود در کارگزاری مفید انتقال وجه انجام دهید، وجه شما همان روز در صندوق حامی سرمایه‌گذاری می‌شود.

سوالات متداول

آیا به موجودی من در مفیدکارت سود تعلق می گیرد؟

به مانده حساب شما در مفید کارت سودی تعلق نمی‌گیرد، اما از آنجا که شما با در اختیار داشتن مفید کارت دیگر هیچ دغدغه‌ای بابت برداشت آنی وجه ندارید، می‌توانید وجوه بلااستفاده خود را نزد کارگزاری مفید نگه داشته و با مشارکت در طرح حامی، سود مداوم کسب کنید. بدیهی است که در صورت لزوم شما می‌توانید موجودی حساب حامی را در هر لحظه از ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته (حتی روزهای تعطیل) به مفید کارت منتقل کنید.

طرح حامی چیست؟

طرح حامی‌‌‌، طرحی است که طی آ‌ن، به وجوه بلااستفاده کاربران کارگزاری مفید که در حساب کاربری آن‌ها قرار دارد، سود روز شمار تعلق می‌گیرد. در واقع مانده حساب مشتریانی که طرح حامی را فعال کرده‌اند، به طور خودکار در صندوق با درآمد ثابت حامی سرمایه‌گذاری می‌شود.

سود حامی به مفیدکارت واریز می‌شود؟

خیر. سود صندوق درآمد ثابت حامی به صورت روزشمار به موجودی شما در حساب کارگزاری مفید تعلق می‌گیرد. این سود یک مرتبه در انتهای ماه محاسبه شده و در اولین روز کاری ماه بعد به قدرت خرید شما اضافه می‌شود.

Reza Aliasgari کارشناس بازار سرمایه
guest
228 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حسین امیدوار

بسیار روان و ساده توضیح داده شد ممنون

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما باعث افتخار ماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما

سینا

مفید کارت به یک حساب قرض‌الحسنه متصل هست یا حساب سپرده کوتاه مدت؟

کارگزاری مفید

با سلام
مفید کارت دارای حساب بانکی دیجیتالی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «مفید کارت؛ یک کارت بانکی با قابلیت‌های ویژه!» را مطالعه نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
حمید

ایا در صورت داشتن مفید کارت، امکان داشتن حساب دیگر به‌صورت همزمان برای برداشت از حساب مفید امکان پذیر است؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت برداشت وجه از «قدرت خرید» در سامانه‌های کارگزاری مفید، می‌توانید درخواست برداشت وجه ثبت نمایید. جهت ثبت درخواست برداشت وجه می‌توانید به بخش «برداشت وجه» در سامانه «ایزی‌تریدر» یا «تقاضای وجه» در سامانه «مفید آنلاین‌» مراجعه نمایید. ابتدا می‌بایست بانک مد نظر را تعیین نموده و سپس مبلغ درخواستی و تاریخ را انتخاب کنید. لازم به ذکر است، شماره‌حساب می‌بایست به نام شخص صاحب حساب کاربری در سامانه‌های کارگزاری مفید باشد. در صورتی‌ که نام صاحب حساب معرفی‌شده به نام شخص دیگری باشد و یا حساب مشترک، مسدود و یا راکد باشد، چنانچه به جای شماره‌حساب، شماره کارت معرفی شده و همچنین مغایرت نام مانند کم شدن پسوند از انتهای نام خانوادگی وجود داشته باشد، تقاضای ‌وجه ثبت‌شده انجام نخواهد شد. همچنین «مفید کارت» خدمت جدید کارگزاری مفید است که یک کارت‌ بانکی عضو شبکه شتاب می‌باشد. با دریافت مفید کارت می‌توانید بدون نیاز به طی کردن فرآیند عادی برداشت وجه، به‌صورت آنی و در هر لحظه‌ از شبانه‌روز وجه قابل برداشت موجود در «قدرت خرید» سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید را به مفید کارت منتقل کنید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «مفید کارت؛ یک کارت بانکی با قابلیت‌های ویژه!» را مطالعه نمایید.

فرشید

بین تمام کارگزاری ها من ندیدم کارگزاری اینقدر امکانات مفید در اختیار مشتریانش قرار بده

کارگزاری مفید

با سلام
همراهی شما موجب دلگرمی ماست. سپاس از همراهی و نظر ارزشمند شما

محمد برجویی

سلام؛ از مفید کارت دارم استفاده میکنم و از اینکه پیشتاز و به روز هستید مایه دلگرمی است و تشکر میکنم؛ مفید،مفید است چون هر روز بهتر از دیروز است.

کارگزاری مفید

با سلام
از این که ما را انتخاب کرده‌اید مفتخریم. در مسیر ارائه خدمات بیش‌تر همراه ما باشید.

بابک جوانبخت

سلام وقت بخیر ،بنده تو بانک پاسارگاد حساب دارم این امکان وجود داره همون شماره حساب (کارت) به مفید کارت متصل بشه،

کارگزاری مفید

با سلام
«مفید کارت» خدمت جدید کارگزاری مفید با همکاری بانک پاسارگاد است که همانند کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب می‌باشد. برای افرادی که دارای حساب دیجیتالی بانک پاسارگاد (کارت ویپاد) هستند، کارت جدید (مفید کارت) صادر نشده و ویژگی‌های مفید کارت برای کارت ویپاد فعال می‌گردد و برای افرادی که دارای حساب دیجیتالی و کارت ویپاد نیستند، مفید کارت صادر و ارسال می‌گردد. جهت پیگیری بیش‌تر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
مهدی بیچکی

از اینکه مشتری های تان مورد توجه هستند و آسایش و راحتی آنها برایتان مهم است کمال تشکر و امتنان را از آن کارگزاری محترم دارم.

کارگزاری مفید

با سلام
هدف ما کسب رضایت شماست. از همراهی و بازخورد ارزشمندتان سپاسگزاریم.

ساسانی

سلام ، خب وجه مانده نزد کارگزاری با مانده موجودی در مفید کارت چه تفاوتی دارد ؟ بهتره که به موجودی مانده در مفید کارت طرح حامی تعلق بگیرد

کارگزاری مفید

با سلام
سود حامی به قدرت خرید راکد شما در سامانه‌های معاملاتی تعلق‌ می‌گیرد. بنابراین در صورت دریافت مفید کارت، همچنان به مانده حساب شما در کارگزاری مفید، سود روزشمار تعلق خواهد گرفت و در صورت انتقال وجه از قدرت خرید موجود در کارگزاری به مفید کارت، وجه شما از صندوق حامی خارج شده و به آن سود حامی تعلق نخواهد گرفت. همچنین چنانچه با مبلغ موجود در مفید کارت خود، موجودی قابل برداشت در کارگزاری را شارژ نمایید. مبلغ مذکور وارد قدرت خرید سامانه‌های معاملاتی شما شده و مشمول طرح حامی خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌‌های «معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید» و «مفید کارت و طرح حامی» را مطالعه نمایید.

مهدی احمدی

سلام.چطور میتونم طرح حامی را فعال کنم؟

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
مهرداد شفیعی

سلام.
میخواستم بدونم آیا میشه از مفید کارت مبلغی رو به یک کارت بانکی دیگه هم منتقل کرد(کارت به کارت)؟
اگه میشه این کار رو کرد لطفا راهنمایی کنید. ممنونم.

کارگزاری مفید

با سلام
«مفیدکارت» همانند کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب می‌باشد. لذا امکان انجام تمامی تراکنش‌های بانکی در شبکه شتاب مانند دریافت و پرداخت وجه از طریق کارت به کارت، دریافت وجه از خودپرداز، خرید از پایانه‌های فروشگاهی، خرید از درگاه‌های پرداخت آنلاین و …از طریق مفید کارت فراهم است. جهت انجام فرآیند کارت به کارت می‌توانید از برنامه‌های (اپلیکیشن‌) مخصوص انجام تراکنش‌های بانکی و یا دستگاه‌های خودپرداز استفاده نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید