معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید

صندوق سرمایه‌گذاری حامی کارگزاری مفید
زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار ۲۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 749333
سطح مبتدی

طرح حامی لذت سرمایه‌گذاری کم ریسک را برای شما فراهم می‌کند. با حامی سرمایه‌ شما بلا استفاده نمی‌ماند و مانده حساب شما نزد کارگزاری تبدیل به سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت می‌شود. این طرح برای اولین‌بار در کشور و توسط کارگزاری مفید اجرا شده است.

حامی نمادی که قرمز نمی‌شود!

ویژگی متمایز طرح حامی آن است که امکان سرمایه‌گذاری در آن بسیار آسان است و کاربران کارگزاری مفید می‌توانند پس از ثبت نام رایگان سجام و دریافت کد بورسی از مزایای آن بهره‌مند شوند. با استفاده از طرح حامی حتی در شرایط قرمز بازار هم می‌توانید سبز بمانید.

سازوکار طرح حامی

طرح حامی علاوه بر یک صندوق با درآمد ثابت، یک طرح حمایتی ویژه برای مشتریان کارگزاری مفید است که به مانده حساب شما نزد کارگزاری (همان قدرت خرید) سود روزشمار اختصاص می‌دهد. به این ترتیب حامی اجازه نمی‌دهد هیچ مقداری از پول شما نزد کارگزاری بیکار بماند. 

برای استفاده از این طرح در نخستین گام بایستی کد بورسی خود را دریافت کنید.

سود طرح حامی چقدر است و چگونه واریز می‌شود؟

سود سرمایه‌گذاری در صندوق حامی به صورت روزشمار محاسبه و سالانه حدودا بین ۱۵ تا ۲۴ درصد است. این سود ۲ بار در ماه (یکبار در پایان نیمه اول ماه و بار دیگر در انتهای ماه) به قدرت خرید شما در سامانه معاملاتی اضافه می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت گردش حساب آنلاین خود از میزان این سود مطلع شوید.

از آبان ماه ۱۴۰۱ روند پرداخت سود حامی تغییر کرده و به جای واریز ماهیانه، ۲ بار در ماه (یکبار در پایان نیمه اول و بار دیگر در انتهای ماه) پرداخت خواهد شد.

آیا سرمایه‌گذاری در طرح حامی امن است؟

طرح حامی در واقع یک صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت است که عمده دارایی این صندوق شامل اوراق با درآمد ثابت، اوراق مشارکت و سپرده‌های بانکی است.

این صندوق سرمایه‌گذاری در مرداد ماه سال ۱۳۹۳ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار و با شماره ثبت ۱۱۲۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد. از آن سال تاكنون با نظارت سازمان بورس به فعالیت خود ادامه می‌دهد. همچنین دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری حامی مانند سایر صندوق‌های دارای مجوز سرمایه‌گذاری در بورس برای اطلاع عموم سرمایه‌گذاران به صورت ماهیانه در سایت کدال منتشر می‌شود.

آیا طرح حامی من فعال است؟

اگر در زمان ثبت‌نام در کارگزاری مفید قرارداد مربوط به عضویت در طرح حامی را امضا کرده باشید، این طرح برای شما فعال است و می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

برای اطمینان از فعال یا غیرفعال بودن طرح‌ حامی می‌توانید به بخش توافق‌نامه‌ها در ایزی‌تریدر مراجعه کنید:

اگر طرح حامی فعال نبود چه اقدامی برای فعال‌سازی آن انجام دهیم؟

برای فعال کردن طرح حامی می‌توانید از طریق سامانه ثبت نام مفید ضمن تکمیل ثبت نام خود، به صورت غیرحضوری اقدام به تایید قرداد مربوط به این طرح کنید.

آیا طرح حامی اختلالی در خريد و فروش عادی به وجود می‌آورد؟

خوب است که بدانید فعال بودن حامی هیچ مداخله‌ای در فعالیت معاملاتی شما ایجاد نمی‌کند. در صورت عضویت در این صندوق بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید اقدام به خرید و فروش سهام‌ مورد نظر خود کنید.

مثالی از نحوه و فرآیند ورود و خروج وجوه شما به حامی

سه حالت را متصور شوید. در حالت اول فرض کنید مبلغی را در قدرت خرید خود دارید و امروز با بخشی از این مبلغ سهمی خریداری کرده‌اید. با توجه به اینکه تسویه معاملات سهام دو روز کاری به طول می‌انجامد، بنابراین تا یک روز کاری بعد همچنان به شما سود حامی تعلق خواهد گرفت.

در حالت دوم اگر سهامی را بفروشید، با توجه به مدت زمان تسویه معاملات سهام که دو روز کاری است، مبلغ حاصل از آن روز کاری دوم در صندوق حامی محاسبه خواهد شد.

حالت سوم فرض کنید قصد دریافت وجه دارید. در صورت ثبت درخواست تقاضای وجه، در صورتی که تقاضای وجه شما از محل فروش سهام نباشد، تا یک روز کاری قبل از موعد دریافت وجه، همچنان سود حامی به شما تعلق خواهد گرفت.

نحوه اطلاع از بازده دوره‌ای طرح حامی چگونه است؟

برای آگاهی از بازدهی صندوق سرمایه‌گذاری حامی از ابتدای تاسیس تا کنون در بازه‌های زمانی متفاوت می‌توانید به وب‌سایت این صندوق مراجعه کرده و از تب «گزارش‌های صندوق» گزینه «بازده دوره‌ای صندوق» را انتخاب کنید.

سوالات متداول

طرح‌ حامی چیست؟

یک طرح حمایتی ویژه مشتریان کارگزاری مفید است که به مانده حساب شما نزد کارگزاری سود روزشمار اختصاص می‌دهد.

سود طرح‌ حامی چقدر است و چگونه واریز می‌شود؟

سود سرمایه‌گذاری در صندوق حامی به صورت روزشمار محاسبه و سالانه حدودا بین ۱۵ تا ۲۴ درصد است. این سود ۲ بار در ماه (یکبار در پایان نیمه اول ماه و بار دیگر در انتهای ماه) به قدرت خرید شما در سامانه معاملاتی اضافه می‌شود.

آیا سرمایه‌گذاری در طرح حامی امن است؟

طرح حامی در واقع یک صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت است. عمده دارایی این صندوق شامل اوراق با درآمد ثابت، اوراق مشارکت و سپرده‌های بانکی است. 

آیا طرح حامی اختلالی در خريد و فروش عادی به وجود می‌آورد؟

فعال بودن حامی هیچ مداخله‌ای در فعالیت معاملاتی شما ایجاد نمی‌کند. در صورت عضویت در این صندوق بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید اقدام به خرید و فروش سهام‌ مورد نظر خود کنید.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
420 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
محمود

سلام.من حضوری موفق نشدم طرح حامی را فعال کنم ،اگر راه مجازی وجود دارد بفرمائید.

کارگزاری مفید

با سلام
جهت فعال‌سازی طرح حامی، از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

مصطفی زارعی نژاد

موفق باشید خدا قوت آرزوی توفیق و سلامتی برایتان دارم.رارعی

کارگزاری مفید

با سلام
همراهی و بازخورد ارزشمند شما مایه قوت قلب ماست.

محسن

سلام شماره حساب جدید دوتا دارم چطور یکیش حذف کنم

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت حذف شماره حساب اکانت خود اطلاعات حساب بانکی مد نظر را از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و یا چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی اعلام نمایید تا برای شما حذف شود.

علی قطب الدینی

چگونه میتوان در طرح حامی ثبت نام کرد؟

کارگزاری مفید

با سلام
در زمان ثبت‌نام غیرحضوری در کارگزاری مفید، قرارداد مربوط به عضویت در طرح حامی به شما نمایش داده می‌شود که با تایید قرارداد مذکور می‌توانید از مزایای این طرح بهره‌مند شوید. در صورتی‌که قرارداد حامی برای شما فعال نیست یا در زمان ثبت نام قرارداد ذکر شده را تایید نکرده‌اید، جهت فعال‌سازی از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید درخواست خود را مبنی بر فعا‌لسازی این طرح، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ از طریق آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، مطرح نمایید.

اکبری

سلام علیکم وقت بخیر برای فعال سازی طرح حامی ایمیل زدم اما فعال مشد

کارگزاری مفید

با سلام
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و همچنین چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، به صورت همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان مرکز خدمات مشتریان کارگزاری مفید در ارتباط باشید.

مهسا امیری

بسیار عالی است

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما باعث افتخار ماست. با تشکر

جعفر اصلانپور

با سلام من سالهاست عضو کارگزاری مفید هستم ولی نمیدونم آیا طرح حامی من فعال است یا خیر؟ لطفا بررسی و اعلام کنید و اگه فعال نیست روش فعال سازی و عضویت در طرح را به بنده اعلام بفرمائید تا اقدام کنم. با سپاس از محبتتون.

کارگزاری مفید

با سلام
امکان بررسی وضعیت طرح حامی در بخش «توافق‌نامه‌ها» در سامانه معاملاتی «ایزی‌تریدر» مهیاست.

آذر

خیلی خوب میشه اگر برای طرح حامی احتیاجی به مراجعه حضوری نباشه من از مشتریان خیلی قدیمی شماه هستم در اون موقع هنوز طرح حامی نداشتین

کارگزاری مفید

با سلام
فعال‌سازی طرح حامی نیازی به مراجعه حضوری به شعب ندارد. در صورت تمایل به فعال‌سازی طرح حامی از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

علی طیبی خرمی

طرح بسیار خوبیست

کارگزاری مفید

با سلام
هدف ما جلب رضایت شماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما

سیامک هوشنگی

باسلام.با بررسی مانده روزانه خود و در نظر گرفتن سود واریزی متوجه شده ام که در ماههای گذشته سود سالیانه را حداکثر ۸درصد و در آبان ماه حدود ۵درصد محاسبه نموده اید.
لذا اگر لطفدکنید به عنوان مثال نحوه محاسبه سود آبان ماه حساب بنده را بفرمایید ممنون میشوم
با تشکر هوشنگی

کارگزاری مفید

با سلام
حامی یک صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت است. از این رو میزان سودآوری آن از نوسانات بازار سرمایه و شاخص تاثیر نمی‌پذیرد و تنها وابسته به نرخ سود اوراقی است که در سبد دارایی‌های صندوق قرار دارند. با این وجود به خاطر تغییر مداوم ترکیب دارایی‌های صندوق و متفاوت بودن بازده اوراق درآمد ثابت مختلف، نمی‌توان نرخ ثابتی را برای تعیین میزان بازده دارایی‌های صندوق حامی تعیین نمود. لازم به ذکر است، سود سرمایه‌گذاری در صندوق حامی به صورت روزشمار محاسبه و سالانه حدودا بین ۱۵ تا ۲۴ درصد است.

احمد جامی

سلام . ممنون از راهنمایی شما . عالیه

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما باعث دلگرمی ماست. سپاس از نظر شما

کوروش روانشاد

درود بر شما با توجه به اینکه بانک ها سود( ماه شمار) نه روز شمار بیش از ده درصد آن هم با شرط اینکه یک ماه تمام …… نمی‌دهند طرح صندوق حامی عالی و بسیار منصفانه است برکت خداوند همواره با شما باشد

کارگزاری مفید

با سلام
از اینکه مارا انتخاب کرده‌اید مفتخریم و از بازخورد مثبت شما بسیار سپاسگزاریم.

مهدیه

سلام با تشکر از اطلاع رسانی شما
ببخشیدبرای فعال کردن طرح حامی، شماره ی پشتیبانی کارگزاری اصفهان، رو نمیتونم پیدا کنم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کارگزاری مفید

با سلام
جهت فعال‌سازی طرح حامی حساب خود می‌توانید از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه روز و همچنین ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید. همچنین امکان دسترسی به شماره تماس و آدرس تمامی شعب کارگزاری مفید در بخش «شعب و دفاتر» سایت کارگزاری مفید وجود دارد.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
مریم صالحی

این پولی ک هر ماه تحت عنوان قدرت خرید بهمون داده میشه قابل برداشته یا نه ؟

کارگزاری مفید

باسلام
بله سود صندوق حامی سالانه میانگین ( 15 الی24) درصد می باشد و اگه حداقل چند روز بالای 60 هزار تومان قدرت خرید داشته باشید، به صورت روزشمار ابتدای هرماه به قدرت خرید اضافه می شود و امکان برداشت آن را دارید. جهت بررسی میزان سود تعلق گرفته می توانید هرماه گردش حساب خود را بررسی نمایید.