مدیریت و استفاده از مفید کارت در مفید اپ

استفاده از مفید کارت در مفید اپ
زمان مطالعه: 6 دقیقه
انتشار ۲۶ اسفند ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 140476
سطح مبتدی

‌مفید کارت، یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب و مخصوص مشتریان کارگزاری مفید است که همه قابلیت‌های یک کارت بانکی مانند کارت به کارت، خرید اینترنتی، پرداخت قبوض و … را دارد. اگر تمایل به دریافت مفید کارت دارید، می‌توانید از طریق مفید اپ برای دریافت آن اقدام کنید. در ادامه به بررسی بخش «کارت» در مفید اپ و مدیریت مفید کارت می پردازیم.

گردش کارت

مطابق با تصویر زیر، با کلیک بر روی بخش «گردش کارت»، اطلاعات کامل مربوط به کلیه تراکنش‌های مفید کارت شامل واریز وجه و برداشت وجه قابل نمایش است. با کلیک بر روی هر یک از تراکنش ها، اطلاعات کاملی از جمله شماره تراکنش و شماره ارجاع نیز نمایش داده می‌شود.

همچنین با انتخاب بخش «مشاهده موجودی»، مانده مفید کارت شما نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی علامت چشم، مجدد امکان پنهان کردن موجودی مفید کارت فراهم است.

گردش کارت

برای آشنایی با نحوه مدیریت و استفاده از مفید کارت در ایزی تریدر و ایزی تریدر نسخه اوربیس می‌توانید به مطلب «مفید کارت در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)» مراجعه کنید.

تنظیمات کارت

با کلیک بر روی گزینه «تنظیمات کارت»، امکان بازیابی رمز اول، درخواست کارت المثنی و مسدودسازی مفید کارت فراهم است.

اگر رمز اول مفیدکارت خود را فراموش کردید، بعد از کلیک بر روی قسمت «بازیابی رمز اول»، گزینه «تایید» را انتخاب کنید. با ارسال درخواست، رمز فعلی غیر فعال شده و رمز جدیدی برای شما پیامک خواهد شد.

تنظیمات مفیدکارت

اگر مفیدکارت شما مفقود یا منقضی شده است، امکان دریافت کارت المثنی را خواهید داشت. با انتخاب گزینه «درخواست کارت المثنی» و همچنین ثبت علت درخواست، بر روی گزینه «ادامه درخواست» کلیک کنید. در ادامه پس از بررسی آدرس یا در صورت نیاز ویرایش آدرس، گزینه «ثبت درخواست» را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که با ثبت درخواست المثنی، مفید کارت قبلی شما مسدود خواهد شد. تحویل کارت المثنی توسط پست به صورت رایگان و حدود ۲ هفته بعد از ثبت درخواست، انجام خواهد شد. 

تنظیمات مفیدکارت

اگر به هر دلیلی درخواست مسدودی مفید کارت خود را دارید، با انتخاب بخش «مسدودسازی مفید کارت» و گزینه «تایید»، حداکثر یک روز کاری بعد مفید کارت شما از دسترس خارج خواهد شد. در صورتی که مایل به رفع مسدودی مفیدکارت خود هستید، نیاز است با پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید. 

مسدودسازی مفید کارت

بیشتر بخوانید: اهمیت سرمایه گذاری برای کودکان

انتقال به پس‌انداز

با وارد شدن به بخش «انتقال به پس‌انداز» و ثبت مبلغ مدنظر، موجودی از مفید کارت به حساب پس‌انداز شما در مفید اضافه خواهد شد. با انتقال مبلغ به حساب پس‌انداز مفید، سود روزشمار حامی به شما تعلق می‌گیرد و همچنین به راحتی می‌توانید واحدهای صندوق های مفید را خریداری کنید. لازم به ذکر است که سقف انتقال وجه به پس‌انداز در هر روز ۱۰۰ میلیون تومان است.

انتقال به پس‌انداز

جزئیات کارت

مطابق با تصویر زیر در بخش «جزئیات کارت»، می‌توانید شماره کارت و شبای مفید کارت خود را مشاهده و به راحتی کپی کنید.

جزئیات مفید کارت

انتقال وجه (کارت به کارت)

برای انجام فرآیند کارت به کارت از مبدا مفید کارت به هر کارت بانکی، مطابق با تصویر زیر، گزینه «انتقال وجه(کارت به کارت)» را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به بخش انتقال وجه و افزودن مبلغ مدنظر، می‌توانید گزینه «انتخاب کارت مقصد» را انتخاب کنید. با وارد کردن شماره کارت مقصد و انتخاب گزینه «تایید»، نیاز است تا اطلاعات مفید کارت خود را ثبت کنید. 

با کلیک بر روی گزینه «دریافت رمز پویا»، رمز به شماره همراه ثبت شده شما در کارگزاری مفید ارسال خواهد شد و پس از انتخاب گزینه «انتقال وجه»، تراکنش انجام می‌شود. امکان ذخیره کردن کارت‌های مقصد پرتراکنش، در بخش «انتقال وجه(کارت به کارت)» نیز فراهم است.

کارت به کارت با مفید کارت

تاریخچه کارت به کارت 

مطابق با تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه «تاریخچه کارت به کارت»، می‌توانید لیست تراکنش های انجام شده از مبدا مفید کارت را با تاریخ، ساعت و مبلغ مشاهده کنید. 

همچنین با کلیک بر روی هر کدام، تصویر آن تراکنش را مشاهده خواهید کرد و امکان اشتراک گذاری آن نیز فراهم است.

استفاده از مفید کارت در شبکه بانکی

مفید کارت یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب است و همه ما به خوبی با کارکرد کارت‌های عضو شتاب آشنا هستیم. در حالت کلی، برخی از استفاده‌هایی که می‌توان از مفید کارت داشت، عبارتند از:

  • دریافت وجه نقد از طریق دستگاه‌های خودپرداز (عابر بانک) تمامی بانک‌ها
  • خرید از پایانه‌های فروشگاهی (دستگاه POS)
  • پرداخت قبوض خدماتی، خرید شارژ سیم‌کارت
  • خرید اینترنتی از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین
  • دریافت وجه و انتقال وجه از طریق کارت به کارت

بیشتر بخوانید: صندوق بخشی در بورس چیست؟

سوالات متداول

آیا به مانده مفید کارت سود تعلق می‌گیرد؟

خیر، برای برخورداری از سود روزشمار پس‌انداز (طرح حامی)، لازم است که مبلغ موجود در مانده کارت را به موجودی پس‌انداز انتقال دهید.

آیا برای دریافت سود روزشمار حساب پس انداز، نیاز است حتما مفید کارت داشته باشیم؟

خیر، برای استفاده از سود روزشمار حساب پس‌انداز مفید، نیازی به دریافت مفید کارت وجود ندارد. شما می‌توانید از طریق درگاه بانکی و سایر کارت‌های عضو شتاب، مبلغی را به حساب پس‌انداز خود واریز کرده و از سود روزشمار حساب پس‌انداز بهره‌مند شوید. اما برای سهولت و سرعت در فرآیند واریز و برداشت وجه می‌توانید از مفید کارت و خدمات متنوع آن استفاده کنید.

واریز به بخش پس‌انداز از طریق مفید کارت چگونه است؟

برای این کار ابتدا گزینه «انتقال به پس‌انداز» را در صفحه «کارت» مفید اپ انتخاب کنید. سپس در پنجره جدید، مبلغ مدنظر جهت انتقال را انتخاب کنید. پس از طی کردن این فرایند، وجه شما به حساب پس‌انداز منتقل می‌شود و امکان استفاده از آن را خواهید داشت. همچنین در صفحه «خانه» با انتخاب گزینه «واریز وجه» و سپس کلیک بر روی گزینه «واریز از مفید کارت» نیز می‌توانید اقدام به انتقال وجه به حساب پس‌انداز و دریافت سود روزشمار کنید.

شماره شبای مفید کارت را از چه طریقی می‌توان دریافت کرد ؟

با انتخاب گزینه «جزئیات کارت» در صفحه کارت در مفید اپ می‌توانید شماره کارت و شماره شبای خود را مشاهده و به‌راحتی آن را کپی کنید.

آیا در مفید اپ امکان کارت به کارت با مفید کارت وجود دارد؟

برای این کار ابتدا گزینه «انتقال وجه (کارت به کارت)» را در صفحه کارت مفید اپ انتخاب کنید. سپس در پنجره جدید، مبلغ مدنظر را وارد و گزینه «انتخاب کارت مقصد» را کلیک کنید. پس وارد کردن اطلاعات مفید کارت، وجه شما به کارت مقصد منتقل می‌شود.

Reza Aliasgari کارشناس بازار سرمایه
guest
488 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
Alireza

با مفید کارت امکان گرفتن رمز دوم پویا هم وجود دارد؟

کارگزاری مفید

با سلام
پس از فعال‌سازی «مفید کارت» در اپلیکیشن «مفید»، رمز اول مفید کارت از طریق پیامک به شماره همراه ثبت‌شده در سامانه‌های کارگزاری مفید ارسال خواهد شد. همچنین رمز دوم (پویا) نیز به‌صورت پیش‌فرض فعال می‌باشد.

بهنام

به صورت پیش فرض چطور فعاله؟ الان رمز دوم رو خواستم چیزی اسم ام اس نیومد.

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی و email: 8700@emofid.com

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
فاطمه

من رمز اول مفید کارتم رو پاک کردم و الان شدیدا معطل هستم چطوری رمز اول رو مجدد فعال کنم
لطفا سریعا راهنماییم کنین

کارگزاری مفید

با سلام
در صورت دسترسی به سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) و یا مفید‌اپ می‌توانید برای بازیابی رمز، از اپلیکیشن مفید استفاده کنید. پس از ورود به اپلیکیشن در قسمت بالای صفحه، نوار ابزار را به صورت افقی به سمت چپ بکشید و سپس در قسمت «مفیدکارت» گزینه «تنظیمات مفیدکارت» را انتخاب کرده و اقدام به بازیابی رمز اول کنید. در غیر اینصورت جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

مجتبی

من ویپاد رو نصب کردم. قبلا یه کارت پاسارگاد داشتم که توی اپلیکشن خودش اضافه شد. ولی مفید کارت رو نمیتونم اضافه کنم!

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی و email: 8700@emofid.com

سجاد

ممنونم سؤال منم بود, حل شد
خدا خیرتون بده

کارگزاری مفید

با سلام
هدف ما جلب رضایت شماست، از همراهی شما سپاسگزاریم.

بهروز

سلام. رمز اول دریافت شد. رمز دوم چطوری ارسال میشه؟ منظور از پیش فرض چیست؟

کارگزاری مفید

با سلام.
پس از فعال‌سازی «مفید کارت» در اپلیکیشن «مفید»، رمز اول مفید کارت از طریق پیامک به شماره همراه ثبت‌شده در سامانه‌های کارگزاری مفید ارسال شد. همچنین رمز دوم (پویا) نیز به‌صورت خودکار فعال می‌باشد.

مهدی

به صورت خودکار فعال میباشد یعنی چه یعنی رمز اول همون رمز پویا هست؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
پس از دریافت و فعال‌سازی مفید کارت، رمز دوم (پویا) نیز به‌صورت پیش‌فرض برای شما فعال خواهد شد. رمز پویا یکبار مصرف می‌باشد و در هر بار خرید اینترنتی، رمز پویای جدید به شماره همراه ثبت شده برای مفید کارت شما پیامک خواهد شد.

آرش کدخدا

خیلی عالیه

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما سبب دلگرمی ماست. با تشکر از همراهی شما

علی کریمی

ایا این یک حساب جدید نزد کارگزاری هست و دیگه احتیاج نیست به حساب های قدیمی برای خرید سهام پول واریز کنیم از این حساب میشه استفاده کرد

کارگزاری مفید

با سلام
جهت ارسال سفارش خرید سهام مبلغ از «قدرت خرید» در سامانه‌های کارگزاری مفید کسر خواهد شد. در نتیجه امکان خرید سهم با وجه موجود در «مفید کارت» وجود ندارد. اما می‌توانید وجه موجود در مفید کارت را به صورت آنی به قدرت خریدتان اضافه کنید.
جهت انتقال وجه از «مفید کارت» به «قدرت خرید»، می‌توانید به بخش مفید کارت در اپلیکیشن مفید مراجعه کرده و گزینه «انتقال به مفید» را انتخاب کنید.
همچنین می‌توانید از بخش «مفید کارت» سامانه ایزی‌تریدر یا ایزی‌تریدر اربیس استفاده کنید.
ابتدا با استفاده از آیکون «فلش» مسیر انتقال وجه را از مفید کارت به کارگزاری مفید تغییر داده و سپس در کادر پایین صفحه مبلغ مورد نظر خود را وارد نموده و با کلیک روی گزینه «تایید و ادامه»، اطلاعات درخواست انتقال وجه شما قابل مشاهده خواهد شد. در صورت اشتباه بودن اطلاعات، گزینه «بازگشت» را انتخاب نموده و اطلاعات صحیح را وارد کنید. در صورت صحیح بودن اطلاعات می‌بایست گزینه «تایید انتقال وجه» انتخاب گردد. پس از تایید انتقال وجه، مبلغ درخواستی به‌صورت آنی به «قدرت خرید» شما منتقل شده و خرید سهم با استفاده از آن امکان‌پذیر خواهد بود. لازم به ذکر است، سقف مبلغ قابل انتقال از موجودی کارگزاری به «مفید کارت» و برعکس پنجاه میلیون تومان در روز می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «مفید کارت؛ یک کارت بانکی با قابلیت‌های ویژه!» را مطالعه نمایید.

اسماعیل رضایی

صندوق حامی برای مفید کارت هم فعال است یا فقط برای قدرت خرید فعاله ؟

کارگزاری مفید

با سلام
سود حامی به قدرت خرید راکد شما در سامانه‌های معاملاتی تعلق‌ می‌گیرد. لذا در صورت دریافت مفید کارت، همچنان به مانده حساب شما در کارگزاری مفید، سود روزشمار تعلق خواهد گرفت اما به محض انتقال وجه از قدرت خرید موجود در کارگزاری به مفید کارت، وجه شما از صندوق حامی خارج شده و به آن سود حامی تعلق نخواهد گرفت. همچنین در صورتی که با مبلغ موجود در مفید کارت خود، موجودی قابل برداشت در کارگزاری را شارژ نمایید. مبلغ مذکور وارد قدرت خرید سامانه‌های معاملاتی شما شده و مشمول طرح حامی خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «مفید کارت و طرح حامی» را مطالعه نمایید.

فرشاد

سلام
ایا صدور مفید کارت هزینه دارد اگر دارد چقدر است و انجام تراکنش با آن چطور ؟آن هم هزینه دارد یا خیر
نحوه تحویل گرفتن کارت به چه صورت است پستی یا مراجعه به کارگزاری

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر صدور مفید کارت کاملا رایگان است و مبلغی جهت صدور، ارسال و فعال‌سازی آن از شما دریافت نخواهد شد. همچنین انتقال وجه میان قدرت خرید سامانه‌های معاملاتی و موجودی مفید کارت نیز بدون کارمزد می‌باشد.
به علاوه، پس از ثبت درخواست صدور مفید کارت از طریق اپلیکیشن مفید، مفید کارت شما صادر شده و توسط شرکت پست و طی دو هفته برای شما ارسال می‌گردد.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
هانی

این اپلیکیشن رو ایفون نصب نمیشه؟؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
می‌توانید از نسخه تحت وب اپلیکیشن مفید استفاده بفرمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
محمد

چرا در برنامه ثبت نام خطا میده یا در مرحله ورود کد دریافتی از طریق پیامک خطای کد اشتباه را می دهد

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی و email: 8700@emofid.com

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
محمد امینی

با سلام ایا میشه از طریق مفید کارت در شعبه بانکی پاسارگارد مبلغ بیشتری واریز یا برداشت بزنیم مبالغی بالاتر از سقف مفید کارت مثلا بصورت ساتنای بین بانکی با شماره شبا بین بانک‌های مختلف یا کارهای روزمره بین بانکی مثل خوابوندن چک به حساب برای وصول و از این قبیل کارهای بانکی

کارگزاری مفید

با سلام
جهت انتقال مبالغ تا سقف 50 میلیون تومان می‌توانید از اپلیکیشن «ویپاد» بانک پاسارگاد عملیات پایا انجام دهید و جهت انتقال مبالغ بیشتر می‌بایست از طریق شعب بانک پاسارگاد فرآیند ساتنا و یا پایا انجام دهید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
مجتبی

سلام
ممنون از ابتکار و خلاقیت بسیار جالبتون.
آیا برای انتقال وجه به مفید کارت نیاز به اپلیکیشن خاصی داریم؟
اپلیکیشن پیشنهادیتون رو اگه میشه معرفی بفرمایید.

کارگزاری مفید

با سلام
انتقال وجه از موجودی قابل برداشت در «قدرت خرید» سامانه‌های کارگزاری مفید به «مفید کارت» و برعکس، از طریق اپلیکیشن «مفید» و بخش «مفید کارت» سامانه‌های ایزی‌تریدر و ایزی‌تریدر اربیس امکان‌پذیر می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «اپلیکیشن مفید» را مطالعه نمایید.

مجتبی

برای انتقال وجه و یا کارت به کارت از مفید کارت به سایر کارتهای بانکی چطور؟

کارگزاری مفید

با سلام
«مفید کارت» یک کارت‌ بانکی عضو شبکه شتاب است. لازم به ذکر است، انتقال وجه و انجام عملیات کارت به کارت در «مفید کارت»، با استفاده از تمامی برنامه‌های (اپلیکیشن‌) موجود که قابلیت انجام کارت به کارت را دارند، همراه‌بانک پاسارگاد و دستگاه‌های خودپرداز (ATM) امکان‌پذیر می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «مفید کارت؛ یک کارت بانکی با قابلیت‌های ویژه!» را مطالعه نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
حامد

سلام ، آیا با دریافت مفید کارت ، آن کارتی که قبلا در سامانه سجام برای انتقال وجه معرفی کرده بودیم ، دیگر کارایی نخواهد داشت یا اینکه برای انتقال وجه هر کدام از کارت ها را که خواستیم ، میتوانیم انتخاب کنیم؟

کارگزاری مفید

با سلام
دریافت مفید کارت اختلالی با اطلاعات بانکی ثبت شده شما در سامانه سجام نخواهد داشت و جایگزین آن نخواهد شد. همچنین امکان واریز وجه و شارژ سامانه‌های معاملاتی با استفاده از تمامی کارت‌های بانکی شما امکان‌پذیر بوده و محدود به مفید کارت نخواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از مفید کارت موجودی قابل برداشت خود در قدرت خرید کارگزاری مفید را به صورت آنی به «مفید کارت» خود منتقل کنید و از آن مبلغ استفاده نمایید. در این روش جهت برداشت وجه نیازی به ثبت درخواست «تقاضای وجه» از طریق سامانه‌های معاملاتی نمی‌باشد. همچنین امکان انتقال آنی وجه از موجودی مفید کارت به قدرت خرید سامانه‌های معاملاتی شما نیز مهیاست.