دیده‌بان در بورس ویو موبایل

دیده‌بان در بورس ویو موبایل
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۲ مرداد ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 541
سطح مبتدی

برای یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای، امکان رصد لحظه‌ای وضعیت سهام از اهمیت بسیاری برخوردار است. معامله‌گران در هر زمان، به دنبال یافتن بهترین فرصت‌های خرید و فروش یا مشاهده وضعیت معاملات دارایی‌های خود هستند. به جهت تسهیل نظارت بر سهام مدنظر، در سامانه بورس ویو موبایل، قابلیتی تحت عنوان «دیده‌بان» ایجاد شده است تا کلیه نمادهایی که قصد تحت نظر گرفتن آن‌ها را دارید، به صورت یک‌جا قابل مشاهده باشند.

بخش دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

نمای کلی بخش دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

در سامانه بورس ویو موبایل، با انتخاب گزینه «دیده‌بان»، به صفحه‌ای وارد می‌شوید که نمادهای مختلف در دو بخش اصلی قابل مشاهده هستند. مطابق تصویر زیر، با انتخاب سربرگ «دیده‌بان»، سهامی که به دیده‌بان خود افزوده باشید، قابل بررسی خواهد بود. همچنین در قسمت «پورتفو»، اطلاعات مربوط به سهام تحت مالکیت شما در کارگزاری مفید درج شده است.

بیشتر بخوانید: بررسی صفحه فیلتر در بورس‌ویو موبایل

پنجره‌های دیده‌بان و پورتفو در سامانه بورس ویو موبایل

پنجره‌های دیده‌بان و پورتفو در سامانه بورس ویو موبایل

امکانات بخش دیده‌بان

در قسمت دیده‌بان سامانه بورس ویو موبایل، با انتخاب گزینه «افزودن نماد»، امکان اضافه کردن هر تعداد از نمادهای مدنظر خود را به این بخش خواهید داشت و این نمادها در دسته‌بندی‌های مختلف به نمایش در خواهند آمد. همچنین این قابلیت فراهم شده است تا با کلیک بر روی گزینه «نقشه دیده‌بان»، وضعیت کلی مثبت یا منفی بودن سهام موجود خود را به صورت تصویری و یک‌جا مشاهده کنید.

با ورود به بخش «تنظیمات» نیز، مرتب‌سازی و تعیین نحوه چینش نمادهای درون دیده‌بان امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین می‌توانید چگونگی گروه‌بندی دیده‌بان خود را بر اساس کلاس دارایی یا صنعت انتخاب کنید.

امکانات و تنظیمات دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

امکانات و تنظیمات دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

افزودن نماد به دیده‌بان

اضافه کردن نماد جدید به بخش دیده‌بان، به سادگی و تنها با چند گام کوتاه امکان‌پذیر است. در مرحله اول، نیاز است تا با کلیک بر روی کادر جستجوی نماد، نام سهم مورد نظر را درج و جستجو کنید. سپس با انتخاب علامت ستاره در کنار نام نماد، آن را به دیده‌بان خود اضافه کنید.

افزودن نماد به دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

افزودن نماد به دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

مشاهده نقشه دیده‌بان

یکی از امکانات کاربردی و جذاب سامانه بورس ویو موبایل، قابلیت مشاهده نقشه بازار مربوط به سهام موجود در دیده‌بان است. با انتخاب گزینه «نقشه دیده‌بان»، می‌توانید مثبت یا منفی بودن سهام تحت نظر خود را در یک نگاه بررسی کنید.

نقشه دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

نقشه دیده‌بان در سامانه بورس ویو موبایل

امکانات بخش پورتفو

با ورود به پنجره «پورتفو» سامانه بورس ویو موبایل، ‌می‌توانید سبد دارایی خود در کارگزاری مفید را مشاهده کنید. در این بخش، امکان رصد وضعیت سهام تحت مالکیت خود به صورت یکجا یا در گروه‌بندی‌های مختلف وجود دارد. همچنین با کلیک بر روی نام هر سهم به صفحه اطلاعات نماد منتقل شده و می‌توانید از داده‌های موجود در فرآیند تحلیل خود استفاده کنید. 

در بخش «تنظیمات» این امکان وجود دارد تا مطابق تصویر زیر، نمادها را به تفکیک کلاس دارایی یا صنعت گروه‌بندی کنید. برای مرتب‌سازی فهرست سهام خود به ترتیب دلخواه نیز کافیست تا با نگه‌داشتن سهم مدنظر، آن را به محل مربوطه جابه‌جا کنید.

امکانات و تنظیمات پورتفو در سامانه بورس ویو موبایل

مهران شجاعی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments