چطور میتوانیم به شما کمک کنیم؟

چگونه مرورگر پیش‌فرض گوشی همراه خود را به مرورگر Google Chrome تغییر دهم؟

برای استفاده مناسب، بدون مشکل و سریع از خدمات سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مثل ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، توصیه می‌شود از مرورگر Google Chrome استفاده کنید. این مرورگر از برتری‌های فنی متعددی نسبت به سایر مرورگرها برخوردار بوده و با انتخاب آن به عنوان مرورگر پیش‌فرض، سازگاری بیشتری را در ورود و استفاده از سامانه‌های معاملاتی تجربه خواهید کرد.

نرم‌افزار مرورگر پیش‌فرض هر گوشی همراه می‌تواند بسته به شرکت سازنده آن متفاوت باشد. برای مثال مرورگر پیش‌فرض برای گوشی‌های همراه شیائومی، نرم‌افزار (Mi browser) و برای گوشی‌های همراه سامسونگ نرم‌افزار (Samsung Internet) تعریف شده است. همچنین مرورگر سافاری (Safari) به صورت پیش‌فرض به عنوان نرم‌افزار مرورگر گوشی‌های همراه با سیستم عامل IOS استفاده می‌شود.

همانطور که ذکر شد مرورگر همه گوشی‌های همراه، به صورت پیش‌فرض یکسان نبوده و برای انتخاب Google Chrome به عنوان مرورگر مدنظر خود، باید از بخش تنظیمات گوشی همراه خود این تغییر را انجام دهید. در ادامه مراحل تبدیل نرم‌افزار Google Chrome به مرورگر پیش‌فرض در گوشی‌های همراه شیائومی (Xiaomi) و سامسونگ (Samsung) به صورت تصویری، در هر دو حالت منوی فارسی و انگلیسی شرح داده می‌شود.

تغییر مرورگر پیش‌فرض در گوشی‌های همراه شیائومی (Xiaomi)

برای انجام این تغییر در گوشی‌های شیائومی، ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی همراه خود شوید. سپس از میان موارد موجود در منوی تنظیمات، گزینه «برنامه‌ها» (Apps) را انتخاب کنید. در گام بعدی وارد بخش «مدیریت برنامه‌ها» (Manage apps) شده و مطابق تصاویر زیر، بر روی علامت سه‌نقطه یا «سایر» در بالای صفحه کلیک کنید.

در این مرحله پنجره جدیدی به نمایش در می‌آید و نیاز است تا گزینه «برنامه‌های پیش‌فرض» (Default apps) را انتخاب کنید. سپس از بین گزینه‌های موجود در صفحه جدید، بر روی «مرورگر» (Browser) کلیک کنید. با این اقدام فهرست مرورگرهای نصب شده بر روی گوشی همراه خود را مشاهده می‌کنید. در گام آخر برای تبدیل مرورگر Chrome به نرم‌افزار پیش‌فرض، کافیست بر روی این گزینه کلیک کنید.

مراحل تغییر مرورگر در منوی با زبان فارسی

ورود به بخش تنظیمات گوشی Xiaomi برای تغییر مرورگر پیش‌فرض در منوی فارسی
تنظیمات برنامه‌های پیش‌فرض گوشی شیائومی در منوی فارسی
تغییر مرورگر پیش‌فرض در گوشی‌های همراه شیائومی در منوی فارسی

مراحل تغییر مرورگر در منوی با زبان انگلیسی

ورود به بخش تنظیمات گوشی Xiaomi برای تغییر مرورگر پیش‌فرض در منوی انگلیسی
تنظیمات برنامه‌های پیش‌فرض گوشی شیائومی در منوی انگلیسی
تغییر مرورگر پیش‌فرض در گوشی‌های همراه شیائومی در منوی انگلیسی

تغییر مرورگر پیش‌فرض در گوشی‌های همراه سامسونگ (Samsung)

فرآیند تغییر مرورگر پیش‌فرض در گوشی‌های همراه سامسونگ نیز مشابه توضیحات قبلی بوده و برای این کار نیاز است ابتدا وارد بخش «تنظیمات» گوشی همراه خود شوید. سپس وارد بخش «برنامه‌ها» (Apps) شده و در بالای صفحه بر روی گزینه «انتخاب برنامه‌های پیش‌فرض» (Choose default apps) کلیک کنید. در انتها نیز مرورگر Chrome را به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود انتخاب کنید.

مراحل تغییر مرورگر در منوی با زبان فارسی

ورود به بخش تنظیمات گوشی Samsung در منوی فارسی برای تغییر مرورگر پیش‌فرض
تنظیمات برنامه‌های پیش‌فرض گوشی سامسونگ در منوی فارسی
تغییر مرورگر پیش‌فرض گوشی همراه سامسونگ در منوی فارسی

مراحل تغییر مرورگر در منوی با زبان انگلیسی

ورود به بخش تنظیمات گوشی Samsung در منوی انگلیسی برای تغییر مرورگر پیش‌فرض
تنظیمات برنامه‌های پیش‌فرض گوشی سامسونگ در منوی انگلیسی
تغییر مرورگر پیش‌فرض گوشی همراه سامسونگ در منوی انگلیسی
پاسخ سوال خود را پیدا کردید؟