معرفی افتخارات در پلکان

افتخارات در پلکان
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۱۳ آذر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 5914
سطح مبتدی

بخش افتخارات در سامانه پلکان نشان‌دهنده مدال‌هایی است که از فعالیت‌های شما در کارگزاری مفید به‌دست‌آمده است. این مدال‌ها علاوه بر داشتن مزایای اختصاصی، درسابقه شما ثبت شده و می‌توانید در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید. 

با توجه به نوع فعالیتی که در کارگزاری مفید انجام داده‌اید و سابقه معاملاتی، امتیازی که هر یک از این مدال‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد با دیگری تفاوت دارد. به‌صورت کلی می‌توان مدال‌ها را در قسمت‌های گردش معاملات، تعداد معاملات، معرفی دوستان و شرکت در مسابقات دسته‌بندی نمود. برای دسترسی به بخش افتخارات نیز می‌توانید از صفحه اصلی پلکان از طریق نوار ابزار، بخش افتخارات را انتخاب کنید. 

ورود به افتخارات پلکان
ورود به افتخارات پلکان

مدال‌های مربوط به گردش معاملات

با توجه به گردش معاملاتی که در کارگزاری مفید انجام داده‌اید مدال‌های سیاره، ستاره و خورشید را به‌دست آورید. هر یک از این مدال‌ها برای خود امتیاز جداگانه‌ای دارند. به‌عنوان مثال برای کسب مدال سیاره نیازمند گردش معاملات بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در ماه هستید. علاوه بر این با فعال‌سازی این مدال، ۱۵ امتیاز پلکان به ازای هر ۵۰۰ میلیون تومان به شما اختصاص خواهد یافت. 

مدال‌های مربوط به گردش معاملات

مدال‌های مربوط به معرفی دوستان

مدال‌های موجود در این بخش، مدال معرف طلایی و معرف نقره‌ای است. با فعال‌سازی هر یک از این مدال‌ها نیز می‌توانید برای مدت زمان 7 و 3 روز به میزان تا ۵۰ و ۲۵ درصد امتیاز بیشتر در پلکان خود کسب کنید.

مدال‌های مربوط به معرفی دوستان

مدال‌های مربوط به شرکت در مسابقات

یکی دیگر از راه‌های کسب مدال در پلکان، شرکت مسابقات است. در این بخش مدال‌های رقابت، مدال برد، مدال حرفه‌ای و مدال ریسک‌پذیری قرار دارند. با فعال‌سازی هر یک از این مدال‌ها نیز می‌توانید برای مدت زمان ۱ الی ۲ روز به میزان ۲۵ درصد امتیاز بیشتر در پلکان خود کسب کنید.

هر روز بعد از ساعت ۱۷ تعدادی مسابقه برای پیش بینی شاخص و روند چند نماد منتخب بازار سرمایه در روز آتی در قسمت مسابقات پلکان قرار می‌گیرد و با شرکت در آن‌ها و انجام پیش بینی صحیح می‌توان امتیازات خود را افزایش داد. همچنین در زمان رویدادهای خاصی مانند مسابقات فوتبال یا والیبال تیم ملی مسابقات رایگانی در پلکان قرار داده می‌شود که با انتخاب گزینه صحیح، امتیاز آن مسابقه را می‌توان تصاحب کرد.

مدال‌های مربوط به شرکت در مسابقات

استفاده از مدال‌ها

برای استفاده از مدال‌ها باید آن‌ها را فعال کنید. برای مشاهده سابقه مدال‌های فعال‌شده و یا افتخارات اکتسابی می‌توانید از بخش «هدیه‌های کسب‌شده»، وضعیت مدال‌های خود را مشاهده و در صورت نیاز آن‌ها را فعال کنید.
پس از ثبت کلیک بر روی مصرف کردن  مدال برای روز بعد فعال خواهد شد توجه داشته باشید مبنای تعداد روزهای فعال مدال، بر مبنای روزهای تقویمی محاسبه می‌شود. به‌عنوان مثال اگر مدال فعالیت را در روز ۲۹ مهرماه درخواست داده شود، از روز ۳۰مهر ماه تا ۶ آبان فعال خواهد بود. 

استفاده از مدال‌ها در پلکان
استفاده از مدال‌ها در پلکان

مدت استفاده از مدال‌های شما مشابه شکل فوق قابل مشاهده است.

مراحل فعال کردن مدال ها

مطابق شکل مدال فعال شده و مدت زمان فعال بودن آن نمایش داده می شود. 

مطابق شکل مدال فعال شده و مدت زمان فعال بودن آن نمایش داده می شود.

امتیازات حاصل از مدال‌ها تا سه روزکاری بعد از اتمام دوره، محاسبه شده و در گردش حساب قابل مشاهده خواهد بود. همچنین بروزرسانی مدال‌ها در هفته‌ی اول هر ماه (روز پنجم ماه) انجام می‌شود.

سوالات متداول

مدال مربوط به گردش معاملات چیست و چه کاربردی دارد؟

مدال‌های سیاره، ستاره و خورشید مدال‌های مربوط به گردش معاملاتی است که در کارگزاری مفید انجام داده‌اید. هر یک از این مدال‌ها برای خود امتیاز جداگانه‌ای دارند. به‌عنوان مثال اگر گردش معاملات شما بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در ماه باشد، مدال سیاره دریافت خواهید کرد. علاوه بر این با فعال‌سازی این مدال، ۱۵ امتیاز پلکان به ازای هر ۵۰۰ میلیون تومان به شما تخصیص داده خواهد شد. 

به روز رسانی مدال‌ها چه زمانی صورت می‌گیرد؟

مدال‌ها پنجم هر ماه به روز رسانی می‌شوند.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
اکبر

با سلام ارزو میکنم من هم یک روزی بتونم مدال خورشید رو کسب بکنم البته این مدال لایق افراد حرفه ای در بازار بورس میباشد مبارکه دارندگان با تشکر از مفید

کارگزاری مفید

با سلام
از اینکه همراه ما هستید مفتخریم. با تشکر از حسن نظر شما

په په

سلام خسته نباشید.مدال سیاره به جز ۱۵ امتیازی که بابتش میدین چه استفاده دیگه ای میشه ازش کرد

کارگزاری مفید

سلام.
با مدال سیاره به ازای هر ۵۰۰ میلیون تومان گردش در ماه ۱۵ امتیار دریاقت خواهید کرد.

په په

واینکه آیا مدال فعالیت هم به افرادی که بیش از۱۰ روز درماه فعالیت دارند تعلق میگیر یا خیر ؟؟سپاسگزارم

کارگزاری مفید

سلام
بخش مدال و پلکان یکی از بخش‌های جذاب برای کسب امتیاز است. این مدال‌ها در سابقه کاربر ثبت و در صورت لزوم امکان استفاده از آن را دارد.
مدال‌ها به سه دسته گردش و دسته معاملات، معرفی دوستان و شرکت در مسابقه دسته بندی می‌شوند. امکان مشاهده خلاصه فعالیت و فاصله تا مدال در سایت پلکان بخش فاصله تا مدال وجود دارد.