معرفی دیده‌بان در مفید آنلاین

معرفی دیده‌بان در مفید آنلاین
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۱۵ آذر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 6610
سطح مبتدی

دیده‌بان در مفید آنلاین ابزاری است که به کمک آن می‌توان سهم‌های مد نظر را به راحتی رصد کرد. در واقع دیده‌بان بازار به شما این امکان را می‌دهد تا در هر لحظه وضعیت نمادهای مورد نظر خود را مشاهده کنید. همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا نمادهای مورد نظر خود را در دسته‌ها و گروه‌های مختلف طبقه‌بندی کنید.

آنچه در این مطلب می‌خوانیم:

معرفی دیده‌بان در آنلاین پلاس

اضافه کردن نماد در دیده‌بان مفید آنلاین

برای اضافه کردن یک نماد در دیده‌بان، ابتدا می‌بایست گروهی برای آن ایجاد کرد. به این منظور کافی است مطابق تصویر زیر بر روی «افزودن مورد جدید» کلیک و پس از وارد نمودن نام گروه، آن را ذخیره (+) کنید. همچنین امکان ویرایش یا حذف گروه‌های ساخته شده نیز وجود دارد.

اضافه کردن نماد در دیده‌بان آنلاین پلاس

حال مطابق تصویر زیر پس از قرار گرفتن در گروه ایجاد شده با کلیک بر روی عبارت «افزودن نماد»، نماد مورد نظر خود را جستجو و آن را به دیده‌بان اضافه کنید.

معرفی دیده‌بان در آنلاین پلاس

اضافه کردن دسته‌ای نمادها در دیده‌بان مفید آنلاین

یکی از قابلیت‌های دیگر ابزارک دیده‌بان در مفید آنلاین افزودن نمادها به صورت دسته‌ای است. به این ترتیب دیگر نیازی به وارد کردن تک تک نمادها نیست. برای این منظور کافی است روی گزینه «افزودن دسته‌ای نماد» کلیک و گروه مورد نظر خود را تعیین کنید. حال می‌توانید سهم‌های مورد نظر خود را به گروه اضافه کنید و آن‌ها را در دیده‌بان خود رویت کنید.

اضافه کردن دسته‌ای نمادها در دیده‌بان

شخصی‌سازی دیده‌بان

دیده‌بان در مفید آنلاین با قابلیت‌های ویژه‌ای همچون مرتب‌سازی بر اساس انتخاب خود تعریف شده است. بنابراین می‌توانید نام نماد بر اساس حروف الفبا، مقدار دارایی سهام، حجم معاملات انجام شده و سایر موارد را با توجه به نیاز خودتان تعریف کنید. همچنین می‌توان با کشیدن سر ستون‌ها، آن‌ها را جابجا کرد.

از دیگر ویژگی‌های ابزارک دیده‌بان، قابلیت شخصی‌سازی ستون‌ها با توجه به نیاز شماست. به این منظور کافی است روی هر یک از سر ستون‌ها (به طور مثال سر ستون نماد) رفته و روی علامت فلش کنار آن کلیک کنید تا لیستی از سر ستون‌ها برای شما نمایش داده شود. حال می‌توانید به دلخواه و با توجه به نیاز خود، ستون‌ها را اضافه و یا حذف نمایید.

شخصی سازی دیده‌بان

در بخش دیده بان، فرد امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به نماد در سایت کدال، سایت مدیریت فناوری، ایزی چارت و … را دارد. این موارد در مقابل هر نماد این موارد قرار دارند و با انتخاب هر قسمت به سامانه مربوطه منتقل خواهید شد. همچنین با انتخاب گزینه فیلتر در سمت چپ بخش دیده‌بان مفید آنلاین، این امکان را خواهید داشت تا نمادها را بر اساس معیارهای مدنظر خود مرتب کنید.

سوالات متداول

دیده‌بان‌ مفید آنلاین چه کاربردی دارد؟

دیده‌بان در مفید آنلاین ابزاری است که به کمک آن می‌توان سهم‌های مد نظر را به راحتی رصد کرد.در واقع دیده‌بان بازار به شما این امکان را می‌دهد تا در هر لحظه وضعیت نمادهای مورد نظر خود را مشاهده کنید

آیا امکان اضافه کردن نماد در دیده‌بان وجود دارد؟

بله همچنین امکان ویرایش یا حذف گروه‌های ساخته شده نیز وجود دارد.

چگونه می‌توان به صورت دسته‌ای نمادها را به دیده‌بان اضافه کرد؟

برای این منظور کافی است روی گزینه «افزودن دسته‌ای نماد» کلیک و گروه مورد نظر خود را تعیین کنید. حال می‌توانید سهم‌های مورد نظر خود را به گروه اضافه کنید و آن‌ها را در دیده‌بان خود رویت کنید.

چگونه می‌توان دیده‌بان را شخصی سازی کرد؟

به این منظور کافی است روی هر یک از سر ستون‌ها (به طور مثال سر ستون نماد) رفته و روی علامت فلش کنار آن کلیک کنید تا لیستی از سر ستون‌ها برای شما نمایش داده شود. حال می‌توانید به دلخواه و با توجه به نیاز خود، ستون‌ها را اضافه و یا حذف نمایید.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments