بررسی سفارش‌ها در مفید آنلاین

بررسی سفارش‌ها در مفید آنلاین
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۲۲ آذر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 4616
سطح مبتدی

فهرست مطالب:

گاهی ممکن است پس از ثبت سفارش‌ها از قیمتی که برای آن‌ها تعیین کرده‌اید منصرف شوید و قصد ویرایش یا حذف کل سفارش را داشته باشید. در مفید آنلاین همانند سایر سامانه‌های معاملاتی می‌توانید وضعیت سفارش خود را مشاهده و مدیریت کنید. همچنین می‌توانید در صورت نیاز تاریخچه‌ای از معاملات خود را مشاهده نمایید.

وضعیت سفارش‌ها

وضعیت سفارش وارد شده در سامانه‌معاملات در هر لحظه در صفحه پیش‌فرض مفید آنلاین در قسمت کادر زیرین آن قرار دارد.

وضعیت سفارش‌ها

در صورتی که بخواهید سفارشی را از سامانه معاملات حذف کنید، می‌توانید بر روی گزینه «×» کلیک و سفارش را حذف کنید. جهت ویرایش تعداد و قیمت سفارش نیز می‌توانید بر روی علامت مداد کلیک و سفارش را ویرایش کنید.

البته توجه داشته باشید که با ویرایش سفارش ثبت شده، اگر قیمت سفارش خود را تغییر داده یا حجم آن افزایش دهید، سفارش شما در انتهای صف قرار خواهد گرفت. علت این موضوع، این است که هسته معاملات سازمان بورس، سفارش ویرایش‌ شده‌ شما را به عنوان یک سفارش جدید شناسایی می‌کند. لازم به ذکر است که اگر حجم سفارش را کاهش دهید، جایگاه شما در صف تغییری نخواهد کرد.

حذف یا ویرایش سفارش در آنلاین پلاس

تب «سفارشات امروز»، وضعیت سفارش‌هایی که در همان روز معاملاتی وارد سامانه معاملات شده را نشان می‌دهد که شامل سفارش‌های انجام شده و انجام نشده است. مشخصات این بخش شبیه قسمت «سفارشات باز» است. 

بررسی سفارش‌ها در آنلاین پلاس

تب «معاملات امروز» نیز مبدا ارسال سفارش شما را نشان می‌دهد. 

بررسی سفارش‌ها در آنلاین پلاس

همچنین در تب «حساب امروز»، اسناد مربوط به خرید یا فروش آن روز شما نمایش داده می‌شود. به عبارت دیگر این قسمت نشان‌دهنده تراکنش‌های مالی روز جاری است.

بررسی سفارش‌ها در آنلاین پلاس

گزارش سفارشات

در این بخش می‎توانید گزارشی از سفارش‌های ارسال شده به سامانه کارگزاری را مشاهده کنید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید گزینه‌ای تحت عنوان «جستجوی پیشرفته» وجود دارد که با استفاده از آن می‎‌توان نماد و سفارش‌ها در بازه زمانی خاص به همراه جزئیات وضعیت سفارش، سمت خرید یا فروش، نوع حساب، مبدا و نوع بازار را فیلتر و جستجو کرد.

گزارش سفارشات

توجه داشته باشید همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده است، در سمت راستِ ردیف سفارش، علامت یک فلش برای سفارش‌هایی که به صورت کامل و یا قسمتی از آن انجام می‌شوند، قابل مشاهده است. با کلیک کردن روی آن می‎توانید جزئیات سفارش از جمله زمان انجام معامله، حجم و قیمت، ریز کارمزدها، مالیات و مبلغ کل سفارش را مشاهده کنید

گزارش سفارشات

سوالات متداول

اسناد مربوط به خرید یا فروش روز در کدام بخش ثبت می‌گردد؟

در تب «حساب امروز» اسناد مربوط به خرید یا فروش آن روز ثبت شده و نشان‌دهنده تراکنش‌های مالی روز جاری است.

با قفل کردن قیمت چه اتفاقی می‌افتد؟

در این حالت قیمت سفارش خرید، به قیمت ردیف اول فروشندگان و قیمت سفارش فروش به قیمت ردیف اول خریداران ثبت می‌گردد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments