معرفی سبدبان و پرتفوی سپرده‌گذاری در مفید آنلاین

معرفی سبدبان و پرتفوی سپرده‌گذاری در مفید آنلاین
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۳۰ آبان ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 8537
سطح مبتدی

سبدبان اطلاعات پرتفوی سپرده‌گذاری شما را نشان می‌دهد و در واقع دارایی شما نزد کارگزاری مفید است. اطلاعات موجود در سبدبان به هنگام باز بودن بازار مستمر متناسب با تغییرات بازار در حال تغییر می‌باشد. شما می‌توانید با بررسی سبدبان خود وضعیت دارایی‌های خود را رصد کنید.

آنچه در این مطلب می‌خوانیم:

ستون‌های سبدبان

سبدبان شامل ستون‌های مختلفی است که هر کدام می‌تواند اطلاعات مفیدی به شما بدهد. لازم به ذکر است این ستون‌ها قابل اضافه یا کم‌کردن هستند. بنابراین می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که از سهم نیاز دارید، ستون‌های سبدبان مفید آنلاین خود را شخصی‌سازی کنید. برخی ستون‌های پرکاربرد سبدبان عبارت‌اند از:

  • وضعیت نماد(به شکل دایره‌ای سبز،زرد یا قرمز): نشان‌دهنده وضعیت در لحظه‌ی سهم است که اعم از سبز=مجاز، زرد= مجاز- محفوظ ، قرمز = مجاز متوقف و ممنوع متوقف  بودن سهم می‌باشد.
  • دارایی لحظه: موجودی آنی هر نماد را با توجه سه عامل پرتفوی سپرده‌گذاری، خرید و فروش آن روز شما مشخص می‌کند.
  • خرید امروز: نشان‌دهنده حجم و ارزش خرید صورت گرفته در همان روز معاملاتی است.
  • فروش امروز: نشان‌دهنده حجم و ارزش فروش صورت گرفته در همان روز معاملاتی است.
  • سفارشات باز: نشان‌دهنده حجم سفارش‌های ثبت شده و انجام نشده جاری خرید و فروش است.
  • میانگین خرید: نشان‌دهنده میانگین وزنی تمام خرید‌های روز جاری است.
  • میانگین فروش: نشان‌دهنده میانگین وزنی تمام فروش‌های روز جاری است.
  • آخرین قیمت: نشان‌دهنده قیمتی است که آخرین بار سهام در آن قیمت معامله شده است.
  • قیمت پایانی: نشان‌دهنده قیمتی است که معامله سهم در ابتدای روز بعد، براساس آن قیمت آغاز می‌شود.
ستون‌های سبدبان مفید آنلاین

مخفی سازی در سبدبان

در صورتی که سهامدار، قصد مخفی سازی موقت نمادی را در سبدبان خود داشته باشد، نیاز است گزینه ذره بین در کنار نماد را انتخاب کند و با کلیک بر روی گزینه مخفی سازی، نماد را مخفی نماید. برای نمایش مجدد نماد در سبدبان نیز می‌توانید بر روی علامت چشم کنار گزینه فیلتر کلیک نمایید و نماد را مشاهده کنید. برای آشکارسازی مجدد نماد نیز نیاز است تا با انتخاب گزینه چشم روی ذره بین، نماد را در سبدبان خود آشکار کنید.

پرتفوی سپرده‌گذاری

پرتفوی سپرده‌گذاری شامل دارایی‌هایی است که فرد خریداری کرده است. باید دقت داشته باشید در این قسمت تنها دارایی‌هایی نمایش داده می‌شوند که خرید آن‌ها به‌صورت کامل انجام‌شده باشد و علاوه بر آن کارگزار ناظر سهام مربوطه نیز کارگزاری مفید معرفی‌شده باشد. درصورتی‌که سهم خریداری‌نشده باشد و یا کارگزار ناظر سهم، کارگزاری مفید نباشد، سهم در پرتفوی سپرده‌گذاری مشاهده نمی‌شود.

پرتفوی سپرده‌گذاری

 در پرتفوی سپرده‌گذاری نام کامل شرکت، نماد شرکت، تعداد سهامی از شرکت که خریداری‌شده است، قیمت سهام خریداری‌شده، ارزش سهام و سودی که از مجامع شرکت‌ها به سهم اختصاص داده‌شده گزارش می‌شود.

معرفی سبدبان و پرتفوی سپرده‌گذاری در مفید آنلاین

با گزینه سمت چپ می‌توانید بر روی هر یک از موارد ذکرشده فیلتری برای جستجو در نظر گرفت. همچنین می‌توان با انتخاب گزینه قیمت پایانی و آخرین قیمت نحوه محاسبه  ارزش سهام را در پرتفوی سپرده‌گذاری تغییر داد.  

معرفی سبدبان و پرتفوی سپرده‌گذاری در مفید آنلاین

سوالات متداول

سبدبان مفید آنلاین چیست؟

سبدبان اطلاعات پرتفوی سپرده‌گذاری شما را نشان می‌دهد و در واقع دارایی شما نزد کارگزاری مفید است. اطلاعات موجود در سبدبان به هنگام باز بودن بازار به صورت مستمر و متناسب با تغییرات بازار بروز می‌گردد.

پرتفوی سپرده‌گذاری مفید آنلاین چیست؟

پرتفوی سپرده‌گذاری شامل دارایی‌هایی است که فرد خریداری کرده است. باید دقت داشته باشید در این قسمت تنها دارایی‌هایی نمایش داده می‌شوند که خرید آن‌ها به‌صورت کامل انجام‌شده باشد و علاوه بر آن کارگزار ناظر سهام مربوطه نیز کارگزاری مفید معرفی‌شده باشد.

در پرتفوی سپرده‌گذاری چه اطلاعاتی قابل رویت است؟

 در پرتفوی سپرده‌گذاری نام کامل شرکت، نماد شرکت، تعداد سهامی از شرکت که خریداری‌شده است، قیمت سهام خریداری‌شده، ارزش سهام و سودی که از مجامع شرکت‌ها به سهم اختصاص داده‌شده گزارش می‌شود.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
آرش

منظور از آخرین پایانی همان قیمت پایانی است؟

کارگزاری مفید

با سلام
قیمت آخرین معامله، آخرین قیمتی است که در آن لحظه سهم در آن معامله شده است و قیمت پایانی، نشان‌دهنده میانگین موزون قیمت معاملات یک سهم است که با توجه به حجم مبنا و حجم معاملات سهم و همچنین قیمت پایانی روز قبل، محاسبه می‌شود.
قیمت آخرین‌ معامله‌ و قیمت‌ پایانی‌ در سایت مدیریت فناوری بورس و یا پنل های معاملات آنلاین کارگزاری‌ها به صورت مقداری و درصدی برای هر سهم نمایش داده می‌‌شود.

علی

آیا میتوان سهم کرونا 1 را از سبدبان حذف کرد

کارگزاری مفید

با سلام
سبدبان اطلاعات پرتفوی سپرده‌گذاری شما را نشان می‌دهد و در واقع دارایی شما نزد کارگزاری مفید است.
شما می‌توانید با بررسی سبدبان خود وضعیت دارایی‌های خود را رصد کنید. لذا امکان حذف دارایی سهام از این بخش امکان‌پذیر نیست.