صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

افزایش سقف واحدهای ممتاز
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۱۶ آبان ۱۴۰۱
تعداد بازدید: 144125
سطح مبتدی

«توان»، صندوق سرمایه‌گذاری اهرمی مفید است. سازوکار این صندوق به‌گونه‌ای است که می‌تواند هم برای سرمایه‌گذاران کم‌ریسک جذاب باشد و هم برای سرمایه‌گذاران پرریسک. در ادامه با این صندوق بیشتر آشنا می‌شویم.

برای خرید واحدهای ممتاز این صندوق می‌توانید نماد «توان» را در سامانه معاملات آنلاین خود جست‌وجو کرده و اقدام به ثبت سفارش کنید یا از طریق لینک زیر به ایزی تریدر وارد شده و سفارش خرید خود را ثبت کنید:

انواع واحدهای صندوق توان

واحدهای سرمایه‌گذاری عادی

واحدهای عادی، واحدهای کم‌ریسک صندوق توان هستند. حداقل بازدهی سالیانه واحدهای عادی  ۲۵٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق، تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار نیز بازدهی سالیانه این واحدها می‌تواند تا عدد ۲۸٪ افزایش یابد.

کف بازدهی سالیانه واحدهای عادی معادل ۲۵٪ (تضمین شده) خواهد بود. سقف بازدهی سالیانه این واحدها – که در صورت مطلوب بودن شرایط بازار می‌تواند محقق شود – معادل ۲۸٪ خواهد بود.

برای دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری درباره این صندوق، شماره همراه خود را در لینک زیر ثبت کنید.

واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز

واحدهای ممتاز، واحدهای اهرمی صندوق توان هستند که بسیار پرریسک محسوب می‌شوند. این واحدها از توان مالی ایجاد شده از محل دارایی‌های واحدهای عادی بهره‌مند شده و می‌توانند سود یا زیان بیشتری داشته باشند. 

نکته: در صورتی‌که در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مطلب «صندوق سرمایه گذاری بدون ریسک» استفاده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

نحوه خرید واحدهای عادی توان

پذیره‌نویسی واحدهای عادی این صندوق از طریق قسمت سرمایه‌گذاری ایزی‌تریدر و اپلیکیشن مفید امکان‌پذیر است. در ادامه با مراحل آن آشنا می‌شویم:

– خرید واحدهای عادی توان از ایزی تریدر موبایل

۱- به ایزی تریدر وارد شوید و گزینه سایر را انتخاب کنید.

۲- به بخش سرمایه‌گذاری مراجعه کنید.

۳- صندوق توان را انتخاب کنید.

۴- گزینه صدور صندوق را انتخاب کنید.

۵- (در صورت نیاز حساب خود را شارژ کنید و) پس از تعیین مبلغ سرمایه‌گذاری، درخواست خود را تایید و ثبت کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

– خرید واحدهای عادی توان از ایزی تریدر دسکتاپ

پس از ورود به ایزی تریدر، از منوی سمت راست به قسمت سرمایه‌گذاری مراجعه کرده و صندوق توان را انتخاب کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

گزینه صدور صندوق را انتخاب کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

(در صورت نیاز حساب کاربری خود را شارژ کرده و) پس از تعیین مبلغ سرمایه‌گذاری، درخواست خود را تایید و ثبت کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری توان مفید

بازدهی واحدهای ممتاز و عادی صندوق توان

با توجه به بازدهی کلی صندوق، سه حالت برای بازدهی واحدهای عادی و ممتاز به وجود خواهد آمد:

الف) بازدهی سالیانه کلی صندوق کمتر از ۲۵٪ باشد

  • بازدهی واحدهای عادی، ۲۵٪ خواهد بود.
  • بازدهی واحدهای ممتاز، کمتر از ۲۵٪ خواهد بود. چرا که کسری بازدهی واحدهای عادی نسبت به ۲۵٪، توسط واحدهای ممتاز جبران می‌شود. در واقع هر چه بازدهی کلی صندوق کمتر باشد، واحدهای ممتاز زیان بیشتری متحمل می‌شوند.

ب) بازدهی سالیانه کلی صندوق بین ۲۵٪ و ۲۸٪ باشد

  • بازدهی واحدهای عادی و واحدهای ممتاز با یکدیگر برابر و به اندازه بازدهی کلی صندوق خواهد بود.

ج) بازدهی سالیانه کلی صندوق بیشتر از ۲۸٪ باشد

  • بازدهی واحدهای عادی، ۲۸٪ خواهد بود.
  • بازدهی واحدهای ممتاز، بیشتر از ۲۸٪ خواهد بود. چرا که مازاد بازدهی واحدهای عادی نسبت به ۲۸٪، به واحدهای ممتاز تخصیص پیدا می‌کند. در واقع هر چه بازدهی کلی صندوق بیشتر باشد، واحدهای ممتاز سود بیشتری کسب می‌کنند.

لازم به ذکر است که محاسبات مربوط به بازدهی کلی صندوق و بازدهی واحدهای عادی و ممتاز آن به صورت روزانه انجام شده و ارزش هر واحد عادی و ممتاز نیز به صورت روزانه و تحت عنوان NAV واحدهای عادی و NAV واحدهای ممتاز در سایت صندوق توان اعلام می‌شود.

مهم‌ترین نکات مربوط به سرمایه‌گذاری در صندوق توان

۱- خرید و فروش واحدهای ممتاز صندوق توان، به جز کارمزدی که توسط بورس تعیین شده، هیچ کارمزد و هزینه دیگری مانند جریمه ابطال ندارد.

۲- هیچ کارمزدی برای صدور و ابطال واحدهای عادی صندوق توان دریافت نمی‌شود و جریمه‌ای هم برای ابطال واحدهای عادی وجود ندارد.

۳- هیچ یک از واحدهای عادی و واحدهای ممتاز صندو‌ق توان پرداخت سود دوره‌ای ندارند و سود واحدهای عادی و سود یا زیان واحدهای ممتاز در NAV آن‌ها لحاظ می‌شود.

Reza Aliasgari کارشناس بازار سرمایه
guest
168 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
فرهاد

سلام یعنی اگر واحدهای عادی را بخریم و هر ماه بگذرد حداقل 20درصد سود دارد؟

کارگزاری مفید

باسلام
واحدهای عادی صندوق اهرمی توان بازدهی سالانه بین 20% الی 25% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل 30 روز از تاریخ صدور واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود 20% سالانه شده و حداکثر 25% سالانه شده دریافت خواهند کرد.

سجاد

اگر کسی بعد از دو ماه واحد هایش را ابطال کند همچنان سود ۲۰درصد را دریافت خواهد کرد؟

کارگزاری مفید

باسلام
درحال حاضر در صورتی که دارندگان واحدهای عادی در کمتر از 30 روز هم اقدام به ابطال واحدهای خود کنند نیز شامل بازدهی حداقل 20 درصد سالانه خواهند شد.

محمد

سلام
در توضیحات بالا در متن حداقل سود واحد‌های عادی صندوق توان ۲۵٪ و حداکثر ۲۸ % عنوان شده اما شما در پاسخ به سوال آقای فرهاد سود رو بین ۲۰ تا ۲۵ درصد عنوان کردید ! لطفا مقدار صحیح سود سرمایه گذاری در واحد‌های عادی رو بفرمایید

کارگزاری مفید

با سلام.
حداقل و حداکثر بازده سالانه واحد‌های عادی صندوق توان طبق آخرین تغییرات افزایش یافته است و حداقل 25 درصد و حداکثر 28 درصد می‌باشد، لازم به ذکر است اصلاحات مربوطه در امیدنامه‌صندوق صورت پذیرفت.

سعید

20درصد سالیانه نه ماهیانه

کارگزاری مفید

باسلام
بله واحدهای عادی این صندوق بازدهی سالانه بین 20% الی 25% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل 30 روز بعداز صدور، واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود 20% سالانه شده و حداکثر 25% سالانه شده دریافت خواهند کرد.

فرهاد

سوال دیگر این‌که اصل سرمایه تضمین میشه در این صندوق؟

کارگزاری مفید

باسلام
در واحدهای ممتاز صندوق اهرمی توان باتوجه به ریسک بالایی که دارد، سرمایه اولیه تضمین نشده و باتوجه به عدم وجود رکن بازارگردان، براساس میزان عرضه و تقاضا شرایط صندوق مشخص می شود.
واحدهای عادی این صندوق نیز بازدهی سالانه بین 20% الی 25% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل 30 روز واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود 20% سالانه شده و حداکثر 25% سالانه شده دریافت خواهند کرد. در صورتی که در کمتر از 30 روز اقدام به ابطال واحدهای عادی کنید، تنها “اصل سرمایه” پرداخت می شود.

علی

سلام سود به طور ماهانه حساب میشود؟ اگر آره به حساب بانکی واریز میشه یا به اصل سرمایه اضافه میشود؟

کارگزاری مفید

باسلام
واحدهای عادی این صندوق بازدهی سالانه بین 20% الی 25% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل 30 روز بعداز صدور واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود 20% سالانه شده و حداکثر 25% سالانه شده دریافت خواهند کرد.
درخصوص واحدهای ممتاز صندوق اهرمی نیز تقسیم سود به‌صورت ماهیانه یا دوره‌ای نداشته و سود یا ضرر سهامدار پس از سرمایه‌گذاری در این صندوق، به‌صورت مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال مشخص خواهد شد.

علی زردشت

سلام
۶روز است که ابطال کردم هنوز مبلغ واریزنشده چرا اینقدر طول کشیده اخه سرمایه من معطل مانده لطفا اقدام فرمایید

کارگزاری مفید

با سلام.
جهت پیگیری بیش‌تر از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و یا چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.

مهرام

سلام
به واحدهای عادی صندوق توان در هنگام خرید یا فروش مالیات تعلق می‌گیرد؟ لطفا درصد مالیات را بفرمایید.
متشکرم.

کارگزاری مفید

باسلام
به صندوق اهرمی توان مالیات تعلق نمی‌گیرد. حداقل بازدهی سالیانه واحدهای عادی نیز۲۰٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق، تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار بازدهی سالیانه این واحدها می‌تواند تا عدد ۲۵٪ افزایش یابد. برای دریافت مشاوره سرمایه گذاری می توانید از لینک آن درخواست‌ خود را ثبت کنید.

مجید پور محی آبادی

سلام من که خیلی راضی هستم از این که صندوق توان راه اندازی شده و پیشنهاد می کنم. خیلی عالی وکم ریسک می باشد. یاعلی

باسلام
هدف ما کسب رضایت و خرسندی شماست. سپاس از همراهی شما

مرتضی

زمان پرداخت سود پس از ۳۰ روز چه زمانی است؟

کارگزاری مفید

باسلام
صندوق اهرمی توان تقسیم سود ماهانه یا دوره ای نداشته و از مابه تفاوت قیمت صدور و ابطال می‌توان کسب سود کرد. حداقل بازدهی سالیانه واحدهای عادی آن ۲۰٪ خواهد بود که این مقدار توسط صندوق، تضمین می‌شود. در صورت مطلوب بودن شرایط بازار نیز بازدهی سالیانه این واحدها می‌تواند تا عدد ۲۵٪ افزایش یابد.

وحید

ابطال واحدهای صندوق چند روزکاری زمان می‌برد؟
آیا امکان اضافه شدن مبلغ ابطال به صورت مستقیم به قدرت خرید وجود دارد؟

کارگزاری مفید

باسلام
فرآیند ابطال واحدهای عادی صندوق اهرمی و واریز مبلغ آن 2 الی 7 روز (کاری) زمان‌بر می باشد.
بعداز پذیره نویسی درصورتی که از سایت صندوق درخواست ابطال واحدهای صندوق اهرمی توان ثبت شود، امکان ثبت درخواست انتقال مبلغ به قدرت خرید وجود دارد.

امین ثابتی

سلام و عرض وقت بخیر
در واحدهای عادی اصل سرمایه آورده شده نیز مانند سود 20 درصد تضمین شده است؟ فرد سرمایه گذار در پایان یک سال می تواند هم اصل سرمایه و سود حداقلی تضمین شده 20 درصدی را دریافت نماید؟

کارگزاری مفید

باسلام
بله واحدهای عادی این صندوق بازدهی سالانه بین 20% الی 25% خواهد داشت. یعنی سرمایه‌گذاران واحدهای عادی به شرطی که حداقل 30 روز بعداز صدور، واحدهای خود را نگه دارند و ابطال نکنند، به صورت قطعی حداقل سود 20% سالانه شده و حداکثر 25% سالانه شده دریافت خواهند کرد.

غلامرضا زارع

عالی

کارگزاری مفید

باسلام
از این‌که همراه ما هستید مفتخریم.

حمید

سلام واحدهای ممتاز توان چطوری خرید و فروش می‌شوند؟

کارگزاری مفید

باسلام
درحال حاضر پذیره نویسی واحدهای ممتاز صندوق اهرمی توان به اتمام رسیده است. بعداز آغاز فعالیت و شروع معاملات ثانویه صندوق، در سامانه های آنلاین با جستجوی نام نماد می توانید سفارش گذاری کنید.
سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز، شبیه به این است که سرمایه‌گذار علاوه بر قدرت خرید خود، اعتبار نیز دریافت کرده باشد و با کل این مبالغ سرمایه گذاری کند. پس طبیعتاً سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز ریسک بیشتری دارد.