بخش خانه در مفید اپ

بخش خانه در مفید اپ
زمان مطالعه: 8 دقیقه
انتشار ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 811
سطح مبتدی

مفید اپ با هدف سهولت در پس‌انداز و سرمایه گذاری، امکانات گسترده‌ای از جمله مشاهده ارزش کل سبد سهام، مدیریت مفید‌کارت، امکان صدور و ابطال واحد صندوق‌های مفید، دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، پشتیبانی آنلاین و… در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. بخش خانه مفید اپ به عنوان صفحه اول این اپلیکیشن، بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرد که در ادامه به بررسی هریک می‌پردازیم.

‌در صفحه خانه مفید ا‌پ قسمت‌های مختلفی مانند آخرین سود پس‌انداز (سود طرح حامی)، حساب کاربری، موجودی پس‌انداز، واریز و برداشت وجه، انتقال به کارت، پس انداز خودکار، سرمایه گذاری هوشمند، خرید و فروش صندوق، راهنمایی، سبد سهام و آموزش بورس قابل مشاهده است. در ادامه به بررسی  هر یک از بخش های ذکر شده در مفید ا‌پ می پردازیم.

صفحه اول خانه

موجودی پس انداز

در ابتدای صفحه و در بخش آبی رنگ، موجودی پس انداز شما در مفید اپ قابل مشاهده است. این مبلغ به صورت پنهان نمایش داده می‌شود و نیاز است برای مشاهده مبلغ، بر روی «مشاهده موجودی» کلیک کنید. همچنین با کلیک بر روی علامت چشم، مجدد امکان پنهان کردن موجودی حساب پس انداز وجود دارد.

با انتخاب گزینه «گردش حساب» در همین قسمت نیز صفحه جدیدی نمایش داده می‌شود که در آن امکان بررسی تمامی تراکنش‌ها وجود دارد. در قسمت «گردش حساب» اطلاعاتی مانند واریز و برداشت وجه، سود حامی (سود پس انداز) و میزان خرید و فروش صندوق‌ها در بخش «همه تراکنش ها» وجود دارد. همچنین سود حامی تعلق گرفته به موجودی پس‌انداز شما در هر ماه نیز به صورت اختصاصی در بخش «فقط سود پس انداز» قابل مشاهده است. 

با کلیک بر روی هر کدام از اطلاعات موجود در گردش حساب می‌توانید جزئیات کامل آن را مشاهده کنید.

 نکته: لازم به ذکر است که اطلاعات مربوط به واریز وجه ممکن است با یک روز تاخیر در قسمت گردش حساب قابل مشاهده باشد.

گردش حساب در بخش خانه

‌واریز وجه

با کلیک بر روی گزینه «واریز وجه» صفحه جدیدی نمایش داده می‌شود که در آن امکان واریز آنلاین بدون محدودیت از طریق درگاه اینترنتی یا ثبت فیش و همچنین امکان واریز از مفید کارت به حساب پس انداز کارگزاری مفید وجود دارد. 

برای واریز وجه از طریق درگاه اینترنتی، با وارد کردن مبلغ مورد نظر جهت واریز و انتخاب درگاه پرداخت، گزینه پرداخت فعال شده و با انتخاب آن، وارد درگاه بانکی برای پرداخت وجه می‌شوید.

با انتخاب گزینه ثبت فیش از بخش خانه مفید اپ نیز می‌توانید انتقال وجه به یکی از حساب‌های کارگزاری مفید از طریق موبایل بانک، همراه بانک یا شعب بانک‌ها داشته باشید. سپس لازم است تا اطلاعات فیش واریزی را وارد و تصویر فیش را بارگذاری کنید. پس از تایید واحد مالی، مبلغ واریزی به موجودی حساب پس انداز شما اضافه خواهد شد. 

لازم به ذکر است که در دو بخش واریز وجه از طریق درگاه اینترنتی و ثبت فیش، امکان بررسی تاریخچه درخواست واریز وجه با کلیک روی گزینه «مشاهده لیست درخواست ها» وجود دارد.  

نکته: واریز وجه از طریق درگاه اینترنتی یا ثبت فیش برای افراد بالای ۱۸ سال، تنها با حساب بانکی متعلق به خود شخص انجام می‌شود. همچنین برای ثبت فیش از واگذاری چک به حساب کارگزاری مفید اکیدا خودداری کنید.

مطالعه بیشتر: مدیریت حساب فرزندان در مفید اپ

واریز در مفید اپ

واریز از طریق مفید کارت

در صورت انتخاب گزینه «واریز از مفید کارت» وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شوید. با وارد کردن مبلغ مورد نظر گزینه واریز به حساب مفید فعال می‌شود. همچنین در این قسمت مانده مفید کارت نیز قابل مشاهده است.

سقف مبلغ قابل انتقال از مفید کارت به حساب پس‌انداز روزانه ۱۰۰ میلیون تومان است.

لازم به ذکر است که مبالغ واریز شده از طریق تمامی روش‌ها، در صورت انتقال به حساب پس‌انداز به صورت خودکار در طرح حامی قرار می‌گیرد. طرح حامی، طرحی است که سود سرمایه‌گذاری در آن به صورت روز شمار محاسبه و یک بار در ماه (در اولین روز کاری ماه بعد) به موجودی پس انداز اضافه می‌شود.

همچنین با توجه به شرایط بازار، میزان درصد سود ماهانه حامی متفاوت خواهد بود. درصد سود طرح حامی هر ماه نیز در بالای صفحه و تحت عنوان «آخرین سود پس‌انداز» قابل مشاهده است.

واریز از مفید کارت

انتقال به کارت

با انتخاب گزینه «انتقال به کارت» صفحه جدیدی نمایش داده می‌شود که در آن امکان انتقال آنی وجه از حساب پس انداز به مفید کارت وجود دارد. همچنین در این قسمت شماره مفید کارت و موجودی پس انداز برای برداشت وجه قابل مشاهده است.
نکته: سقف برداشت روزانه از طریق مفید کارت ۲۰۰ میلیون تومان است.

انتقال وجه مفید کارت در مفید اپ

گزینه برداشت وجه در خانه مفید اپ

با انتخاب گزینه‌ی برداشت وجه در بخش «خانه» مفید اپ، صفحه جدیدی به نمایش در می‌آید که با وارد کردن مبلغ  مورد نظر و انتخاب زمان برداشت وجه، گزینه انتخاب بانک مقصد فعال می‌شود. در مرحله بعد و پس از انتخاب حساب بانکی مدنظر خود می‌توانید درخواست برداشت وجه را ثبت کنید.

همچنین با انتخاب گزینه «افزودن حساب بانکی جدید» می‌توانید حساب بانکی جدید متعلق به خود (مسدود و دو امضایی نباشد) را با وارد کردن نام بانک، شماره حساب و شبا به لیست حساب های بانکی خود اضافه کنید.

در انتها نیز اطلاعات واریزی و حساب بانکی انتخابی قابل مشاهده است. در صورت انتخاب گزینه «تایید» درخواست تقاضای وجه ثبت می گردد. همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه «مشاهده لیست درخواست ها» به بررسی تاریخچه تقاضای وجه بپردازید. 

نکته: لازم به ذکر است که مبالغ حاصل از فروش صندوق های صدور و ابطالی، پس از تایید نهایی قابلیت برداشت از طریق مفید اپ را دارند.

مطالعه بیشتر: تسویه معاملات

برداشت وجه در بخش خانه مفید اپ
افزودن حساب بانکی در مفید اپ

پس انداز خودکار

یکی دیگر از امکانات بخش خانه مفید اپ، «پس انداز خودکار» است. با کلیک بر روی این بخش و انتخاب گزینه‌های «شروع» و «پس انداز جدید» وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آنجا می‌توانید از میان بانک‌های موجود، یکی را به عنوان بانک مبدا خود انتخاب کنید.

بعد از انتخاب بانک مبدا، دوره زمانی مد نظر خود را می‌توانید به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه (امکان انتخاب بیش از یک روز وجود دارد) انتخاب کنید. در مرحله بعد نیز مبلغ مورد نظر را (حداقل مبلغ 100 هزار تومان) وارد کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

مبلغ مورد نظر شما در ساعت ۸ صبح روزهای انتخابی به صورت خودکار از حساب بانکی کسر و به حساب پس انداز شما اضافه خواهد شد. این مبلغ به صورت خودکار در طرح حامی قرار می‌گیرد و همچنین می‌توانید اقدام به صدور واحد صندوق‌های کارگزاری مفید کنید.

لازم به ذکر است که اگر یکی از بانک های عامل غیر از مفید کارت را انتخاب کنید، پس از طی کردن مراحل بالا، وارد صفحه بانک مورد نظر جهت احراز هویت و تایید نهایی خواهید شد.

پس انداز خودکار در بخش خانه مفید اپ
پس انداز

سرمایه گذاری هوشمند

با انتخاب گزینه «سرمایه‌گذاری هوشمند» وارد صفحه‌ای خواهید شد که در آن با پاسخ به دو سوالی که میزان ریسک سرمایه گذاری و افق سرمایه گذاری شما را مشخص می‌کند، سبدی از صندوق های سرمایه گذاری مفید به شما پیشنهاد می‌شود.

خرید و فروش صندوق از طریق خانه مفید اپ

با انتخاب این گزینه در بخش خانه مفید اپ، علاوه بر نمایش ارزش کل دارایی شما در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید، اطلاعات تکمیلی صندوق‌های دیگر کارگزاری مفید نیز مانند بازده دوره‌ای آن‌ها به صورت ماهیانه، ۳ماهه، ۶ماهه و یک‌ساله قابل مشاهده است. همچنین امکان صدور و ابطال صندوق های کارگزاری مفید نیز در این بخش وجود خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: صندوق های مفید در مفید ا‌پ

خرید و فروش صندوق در مفید اپ بخش خانه

مشاهده سبد سهام در خانه مفید اپ

پس از کلیک بر روی گزینه «مشاهده سبد سهام» مطابق تصویر زیر، صفحه‌ی جدیدی به نمایش در می‌آید. در این بخش ارزش کل سبد سهام، نماد‌های موجود در سبد سهام شما (پرتفوی سپرده گذاری)، شاخص بورس، قدرت خرید و مبلغ مسدود شده قابل مشاهده است.

مطالعه بیشتر: مدیریت مالی در اپ مفید 

سبد سهام در بخش خانه مفید اپ

آموزش بورس

گزینه بعدی قابل مشاهده در این صفحه «آموزش بورس» است. با انتخاب این گزینه وارد سامانه آموزش مفید می‌شوید. در این سامانه امکان استفاده از خدمات آموزشی موجود شامل کلاس‌های آنلاین روزانه در سه سطح مبتدی، نیمه‌ حرفه‌ای و حرفه‌ای و همچنین دوره‌های ویدئویی آنلاین و مقالات آموزشی به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

آموزش بورس

سوالات متداول

۱- پس انداز خودکار در بخش خانه مفید اپ چه کاربردی دارد؟

از طریق این قسمت می‌توانید با توجه به مبلغ و روز انتخابی، واریز خودکار به حساب پس انداز داشته باشید.

۲- واریز وجه در مفید اپ از چه طریقی انجام می‌شود؟

واریز وجه در مفید اپ از ۳ طریق واریز از طریق درگاه اینترنتی، ثبت فیش و مفید کارت انجام می‌شود. لازم به ذکر است که واریز وجه تنها از حساب بانکی متعلق به خود شخص امکان پذیر خواهد بود.

۳-سرمایه‌گذاری هوشمند با اپ مفید چگونه است؟

«سرمایه‌گذاری هوشمند» در مفید ا‌پ، سبدی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید را به پیشنهاد سبدگردان مفید و متناسب با میزان ریسک پذیری و افق سرمایه گذاری به شما ارائه می‌دهد. 

الهه نیازی کارشناس بازار سرمایه
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments