حساب کاربری در مفید اپ

حساب کاربری در اپ مفید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
انتشار ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 360
سطح مبتدی

مفید اپ امکاناتی همچون خرید و فروش صندوق‌های کارگزاری مفید، مدیریت مفید کارت، سرمایه گذاری هوشمند و … را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده است. علاوه بر موارد مذکور، در صورتی که قصد دارید اطلاعات کاربری خود مانند شماره همراه، ایمیل، نام کاربری، رمزعبور و … را بررسی یا ویرایش کنید، می‌توانید از قسمت حساب کاربری در اپ مفید استفاده کنید.

حساب کاربری

در قسمت حساب کاربری بخش‌های مختلفی مانند اطلاعات کاربری، قرارداد‌های من، پیام‌های من، تنظیمات امنیتی، تنظیمات مفید کارت، قوانین حریم شخصی و تماس با پشتیبانی وجود دارد.

حساب کاربری در مفید اپ

1- اطلاعات کاربری

با انتخاب گزینه «اطلاعات کاربری» در این بخش، ابتدا نام و نام خانوادگی و کد ملی قابل مشاهده است که این موارد امکان ویرایش دستی توسط کاربران را ندارند. اطلاعات بعدی مربوط به شماره همراه، آدرس ایمیل، رمز عبور و ورود دو مرحله‌ای است که در صورت تمایل به تغییر آن‌ها، نیاز است تا گزینه «ویرایش اطلاعات» را انتخاب کنید.
همچنین سوابق ورود و خروج به حساب کاربری نیز در این قسمت قابل مشاهده است.

اطلاعات کاربری
ویرابش اطلاعات کاربری

ویرایش شماره همراه

برای تغییر شماره همراه خود در حساب کاربری کارگزاری مفید، نیاز است که گزینه «ویرایش» را در مقابل ردیف شماره همراه انتخاب کنید. در ادامه کد ۶ رقمی «اعتبار سنجی شماره همراه» به شماره همراه فعلی شما در کارگزاری مفید ارسال می‌شود و برای ورود به مرحله بعد نیاز است تا کد شش رقمی ارسالی را در کادر مربوطه وارد کنید. در نهایت لازم است که شماره همراه جدید خود را ثبت کنید تا پس از اعتبارسنجی مجدد، فرآیند تغییر به اتمام برسد.

لازم به ذکر است که شماره همراه جدید ثبت شده برای هر فرد می‌بایست به نام خود شخص باشد. برای افراد زیر ۱۸ سال نیز می‌بایست شماره همراه به نام قیم قانونی فرد و مجزا از شماره همراه ثبت شده برای قیم در کارگزاری مفید باشد.

اگر به شماره قبلی خود دسترسی ندارید، در صورتی که شماره همراه جدید خود را در سایت سجام ثبت کرده اید، در مرحله اعتبار سنجی اولیه گزینه‌ای تحت عنوان «به روش فوق دسترسی ندارم» وجود دارد. با انتخاب این گزینه، وارد صفحه جدیدی خواهید شد که با ادامه این فرآیند، شماره همراه سجامی شما جایگزین شماره فعلی می‌شود.

در گام بعدی نیاز است که گزینه «دریافت اطلاعات از سجام» را انتخاب کرده تا پیامکی از طرف سجام برای شما ارسال شود. با وارد کردن کد دریافتی در کادر مربوطه، شماره همراه جدید شما با موفقیت ثبت خواهد شد.

ویرایش شماره همراه درصورت عدم دسترسی به شماره قبلی
دریافت اطلاعات سجام برای ویرایش همراه

ویرایش ایمیل

برای ویرایش ایمیل ثبت شده در حساب کاربری، ابتدا با انتخاب گزینه «ویرایش» صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله رمز یک‌بار مصرفی به آدرس ایمیل قبلی شما ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد شش رقمی، اعتبارسنجی با موفقیت تکمیل خواهد شد. در نهایت با وارد کردن آدرس ایمیل جدید و اعتبارسنجی مجدد، ایمیل شما تغییر خواهد کرد.
چنانچه به ایمیل قبلی خود دسترسی نداشته باشید، با انتخاب گزینه «به روش فوق دسترسی ندارم» امکان دریافت کد اعتبارسنجی توسط پیامک نیز وجود دارد و می‌توان از آن طریق، مراحل ویرایش را انجام داد.

ویرایش ایمیل در حساب کاربری مفید اپ

ویرایش رمز عبور

اگر به هر دلیلی قصد ویرایش رمز عبور خود را دارید، بر روی گزینه «ویرایش» در سطر رمز عبور کلیک کنید. در صفحه جدید، رمز یکبار مصرف پیامک شده به شماره همراه خود را وارد کنید. پس از آن به پنجره تعریف رمز عبور جدید هدایت می‌شوید.

نکته: در انتخاب رمز عبور توجه داشته باشید که از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد، علائم ویژه  (مثل _، @، -، ! و …) استفاده شود. رمز عبور از حداقل ۸ کاراکتر تشکیل می‌شود.

عدم دسترسی به ایمیل قبلی برای ویرایش

ویرایش نام کاربری

نام کاربری شما به صورت پیش فرض کد‌ملی و شماره همراه ثبت شده در حساب کاربری است. در صورتی که تمایل به ویرایش آن به نام کاربری دلخواه خود را دارید، کافی است تا گزینه «ثبت» را در ردیف نام کاربری انتخاب کنید.

در گام بعدی پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که با وارد کردن کد یک بار مصرف ارسالی، امکان تعریف نام کاربری جدید وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که در صورت تغییر نام کاربری، دیگر امکان تعریف مجدد کد ملی یا شماره همراه وجود نخواهد داشت.

تغییر نام کاربری

فعال‌سازی ورود دو مرحله ای

برای امنیت بیشتر حساب کاربری خود می‌توانید گزینه ورود دو مرحله‌ای را نیز فعال کنید. در صورت فعال بودن ورود دو مرحله‌ای در هر بار ورود، علاوه بر نام‌کاربری و رمز عبور، لازم است رمز یکبار مصرف ارسالی را نیز وارد کنید.

ورود دو مرحله ای در مفید اپ

لازم به ذکر است که در صورت عدم دسترسی به شماره همراه خود، می‌توانید سایر روش های ارسال رمز مانند ایمیل، اپلیکیشن رمزساز و رمزهای پشتیبان را نیز فعال کنید.

تنظیمات ورود دو مرحله ای در مفید اپ

مشاهده آخرین ورود و خروج‌ها

با انتخاب گزینه «مشاهده» در ردیف «مشاهده آخرین ورود و خروج‌ها» مواردی از قبیل تاریخ و ساعت دقیق ورود یا خروج، آی‌پی سیستم و موفقیت یا عدم موفقیت ورود به حساب، به نمایش در می‌آید.

۲- قرارداد‌های من

با انتخاب گزینه «قراردادهای من»، امکان مشاهده و مطالعه قراردادهای الکترونیکی ورژن۲، قرارداد اختیار معامله و فروش فزاینده فراهم است. لازم به ذکر است که در صورت تمایل می‌توانید قرارداد‌های مذکور را تایید کنید.

۳- پیام‌های من

با انتخاب این بخش دو قسمت اعلانات و پیام‌ها به نمایش در می‌آید. در بخش «اعلانات» گزارشی از خرید و فروش واحد صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال کارگزاری مفید و درصد سود حامی تعلق‌گرفته به موجودی پس‌انداز شما نمایش داده می‌شود.

پیام های من در مفید اپ

۴- تنظیمات امنیتی

با انتخاب گزینه «تنظیمات امنیتی» امکان فعال نمودن کد ورود چهار رقمی و اثر انگشت برای ورود به مفید ا‌پ در دستگاه مورد نظر وجود خواهد داشت.

تنظیمات امنیتی در مفید اپ

۵- تنظیمات مفید کارت

با انتخاب گزینه «تنظیمات مفیدکارت»  می‌توانید اعمالی از جمله بازیابی رمز، درخواست المثنی و مسدود سازی مفید کارت را انجام دهید.

مطالعه بیشتر: استفاده از مفید کارت در مفید ا‌پ 

تنظیمات مفید کارت در مفید اپ

۶- قوانین حریم شخصی و تماس با پشتیبانی

با انتخاب گزینه «قوانین حریم شخصی»، اعلامیه حفظ حریم خصوصی توسط کارگزاری نمایش و امکان مطالعه آن وجود دارد. همچنین امکان ارتباط با پشتیبانی در قسمت «تماس با پشتیبانی» نیز برای افراد فراهم است.

قوانین و حریم شخصی در مفید اپ

سوالات متداول

۱- آیا پس از ثبت نام در کارگزاری مفید، امکان تغییر شماره همراه ثبت شده در حساب کاربری توسط خود افراد وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید در مفید اپ وارد بخش «حساب کاربری» شده و بر روی گزینه «اطلاعات کاربری» و سپس «ویرایش اطلاعات» کلیک کرده و شماره همراه جدید به نام خودتان را ثبت کنید.

۲- در چه قسمتی از مفید ا‌پ برای تایید قرارداد اختیار معامله اقدام کنیم؟

برای فعال سازی معاملات اختیار معامله، وارد مفید اپ شوید و در قسمت «حساب کاربری» و در ادامه «قرارداد های من»، قرارداد «اختیار معامله» را تایید کنید و منتظر باشید تا دسترسی انجام معاملات برای شما ایجاد شود. فرآیند فعالسازی معمولا ۳ تا ۷روز کاری زمان می‌برد.

۳- آیا امکان ویرایش نام کاربری وجود دارد؟

بله، وارد قسمت «حساب کاربری» در مفید ا‌پ شده و در ادامه روی گزینه «اطلاعات کاربری» و سپس «ویرایش اطلاعات» کلیک کنید. گزینه «ثبت» را در ردیف نام کاربری انتخاب کرده و نام کاربری دلخواه را ثبت کنید. لازم به ذکر است که در صورت تغییر نام کاربری، دیگر امکان تعریف مجدد کد ملی یا شماره همراه به عنوان نام کاربری وجود نخواهد داشت.

الهه نیازی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments