اپلیکیشن مفید

کاور مقاله اپلیکیشن مفید
زمان مطالعه: 6 دقیقه
انتشار ۶ شهریور ۱۴۰۰
تعداد بازدید: 124119
سطح مبتدی

اپلیکیشن مفید با هدف یکپارچه‌سازی خدمات متنوع این کارگزاری، توسط متخصصان طراحی و در اختیار شما قرار گرفته است. برای این اپلیکیشن‌ امکانات متنوعی از جمله مشاهده ارزش روز دارایی‌ها، امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های مفید، مدیریت مفید‌کارت، امکان دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، پشتیبانی آنلاین و… در نظر گرفته شده که در ادامه به معرفی اجمالی آن‌ها می‌پردازیم.

نصب ا‌پلیکیشن مفید برای اندروید

کاربران اندروید می‌توانند با مراجعه به کافه بازار یا گوگل پلی این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنند. پس از نصب، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد برنامه شده و از امکانات اپلیکیشن استفاده کنند.

نحوه استفاده از ا‌پلیکیشن مفید در نسخه دسکتاپ

برای استفاده از نسخه دسکتاپ می‌توانید با مراجعه به لینک زیر، نام کاربری و رمز خود را وارد کرده و به حساب خود دسترسی داشته باشید.

نحوه استفاده از ا‌پلیکیشن مفید برای کاربران IOS

کاربران IOS می‌توانند پس از ورود به لینک زیر و تکمیل ۳ گام مشخص شده در تصویر، وب‌ اپلیکیشن مفید را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنند.

اپلیکیشن مفید IOS

صفحه اصلی

در صفحه اصلی اپلیکیشن مفید، می‌توانید مانده قابل برداشت خود در حساب کارگزاری را مشاهده کنید. علاوه بر آن امکان واریز آنی، برداشت مستقیم و انتقال وجه به مفید کارت نیز فراهم شده است. از دیگر امکانات این بخش می‌توان به قابلیت خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاهده پرتفوی سهام و ورود مستقیم به سامانه آموزش مفید اشاره کرد.

در نظر داشته باشید که می‌توانید امتیازات کسب شده در پلکان را نیز در بالای صفحه و زیر نام کاربری مشاهده کنید.

مدیریت مفیدکارت

با اسکرول صفحه به سمت راست، وارد بخش مفید کارت می‌شوید. جزئیات مفید‌کارت، انتقال وجه از مفید کارت به کارگزاری و لیست ۱۰ گردش آخر از جمله امکاناتی است که در این قسمت وجود دارد. همچنین با ورود به بخش تنظیمات مفید کارت، امکان بازیابی رمز اول، درخواست کارت المثنی و مسدود سازی مفید کارت فراهم است.

برای انتقال وجه از حساب کارگزاری به مفید کارت خود، در صفحه اصلی اپلیکیشن مفید، گزینه «انتقال به کارت» را انتخاب و مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید.

مشاهده سبد سهام و جزئیات دارایی‌ها در اپلیکیشن مفید

در این بخش از اپلیکیشن مفید، نمادهایی که در پرتفوی سپرده‌گذاری شما وجود دارد نمایش داده می‌شود. با این قابلیت همواره می‌توانید دارایی خود و تغییرات قیمت آن‌ها را تحت نظر داشته باشید. همین‌طور وضعیت شاخص بورس نیز به صورت لحظه‌ای در این قسمت بروزرسانی می‌گردد. در صورت تمایل به معامله یک سهم نیز با انتخاب گزینه «ورود به ایزی‌تریدر»، مستقیما به صفحه خود در این سامانه معاملاتی منتقل می‌شوید.

علاوه بر این با مراجعه به تب مدیریت دارایی، ارزش کل دارایی، مانده مفید کارت، مانده قابل برداشت، ارزش صندوق‌ها، ارزش سبد سهام و مبالغ مسدود شده به صورت یکجا قابل مشاهده است. توجه داشته باشید با انتخاب هر یک از موارد یاد شده، می‌توانید جزئیات آن‌ها را مشاهده کنید.

بخش صندوق‌های مفید

بخش سرمایه‌گذاری دربرگیرنده‌ی اطلاعات مهمی مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید است. در این قسمت، علاوه بر دارایی شما در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید، اطلاعات صندوق‌هایی که شما در آن‌ها دارایی ندارید نیز به همراه بازده دوره‌ای آن‌ها به صورت ماهیانه، ۳ماهه، ۶ماهه و یک‌ساله قابل مشاهده است.

جزئیات صندوق‌های سرمایه‌گذاری

جزئیات صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در بخش سرمایه‌گذاری، لیست صندوق‌های کارگزاری مفید قابل مشاهده است. با انتخاب نام هر صندوق، می‌توان مشخصات آن صندوق سرمایه‌گذاری را مطالعه کرد. همچنین در صفحه جزئیات، امکان مقایسه بازده آن صندوق نسبت به بازده شاخص بورس به صورت دوره‌ای وجود دارد. برای این کار تنها بازه زمانی مورد نظر را انتخاب و اپلیکیشن به صورت خودکار میزان بازدهی را برای شما محاسبه می‌کند. همینطور خلاصه‌ای از ویژگی‌های هر صندوق به جهت ایجاد دید مناسب برای سرمایه‌گذاری قابل مشاهده است.

خرید واحدهای صندوق از طریق اپلیکیشن مفید

خرید واحدهای صندوق از طریق اپلیکیشن مفید

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن مفید، امکان خرید واحدهای صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال مفید است. برای این کار، صندوقی را که قصد سرمایه‌گذاری در آن دارید، انتخاب کنید. سپس گزینه «درخواست خرید صندوق» را انتخاب کرده و پس از وارد کردن مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری، درخواست خرید خود را ثبت کنید. ۳ تا ۴ روز کاری پس از ثبت درخواست خرید، واحدهای صندوق برای شما صادر خواهد شد.

فروش واحدهای صندوق از طریق اپلیکیشن مفید

فروش واحدهای صندوق از طریق اپلیکیشن مفید

علاوه بر امکان خرید، امکان فروش یا ابطال واحدهای صندوق‌های صدور و ابطالی مفید نیز از طریق اپلیکیشن مفید وجود دارد. برای این کار باید پس از انتخاب گزینه فروش، تعداد واحدهایی که قصد فروش آن‌ها را دارید، وارد کرده و درخواست فروش خود را ثبت کنید. ۲ روز کاری بعد، واحدها ابطال شده و در همان روز به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

پشتیبانی آنلاین در اپلیکیشن مفید

پشتیبانی آنلاین

پاسخگویی به سوالات شما از اولویت‌های کارگزاری مفید است. اگر سوال یا مشکلی برای شما ایجاد شد می‌توانید با استفاده از این بخش از اپلیکیشن مفید، آن را با پشتیبانان کارگزاری مفید در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی شود.

سوالات متداول

اپلیکیشن مفید چیست و با چه هدفی طراحی شده است؟

اپلیکیشن مفید با هدف یکپارچه‌سازی خدمات متنوع کارگزاری، توسط متخصصان طراحی و در اختیار شما قرار گرفته است.

اپلیکیشن مفید از چه بخش‌هایی تشکیل شده و چه امکاناتی دارد؟

از سه بخش خانه، سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی تشکیل شده است. دسترسی یکپارچه به سامانه‌های کارگزاری، مشاهده سبد سهام و تغییرات قیمتی آن، بررسی صندوق‌های سرمایه گذاری، پشتیبانی آنلاین و… از جمله امکانات این اپلیکیشن است.

آیا می‌توان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید را مستقیما از اپلیکیشن مفید خریداری کرد؟

بله. برای این کار با انتخاب گزینه خرید می‌توانید مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده و پس از تایید بعد از ۳ تا ۴ روز کاری واحدهای صندوق برای شما صادر خواهد شد.

آیا می‌توان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید را از اپلیکیشن مفید به فروش رساند؟

بله. علاوه بر خرید، فروش یا ابطال صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال مفید نیز از طریق اپلیکیشن مفید امکان‌پذیر است. ۲ روز کاری پس از ثبت درخواست فروش از طریق اپلیکیشن، مبلغ آن مشخص شده و همان روز به حساب شما واریز می‌شود.

چگونه می‌توان اطلاعات بیشتری در رابطه با صندوق‌ها کسب کرد؟

می‌توانید از بخش سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن مفید، درخواست مشاوره رایگان ثبت کنید.

Alireza Gitinavard کارشناس بازار سرمایه
guest
58 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ایمان

سلام وقت بخیر
از کجا دانلودش کنم؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بهره‌مندی از اپلیکیشن «مفید»، می‌توانید نسخه به روزرسانی شده اپلیکیشن را از «گوگل‌پلی» دانلود نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
میرحمید

گوشی من هواویه و گوگل نداره چیکار کنم

کارگزاری مفید

با سلام.
در حال حاضر نسخه اندروید اپلیکیشن مفید در دسترس می‌باشد.

سید حسین

گوگل پلی فیلتر هست چه کار باید کرد؟

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید امکان دانلود اپلیکیشن مفید از سایت کارگزاری مفید فراهم شده است.
در انتهای سایت سمت چپ از قسمت دسترسی سریع می‌توانید آن را دانلود کنید.
در حال حاضر نسخه اندروید این اپلیکیشن در دسترس می‌باشد.

میلاد

گوگل پلی فیلتره…

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید امکان دانلود اپلیکیشن مفید از سایت کارگزاری مفید فراهم شده است. در انتهای سایت سمت چپ از قسمت دسترسی سریع می‌توانید آن را دانلود کنید.

کامیار

سلام، صندوق با درآمد ثابت ماهیانه چند درصد میدن؟ بصورت ماهیانه برداشت میشه کرد یا سالیانه؟

کارگزاری مفید

با سلام
صندوق‌های درآمد ثابت تحت مدیریت کارگزاری مفید با نام‌های «حامی» و «نامی» در حال فعالیت می‌باشند. حامی یک صندوق با درآمد ثابت برای مشتریان کارگزاری مفید است که به مانده حساب شما نزد کارگزاری سود روزشمار اختصاص می‌دهد. نامی نیز مبتنی بر صدور و ابطال بوده و در ابتدای هر ماه، متناسب با بازدهی که در ماه گذشته کسب کرده است، مبلغی را با عنوان سود نقدی به حساب بانکی اعلام شده از طرف شما واریز می‌کند. شما می‌توانید تعیین کنید که به جای همه سود ناشی از سرمایه‌‌گذاری، بخشی از آن به صورت نقدی به حساب شما واریز شود و بقیه آن مجددا در همین صندوق سرمایه‌‌گذاری شود. بازدهی این صندوق‌‌ها وابسته به سود اوراق منتشر‌ شده در بازار متغیر است. اما با این حال شما همواره می‌توانید بازدهی صندوق‌های حامی و نامی را در بازه‌های زمانی مختلف در صفحه متعلق به صندوق نامی و حامی در بخش «سرمایه‌گذاری» سایت کارگزاری مفید مشاهده نمایید. در نظر داشته باشید، امکان برداشت سود صندوق‌های مذکور به‌صورت ماهانه می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقالات «صندوق نامی کارگزاری مفید» و «معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید» را مطالعه نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
حجت اله زارعی

سلام گوشی من گوگل پلی را باز نمیکنه اگه امکان داره لینکش را در بازار یا مایکت بگذارید.

کارگزاری مفید

با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

عرفان

گوگل پلی مشکل داره. تو بازار بزارید. ضمناً چرا برنامه تو صفحه اصلی سایت نیست. اصلا هیچ جا نیست.

کارگزاری مفید

با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.
جهت نصب مستقیم اپلیکیشن مفید می‌توانید از سایت کارگزاری مفید ، انتهای سایت ، سمت چپ ، قسمت دسترسی سریع اقدام نمایید.

نریمانی

با سلام ، اپلیکیشن مفید در گوگل پلی و بازار وجود ندارد لصفا بررسی فرمایید . با تشکر

کارگزاری مفید

با سلام
امکان دانلود اپلیکیشن «مفید» در گوگل‌پلی مهیاست. جهت یافتن اپلیکیشن مفید، نام «mofid» را جست‌وجو نمایید.

علی

سلام
ایا برای گوشی های آیفون هم امکان نصب برنامه وجود دارد

کارگزاری مفید

با سلام
نسخه IOS اپلیکیشن مفید در حال توسعه می‌باشد و طی مدت کوتاهی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

Last edited 9 ماه قبل by کارگزاری مفید
علی

سلام حداقل قیمت خرید بر چه اساس ازقیمت صدور صندوق بالاتره؟

کارگزاری مفید

با سلام
حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید واحدهای صندوق «نامی»، «پیشرو»، «ممتاز» و «امید توسعه» از طریق اپلیکیشن «مفید» صد هزار تومان می‌باشد. همچنین حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق «پیشتاز» در اپلیکیشن «مفید» به دلیل نوسانات قیمت کمی بیشتر از قیمت خرید حداقل یک واحد از آن‌ است. پس از صدور صندوق‌های «پیشتاز»، «پیشرو» و «ممتاز» از طریق اپلیکیشن، در صورت وجود مابه‌التفاوت در مبلغ واریزی یا مبلغ مشخص شده از قدرت خرید برای صدور صندوق مدنظر و مبلغ تمام شده صدور صندوق (مبلغی که به اندازه صدور یک واحد دیگر نیست)، یک روز پس از صدور صندوق و برای صندوق‌های «نامی» و «امیدتوسعه» به همراه سود ماهیانه به حساب بانکی شما که در بخش «اطلاعات سرمایه‌گذار» در سایت صندوق مربوطه به ثبت رسیده است، واریز خواهد شد.

پرهام

بنده که آیفون دارم از هیچ مسیری نمیتونم صدور یا ابطال بزنم؟

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال کارگزاری مفید را دارید ولی دسترسی به اپلیکیشن مفید برای شما مهیا نیست، از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و همچنین چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، به صورت همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان مرکز خدمات مشتریان کارگزاری مفید در ارتباط باشید تا امکان صدور و ابطال اینترنتی از طریق سایت صندوق مربوطه برای شما ایجاد گردد.

بهراد

سلام روزتون بخیر، برای گوشی های ایفون حتی نسخه وب اپلیکیشن هم وجود نداره؟
ممنون میشم یک راهکار برای گوشی های ایفون ارائه بدین.

کارگزاری مفید

با سلام
نسخه IOS اپلیکیشن مفید در حال توسعه می‌باشد و طی مدت کوتاهی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

Last edited 9 ماه قبل by کارگزاری مفید
میرجوادمرتضائی

سلام من هرچه تلاش میکنم نمی توانم وارد اپلیکیشن مفیدشوم چون هربار مینویسد مطابقت ندارد هر طوری دقت میکنم باز اجازه ورود نمیدهد لطفا راهنمائی کنید.

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی مورد مد نظر، از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و همچنین چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، به صورت همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان مرکز خدمات مشتریان کارگزاری مفید در ارتباط باشید.