مفید اپ

کاور مقاله اپلیکیشن مفید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
انتشار ۱۰ مرداد ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 144598
سطح مبتدی

مفید اپ با هدف یکپارچه‌سازی خدمات متنوع کارگزاری مفید طراحی شده و در اختیار شما قرار گرفته است. این اپلیکیشن‌ امکانات متنوعی از جمله مشاهده ارزش روز دارایی‌ها، امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های مفید، مدیریت مفید‌کارت، امکان دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، پشتیبانی آنلاین و … در نظر گرفته شده است که در ادامه به معرفی اجمالی آن‌ها می‌پردازیم.

راهنمای نصب و استفاده از مفید اپ

نصب نسخه اندروید مفید اپ

کاربران سیستم عامل اندروید می‌توانند با مراجعه به کافه بازار یا گوگل پلی این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنند. پس از نصب اپلیکیشن، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، امکان ورود و استفاده از امکانات این اپلیکیشن فراهم خواهد شد.

نحوه استفاده از مفید اپ در نسخه دسکتاپ

برای استفاده از نسخه دسکتاپ می‌توانید با مراجعه به لینک زیر، نام کاربری و رمز خود را وارد کرده و به حساب خود دسترسی داشته باشید.

نحوه استفاده از مفید اپ برای کاربران IOS

کاربران IOS می‌توانند پس از ورود به لینک زیر و تکمیل ۳ گام مشخص شده در تصویر، نسخه وب‌ مفید اپ را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنند. برای این کار ابتدا در نوار پایین مرورگر خود گزینه share (اشتراک‌گذاری) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Add to Home Screen کلیک کنید و گزینه Add را فعال کنید تا این اپلیکیشن به صفحه اصلی تلفن همراه شما اضافه شود.

اپلیکیشن مفید IOS

امکان ورود سریع به مفید اپ با استفاده از اثر انگشت

در آخرین به‌روزرسانی نسخه اندروید مفید اپ، شما می‌توانید با فعالسازی ورود سریع، از دو طریق استفاده از اثر انگشت یا تعیین کد چهار رقمی، به راحتی و بدون نیاز به نام‌کاربری و رمز عبور یکپاچه، وارد مفید اپ شوید.

اگر قصد ورود با استفاده از اثر انگشت را داشتید، کافی است پس از به‌روزسانی مفید اپ، در اولین ورود خود گزینه «فعالسازی ورود با اثر انگشت» را انتخاب کنید. سپس با لمس حسگر اثر انگشت گوشی همراه خود، درخواست اجازه ورود با اثر انگشت را تایید کنید.

نکته: استفاده از این قابلیت تنها در صورت تعریف کردن اثر انگشت برای گوشی همراه امکان‌پذیر است. بنابراین ضروری است که پیش از فعالسازی، اثر انگشت خود را از طریق تنظیمات گوشی همراهتان ثبت کنید.

امکان ورود به مفید اپ با استفاده از اثر انگشت

برای ورود سریع با استفاده از کد چهار رقمی نیز کافی است گزینه «تعیین کد ورود» را انتخاب کنید. سپس رمز عبور خود را تعیین کنید و برای تایید رمز، مجددا آن را وارد کنید.

امکان ورود به مفید اپ با استفاده کد چهار رقمی

در نهایت، اگر قصد فعالسازی یا غیرفعال کردن هر یک از روش‌های ذکر شده را داشتید، کافی است تغییرات مدنظر را از طریق تنظیمات امنیتی مفید اپ اعمال کنید. برای این کار، مطابق تصویر زیر،‌بر روی علامت آدمک یا گزینه «حساب کاربری» کلیک کنید. سپس گزینه «تنظیمات امنیتی» را انتخاب کرده و تیک کنار گزینه مدنظر را مطابق دلخواه خود، فعال یا غیرفعال کنید.

تنظیمات امنیتی

آشنایی با اطلاعات بخش «خانه»

پس از ورود به مفید اپ، به صورت پیش‌فرض اطلاعات بخش خانه برای شما به نمایش در می‌آید. در این بخش، علاوه بر امکان مشاهده موجودی حساب پس‌انداز، می‌توانید عملیاتی مانند واریز آنی، برداشت مستقیم و انتقال وجه به مفید کارت نیز داشته باشید.

از دیگر امکانات این بخش می‌توان به قابلیت پس‌انداز خودکار،‌ سرمایه‌گذاری هوشمند و ارائه پیشنهاد سرمایه‌گذاری، قابلیت خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاهده سبد سهام و ورود مستقیم به سامانه آموزش مفید اشاره کرد.

همچنین در صورت فعال‌بودن طرح حامی، سود روزشمار صندوق درآمد ثابت حامی به موجودی حساب پس‌انداز شما تعلق می‌گیرد. درصد سالیانه آخرین سود پس‌انداز در بالای صفحه مفید اپ قابل مشاهده بوده و با کلیک بر روی آن، امکان بررسی کلیه اطلاعات مرتبط با گردش حساب پس‌انداز را خواهید داشت.

بخش خانه در مفید اپ

مدیریت مفید کارت

با انتخاب گزینه «کارت» و ورود به این بخش، امکان مدیریت مفید کارت را پیدا می‌کنید. بررسی جزئیات مربوط مفید‌ کارت، انتقال وجه از مفید کارت به حساب پس‌انداز، انتقال وجه کارت به کارت و بررسی تاریخچه تراکنش‌های انجام‌شده از مبدا مفید کارت، از جمله امکانات این بخش به‌شمار می‌روند. همچنین با ورود به بخش تنظیمات مفید کارت، امکان بازیابی رمز اول، درخواست کارت المثنی و مسدودسازی مفید کارت فراهم است.

بخش خانه در مفید اپ

برای انتقال وجه از حساب کارگزاری به مفید‌ کارت خود، در صفحه اصلی مفید‌ اپ، گزینه «انتقال به کارت» را انتخاب و مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید.

بیشتر بخوانید: مفید کارت و طرح حامی

آشنایی با بخش صندوق‌های مفید

بخش «صندوق‌های مفید» دربرگیرنده اطلاعات مهمی مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید است. در این قسمت، علاوه بر امکان بررسی جزئیات صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید، اطلاعات مرتبط با صندوق‌هایی که در آن‌ها سرمایه‌‌گذاری نکرده‌اید نیز قابل مشاهده است.

بخش صندوق‌های مفید در مفید اپ

جزئیات صندوق‌های سرمایه‌گذاری

در بخش سرمایه‌گذاری، فهرست صندوق‌های کارگزاری مفید قابل مشاهده است. با انتخاب نام هر صندوق، به صفحه اختصاصی آن صندوق در مفید اپ وارد شده و امکان بررسی اطلاعات مرتبط و سرمایه‌گذاری در آن را خواهید داشت.

جزئیات صندوق‌های سرمایه‌گذاری

خرید و فروش واحدهای صندوق از طریق مفید اپ

یکی از قابلیت‌های مفید اپ، امکان خرید و فروش واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید است. برای این کار، ابتدا صندوق مدنظر را از فهرست صندوق‌ها انتخاب کنید تا وارد صفحه آن صندوق شوید. سپس مطابق تصویر زیر، گزینه «خرید» یا «فروش» (در صورت وجود دارایی در صندوق) را انتخاب کرده و پس از درج مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری، درخواست خرید خود را ثبت کنید. در انتها نیز پس از مطالعه قراردادها، تیک پذیرش را فعال و درخواست خود را ثبت کنید. ۳ تا ۴ روز کاری پس از ثبت درخواست خرید، واحدهای صندوق برای شما صادر خواهد شد.

خرید صندوق از طریق مفید اپ

بیشتر بخوانید: سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها از طریق مفید اپ

مشاهده سبد سهام و جزئیات دارایی‌ها در مفید اپ

با ورود به بخش «مدیریت مالی» مفید اپ، نمادهایی که در پرتفوی شما وجود دارند، قابل مشاهده خواهند بود. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا دارایی خود و تغییرات قیمت آن‌ها را تحت نظر داشته باشید. همین‌طور وضعیت شاخص بورس نیز به صورت لحظه‌ای در این قسمت به‌روزرسانی می‌شود. در صورت تمایل به معامله یک سهم نیز با انتخاب گزینه «ورود به ایزی تریدر»، مستقیما به صفحه خود در این سامانه معاملاتی منتقل می‌شوید.

علاوه بر این با مراجعه به بخش مدیریت مالی، ارزش کل دارایی، ارزش صندوق‌ها، مانده مفید کارت، موجودی پس‌انداز، ارزش سبد سهام و مبالغ مسدود شده به صورت یکجا قابل بررسی هستند. توجه داشته باشید با انتخاب هر یک از موارد مذکور، می‌توانید جزئیات آن‌ها را مشاهده کنید.

مشاهده سبد سهام و جزئیات دارایی‌ها در مفید اپ

بیشتر بخوانید: مدیریت مالی در مفید ا‌پ

بررسی اطلاعات حساب کاربری

در صورتی که قصد بررسی اطلاعات مرتبط با حساب کاربری خود را دارید، کافی است مطابق تصویر زیر، گزینه «پروفایل» یا همان علامت آدمک در کنار نام خود را انتخاب کنید. در این بخش امکان بررسی اطلاعات کاربری، مشاهده و امضای قراردادهای خود در کارگزاری مفید، بررسی پیام‌های ارسالی، مدیریت حساب فرزندان، تغییر تنظیمات امنیتی و تنظیمات مفیدکارت، مطالعه قوانین حریم شخصی و ارتباط با پشتیبانی را خواهید داشت.

بررسی اطلاعات حساب کاربری

بخش سرنخ‌ها در مفید اپ

با انتخاب علامت سوال در بالای صفحه، پنجره جدیدی تحت عنوان بخش «سرنخ‌ها» برای شما قابل مشاهده خواهد بود. در این بخش، علاوه بر امکان مشاهده استوری‌های آموزشی، امکان ارتباط آنلاین و دریافت پاسخ سوالات خود، برقراری تماس تلفنی با پشتیبانی کارگزاری مفید و همچنین ثبت درخواست مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:‌ صندوق بخشی در بورس چیست؟

سوالات متداول

مفید اپ چیست و با چه هدفی طراحی شده است؟

مفید اپ با هدف یکپارچه‌سازی خدمات متنوع کارگزاری، توسط متخصصان طراحی و در اختیار شما قرار گرفته است.

مفید اپ از چه بخش‌هایی تشکیل شده و چه امکاناتی دارد؟

این اپلیکیشن از چهار بخش خانه، کارت، صندوق‌های مفید و مدیریت مالی تشکیل شده است. دسترسی یکپارچه به سامانه‌های کارگزاری، مشاهده سبد سهام و تغییرات قیمتی آن، بررسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، پشتیبانی آنلاین و … از جمله امکانات مفید اپ است.

آیا می‌توان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید را مستقیما از مفید اپ خریداری کرد؟

بله. برای این کار با انتخاب گزینه خرید می‌توانید مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده و پس از تایید بعد از ۳ تا ۴ روز کاری واحدهای صندوق برای شما صادر خواهد شد.

آیا می‌توان واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید را از مفید اپ به فروش رساند؟

بله. علاوه بر خرید، فروش صندوق‌های مفید نیز از طریق مفید‌ اپ امکان‌پذیر است. ۲ روز کاری پس از ثبت درخواست فروش از طریق مفید اپ، مبلغ آن مشخص شده و همان روز به حساب شما واریز می‌شود.

چگونه می‌توان اطلاعات بیشتری در رابطه با صندوق‌ها کسب کرد؟

برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه، شما می‌توانید از طریق بخش صندوق‌های مفید در مفید‌ اپ، درخواست مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری ثبت کنید.

Alireza Gitinavard کارشناس بازار سرمایه
Subscribe
Notify of
guest
86 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ایمان

سلام وقت بخیر
از کجا دانلودش کنم؟

کارگزاری مفید

با سلام.
نسخه اندروید اپلیکیشن مفید را، میتوانید از گوگل پلی، کافه بازار، مایکت و سایت کارگزاری مفید، قسمت دسترسی سریع دانلود نمایید.
جهت دریافت اپلیکیشن مفید به صورت مستقیم وارد لینک زیر شوید:
http://mfid.ir/mfdapp

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
میرحمید

گوشی من هواویه و گوگل نداره چیکار کنم

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید امکان دانلود اپلیکیشن مفید از سایت کارگزاری مفید فراهم شده است.
جهت دریافت اپلیکیشن مفید به صورت مستقیم وارد لینک زیر شوید:
http://mfid.ir/mfdapp
همچنین امکان دانلود از مایکت و کافه بازار فراهم شده است.

سید حسین

گوگل پلی فیلتر هست چه کار باید کرد؟

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید امکان دانلود اپلیکیشن مفید از سایت کارگزاری مفید فراهم شده است.
جهت دریافت اپلیکیشن مفید به صورت مستقیم وارد لینک زیر شوید:
http://mfid.ir/mfdapp
همچنین این اپلیکیشن در کافه بازار و مایکت هم قابل دانلود می‌باشد.

میلاد

گوگل پلی فیلتره…

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید امکان دانلود اپلیکیشن مفید از سایت کارگزاری مفید فراهم شده است.
جهت دریافت اپلیکیشن مفید به صورت مستقیم وارد لینک زیر شوید:
http://mfid.ir/mfdapp
همچنین این اپلیکیشن از طریق کافه بازار و مایکت نیز قابل دریافت می‌باشد.

کامیار

سلام، صندوق با درآمد ثابت ماهیانه چند درصد میدن؟ بصورت ماهیانه برداشت میشه کرد یا سالیانه؟

کارگزاری مفید

با سلام
صندوق‌های درآمد ثابت تحت مدیریت کارگزاری مفید با نام‌های «حامی» و «آوند» در حال فعالیت می‌باشند. حامی یک صندوق با درآمد ثابت برای مشتریان کارگزاری مفید است که به مانده حساب شما نزد کارگزاری سود روزشمار اختصاص می‌دهد.
سود صندوق آوند در قیمت واحدهای آن لحاظ می‌شود و این صندوق پرداخت سود دوره‌ای ندارد. بازدهی سرمایه‌گذاری در این صندوق نیز از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای آن محاسبه می‌شود.
شما همواره می‌توانید بازدهی صندوق‌ها را در بازه‌های زمانی مختلف در سایت متعلق به هر صندوق مشاهده نمایید، در خصوص صندوق حامی، سود های واریز شده را در بخش گردش حساب سامانه معاملاتی خود می‌توانید بررسی کنید، سود سالانه مرداد ماه حامی 25درصد محاسبه شده است.
همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درخواست مشاوره رایگان ثبت نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
حجت اله زارعی

سلام گوشی من گوگل پلی را باز نمیکنه اگه امکان داره لینکش را در بازار یا مایکت بگذارید.

کارگزاری مفید

با سلام
با مراجعه به کافه بازار، مایکت یا گوگل پلی میتوانید این اپلیکیشن را دانلود و نصب نمایید.
همچنین جهت نصب مستقیم اپلیکیشن مفید می‌توانید از سایت کارگزاری مفید اقدام کنید.
جهت دریافت اپلیکیشن مفید به صورت مستقیم وارد لینک زیر شوید:
http://mfid.ir/mfdapp

عرفان

گوگل پلی مشکل داره. تو بازار بزارید. ضمناً چرا برنامه تو صفحه اصلی سایت نیست. اصلا هیچ جا نیست.

کارگزاری مفید

با سلام
با مراجعه به کافه بازار، مایکت یا گوگل پلی میتوانید این اپلیکیشن را دانلود و نصب نمایید.
همچنین جهت نصب مستقیم اپلیکیشن مفید می‌توانید از سایت کارگزاری مفید، انتهای سایت، سمت راست، قسمت دسترسی سریع اقدام نمایید.

نریمانی

با سلام ، اپلیکیشن مفید در گوگل پلی و بازار وجود ندارد لصفا بررسی فرمایید . با تشکر

کارگزاری مفید

با سلام
امکان دانلود اپلیکیشن «مفید» در گوگل‌پلی، کافه بازار و مایکت فراهم می‌باشد. جهت یافتن اپلیکیشن مفید، نام «mofid» را جست‌وجو نمایید.
جهت دریافت اپلیکیشن مفید به صورت مستقیم وارد لینک زیر شوید:
http://mfid.ir/mfdapp

علی

سلام
ایا برای گوشی های آیفون هم امکان نصب برنامه وجود دارد

کارگزاری مفید

با سلام
اپلیکشن مفید نسخه ios در دسترس قرار گرفته است. برای استفاده از آن، پس از ورود به لینک اپ مفید، در نوار پایین مرورگر خود گزینه share (اشتراک‌گذاری) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Add to Home Screen کلیک کنید و گزینه Add را فعال نمایید تا این اپلیکیشن به صفحه اصلی تلفن همراه شما اضافه شود.
جهت ورود به نسخه آی.او.اس وارد لینک زیر شوید:
https://app.emofid.com

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
علی

سلام حداقل قیمت خرید بر چه اساس ازقیمت صدور صندوق بالاتره؟

کارگزاری مفید

با سلام
حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید واحدهای صندوق «نامی»، «پیشرو»، «ممتاز» و «امید توسعه» از طریق اپلیکیشن «مفید» صد هزار تومان می‌باشد. همچنین حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق «پیشتاز» در اپلیکیشن «مفید» به دلیل نوسانات قیمت کمی بیشتر از قیمت خرید حداقل یک واحد از آن‌ است. پس از صدور صندوق‌های «پیشتاز»، «پیشرو» و «ممتاز» از طریق اپلیکیشن، در صورت وجود مابه‌التفاوت در مبلغ واریزی یا مبلغ مشخص شده از قدرت خرید برای صدور صندوق مدنظر و مبلغ تمام شده صدور صندوق (مبلغی که به اندازه صدور یک واحد دیگر نیست)، یک روز پس از صدور صندوق و برای صندوق‌های «نامی» و «امیدتوسعه» به همراه سود ماهیانه به حساب بانکی شما که در بخش «اطلاعات سرمایه‌گذار» در سایت صندوق مربوطه به ثبت رسیده است، واریز خواهد شد.

پرهام

بنده که آیفون دارم از هیچ مسیری نمیتونم صدور یا ابطال بزنم؟

کارگزاری مفید

با سلام
اپلیکشن مفید نسخه ios در دسترس قرار گرفته است. برای استفاده از آن، پس از ورود به لینک اپ مفید، در نوار پایین مرورگر خود گزینه share (اشتراک‌گذاری) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Add to Home Screen کلیک کنید و گزینه Add را فعال نمایید تا این اپلیکیشن به صفحه اصلی تلفن همراه شما اضافه شود.
جهت ورود به نسخه آی.او.اس وارد لینک زیر شوید:
https://app.emofid.com
همچنین از طریق سایت صندوق و قسمت سرمایه گذاری در سامانه ایزی تریدر اقدام به صدور و ابطال صندوق خود نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صدور و ابطال اینترنتی صندوق های کارگزاری مفید» را مطالعه نمایید.

میرجوادمرتضائی

سلام من هرچه تلاش میکنم نمی توانم وارد اپلیکیشن مفیدشوم چون هربار مینویسد مطابقت ندارد هر طوری دقت میکنم باز اجازه ورود نمیدهد لطفا راهنمائی کنید.

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز) با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
email: 8700@emofid.com
چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی

مرتضی

سلام چرا ایزی تریدر اربیس چند روز است روی گوشی بالا نمی اید

کارگزاری مفید

با سلام.
لطفا جهت ورود به نسخه همراه ایزی تریدر اربیس، از طریق لینک مربوطه اقدام نمایید.
در صورت رفع نشدن مشکل، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز) با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
email: 8700@emofid.com
چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی

محمد

سلام برای آیفون از کجا باید دانلود کرد ؟

کارگزاری مفید

با سلام
اپلیکشن مفید نسخه ios در دسترس قرار گرفته است. برای استفاده از آن، پس از ورود به لینک اپ مفید، در نوار پایین مرورگر خود گزینه share (اشتراک‌گذاری) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Add to Home Screen کلیک کنید و گزینه Add را فعال نمایید تا این اپلیکیشن به صفحه اصلی تلفن همراه شما اضافه شود.
جهت ورود به نسخه آی.او.اس وارد لینک زیر شوید:
https://app.emofid.com

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید