برای مشاهده دوره ها، با حساب مفید خود وارد شوید.
ورود
در صورتیکه حساب مفید ندارید، میتوانید با ثبت نام در کارگزاری مفید، تمام دوره ها را بصورت رایگان مشاهده کنید.
با توجه به زمانبر بودن فرآیند دریافت کد بورسی پس از ثبت نام اولیه می‌توانید به مدت 5 روز همه دوره‌ها را به صورت رایگان مشاهده کنید

عنوان درس

اگر بخواهیم مزیت‌های بازار سرمایه را بررسی کنیم، تورم اولین مسئله‌ای است که به آن توجه می‌شود. بیشترین مقدار سودی که با سرمایه‌گذاری در بازار پولی نصیب سرمایه‌گذار خواهد شد، سالیانه ۲۰ تا ۲۵ درصد است. در صورتی که در اقتصاد کشور به‌صورت متوسط سالیانه شاهد حداقل ۳۰ درصد تورم هستیم. در واقع شخصی که در بازارهای پولی سرمایه‌گذاری می‌کند، سالیانه ۱۰ درصد از میزان تورم عقب خواهد ماند. به‌عنوان مثال خرید عرضه‌های اولیه نیاز به سرمایه کلان ندارد، و با کمترین مبالغ نیز می‌توانید در این عرضه‌ها شرکت کنید. اما این سرمایه‌گذاری خرد در بلند مدت می‌تواند بازدهی بالایی داشته باشد.

مطالب کلیدی درس

  • بورس می‌تواند راه حل مناسبی در شرایط تورمی کشور برای سرمایه‌گذاری باشد، به شرط آن‌که سرمایه‌گذار دید بلند مدت سرمایه‌گذاری داشته باشد.
  • با شرکت در عرضه‌های اولیه اعم از کمک به تامین مالی شرکت‌ها، می‌توانید یک سرمایه‌گذاری کم هزینه را با افق سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشید که در آینده ارزشی چند برابر مقدار زمان عرضه خواهند داشت.

مدرس دوره

محمد امین رشیدی
کارشناس بازار سرمایه

رویدادهای پیش رو