آشنایی با بخش «سایر ویژگی‌ها» در پرتفوی جدید ایزی تریدر

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
تعداد بازدید: 564
سطح مبتدی

علاوه بر امکانات اصلی و پرکاربرد بخش پرتفوی، دسترسی به قابلیت‌های دیگری نیز از طریق این بخش امکان‌پذیر است. مطابق تصویر زیر، با انتخاب علامت سه‌نقطه یا «سایر» در بالای صفحه پرتفوی، کادر جدیدی در پایین صفحه قابل مشاهده خواهد بود. ورود مستقیم به بخش تغییر کارگزار ناظر، دریافت خروجی اکسل مربوط به اطلاعات پرتفوی، اضافه‌‌کردن پرتفوی به دیده‌بان، تغییر کارگزار ناظر و ورود به بخش تنظیمات از طریق این پنجره ممکن می‌شود.

انتخاب گزینه «سایر» در بخش پرتفوی (نسخه دسکتاپ)

انتخاب گزینه «سایر» در بخش پرتفوی (نسخه دسکتاپ)

انتخاب گزینه «سایر» در بخش پرتفوی (نسخه موبایل)

انتخاب گزینه «سایر» در بخش پرتفوی (نسخه موبایل)

در ادامه مطلب، به معرفی هر یک از امکانات بخش «سایر» پرداخته می‌شود.

آموزش نحوه استفاده از امکانات پرتفوی

برای مطالعه مطالب آموزشی در رابطه با امکانات و ویژگی‌های پرتفوی سامانه ایزی تریدر، کافی است بر روی گزینه «آموزش قابلیت‌های پرتفوی» کلیک کنید تا به سایت آموزش مفید منتقل شوید.

دریافت خروجی اکسل

یکی از قابلیت‌های مهم پرتفوی ایزی تریدر، امکان دریافت فایل اکسل اطلاعات مربوط به دارایی‌ها محسوب می‌شود. شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «خروجی اکسل» در بخش سایر، اطلاعات پرتفوی خود را دانلود کرده و از آن در جهت انجام محاسبات و تحلیل‌های حرفه‌ای بهره بگیرید.

افزودن پرتفوی به دیده‌بان

با انتخاب این گزینه در بخش سایر، نمادهای موجود در پرتفوی شما، در قالب گروه دیده‌بان جدیدی به این بخش اضافه خواهد شد.

افزودن پرتفوی به دیده‌بان

تغییر کارگزار ناظر

در صورتی که از مالکیت خود بر سهمی خاص، فعال‌بودن و قابل‌معامله‌ بودن آن اطمینان داشته و قصد دارید آن را به پرتفوی کارگزاری مفید منتقل کنید، کافی است گزینه مشخص‌شده در بخش «سایر» را انتخاب کنید. سپس به صفحه تغییر کارگزار ناظر منتقل می‌شوید و امکان ثبت درخواست برای اضافه‌شدن نماد مدنظر به پرتفوی خود را خواهید داشت.

تغییر کارگزار ناظر

لازم به ذکر است که با انتخاب گزینه «نماد خود را در پرتفوی پیدا نمی‌کنید؟» در صفحه اصلی پرتفوی نیز به بخش تغییر کارگزار ناظر هدایت خواهید شد.

نماد خود را در پرتفوی پیدا نمی‌کنید؟

مشاهده بیانیه ریسک

با کلیک بر روی این گزینه، مطابق تصویر زیر کادری به نمایش در می‌آید که در آن، توضیحاتی در رابطه با مسئولیت‌ها و ریسک‌های احتمالی در محاسبات پرتفوی ذکر شده است.

مشاهده بیانیه ریسک

شخصی‌سازی تنظیمات پرتفوی

اگر تمایل به ایجاد تغییر در تنظیمات پرتفوی خود دارید، کافی است از طریق بخش سایر، گزینه «تنظیمات» را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه «تنظیمات پیشرفته» در پنجره تنظیمات، می‌توانید مبنای قیمتی و زمانی محاسبات پرتفوی را مطابق با ترجیحات خود، شخصی‌سازی کنید.

  • محاسبات بر اساس قیمت:

در این بخش، می‌توانید نحوه محاسبه ارزش و سود/زیان خود را بر اساس قیمت آخرین معامله یا قیمت پایانی نمادها تعیین کنید. همچنین با انتخاب گزینه «خودکار»، محاسبات در ساعت معاملات بر اساس آخرین قیمت و پس از آن، بر مبنای قیمت پایانی انجام می‌شود.

  • محاسبات بر اساس دوره سرمایه‌گذاری:

با انتخاب گزینه «از اولین»، مشخص می‌کنید که سود/زیان شما، به صورت کلی و از زمان اولین سرمایه‌گذاری در نماد محاسبه شود. در حالی که تعیین گزینه «از آخرین» به منزله صفر شدن و بازنشانی (Reset) محاسبات عملکرد، پس از فروش کامل نماد است.

  • محاسبات بر اساس قیمت میانگین خرید:

در این قسمت، امکان تعیین موثر بودن یا نبودن سود نقدی (DPS) بر قیمت میانگین خرید را دارید. با انتخاب گزینه «تعدیل‌شده توسط سود نقدی»، پس از هر بار تقسیم سود، میانگین خرید سهم شما به همان نسبت تعدیل می‌شود.

نکته: برای اعمال تغییرات مدنظر در تنظیمات، ضروری است که در انتها، بر روی گزینه «ذخیره» کلیک کنید.

شخصی‌سازی تنظیمات پرتفوی

برای آشنایی بیشتر با قابلیت‌های این بخش، مطلب «پرتفوی در ایزی تریدر» را مطالعه کنید.

برچسب‌ها:
مهران شجاعی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments