داشبورد اطلاعات پرتفوی جدید ایزی تریدر

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
تعداد بازدید: 814
سطح مبتدی

یکی از قابلیت‌های جدید پرتفوی ایزی تریدر، امکان مشاهده داشبوردی کامل از اطلاعات مربوط به سبد دارایی است. به کمک این قابلیت که در نسخه جدید پرتفوی به آن اضافه شده است، می‌توانید مواردی مانند دارایی کل، ترکیب دارایی پرتفوی و نمودار تغییرات ارزش آن را همراه با جزئيات بسیاری، بررسی کنید.

برای دسترسی به این داشبورد، کافی است مطابق تصاویر زیر، گزینه «بیشتر» را در بخش پرتفوی انتخاب کنید.

مشاهده داشبورد اطلاعات بیشتر پرتفوی ایزی تریدر (نسخه دسکتاپ)

مشاهده داشبورد اطلاعات بیشتر پرتفوی ایزی تریدر (نسخه دسکتاپ)

مشاهده داشبورد اطلاعات بیشتر پرتفوی ایزی تریدر (نسخه موبایل)

مشاهده داشبورد اطلاعات بیشتر پرتفوی ایزی تریدر (نسخه موبایل)

سپس در پنجره‌ای جدید تحت عنوان «موارد بیشتر پرتفوی»، اطلاعات به‌روز و کاملی از جزئیات مرتبط با ارزش دارایی و پرتفوی را مشاهده خواهید کرد. این قابلیت در نسخه جدید پرتفوی، امکان رصد وضعیت سبد دارایی را به شیوه‌ای حرفه‌ای فراهم می‌کند. در ادامه با هر یک از این بخش‌ها و دلایل اهمیت آن‌ها آشنا خواهید شد.

داشبورد اطلاعات

دارایی کل:

در این بخش، مجموع ارزش کل دارایی‌های شما، به تفکیک ارزش پرتفوی، قدرت خرید و سهام جایزه و با لحاظ‌شدن کارمزد فروش، نمایش داده می‌شود. بنابراین شما می‌توانید به سادگی و بدون نیاز به محاسبه جداگانه هر یک از این ارقام،‌ از میزان ارزش دارایی خود در صورت فروش در لحظه، مطلع شوید.

در نسخه قبلی پرتفوی، تنها ارزش کل پرتفوی و ارزش دارایی کل (پرتفوی + قدرت خرید) درج شده بود و در صورتی قصد اطلاع از میزان دارایی خود، بدون احتساب سهام جایزه را داشتید، باید به صورت تک‌به‌تک، ارزش سهام جایزه هر نماد را محاسبه و از ارزش کل سبد دارایی کسر می‌کردید.

ترکیب دارایی پرتفوی:

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پرتفوی جدید ایزی تریدر نسبت به نسخه قبلی، امکان مشاهده ترکیب دارایی به تفکیک نمادهای موجود در سبد دارایی است. در این بخش، علاوه بر ارزش هر نماد، سهم آن از کل پرتفوی شما، در قالب نمودار منعکس شده است. شما می‌توانید از این اطلاعات، در راستای ایجاد توازن مدنظر در سبد دارایی خود استفاده کنید. 

لازم به ذکر است که با کلیک بر روی هر بخش نمودار، نام نماد مرتبط با آن بخش و ارزش آن مشخص می‌شود. همچنین اگر بر روی نام هر نماد کلیک کنید، به صفحه جزئیات نماد مربوط به آن منتقل خواهید شد.

تغییرات ارزش پرتفوی:

بررسی روند تغییرات ارزش سبد دارایی دید مطلوبی را در رابطه با عملکرد کوتاه‌مدت و بلندمدت سبد دارایی شما ارائه می‌کند. این قابلیت، یکی دیگر از مزیت‌های مهم پرتفوی جدید ایزی تریدر محسوب می‌شود. شما می‌توانید این تغییرات را در قالب نمودار خطی و در دوره‌های زمانی ماهانه، ۳ ماهه، ۶ ماهه، یک ساله و ۳ ساله مشاهده کنید. همچنین با کلیک و حرکت بر روی نمودار، تاریخ نقطه انتخاب‌شده به همراه ارزش پرتفوی در آن تاریخ، نمایش داده خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با قابلیت‌های این بخش، مطلب «پرتفوی در ایزی تریدر» را مطالعه کنید.

مهران شجاعی کارشناس بازار سرمایه
guest
6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سیروس بهلولی

بسیار عالیست

کارگزاری مفید

حضور شما در کنار ما باعث دلگرمی ماست.

مرتضی داودیان

سلام: امکانات خ.بی در پورتفو ایجاد شده ولی در بخش ایزی چارت قبلا پورتفو یکی از گروههای قابل دسترسی بود که الان نیست در حالیکه نظارت بر پورتفو با کمک ایزی چارت بسیار کاربردی ومهم است.

کارگزاری مفید

وقت بخیر، درصورتی که پرتفوی را به دیده‌بان اضافه کنید این امکان وجود دارد که در ایزی چارت پرتفوی هم مشاهده نمایید.

سید اصغر حسینی

سلام جدید نصب کردم ولی عیار اطلس و فرمان خودرو برام بالا نمیاد

کارگزاری مفید

سلام، برای بررسی بیشتر و دریافت اطلاعات از شما لطفا سوال خود را با کارشناسان ما از طریق پشتیبانی آنلاین مطرح نمایید.