بررسی اطلاعات نمادهای فروخته شده در پرتفوی ایزی تریدر

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
تعداد بازدید: 768
سطح مبتدی

مرور و بررسی نتایج معاملات گذشته، نقشی مهم در ارتقای مهارت‌ها و کسب نتایج بهتر در آینده ایفا می‌کند. سامانه معاملاتی ایزی تریدر با ارائه اطلاعاتی کامل در رابطه با نمادهای فروخته شده در بخش «پرتفوی»، این امکان را در اختیار شما می‌گذارد تا دید مطلوبی از عملکرد گذشته خود پیدا کنید.

مشاهده اطلاعات مرتبط با نمادهای فروخته شده

مطابق تصویر زیر، با ورود به بخش پرتفوی میزان سود یا زیان حاصل از فروش دارایی‌های موجود در پرتفوی شما، در نوار بالای صفحه قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است که در این محاسبات، کارمزد معاملاتی نیز لحاظ شده است.

سود/زیان فروخته شده

برای بررسی جزئیات عملکرد دارایی‌هایی که به صورت کامل فروخته‌اید، کافی است مطابق تصویر زیر، گزینه «نمادهای فروخته‌شده» را انتخاب کنید. سپس فهرستی از تمامی نمادهایی که در گذشته، مالک آن‌ها بودید، نمایان می‌شود. مواردی مانند سود/زیان، تاریخ آخرین فروش و برخی جزئیات دیگر در این بخش قابل بررسی هستند.

لازم به ذکر است که «سود/زیان فروخته شده» در صفحه اصلی بخش پرتفوی، عدد مربوط به سود یا زیان تحقق‌یافته حاصل از فروش سهم در نمادهای موجود در پرتفوی را نشان می‌دهد. در حالی که کادر «سود/زیان فروخته شده» در بخش نمادهای فروخته شده، نشان‌دهنده کل سود یا زیان نمادهایی است که آن‌ها را به صورت کامل فروخته‌اید و دیگر در پرتفوی شما وجود ندارند.

مشاهده جزئيات نمادهای فروخته شده پرتفوی (نسخه موبایل)

مشاهده جزئيات نمادهای فروخته شده پرتفوی (نسخه موبایل)

مشاهده جزئيات نمادهای فروخته شده پرتفوی (نسخه دسکتاپ)

مشاهده جزئيات نمادهای فروخته شده پرتفوی (نسخه دسکتاپ)

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی علامت ذره‌بین، نماد مدنظر خود را در میان این فهرست جستجو کنید. با انتخاب فلش دایره‌ای نیز، اطلاعات موجود در صفحه به‌روز می‌شوند. در صورت انتخاب گزینه سایر (علامت سه‌نقطه) نیز امکان مشاهده آموزش‌های مرتبط، دریافت خروجی اکسل، و شخصی‌سازی تنظیمات را خواهید داشت.

سایر امکانات بخش نمادهای فروخته شده

دریافت خروجی اکسل

یکی از قابلیت‌های مهم پرتفوی ایزی تریدر، امکان دریافت فایل اکسل اطلاعات مربوط به نمادهای فروخته‌شده محسوب می‌شود. برای دریافت این فایل، پس از ورود به بخش «نمادهای فروخته شده»، مطابق تصویر زیر علامت سه نقطه (گزینه سایر) را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه «خروجی اکسل نمادهای فروخته شده»،‌ امکان دانلود فایل خروجی مربوط به اطلاعات نمادهای فروخته شده خود را پیدا خواهید کرد.

دریافت خروجی اکسل

بررسی جزئیات نمادهای فروخته شده

در صورتی که قصد بررسی جزئیات مرتبط با عملکرد نمادی را داشتید، «علامت سه‌نقطه» را در سمت چپ آن انتخاب کنید. با این اقدام وارد صفحه «جزئیات نماد فروخته شده» خواهید شد. اطلاعاتی از قبیل سود یا زیان، سود مجمع، تعداد حق تقدم، ارزش کل خرید و فروش و قیمت میانگین خرید و فروش در این بخش قابل مشاهده هستند.

همچنین اگر بر روی گزینه «اطلاعات نماد» کلیک کنید، به صفحه جزئیات نماد مدنظر منتقل خواهید شد.

بررسی جزئیات نمادهای فروخته شده

با کلیک بر روی گزینه «جزئیات» در ردیف سود مجمع، امکان مشاهده سود نقدی دریافتی در آخرین دوره و سود کل مجامع را پیدا خواهید کرد.

سود مجمع

اطلاعات موجود در بخش «تراکنش/رویداد»

در قسمت «تراکنش/رویداد» بخش جزئیات نماد فروخته شده، اطلاعات مربوط به کلیه خرید و فروش‌ها، تغییر کارگزار ناظر، تخصیص سود مجمع، تعلق سهام جایزه یا حق تقدم و تبدیل آن‌ها ثبت می‌شوند. با کلیک بر روی فلش سمت چپ هر تراکنش یا رویداد، جزئیاتی مانند نوع، زمان، تعداد و سایر موارد کاربردی در دسترس شما خواهد بود.

اطلاعات موجود در بخش «تراکنش/رویداد»

تراکنش

تراکنش‌ها به سه دسته «خرید»، «فروش» و «انتقال نماد به کارگزاری مفید» تقسیم می‌شوند. پس از انتخاب گزینه جزئیات تراکنش، کادری قابل مشاهده خواهد بود که در آن اطلاعات تکمیلی مانند ارزش معامله، مانده سهم پس از تراکنش و قیمت میانگین خرید یا فروش با احتساب کارمزد، درج شده است.

تراکنش

رویداد

مواردی مانند سود نقدی مجمع، افزایش سرمایه، تبدیل سهام جایزه یا حق تقدم به سهم اصلی، در دسته رویدادهای نماد فروخته شده قرار می‌گیرند. در رویدادهای مرتبط با افزایش سرمایه، مواردی مانند درصد افزایش سرمایه، تعداد سهام جایزه تخصیص‌یافته، تاریخ تبدیل سهام جایزه به سهم اصلی و مانده سهم پس از تراکنش قابل بررسی هستند. 

همچنین اطلاعاتی مانند مقدار سود پرداختی مجمع، تاریخ مجمع و قیمت میانگین خرید تعدیل‌شده پس پرداخت سود، در رویدادهای مربوط به سود نقدی مجمع درج می‌شوند.

رویداد

برای آشنایی بیشتر با قابلیت‌های این بخش، مطلب «پرتفوی در ایزی تریدر» را مطالعه کنید.

برچسب‌ها:
مهران شجاعی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments