آشنایی با میانبرهای مهم در بخش پرتفوی ایزی تریدر

آشنایی با میانبرهای مهم در بخش پرتفوی ایزی تریدر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
تعداد بازدید: 275
سطح مبتدی

نقش اصلی میانبرها در سامانه‌ها، ایجاد دسترسی سریع و آسان به بخش‌های مختلف آن است. وجود گزینه‌های میانبر در پرتفوی، به شما کمک می‌کند تا به سرعت و در کمترین زمان، به بخش‌های کاربردی و مهم ایزی تریدر دسترسی پیدا کنید.

میانبرها در نسخه موبایل پرتفوی ایزی تریدر

نمای کلی پرتفوی ایزی تریدر (نسخه موبایل) در تصویر زیر قابل مشاهده است. در ادامه مطلب با میانبرهای کاربردی و مهم این بخش آشنا خواهید شد.

نسخه موبایل پرتفوی ایزی تریدر

روش میانبر خرید و فروش سهم

گاهی اوقات ممکن است که پس از بررسی وضعیت دارایی‌های پرتفوی خود، تصمیم بگیرید که نمادی را بفروشید یا با خرید مجدد، تعداد سهم خود را افزایش دهید.

برای خرید یا فروش سریع‌تر دارایی‌های پرتفوی، کافی است نماد مدنظر را به سمت چپ بکشید (scroll کنید) تا مطابق تصویر زیر، دو گزینه «خرید» و «فروش کل دارایی» به نمایش دربیایند.

روش میانبر خرید و فروش سهم

با انتخاب هر یک از این ۲ گزینه، به صفحه جزئیات نماد منتقل شده و پنجره سفارش‌گذاری را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله، تنها نیاز است تا تعداد سهم، قیمت و اعتبار معامله را مشخص و سفارش خود را ارسال کنید.

در هنگام ثبت سفارش فروش، کل دارایی شما در بخش تعداد درج می‌شود و در صورت تمایل، می‌توانید تعداد سهم را تغییر دهید. مطابق تصویر زیر، تعداد کل دارایی شما با عنوان «دارایی فعلی»، در زیر کادر تعداد قابل مشاهده است.

خرید و فروش سهم

ثبت یادداشت و هشدار درون برنامه‌ای از طریق پرتفوی

با کشیدن (Scroll) نام نماد به سمت راست، امکان یادداشت‌گذاری یا تنظیم هشدار شرطی درون‌برنامه‌ای را خواهید داشت.

ثبت یادداشت و هشدار درون برنامه‌ای از طریق پرتفوی
  • یادداشت

به کمک یادداشت‌ها، شما می‌توانید تحلیل‌های خود در بازه‌های زمانی مختلف، استراتژی‌های معاملاتی و اهداف قیمتی مدنظر را برای نمادهای خود ثبت کرده و در زمان نیاز، به آن‌ها مراجعه کنید. پس از انتخاب گزینه «یادداشت» به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید. مطابق تصویر زیر، می‌توانید در این صفحه یادداشت خود را بنویسید و برای ثبت آن، بر روی علامت مثبت سبز رنگ کلیک کنید.

افزودن یادداشت
  • هشدار شرطی درون برنامه‌ای

با ثبت هشدار درون برنامه‌ای، این امکان را خواهید داشت که حتی در صورت کمبود زمان برای رصد مداوم بازار، از تغییرات مدنظر برای نمادهای خود مطلع شوید. پس از کلیک بر روی گزینه «هشدار»، مطابق تصویر زیر وارد بخش هشدار درون برنامه‌ای خواهید شد.

برای ثبت هشدار جدید، علامت «زنگوله» در بالای صفحه را انتخاب کنید. همچنین مطابق تصویر زیر، با کلیک بر روی گزینه «افزودن هشدار به این نماد» نیز به پنجره ثبت هشدار هدایت خواهید شد. در این صفحه، باید شروط مدنظر را انتخاب و بر روی گزینه «ثبت هشدار» کلیک کنید.

ثبت هشدار شرطی درون برنامه‌ای

میانبرها در نسخه دسکتاپ پرتفوی ایزی تریدر

برای دسترسی سریع‌تر به امکانات ایزی تریدر در نسخه دسکتاپ، باید بر روی نماد مدنظر خود در پرتفوی، کلیک راست کنید. سپس مطابق تصویر زیر، فهرستی از میانبرها به نمایش در می‌آیند. در نسخه دسکتاپ نیز مشابه نسخه موبایل، امکان ثبت سفارش خرید یا فروش،‌ افزودن هشدار و ثبت یادداشت از طریق میانبرها را دارید.

همچنین در بخش پرتفوی، دسترسی سریع و آسانی به نمودار عمق بازار نمادها، نمودار قیمتی در ایزی چارت و اطلاعات این نمادها در سایت‌های کدال و TSE دارید. با کلیک بر روی گزینه «افزودن به دیده‌بان» نیز می‌توانید نمادها را به دیده‌بان مدنظر خود اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه اطلاعات پرتفوی ایزی تریدر

میانبرها در نسخه دسکتاپ پرتفوی ایزی تریدر

برای آشنایی بیشتر با قابلیت‌های این بخش، مطلب «پرتفوی در ایزی تریدر» را مطالعه کنید.

برچسب‌ها:
مهران شجاعی کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
طیبه آذرآئین

سلام من یک سهم ازپذیره نویسی هافکرکنم باشه .که خریداری کردم.ولی درپرتفوی بنده نیست.یادم هم نمیادچی بوده.حالا بایدچکارکنم.

کارگزاری مفید

در سامانه ذینفعان (اگر سجام ثبت‌نام کامل باشد، برای بار اول گزینه ثبت‌نام را انتخاب کنید.) بخش دارا باید چک کنید که سهم موجود و کد بورسی با آنچه که در کارگزاری دارید، یکسان باشد سپس برای انتقال دارایی باید تغییر کارگزار ناظر را از سامانه ایزی تریدر اربیس بخش سایر ثبت کنید تا بعد از دو روز کاری به پرتفوی شما منتقل شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله «تغییر کارگزار ناظر در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)»‌ را مطالعه نمایید.