معرفی پرتفوی در ایزی تریدر
زمان مطالعه 10 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید 52685
سطح مبتدی

معرفی پرتفوی و عملکرد ایزی تریدر

پرتفوی یا پرتفولیو (Portfolio) به معنای سبد سهام است و نشان‌دهنده کلیه دارایی شما از جمله سهام‌، اوراق درآمد ثابت، حق تقدم و سایر انواع اوراق بهادار می‌باشد. در سامانه معامله ایزی تریدر بخش پرتفوی به دو قسمت با نام‌های پرتفوی و عملکرد از یکدیگر تفکیک می‌شوند.

 پرتفوی

پرتفوی(پرتفوی سپرده‌گذاری) نشان‌دهنده دارایی واقعی شما در بورس اوراق بهادار نزد کارگزاری مفید است. به این معنا که وجود سهم در این بخش نشان‌دهنده مالکیت شما بر آن است.

عملکرد

عملکرد صرفا یک ماشین حساب برای محاسبه سود و زیان است. به بیان دیگر این ابزار فقط برای کمک به محاسبات سرمایه‌گذار، در ایزی‌تریدر قرار گرفته است و نشان‌دهنده دارایی مشتری نیست. لذا توصیه می‌شود ملاک تصمیم‌ گیری خود را تنها پرتفوی (سبدبان) قرار دهید.

برای مشاهده این دو بخش در ایزی تریدر، مطابق تصویر زیر عمل کنید:

در نوار بالای صفحه، اگر بر روی “پرتفوی” کلیک کنید پرتفوی خود را مشاهده خواهید کرد و اگر بر روی “عملکرد” کلیک کنید، عملکرد خود را مشاهده خواهید نمود.

بخش پرتفوی

بخش سبد دارایی یا پرتفوی

در جدول این بخش می‌توانید تمام دارایی حقیقی خود را به همراه اطلاعات تکمیلی زیر مشاهده بفرمایید:

 • دارایی: در این بخش تعداد دارایی خود از هر یک از نمادها را مشاهده می‌فرمایید.
 • ارزش فعلی: نشان دهنده حاصل ضرب تعداد سهام در قیمت روز دارایی است.
 • تعداد معاملات: تعداد معامله های انجام شده در همان روز، در این بخش قابل مشاهده است.
 • حجم معاملات: تعداد سهم‌های معامله شده در همان روز، در این بخش قابل مشاهده است.
 • ارزش معاملات: ارزش سهم‌های معامله شده در همان روز، در این بخش قابل مشاهده است.
 • حجم مبنا: حداقل میزان حجمی که سهم در روز معاملاتی باید معامله شود تا تمام تغییرات در تعیین قیمت پایانی لحاظ شود، از این قسمت قابل مشاهده است.
 • آخرین قیمت: آخرین قیمتی که بر روی آن معامله انجام شده است.
 • اولین قیمت: اولین قیمتی که بر روی آن معامله انجام شده است.
 • قیمت پایانی: میانگین وزنی قیمت‌های معامله شده، با توجه به حجم هر یک از آنها است. قیمت پایانی، قیمت صفر روز معاملاتی بعدی نماد است 
 • حجم تقاضا: نشان دهنده حجم سفارش خرید در بالاترین قیمت است.
 • قیمت تقاضا: نشان دهنده بالاترین قیمت پیشنهادی خرید توسط خریداران است.
 • قیمت عرضه: نشان دهنده پایین ترین قیمت پیشنهادی فروش توسط فروشندگان است.
 • حجم عرضه: نشان دهنده حجم سفارش فروش در پایین ترین قیمت است.
 • درصد از پرتفوی: این بخش نشان دهنده این است که هر نماد چه میزان از کل پرتفوی شما را تشکیل میدهد.
 • خرید/فروش: با فعال کردن این گزینه دسترسی سریع برای ارسال سفارش خرید و فروش اضافه می گردد.

ویرایش پرتفوی و عملکرد

همچنین در نوار پایین این صفحه، اطلاعات زیر موجود است:

پرتفوی و عملکرد
 • تعداد نماد: تعداد نمادهای موجود در پرتفوی شما در این بخش قابل مشاهده است.
 • پرتفوی: برابر است با حاصل جمع ارزش روز دارایی‌های شما
 • دارایی کل: برابر است با حاصل جمع پرتفوی و موجودی نقد حسابتان (همان قدرت خرید)

توجه داشته باشید پرتفوی سپرده گذاری یک روز کاری بعد از انجام معامله به روز رسانی می شود به طور مثال اگر سهمی را چهارشنبه خرید نمایید در اولین روز کاری آینده یعنی شنبه خواهید دید.

عملکرد در ایزی‌تریدر

همان طور که گفته شد، عملکرد صرفا ابزاری برای کمک به محاسبات سود و زیان سرمایه‌گذار بوده و نشان‌دهنده دارایی نیست. بنابراین کاربران نباید عملکرد را ملاک تصمیم‌ گیری خود قرار دهند. در ادامه با جزئیات این بخش آشنا خواهیم شد.

عملکرد در ایزی‌تریدر

در جدول این بخش می‌توانید میزان سود و زیان هر یک از دارایی‌های خود را مشاهده بفرمایید. اطلاعات موجود در این جدول عبارت‌اند از:

 • دارایی: در این بخش تعداد دارایی خود از هر یک از نمادها را مشاهده می‌فرمایید.
 • سر به سر: در هنگام خرید و فروش سهام در بورس ایران، درصدی کارمزد از شما گرفته می‌شود. از این رو اگر سهامی را در قیمت مشخصی خریداری کنید و مجدد در همان قیمت به فروش برسانید، به اندازه مجموع مبلغ کارمزد معامله خرید و فروش زیان کرده‌اید. این بخش، قیمتی را به نمایش می‌گذارد که اگر در آن قیمت، سهام خود را به فروش برسانید نه سودی کرده‌اید و نه متحمل زیانی شده‌اید.
 • آخرین قیمت: آخرین قیمتی که بر روی آن معامله انجام شده است.
 • قیمت پایانی: میانگین وزنی قیمت‌های معامله شده، با توجه به حجم هر یک از آنها است. قیمت پایانی، قیمت صفر روز معاملاتی بعدی نماد است 
 • ارزش فعلی: نشان دهنده حاصل ضرب تعداد سهام در قیمت روز دارایی است.
 • درصد سود (زیان) فعلی: با توجه به قیمت روز نماد و قیمتی که در آن اقدام به خرید سهام آن کرده‌اید، درصد سود (زیان) شما را مشخص می‌کند.
 • سود (زیان) فعلی: میزان کل سود (زیان)، با توجه قیمت روز، قیمت خرید و میزان دارایی شما از آن نماد؛ در این بخش به صورت مبلغ ریالی محاسبه می‌گردد.
 • سود مجمع: در صورتی که سود مجمع به نمادی تعلق گیرد، در این بخش قابل مشاهده خواهد بود.
 • بهای تمام شده: منظور مبلغ کل پرداختی شما بابت معامله خرید شامل ارزش خرید + کارمزد خرید می باشد
 • میانگین خرید: در این ستون با توجه به خرید هایی که کاربر با قیمت های مختلف انجام داده است ، قیمت میانگین خرید به صورت وزنی و با در نظر گرفتن میزان سهام موجود محاسبه می گردد.یعنی به شما نمایش می دهد قیمت خرید هر سهم موجود شما به صورت خالص چقدر می باشد میانگین قیمت خرید هر سهم از تقسیم بهای تمام شده بر تعداد سهم خریداری شده بدست می آید.
 • سود و زیان گذشته: نشان دهنده میزان سود و یا زیان کسب شده بعد از سهام فروش رفته می باشد که از ارزش سهام فروش رفته منهای قیمت تمام شده سهم خریداری شده بدست می آید
 • سود و زیان کل: میزان سود و زیان نهایی دارایی را با توجه به سود و زیان کسب شده از فروش + سود حاصل از مجمع تقسیم سود + سود یا زیان لحظه ای مانده دارایی را نشان می دهد.

نکته‌ای که بهتر است بدانید

اگر گزینه «گزارش عملکرد» در حالت غیر فعال باشد، اطلاعات مربوط به دارایی‌هایی را مشاهده می‌کنید که هم اکنون در پرتفوی (سبدبان) شما قرار دارند. در صورتی که گزینه «گزارش عملکرد» را در حالت فعال قرار دهید، اطلاعات سود و زیان تمام معاملات گذشته خود را نیز مشاهده خواهید کرد. برای درک بهتر موضوع به مثال زیر توجه نمایید.

فرض کنید در سال گذشته معاملات متعددی بر روی نماد فولاد انجام داده‌اید و ۱۰ میلیون تومان سود کسب کرده‌اید. در انتهای سال ۹۸ تمام سهام فولاد خود را فروخته و مجددا در فروردین ماه ۹۹ از این نماد را خریداری می‌کنید. پس از گذشت دو ماه، ۳ میلیون تومان دیگر سود کسب می‌کنید. حال اگر در بخش عملکرد، گزینه «گزارش عملکرد» را در حالت غیر فعال قرار دهید، عدد ۳ میلیون تومان را به عنوان سود مشاهده خواهید کرد و اگر در حالت فعال قرار دهید، عدد ۱۳ میلیون تومان را به  عنوان سود کل مشاهده خواهید کرد.

مغایرت در بخش عملکرد و نحوه اصلاح آن

در دو حالت شما مغایرتی میان بخش عملکرد و دارایی‌های در سبد(پرتفوی) مشاهده خواهید کرد:

۱- سهام در پرتفوی وجود داشته باشد، ولی در بخش عملکرد نباشد.

پیش از بررسی دلایل این حالت لازم است یادآور شویم که عملکرد صرفاً یک ماشین حساب می‌باشد. از این رو وجود یا عدم وجود یک دارایی در آن، نشان‌دهنده دارایی واقعی شما نخواهد بود. موارد زیر از جمله اصلی‌ترین دلایل این اتفاق می‌باشند:

 • سهامی را پیش از ورود به کارگزاری مفید خریداری کرده باشید

اگر سهامی را در کارگزاری دیگری خریداری کرده باشید و سپس آن را با «تغییر کارگزار ناظر»، به مفید منتقل کنید، آن سهام در پرتفوی شما قابل رویت، ولی در بخش عملکرد غیرقابل مشاهده خواهد بود.

 • اختلال سامانه

در برخی موارد ممکن است به دلیل وجود اختلال در سامانه، سهام خریداری شده در بخش عملکرد قابل رویت نباشد.

روش یکسان کردن پرتفوی وعملکرد در این حالت

برای یکسان ساختن پرتفوی و عملکرد، لازم است به صورت دستی اقدام به ثبت یا حذف سهام در بخش عملکرد نمایید. برای ثبت به سادگی مطابق تصویر زیر بر روی گزینه «افزودن تراکنش دستی» کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه «افزودن تراکنش دستی»، پنجره‌ای نمایان می‌گردد. در این صفحه لازم است نماد، تاریخ خرید سهم، تعداد خریداری شده و قیمت را وارد کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات، با کلیک بر روی گزینه ثبت، این سهام به عملکرد شما افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است که برای اطلاعات خرید سهام خود در صورتی که سهم مورد نظر را در کارگزاری مفید خرید کرده باشید می توانید با مراجعه به گردش حساب خود به دست آورید.  

روش یکسان کردن پرتفوی وعملکرد

برای حذف تراکنش نیز می‌توانید مشابه تصویر زیر مراحل را دنبال کنید.

۲- سهام در عملکرد وجود داشته باشد، ولی در پرتفوی نباشد.

ابتدا به بررسی دلایل این حالت می‌پردازیم. موارد زیر از جمله اصلی ترین دلایل این اتفاق می‌باشند:

 • کارگزار ناظر سهام خریداری شده، کارگزاری دیگری باشد

در این حالت پس از خرید، آن سهام به حسابتان نزد کارگزار ناظر منتقل خواهد شد و در پرتفوی کارگزاری مفید شما قرار نمی گیرد.برای انتقال سهام خود به سبدبان یا پرتفوی مفید می بایست اقدام به ثبت تغییر کارگزار ناظر نمایید.

 • کد بورسی غیر فعال  داشتن

کد بورسی در واقع همان شناسه کاربری مشتریان در بازار سهام است که همچون کد ملی برای هر شخصی کاملاً منحصر به فرد است. اما در برخی موارد ممکن است یک شخص، دارای دو کد بورسی باشد:

 1. زمانی که شخص از سالیان خیلی قبل دارای کد بورسی بوده و اکنون مجدد اقدام ثبت نام و دریافت کد بورسی نماید.
 2. شخص اطلاعات شناسنامه خود را تغییر دهد.

در این حالت برای اضافه شدن سهم مورد نظر به سبدبان یا پرتفوی کارگزاری مفید پس از اطمینان از داشتن دارایی در سبدبان درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه نیاز است اقدام به تجمیع کد نمایید. 

 • نشستن سهام جایزه:
  در بخش عملکرد، سهام جایزه ممکن است زودتر از اعمال آن توسط امور سهامداران شرکت به پرتفو یا سبدبان شما نمایش داده شود در این صورت باد منتظر باشید تا توسط امور سهامداران شرکت سهام جایزه را اعمال کند و دو در پرتفوی شما قرار گیرد.
  شما می توانید اطلاعیه تصمیمات هیئت ‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه سهم خود را در سایت کدال مشاهده کنید
 • ابطال معاملات توسط هسته

گاهی اوقات ممکن است معاملات توسط هسته ابطال شود. در این حالت سهام خریداری شده از پرتفوی حذف شده و مبلغ پرداختی به قدرت خریدتان افزوده می‌شود. در این حالت نیز ممکن است بخش عملکرد به روز نگردد.در این حالت باید سهم مذکور از عملکرد به طور دستی حذف شود 

روش یکسان کردن پرتفوی و عملکرد در این حالت

ابتدا لازم است توضیحاتی در خصوص ساختار بورس ایران بیان گردد. در ایران بیش از صد کارگزاری مشغول به فعالیت هستند. زمانی که یک مشتری سهامی را معامله می‌کند، ممکن است طرف دیگر معامله در هر یک از این ۱۰۷ کارگزاری قرار داشته باشد. با توجه به پیچیده شدن معاملات و افزایش احتمال خطا، نهادی به عنوان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در ساختار بورس ایران طراحی شده است.

امور مربوط به ثبت، نگهداری و انتقال مالکیت اوراق بهادار و همچنین تسویه وجوه معاملات بر عهده این شرکت قرار گرفته است. در واقع تمام دارایی مشتریان در این شرکت ثبت شده است و کارگزاری‌ها، تنها این اطلاعات را به نمایش می‌گذارند.

از این رو توصیه می‌گردد در صورت مشاهده مغایرت در دارایی خود، ابتدا به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه  مراجعه کرده و دارایی واقعی خود را مشاهده نمایید. اگر سهامی در آنجا وجود داشت که کارگزار ناظر آن مفید نبود، با ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر می‌توانید آن را به مفید منتقل نمایید.

همچنین در صورتی که سهام مورد نظر خود را در آنجا مشاهده نکردید، در حالی که اطمینان دارید آن سهام را خریداری کرده‌اید، به احتمال زیاد مشکلاتی نظیر دو کد بورسی بودن رخ داده است. از این رو توصیه می‌گردد با پشتیبانی درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه  تماس گرفته تا مشکلتان پیگیری شود.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
48 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
شهلا مدیری

مطالب بسیار مفید واقع شد و ممنون از زحمات کارگزاری مفید

کارگزاری مفید

با سلام
همراهی شما باعث افتخار ماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما

مسعود

با سلام …تو قسمت عملکرد ایزی تریدر همچین قسمتی مبنی بر اضافه کردن دستی وجود ندارد ؟؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت استفاده از گزینه‌ “افزودن تراکنش دستی” می‌بایست از سامانه‌های آنلاین تحت وب کارگزاری مفید استفاده نمایید و طبق توضیحات ارائه شده در همین مقاله اقدام نمایید.

سجاد

با سلام و آرزوی سلامتی
سود مجمع که مربوط به سالهای قبل بوده رو دریافت کردیم و میخوام برای سالهای قبل رو توی ایزی تریدر نشون نده و فقط سود مجمع جدید رو نشون بده.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

کارگزاری مفید

با سلام
در صورت تخصیص سود مجمع به هر سهم، سود مجمع نماد مربوطه در ستون «سود مجمع» قسمت عملکرد سامانه «ایزی‌تریدر» اضافه خواهد شد.
در نظر داشته باشید، این اطلاعات قابل حذف و ویرایش نمی‌باشند. لذا امکان حدف سود‌های مجمع پیشین از این قسمت وجود نخواهد داشت.
همچنین می‌توانید با مراجعه به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه، از قسمت «گزارش سود‌های تعلق گرفته از سال 96 به بعد» در بخش«دارا» سود تعلق‌گرفته را مشاهده نمایید.

محمدرضایی

باسلام بنده یک ماه هست که سهمی را خریده ام اما در عملکردهست ولی در پرتفو نه!همچنین
تعداد سهام صفر نشان داده میشود و در درگاه یکپارچه ذینفعان نیزاسم ان سهم نیست!!بایدچیکارکنم؟

کارگزاری مفید

با سلام
می‌توانید جهت بررسی دقیق‌تر از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه روز و همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

مریم

سلام خسته نباشید یک سهم منم پرتفوی و عملکردش بالانس نبودش درقسمت عملکرد سهم پاک کردم دوباره اضافه کردم ولی سود مجمع که بهم تعلق گرفته بود دیگه در قسمت عملکرد نمایش داده نشد مشکلی که از این بابت سود تقسیمی ایجاد نمیشود؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
درصورتی که در زمان برگزاری مجمع سهامدار شرکت موردنظر بوده‌اید، مشمول سود مجمع شده‌اید.
لازم به ذکر است با ویرایش عملکرد، جهت دریافت سود مجمع دچار مشکل نخواهید شد.
جهت اطمینان از سود مجامع گذشته می‌توانید به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه مراجعه نمایید.
زمان و نحوه پرداخت سود مجمع توسط شرکت مربوطه تعیین و معمولاً به روش‌های زیر انجام می‌شود:
الف) مراجعه سهامداران در زمان تعیین‌شده به بانک تعیین‌شده و ارائه مدارک هویتی و دریافت سود نقدی،
ب) واریز سود نقدی سهامدارانی که احراز هویت سجام را انجام داده‌اند، به همان شماره‌حسابی که سهامداران در سامانه سجام معرفی کرده‌اند.
جهت اطلاع از زمان‌بندی و نحوه واریز سود مجمع، آگهی “زمان‌بندی پرداخت سود مجمع” را برای نماد مدنظر در سایت “کدال” بررسی نمایید و در صورت نیاز به بررسی دقیق‌تر با امور سهامداری شرکت در ارتباط باشید.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌ “نکاتی مهم درباره سود سهام شرکت‌ها” را مطالعه نمایید.

رضا

سلام، در سهم دی پس از افزایش سرمایه تعداد سهامم در پرتفوی 57375 سهم شد و در قسمت تعداد، نمایش داده می شود اما در قسمت عملکرد فقط 2720 سهم برای خرید و فروش نمایش داده می شود.
چطوری میتوان این سهم (پرتفوی، عملکرد) رو با هم ادغام کرد.
اگه در این زمینه، این بنده حقیر رو راهنمایی بفرمایید یک دنیا ممنون میشم.
با تشکر فراوان

کارگزاری مفید

با سلام
ملاک دارایی پرتفوی سپرده‌گذاری بوده و عملکرد میزان سود و ضرر شما را نشان می‌دهد و صرفا جهت انجام محاسبات می‌باشد. لازم به ذکر است، عملکرد قابلیت ویرایش، حذف و افزودن نماد را دارد. جهت افزودن نماد مورد نظر به عملکرد می‌بایست از نسخه‌های تحت وب سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید وارد «عملکرد» شده و گزینه «افزودن تراکنش دستی» را انتخاب نمایید.

رضا

سلام، در سهم دی پس از افزایش سرمایه تعداد سهامم در پرتفوی 57375 سهم شد و در قسمت تعداد، نمایش داده می شود اما در قسمت عملکرد فقط 2720 سهم برای خرید و فروش نمایش داده می شود.
چطوری میتوان این سهم (پرتفوی، عملکرد) رو با هم ادغام کرد.
اگه در این زمینه، این بنده حقیر رو راهنمایی بفرمایید یک دنیا ممنون میشم.
با تشکر فراوان

کارگزاری مفید

با سلام
پرتفوی ‌سپرده‌گذاری ملاک دارایی شما بوده و عملکرد صرفا جهت محاسبات میزان سود و ضرر شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همچنین عملکرد قابلیت ویرایش، حذف و افزودن نماد را دارد.
با توجه به اینکه تعداد نماد مورد نظر در قسمت “عملکرد” شما کمتر از تعداد دارایی شما در پرتفوی سپرده‌گذاری می‌باشد، جهت افزودن نماد مذکور به این قسمت، از طریق نسخه‌های تحت وب سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید وارد بخش “عملکرد” شده و از گزینه “افزودن تراکنش دستی” استفاده نمایید.
سپس اطلاعات تراکنش شامل نام نماد، تاریخ خرید سهم، تعداد خریداری شده و قیمت خرید را وارد و ثبت کنید.
در صورتی که نماد مورد نظر را از طریق کارگزاری مفید خریداری کرده‌اید، جهت دسترسی به اطلاعات تراکنش مد‌نظر، می‌توانید به “گردش حساب” سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مراجعه نمایید.
در غیر این صورت می‌توانید اطلاعات مورد نظر را از کارگزار قبلی یا با مراجعه به سامانه‌ی ذینفعان بازار سرمایه‌ در قسمت “گزارش گردش معاملات” مشاهده نمایید.

مجید

با سلام
مدت هاست که گزارش عملکرد یا به عبارتی معاملات گذشته بنده در ایزی تریدر و همچنین در مفید آنلاین نمایش داده نمی شود. علت چیست و چکار باید بکنم؟ چرا پاسخ بنده را نمی دهید؟؟!!!!

کارگزاری مفید

با سلام
می‌توانید در قسمت “گردش حساب” سامانه‌های آنلاین معاملاتی کارگزاری مفید، تاریخچه گردش مالی خود را در یک بازه زمانی مشخص مشاهده نمایید.
در این بخش گزارش‌های واریز وجه، برداشت وجه، سود صندوق سرمایه گذاری حامی و سند حسابداری تمامی خرید و فروش های انجام شده که باعث تغییر در مانده و قدرت خرید شده است، نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، برای هر یک از موارد این صفحه شرح مختصری نیز گزارش‌شده است. با انتخاب گزینه جستجوی پیشرفته نیز می‌توانید نحوه نمایش گردش حساب، نوع تراکنش و محدوده زمانی را ویرایش کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌های‌ “قدرت خرید و گردش حساب” را مطالعه نمایید.

محمد

سلام من سهمی رو خریدم توی پرتفوی نشون میده ولی در عملکرد نیست!چیکار کنم توی قسمت عملکرد اون سهم رو نشون بده؟؟ممنونم

کارگزاری مفید

با سلام
پرتفوی سپرده‌گذاری ملاک دارایی شما بوده و عملکرد میزان سود و ضرر شما را نشان می‌دهد و قابلیت ویرایش، حذف و افزودن نماد را دارد.
جهت افزودن نماد به عملکرد از طریق نسخه‌ی تحت وب سامانه‌‌ی ایزی‌تریدر وارد بخش “عملکرد” شده و از گزینه “افزودن تراکنش دستی” استفاده نمایید.
سپس اطلاعات تراکنش شامل نام نماد، تاریخ خرید سهم، تعداد خریداری شده و قیمت خرید را وارد و ثبت کنید.
در صورتی که نماد مورد نظر را از طریق کارگزاری مفید خریداری کرده‌اید، جهت دسترسی به اطلاعات تراکنش مد‌نظر، می‌توانید به “گردش حساب” سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مراجعه نمایید.
در غیر این صورت می‌توانید اطلاعات مورد نظر را با مراجعه به “درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه ” در قسمت “گزارش گردش معاملات” مشاهده نمایید.

شمس الله رضایی

توضیحات کامل بودسپاسگزارم 🙏🙏🙏

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما مایه افتخار ماست. با تشکر از همراهی شما