پرتفوی و عملکرد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) 

زمان مطالعه: 10 دقیقه
انتشار ۱۹ مهر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 112757
سطح مبتدی

دسترسی سریع‌تر به مطالب:

پرتفوی یا پرتفولیو (Portfolio) به معنای سبد سهام است و نشان‌دهنده کلیه دارایی‌های شما از جمله سهام‌، اوراق درآمد ثابت، حق تقدم و سایر اوراق بهادار می‌شود. در سامانه معاملاتی ایزی تریدر نسخه اربیس، بخش پرتفوی به دو قسمت با نام‌های پرتفوی و عملکرد از یکدیگر تفکیک شده‌اند. 

پرتفوی در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

پرتفوی (سبدبان یا پرتفوی سپرده‌گذاری در سامانه مفید آنلاین) هر شخص نشان‌دهنده دارایی واقعی آن شخص در بورس اوراق بهادار نزد کارگزاری مفید است. تمامی دارایی‌های فعال و قابل معامله شما که نام کارگزاری مفید به عنوان کارگزار ناظر آن‌ها ثبت شده باشد، در بخش پرتفوی به نمایش در می‌آیند. با استفاده از اطلاعات موجود در بخش پرتفوی، می‌توانید وضعیت دارایی خود را به صورت کامل رصد کنید.

عملکرد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

عملکرد در ایزی‌ تریدر نسخه جدید (اربیس) به عنوان ابزاری برای کمک به محاسبه سود و زیان شما طراحی شده است. به بیان دیگر این ابزار مانند یک ماشین حساب، شمایی کلی از عملکرد سرمایه‌گذاری افراد را نشان می‌دهد. بنابراین لازم به ذکر است عملکرد نشان‌دهنده قطعی دارایی مشتری نیست و توصیه می‌شود اطلاعات بخش پرتفوی را ملاک تصمیم‌‌گیری خود قرار دهید.

برای مشاهده هر یک از بخش‌های «پرتفوی» یا «عملکرد» در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، کافیست نام گزینه مدنظر را در نوار بالای صفحه انتخاب کنید.

پرتفوی در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) چه اطلاعاتی را به ما می‌دهد؟

شما می‌توانید تمام دارایی‌های حقیقی خود در کارگزاری مفید را به همراه اطلاعات تکمیلی آن‌ها در این بخش طبق تصویر زیر مشاهده کنید:

 • دارایی

 در این بخش تعداد دارایی‌های خودتان را در هر نماد می‌توانید مشاهده کنید. 

 • ارزش فعلی

نشان دهنده حاصل ضرب تعداد سهام در قیمت روز دارایی است. همچنین با مراجعه به بخش تنظیمات پرتفوی، این امکان را دارید تا مبنای محاسبه ارزش فعلی را بر اساس «قیمت پایانی» یا «آخرین قیمت» انتخاب کنید.

 • تعداد معاملات

در این بخش تعداد معامله‌های انجام شده در همان روز قابل مشاهده است.

در این بخش تعداد سهم‌های معامله شده در همان روز قابل مشاهده است.

 • ارزش معاملات

ارزش سهم‌های معامله شده در همان روز، در این بخش قابل مشاهده است.

حداقل میزان حجمی که سهم در روز معاملاتی باید معامله شود تا تمام تغییرات در تعیین قیمت پایانی لحاظ شود، در این قسمت قابل مشاهده است.

 • آخرین قیمت

 آخرین قیمتی که بر روی آن معامله انجام شده است.

 • اولین قیمت

 اولین قیمتی که بر روی آن معامله انجام شده است.

 • قیمت پایانی

میانگین وزنی قیمت‌های معامله شده، با توجه به حجم هر یک از آن‌ها است. قیمت پایانی، قیمت صفر روز معاملاتی بعدی نماد است. 

 • حجم تقاضا

نشان دهنده حجم سفارش خرید در بالاترین قیمت است.

 • قیمت تقاضا

نشان دهنده بالاترین قیمت پیشنهادی خرید توسط خریداران است.

 • قیمت عرضه

نشان دهنده پایین ترین قیمت پیشنهادی فروش توسط فروشندگان است.

 • حجم عرضه

نشان دهنده حجم سفارش فروش در پایین ترین قیمت است.

 • درصد از پرتفوی 

این بخش نشان دهنده این است که هر نماد چه میزان از کل پرتفوی شما را تشکیل میدهد.

 • خرید/فروش

با فعال کردن این گزینه، پنجره ارسال سفارش خرید و فروش به نمایش در‌آمده و دسترسی سریع‌تری برای ثبت سفارش بر روی نمادهای موجود در پتفوی خود خواهید داشت.

نحوه نمایش ستون‌ها در پرتفوی 

در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) شما می‌توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی در قسمت پرتفوی به شما نمایش داده شود و به اصطلاح نوع نمایش این اطلاعات را فیلتر کنید.

همچنین در نوار پایین این صفحه، اطلاعات زیر موجود است:

 • تعداد نماد

 تعداد نمادهای موجود در پرتفوی شما در این بخش قابل مشاهده است.

 • پرتفوی

پرتفوی شما برابر با حاصل جمع ارزش روز دارایی‌های شما است.

 • دارایی کل

دارایی کل شما برابر با حاصل جمع پرتفوی و موجودی نقد حسابتان (همان قدرت خرید) است.

توجه داشته باشید پرتفوی سپرده‌گذاری یک روز کاری بعد از انجام معامله به روز رسانی می‌شود. به عنوان مثال اگر سهمی را در روز چهارشنبه خریداری کنید، این نماد را در اولین روز کاری آینده یعنی شنبه در پرتفوی سپرده‌گذاری خود مشاهده خواهید کرد. 

امکانات بخش عملکرد

همان طور که گفته شد، عملکرد صرفا ابزاری برای کمک به محاسبات سود و زیان سرمایه‌گذار بوده و نشان‌دهنده داراییتان نیست. بنابراین شما نباید عملکرد را ملاک تصمیم‌‌گیری خود قرار دهید. در ادامه با جزئیات این بخش آشنا خواهید شد.

در جدول این بخش می‌توانید میزان سود و زیان هر یک از دارایی‌های خود را مشاهده کنید. اطلاعات موجود در این جدول عبارت‌اند از:

 • دارایی

 در این بخش تعداد سهام خود در هر یک از نمادها را مشاهده می‌کنید. این عدد نشان‌گر مجموع دارایی‎های قابل‌فروش و غیر قابل فروش (مثل سهام جایزه) است.

 • دارایی سپرده‌گذاری 

در قسمت دارایی سپرده‌گذاری می‌توانید تعداد سهام قابل فروش خود را مشاهده کنید.

 • سر به سر

در هنگام خرید و فروش سهام در بورس ایران، درصدی کارمزد از شما گرفته می‌شود. از این رو اگر سهامی را در قیمت مشخصی خریداری کنید و مجدد در همان قیمت بفروشید، به اندازه مجموع مبلغ کارمزد معامله خرید و فروش زیان کرده‌اید. این بخش، قیمتی را به شما نمایش می‌دهد که اگر در آن قیمت سهام خود را بفروشید، نه سودی کرده‌اید و نه متحمل زیانی شده‌اید و به عبارتی سر به سر می‌شوید.

 • آخرین قیمت

آخرین قیمتی که بر روی آن معامله انجام شده است.

 • قیمت پایانی

قیمت پایانی، قیمت صفر روز معاملاتی بعدی نماد است. 

 • ارزش فعلی 

نشان دهنده حاصل ضرب تعداد سهام در قیمت روز دارایی است.

 • سود (زیان) امروز 

در این قسمت با توجه به میزان تغییرات قیمتی نماد، سود یا زیان دارایی مانده امروز به علاوه سود یا زیان خرید روز جاری محاسبه می‌شود.

 • سود (زیان) دارایی فعلی

 میزان کل سود (زیان)، با توجه قیمت روز، قیمت خرید و میزان دارایی شما از آن نماد؛ در این بخش به صورت مبلغ ریالی محاسبه می‌شود.

 • سود (زیان) دارایی فروش رفته

در این بخش سود یا زیان تمام فروش‌های انجام‌شده با احتساب کارمزد فروش در آخرین دوره محاسبه می‌شود.

 • سود مجمع

 در صورتی که سود مجمع به نمادی تعلق بگیرد، در این بخش قابل مشاهده خواهد بود.

 • میانگین خرید 

در این ستون با توجه به خریدهایی که کاربر با قیمت‌های مختلف انجام داده است، قیمت میانگین خرید به صورت وزنی و با در نظر گرفتن میزان سهام موجود محاسبه می‌شود. به این معنی که شما متوجه می‌شوید قیمت خرید هر سهم‌تان به صورت خالص چقدر است. میانگین قیمت خرید هر سهم از تقسیم بهای تمام شده بر تعداد سهم خریداری شده بدست می‌آید.

یک نکته مهم

اگر گزینه «گزارش عملکرد» در حالت غیر فعال باشد، اطلاعات مربوط به دارایی‌هایی را مشاهده می‌کنید که هم اکنون در پرتفوی شما قرار دارند. در صورتی که گزینه «گزارش عملکرد» را در حالت فعال قرار دهید، اطلاعات سود و زیان تمام معاملات گذشته خود را نیز مشاهده خواهید کرد. برای درک بهتر موضوع به مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید در سال گذشته معاملات متعددی بر روی نماد فولاد انجام داده‌اید و ۱۰ میلیون تومان سود کسب کرده‌اید. در انتهای سال ۱۴۰۱ تمام سهام فولاد خود را فروخته و مجددا در فروردین ماه ۱۴۰۲ این نماد را خریداری می‌کنید. پس از گذشت دو ماه، ۳ میلیون تومان دیگر سود کسب می‌کنید. حال اگر در بخش عملکرد، گزینه «گزارش عملکرد» را در حالت غیر فعال قرار دهید، عدد ۳ میلیون تومان را به عنوان سود مشاهده خواهید کرد و اگر در حالت فعال قرار دهید، عدد ۱۳ میلیون تومان را به  عنوان سود کل مشاهده خواهید کرد.

گزارش عملکرد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

گزارش عملکرد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

مغایرت میان تعداد سهام موجود در پرتفوی و عملکرد

تنها در یک حالت تعداد دارایی شما در عملکرد متفاوت با پرتفوی خواهد بود و این مورد مربوط به زمانی است که سهام جایزه یا حق تقدم به شما تعلق گرفته و هنوز فرآیند افزایش سرمایه به اتمام نرسیده باشد. در یک فرآیند افزایش سرمایه بسته به نوع آن، سهام جایزه یا حق تقدم به شما تعلق می‌گیرد. تا زمانی که آگهی «ثبت افزایش سرمایه» در سایت کدال و بخش اطلاعیه‌های نماد یک شرکت درج نشده باشد، این سهام‌های جایزه یا حق تقدم‌ها (در صورت استفاده) به سهم اصلی تبدیل نمی‌شوند و قابل معامله نخواهند بود.

بخش «دارایی» در پرتفوی صرفا تعداد سهم‌‌هایی که را نشان می‌‌دهد که قابلیت معامله داشته باشند. در صورتی که سهام جایزه یا حق تقدم به شما تعلق گیرد، این تعداد در پرتفوی اضافه نخواهد شد اما به دارایی شما در عملکرد افزوده می‌شود.

برای رفع این مغایرت نیاز است تا اتمام فرآیند افزایش سرمایه منتظر بمانید تا این مغایرت در تعداد برای شما رفع شود. همچنین در نظر داشته باشید که وجود یا عدم وجود یک دارایی در پرتفوی عملکرد، نشان‌دهنده دارایی واقعی شما نیست و نیاز است تا در معاملات خود همواره پرتفوی (پرتفوی سپرده‌گذاری) را ملاک تصمیمات قرار دهید.

دلایل عدم مشاهده دارایی در پرتفوی

موارد زیر از جمله اصلی‌ترین دلایل این اتفاق هستند:

 • کارگزار ناظر سهام خریداری شده، کارگزاری دیگری باشد.

با توجه به اینکه یک سهم نمی‌تواند بیش از یک کارگزار ناظر داشته باشد، اگر یک نماد را از قبل در کارگزاری دیگری داشته داشته باشید و همان سهم را در کارگزاری مفید نیز خریداری کنید، این نماد را در پرتفوی خود مشاهده نخواهید کرد. در این حالت پس از خرید، آن سهام به حسابتان نزد کارگزار ناظر اولیه منتقل خواهد شد و در پرتفوی شما در کارگزاری مفید قرار نمی‌گیرد. در این مواقع در صورت تمایل، نیاز است تا با ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر اقدام به انتقال آن سهم به پرتفوی خود در کارگزاری مفید کنید.

 • داشتن کد بورسی غیر فعال

کد بورسی در واقع همان شناسه کاربری مشتریان در بازار سهام است که همچون کد ملی برای هر شخصی کاملاً منحصر به فرد است. اما در برخی موارد ممکن است یک شخص، دارای یک کد بورسی غیر فعال دیگر باشد یا به اصلاح دارای دو کد بورسی لقب گیرد:

۱. زمانی که شخص از سالیان قبل دارای کد بورسی بوده و اکنون مجدد اقدام به ثبت‌نام و دریافت کد بورسی می‌کند.

۲. شخص اطلاعات شناسنامه خود را تغییر دهد.

اگر در گذشته برگه سهامی به شما تخصیص داده شده است و یا آن را خریداری کرده‌اید، این احتمال وجود دارد که کد معاملاتی ثبت‌شده شما برای آن سهم متفاوت با کد بورسی سجامی شما باشد. در این حالت سهام مربوطه در سبد دارایی شما در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تعریف نمی‌شود و برای اضافه شدن سهم به پرتفوی کارگزاری مفید نیاز است تا ابتدا در درگاه یکپارچه ذینفعان اقدام به اصلاح مشخصات و تجمیع کد کنید تا پس از طی شدن روال، با درخواست تغییر کارگزار ناظر، نماد را منتقل کنید.

 • غیرقابل معامله بودن دارایی

در صورتی که دارایی شما غیر قابل معامله باشد، آن سهام در پرتفوی شما به نمایش در نمی‌آید. برای اطلاع دقیق از وضعیت نماد، با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان و بخش «گزارش دارایی» در سربرگ دارا، می‌توان تعداد نماد غیرقابل معامله را مشاهده کرد.

سوالات متداول

پرتفوی در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) چه اطلاعاتی را به مشتری می‌دهد؟

مشتریان می‌توانند تمام دارایی‌های حقیقی خود به همراه اطلاعات تکمیلی آن مثل تعداد، ارزش فعلی، حجم، ارزش و تعداد معاملات، حجم مبنا، اولین و آخرین قیمت، قیمت پایانی، قیمت و حجم تقاضا، قیمت و حجم عرضه و درصد از پرتفوی را در بخش پرتفوی مشاهده کنند.

آیا می‌توان اطلاعات درج شده در بخش عملکرد را مبنای محاسبات و تصمیم‌گیری خود قرار داد؟

عملکرد در واقع صرفا یک محاسبه‌گر (ماشین حساب) سود و زیان است و نباید برای مشتری به عنوان ملاک تصمیم‌گیری درباره دارایی مد نظر قرار بگیرد. 

آیا امکان مشاهده نتایج معاملات مربوط به دارایی‌هایی که در گذشته به فروش رساندیم نیز در این بخش وجود دارد؟

بله. با مراجعه به بخش عملکرد و انتخاب گزینه «گزارش عملکرد» از نوار بالا سمت چپ، سوابق مربوط به دارایی‌های قبلی شما نیز قابل مشاهده خواهد بود.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
145 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
شهلا مدیری

مطالب بسیار مفید واقع شد و ممنون از زحمات کارگزاری مفید

کارگزاری مفید

با سلام
همراهی شما باعث افتخار ماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما

جواد شادکام

برخی از دستورات انجام نمی گیرد شاید ما هنوز روش درست را یاد نگرفته باشیم. ” مفید ” برای من مفید بوده. سپاس

کارگزاری مفید

باسلام
از این‌که همراه ما هستید مفتخریم.

مسعود

با سلام …تو قسمت عملکرد ایزی تریدر همچین قسمتی مبنی بر اضافه کردن دستی وجود ندارد ؟؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بهره‌مندی از امکان «افزودن تراکنش دستی» می‌بایست از سامانه‌های آنلاین نسخه تحت وب کارگزاری مفید استفاده نمایید.

مرضیه

منم اینو مشکل دارم

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر امکان ثبت و یا حذف نماد در نسخه جدید ایزی‌تریدر (اربیس) بخش عملکرد وجود ندارد. لطفا منتظر بروزرسانی‌های بعدی بمانید.
در صورتی که مغایرتی در بخش عملکرد و پرتفوی سپرده گذاری وجود دارد، با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

سجاد

با سلام و آرزوی سلامتی
سود مجمع که مربوط به سال های قبل بوده رو دریافت کردم و میخواهم برای سال های قبل رو توی ایزی تریدر نشون نده و فقط سود مجمع جدید رو نشون بده.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

کارگزاری مفید

با سلام
در صورت تخصیص سود مجمع به هر سهم، سود مجمع نماد مربوطه در ستون «سود مجمع» قسمت عملکرد سامانه «ایزی‌تریدر» اضافه خواهد شد. در نظر داشته باشید، این اطلاعات قابل حذف و ویرایش نمی‌باشند. لذا امکان حدف سود‌های مجمع پیشین از این قسمت وجود ندارد. همچنین می‌توانید با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه، از قسمت «گزارش سود‌های تعلق گرفته از سال 96 به بعد» در بخش«دارا» سود مجمع تعلق‌گرفته را در بازه‌های زمانی متفاوت مشاهده نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
محمدرضایی

باسلام بنده یک ماه هست که سهمی را خریده ام اما در فقط عملکرد هست، در پرتفو نمایش داده نمی‌شود. همچنین
تعداد سهام صفر نشان داده میشود و در درگاه یکپارچه ذینفعان نیز اسم آن سهم نیست. بایدچیکارکنم؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی دقیق‌تر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
مریم

سلام خسته نباشید یک سهم منم پرتفوی و عملکردش بالانس نبودش درقسمت عملکرد سهم پاک کردم دوباره اضافه کردم ولی سود مجمع که بهم تعلق گرفته بود دیگه در قسمت عملکرد نمایش داده نشد مشکلی که از این بابت سود تقسیمی ایجاد نمیشود؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
درصورتی که در زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه که در آن سود مجمع مربوطه به تصویب رسیده است، سهامدار شرکت مورد نظر بوده‌اید، مشمول سود مجمع شده‌اید و با ویرایش عملکرد، جهت دریافت سود مجمع دچار مشکل نخواهید شد. جهت اطمینان از سود مجامع گذشته می‌توانید به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه مراجعه نمایید. جهت اطلاع از زمان‌بندی و نحوه واریز سود مجمع، آگهی «زمان‌بندی پرداخت سود مجمع» را برای نماد مد نظر در سایت کدال بررسی نمایید و در صورت نیاز به بررسی دقیق‌تر با امور سهامداری شرکت در ارتباط باشید.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «نکاتی مهم درباره سود سهام شرکت‌ها» را مطالعه نمایید.

رضا

سلام، در سهم دی پس از افزایش سرمایه تعداد سهامم در پرتفوی 57375 سهم شد و در قسمت تعداد، نمایش داده می شود اما در قسمت عملکرد فقط 2720 سهم برای خرید و فروش نمایش داده می شود.
چطوری میتوان این سهم (پرتفوی، عملکرد) رو با هم ادغام کرد.
اگه در این زمینه، این بنده حقیر رو راهنمایی بفرمایید یک دنیا ممنون میشم.
با تشکر فراوان

کارگزاری مفید

با سلام
پرتفوی ‌سپرده‌گذاری ملاک دارایی بوده و عملکرد صرفا جهت محاسبات میزان سود و ضرر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین عملکرد قابلیت ویرایش، حذف و افزودن نماد را دارد.
با توجه به اینکه تعداد نماد مورد نظر در قسمت «عملکرد» در سامانه «ایزی‌تریدر» کمتر از تعداد دارایی موجود در پرتفوی سپرده‌گذاری می‌باشد، جهت افزودن نماد مذکور به این قسمت، از طریق نسخه‌ی تحت وب سامانه‌ ایزی‌تریدر وارد بخش «عملکرد» شده و از گزینه «افزودن تراکنش دستی» استفاده نمایید. سپس اطلاعات تراکنش شامل نام نماد، تاریخ خرید سهم، تعداد خریداری شده و قیمت خرید را وارد و ثبت کنید.
در صورتی که نماد مورد نظر را از طریق کارگزاری مفید خریداری کرده‌اید، جهت دسترسی به اطلاعات تراکنش مد‌نظر، می‌توانید به «گردش حساب» سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مراجعه نمایید. در غیر این صورت می‌توانید جهت مشاهده سوابق نماد مربوطه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه‌ مراجعه نموده و قسمت «گزارش گردش معاملات» را بررسی نمایید.

مجید

با سلام
مدت هاست که گزارش عملکرد یا به عبارتی معاملات گذشته بنده در ایزی تریدر و همچنین در مفید آنلاین نمایش داده نمی شود. علت چیست و چکار باید بکنم؟ چرا پاسخ بنده را نمی دهید؟؟!!!!

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی اطلاعات تراکنش‌های پیشین خود در بخش «عملکرد» سامانه «ایزی‌تریدر» گزینه «گزارش عملکرد» را فعال نمایید. همچنین در بخش «پرتفوی لحظه‌ای» سامانه «آنلاین‌پلاس» با فعال‌سازی گزینه‌های «آخرین دوره» و «سهام مانده‌دار» امکان بررسی اطلاعات معاملات گذشته خود را خواهید داشت.

محمد

سلام من سهمی رو خریدم توی پرتفوی نشون میده ولی در عملکرد نیست!چیکار کنم توی قسمت عملکرد اون سهم رو نشون بده؟؟ممنونم

کارگزاری مفید

با سلام
پرتفوی سپرده‌گذاری ملاک دارایی شما بوده و عملکرد میزان سود و ضرر شما را نشان می‌دهد و قابلیت ویرایش، حذف و افزودن نماد را دارد.
جهت افزودن نماد به عملکرد از طریق نسخه‌ی تحت وب سامانه‌‌ی ایزی‌تریدر وارد بخش «عملکرد» شده و از گزینه «افزودن تراکنش دستی» استفاده نمایید. سپس اطلاعات تراکنش شامل نام نماد، تاریخ خرید سهم، تعداد خریداری شده و قیمت خرید را وارد و ثبت کنید.
در صورتی که نماد مورد نظر را از طریق کارگزاری مفید خریداری کرده‌اید، جهت دسترسی به اطلاعات تراکنش مد‌نظر، می‌توانید به «گردش حساب» سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مراجعه نمایید. در غیر این صورت می‌توانید اطلاعات مورد نظر را با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه در قسمت «گزارش گردش معاملات» مشاهده نمایید.

شمس الله رضایی

توضیحات کامل بود.
سپاسگزارم 🙏🙏🙏

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما مایه افتخار ماست. با تشکر از همراهی شما

میترا

سلام، من خیلی وقته که 322سهم توی سخوز دارم الان میخام “کل” 322تا رو بفروشم میزنه موجودی سهام کافی نیست، چیکار باید بکنم ؟

کارگزاری مفید

با سلام
پیغام خطای «موجودی سهام کافی نمی‌باشد» در شرایطی دریافت می‌شود که سهامدار در نماد مورد نظر در هنگام ارسال سفارش فروش به تعداد وارد شده، موجودی سهام نداشته و یا در آن نماد سفارش باز داشته باشد. بنابراین فروش آن سهم امکان‌پذیر نخواهد بود. توجه فرمایید که ملاک دارایی پرتفوی سپرده‌گذاری می‌باشد. در صورت لزوم با مراجعه به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه نسبت به مشاهده تعداد دارایی در نماد مورد نظر اقدام نمایید. در صورت مشاهده نماد موردنظر، می‌بایست تغییر کارگزار ناظر برای نماد موردنظر را از طریق سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید ثبت نمایید تا به پرتفوی سپرده‌گذاری شما اضافه و قابل معامله شود.
با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)