دریافت برگه سهم از درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۱۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید 26026
سطح مبتدی

دریافت برگه سهم از درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

برای انجام امور اداری و یا ثبت اطلاعات سهام خود ممکن است به دلایل مختلف مجبور به ارائه برگه سهم خود باشید. برای دریافت برگه سهم نیز می‌توانید از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه اقدام کنید.

متداول‌ترین حالتی که شما به برگه سهام خود نیاز دارید

 معمول ترین حالتی که شما به برگه سهام خود نیاز دارید مربوط به وام مسکن است. برای دریافت وام مسکن شما باید برگه سهام تسه و یا امتیاز تسهیلات مسکن خود را دریافت و به بانک تحویل دهید. در صورت نیاز به ممهور شدن برگه سهام می‌توانید به روش زیر برگه سهام خود را از درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه دانلود و چاپ نمایید و سپس به شعب کارگزاری مفید مراجعه نمایید. دریافت برگه سهم ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد که از جمله آن می‌توان به روند اداری ثبت سهام در شرکت‌ها اشاره کرد.

برای دریافت برگه سهم چه باید کرد؟

 برای دریافت برگه سهم باید به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه کنید. دقت داشته باشید برای ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه باید در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید و احراز هویت آن را نیز انجام داده باشید. در ادامه چگونگی دریافت برگه سهم از درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به صورت گام به گام مورد بررسی قرار گرفته است.

پس از ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه، به قسمت گزارش دارایی پنل کاربری خود مراجعه کنید.

برای دریافت برگه سهم چه باید کرد؟

در قسمت گزارش دارایی، دارایی شما در کلیه نمادهای معاملاتی به همراه کارگزار ناظر هر نماد نمایش داده می‌شود. در انتهای سطر مربوط به هر نماد و در ستون گواهی سهام، می‌توانید برگه سهام نماد مورد نظر خود را دانلود کنید.

برای دریافت برگه سهم چه باید کرد؟

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، هر برگه سهام شامل اطلاعاتی از جمله تاریخ، مشخصات هویتی سهامدار، تعداد سهام تحت مالکیت سهامدار، نام شرکت، نماد معاملاتی، ارزش اسمی هر ورقه و کل سرمایه ثبت شده شرکت است.

برای دریافت برگه سهم چه باید کرد؟
محمد فرخیان کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments