دسترسی به تمام سامانه‌های مفید از طریق حساب یکپارچه مفید
زمان مطالعه 4 دقیقه
انتشار ۱۴ تیر ۱۴۰۰
تعداد بازدید 208182
سطح مبتدی

دسترسی به تمام سامانه های مفید از طریق حساب یکپارچه مفید

 در حال حاضر برای سامانه‌های مفید آنلاین و همراه پلاس، امکان ورود هم از طریق نام کاربری و رمز عبور مختص این سامانه‌ها وجود دارد و هم از طریق حساب یکپارچه مفید. اما از ابتدای مهرماه، ورود به تمام سامانه‌های کارگزاری مفید ازجمله سامانه معاملاتی مفید آنلاین، فقط از طریق حساب یکپارچه مفید امکان پذیر است.

ورود با حساب یکپارچه مفید

توجه کنید از ابتدای مهر ماه تنها از طریق حساب یکپارچه مفید امکان ورود به سامانه آنلاین پلاس وجود خواهد داشت و نام کاربری و رمز سابق این سامانه غیر فعال خواهد شد.

نام کاربری و رمز عبور حساب یکپارچه مفید چیست؟

نام کاربری پیش‌فرض حساب یکپارچه مفید، کد ملی یا شماره همراه هر کاربر است. رمز عبور حسا‌ب‌ یکپارچه مفید نیز همان رمز عبوری است که هر کاربر در ابتدای فرآیند ثبت‌نام در کارگزاری مفید تعیین کرده است.

در صورتی که رمز عبور خود را نمی‌دانم، چه کار کنم؟

در صورتی که رمز عبور حساب یکپارچه مفید را فراموش کرده‌اید یا تابحال از حساب یکپارچه مفید استفاده نکرده‌اید و قصد استفاده از آن را دارید، کافی است اقدامات زیر را به صورت گام به گام انجام دهید.

گام اول

 در زمان ورود به یکی از سامانه‌ها مانند ایزی تریدر، گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» را انتخاب کنید.

گام اول برای ایجاد رمز عبور حساب یکپارچه مفید

گام دوم

در صفحه جدید، کد ملی و شماره همراه خود را که با آن در کارگزاری مفید ثبت‌نام کرده‌اید و کد امنیتی نمایش داده شده را در قسمت‌های تعیین شده وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

گام دوم برای ایجاد رمز عبور حساب یکپارچه مفید

توجه داشته باشید

چنانچه شماره همراه شما در حساب یکپارچه مفید ثبت نشده باشد، گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» را انتخاب کرده و شماره همراه خود را ثبت کنید.

 در این حالت، پس از وارد کردن کد ملی و شماره همراه، یکی از پیام‌های زیر نمایش داده می‌شود.

یا

در این صورت کافی است مطابق تصاویر فوق، روی «ادامه» یا «ثبت تلفن همراه» کلیک کنید. در مرحله بعد «دریافت اطلاعات از سجام» را انتخاب کنید.

اگر هنوز احراز هویت سجام را انجام نداده‌اید، می‌توانید به صورت رایگان از طریق مراجعه به reg.emofid.com احراز هویت سجام را انجام دهید.

سپس کد تاییدی که از طرف سامانه سجام به شماره همراهی که قبلا در این سامانه ثبت کرده‌اید پیامک می‌شود را وارد کنید.

با انجام این کار، شماره همراه شما که در سامانه سجام ثبت شده است، در حساب یکپارچه مفید نیز ثبت می‌شود و پیامی مطابق تصویر زیر نمایش داده می‌شود.

گام سوم

در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده در مرحله قبل، کد ۶ رقمی بازیابی رمز عبور کارگزاری مفید از طریق پیامک به شماره همراه شما ارسال می‌شود. سپس کد مربوطه را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

گام سوم برای ایجاد رمز عبور حساب یکپارچه مفید

گام چهارم

در آخرین مرحله باید رمز عبور جدید خود را تعیین کرده و آن را تایید کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور باید حداقل ۸ کاراکتر و شامل حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و عدد یا علائم ویژه باشد.

گام چهارم برای ایجاد رمز عبور حساب یکپارچه مفید

پس از تعیین رمز عبور می‌توانید از طریق این رمز و شماره همراه یا کد ملی خود، از طریق حساب یکپارچه مفید وارد سامانه‌های کارگزاری مفید شوید.

توجه کنید

در صورتی که در گام دوم، شماره همراه یا کد ملی خود را به درستی وارد نکنید یا اگر شماره همراه وارد شده با آنچه قبلا به کارگزاری مفید ارائه کرده‌اید یکسان نباشد، مطابق تصویر زیر با خطای «کد ملی یا شماره همراه نادرست است» روبرو خواهید شد.

در این شرایط، اگر به شماره همراه قبلی خود دسترسی ندارید و احراز هویت سجام را انجام داده‌اید، برای تغییر شماره همراه با پشتیبانی کارگزاری مفید به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۷۰۰ تماس بگیرید. 

از طریق حساب یکپارچه مفید به کدام سامانه‌ها می‌توان وارد شد؟

سامانه‌هایی که از ابتدای مهرماه تنها از طریق حساب یکپارچه مفید می‌توان به آن‌ها وارد شد عبارتند از:

Reza Aliasgari کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments