هشدار درون برنامه‌ای در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

هشدار درون برنامه‌ای در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 296
سطح مبتدی

دسترسی سریع به مطالب:

ثبت هشدار در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

در طول یک جلسه معاملاتی ممکن است قادر به بررسی روند معاملات همه سهم‌های مورد نظر خود نباشید و شاید قصد داشته باشید در قیمت مد نظر خود یک سهم را خرید کنید، یا در صورت رسیدن قیمت به یک محدوده خاص، از یک سهم خارج شوید، اما فرصت کافی برای رصد تابلو معاملات را نداشته باشید. گزینه هشدار درون‌ برنامه‌ای در برنامه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، امکان شرطی کردن وضعیت یک سهم را به شما اطلاع‌رسانی می کند.

به طور مثال فرض کنید قیمت پایانی سهم «فولاد» در حال حاضر 5910 ریال و آخرین قیمت 5890 ریال است. تحلیل شما بر بازگشت بازار به روند صعودی است و می خواهید در صورت نزدیک شدن آخرین قیمت به قیمت پایانی، در رابطه با خرید سهم «فولاد» تصمیم‌گیری کنید. اگر در هشدار درون‌ برنامه‌ای شرط «آخرین قیمت بزرگتر یا مساوی قیمت پایانی» را تعیین کنید، در صورت رسیدن آخرین قیمت به قیمت پایانی، ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) به شما اطلاع می‌دهد که شرط مورد نظر شما به وقوع پیوسته است.

از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) وارد شوید.

مراحل فعال‌سازی هشدار درون‌ برنامه‌ای در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

برای فعال‌سازی هشدار درون‌ برنامه‌ای در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، مطابق تصاویر ابتدا باید به بخش «سایر» مراجعه کرده و پس از آن وارد بخش «هشدار درون‌ برنامه‌ای» شوید.

ایزی تریدر اربیس (نسخه وب)

پس از وارد شدن به هشدار درون‌ برنامه‌ای، می‌توانید مطابق تصاویر زیر، با انتخاب گزینه «افزودن هشدار» یک نماد را جهت فعال‌سازی هشدار انتخاب کنید. به طور مثال، در بخش جستجوی نماد، نماد «فولاد» را انتخاب کنید. برای داشتن دید بهتر نسبت به تابلوی معاملات، توصیه می‌شود نمایش عمق بازار را باز کنید.

ایزی تریدر اربیس (نسخه وب)

ایزی تریدر اربیس (نسخه موبایل)

با انتخاب هر یک از گزینه‌های مشخص شده مطابق تصاویر زیر، می توانید شروط مدنظر خود مثل آخرین قیمت، درصد تغییر قیمت، قیمت پایانی، حجم معاملات و … را انتخاب کنید. در مرحله بعد، با وارد کردن قیمت مورد نظر، می‌توانید شروطی مثل بزرگتر از، بزرگتر یا مساوی و … را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید شرط دیگری را به صورت همزمان اعمال کنید؛ مانند رسیدن قیمت پایانی به قیمت مدنظر.

ایزی تریدر اربیس (نسخه وب)

با افزودن شروط تعیین شده، می توانید گزینه «ثبت هشدار» را انتخاب کنید. مطابق با تصاویر، در صورت تمایل می‌توانید نام دلخواه خود را برای هر هشدار ثبت کنید. همچنین، پس از ثبت یک هشدار می‌توانید هشدار جدیدی را با انتخاب گزینه «افزودن هشدار به این نماد» به نماد مورد نظر خود اضافه کنید.

ایزی تریدر اربیس (نسخه وب)

ایزی تریدر اربیس (نسخه موبایل)

در صورتی که شرطی برای یک سهم فعال شده باشد و آن سهم در «دیده‌بان» یا «پرتفوی» موجود باشد، مطابق تصویر علامت «هشدار درون‌برنامه‌ای» در کنار نماد نمایش داده می‌شود.

همچنین زمانی که هر یک از شروط تعیین شده به وقوع بپیوندد، مطابق تصویر «زنگوله» به حالت لرزش در می‌آید و پیامی تحت عنوان «شرط فولاد برقرار شد» نمایش داده می‌شود.

مطابق تصویر زیر، می‌توان یک هشدار را حذف یا ویرایش کرد.

یکی از مزایای «هشدار درون برنامه ای» امکان هشدار شرطی در ایزی چارت ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) است. در صورتی که روی نمودار قیمت یک سهم گزینه هشدار شرطی را انتخاب کنید، هشدار درون برنامه ای برای آن نماد فعال خواهد شد.

نکاتی که می‌بایست در رابطه با «هشدار درون‌برنامه‌ای» در  ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) مدنظر داشته باشید:

  • هشدارها در صورتی عمل می‌کنند که سامانه معاملاتی ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) در صفحه نمایش فعال باشد.
  • «هشدار درون‌ برنامه‌ای» تا زمانی که مشمول عمل حذف و یا ویرایش نشود، همچنان فعال خواهد ماند.

سوالات متداول

آیا هشدار درون برنامه ای فقط قیمت پایانی و آخرین قیمت را اطلاع رسانی می‌کند؟

با انتخاب هر یک از گزینه‌های مشخص شده، می‌توانید شروط مدنظر خود مثل آخرین قیمت، درصد تغییر قیمت، قیمت پایانی، حجم معاملات و … را انتخاب کنید. 

امکان هشدار درون برنامه‌ای فقط برای یک نماد فعال می‌شود؟

خیر. می‌توانید به صورت همزمان بیش از یک یا چند نماد را انتخاب کرده و هشدار درون برنامه‌ای را برای آن‌ها اعمال کنید.

اگر برنامه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) در موبایل یا وب باز نباشد، بخش هشدار درون برنامه‌ای امکان اطلاع‌سانی وقوع شرط را دارد؟

هشدارها در صورتی عمل می‌کنند که سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) در صفحه نمایش فعال باشد.

امیرعلی علیزاده کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments