گواهی سپرده کالایی میلگرد

گواهی سپرده کالایی میلگرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار ۴ خرداد ۱۴۰۱
تعداد بازدید: 2029
سطح مبتدی

میلگرد، یکی از محصولاتی است که امکان خریداری آن به‌صورت گواهی سپرده کالایی میلگرد در بورس فراهم شده است.

خریداران میلگرد می‌توانند محصولی را که شرکت‌های تولیدکننده میلگرد به‌صورت گواهی سپرده کالایی در بورس کالا عرضه کرده‌اند، از طریق سامانه‌های معاملاتی مفید مانند ایزی تریدر و آنلاین پلاس خریداری کنند.

برای خرید گواهی سپرده میلگرد و سایر انواع گواهی سپرده، نیازی به دریافت کد معاملاتی جداگانه نیست. خرید گواهی سپرده میلگرد، با همان کد بورسی که از آن برای خرید و فروش سهام استفاده می‌کنید، انجام می‌شود.

در صورتی که تاکنون کد بورسی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به راحتی از طریق کارگزاری مفید این کار را انجام دهید. در کارگزاری مفید، تمامی مراحل دریافت کد بورسی به صورت آنلاین انجام می‌شود و شما نیازی به مراجعه حضوری ندارید.

گواهی سپرده میلگرد معاملات ثانویه ندارد

گواهی سپرده میلگرد نیز مانند گواهی سپرده سیمان، شیشه و مس کاتد جزو گواهی‌های س‍پرده ناپیوسته است. گواهی‌های ناپیوسته، معاملات ثانویه ندارند و خریداران باید در مهلت مقرر، کالای خریداری شده را تحویل بگیرند.

معاملات گوا‌هی سپرد‌ه میلگر‌د در چه نمادهایی انجام می‌شود؟

میلگرد A3-18 شرکت فولاد سپید فراب کویر اولین محصولی بود که به صورت گواهی سپرده کالایی میلگرد با نماد ميلگردA3-18فولادكوير0109(ن) (ميل0109ن01) در بورس عرضه شد.

برای مشاهده اطلاعات این نماد معاملاتی، کلمه «میلگرد» را در وب‌سایت tsetmc.com جست‌وجو کنید.

نمادهای گواهی سپرده کالایی میلگرد در سایت tsetmc

برای آشنایی بیشتر با وب‌سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران می‌توانید مطلب شرکت مدیریت فناوری بورس تهران را مطالعه کنید.

زمان و نحوه انجام معاملات گواهی سپرده میلگرد

بر اساس اطلاعیه رسمی مدیریت توسعه فیزیکی بورس کالای ایران، در حال حاضر معاملات گواهی سپرده میلگرد صرفا در روزهای دوشنبه هر هفته و به‌‌صورت حراج تک قیمتی انجام می‌شود. مرحله پیش‌ گشایش آن از ساعت ۱۲:۴۵ آغاز شده و ساعت ۱۳:۳۰ پایان می‌یابد. حراج تک قیمتی نیز راس ساعت ۱۳:۳۰ برگزار می‌شود.

برای اطلاع از آخرین جزئیات مربوط به نمادهای گواهی سپرده کالایی از جمله گواهی سپرده کالایی میلگرد می‌توانید به سایت بورس کالا (ime.co.ir) مراجعه نمایید.

Reza Aliasgari کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments